Творча робота подорож у всесвіт репортаж icon

Творча робота подорож у всесвіт репортаж
Скачати 68.28 Kb.
НазваТворча робота подорож у всесвіт репортаж
Дата конвертації19.05.2013
Розмір68.28 Kb.
ТипДокументиВІДДІЛ ОСВІТИ ТЯЧІВСЬКОЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ


Творча робота
ПОДОРОЖ У ВСЕСВІТ

Репортаж
Дудла Наталія,

член літературно-творчого гуртка “Муза”.


Керівник: Кричфалушій Т. Ф.
К
1
осмічна нескінченність... Багато століть прагнуть люди зрозуміти улаштування Всесвіту. Мріють. Загадують бажання услід “падаючій зірці”, але вірять у це далеко не всі.

Друзі декілька разів дорікали мені, що я захоплююсь космосом, вірю в існування інопланетян і їхні контакти з людьми. Звичайно, мою думку вони не змінять, але обурює те, що люди, яких я поважаю і люблю, залишаються глухими і сліпими до фактів і не можуть ставитись до них достатньо об’єктивно. Саме їм я розповіла про те, що зі мною трапилося, про знайомство з Космиком. Я чудово розумію: їм потрібні речові докази, яких я, на жаль, не маю.

Раптом защемило серце — перед очима з’явилися написані на розмальованому морозом вікні слова: “Прилітай. Зроби репортаж. Переконай інших...”.

Минуло два роки з того часу, як я отримала це послання від Космика. Невже ще тоді він знав, що треба буде когось переконувати, шукати докази?.. Щось мені підказувало: маю прийняти важливе рішення. Так я хочу мати докази і переконати друзів, маю велике бажання поглянути на Венеру, Меркурій, виявити, можливо, щось нове, досі не відоме вченим...

Необхідно підготувати все, що може знадобитися мені під час “прогулянок” у космосі. Космічний корабель “Ластівка-ДЮТ”, скафандр, інше спорядження, подарунок для Космика (сподіваюся на зустріч з ним), мініатюрний комп’ютер, відеокамера, цифровий фотоапарат, диктофон... Повна готовність! Уперед, у космос!


П’ять, чотири, три два, один, пуск!


Поїхали!!!

2
Отже, я веду свій репортаж з космічного корабля “Ластівка-ДЮТ”.

Через ілюмінатор бачу сузір’я Великої Вед-медиці. Я його ледь упізнала. В космосі воно виглядає зовсім інакше.

Чомусь не бачу Малої Ведмедиці...

Назустріч несеться величезна вогняна куля! Мене охопив жах! З переляку я припинила зйомку і швидко включила аварійний сигнал. Чути якийсь скрегіт... Здається, пощастило!

Увага! Невідома планета. Ризикну зробити зупинку... Слава Богу, усе гаразд. Такі чудові скелі... Несподівано почувся стук. Нікого не видно. Виходжу.

Дивіться, до мене щось наближається! Як я не по-

бачила його раніше?! Страхіття! Зверніть увагу на

цю істоту: шість ніг, прямокутний тулуб, голова

нагадує розгорнуту книгу. Воно кличе мене до се-

бе. Доведеться підійти — сховатись не встигну.

  • ^ САВ ЄАТІВ АТЕНАЛП

ЯЛМЕЗ! Я — НАВІ!

Я нічого не зрозуміла! Що ж робити?! Здається, рішення є! Комп’ютер допоможе! Програма-перекладач! Подивимося, що видав комп’ютер. Читаю: “Вас вітає планета Земля!..”. Я зрозуміла: кожне слово потрібно читати з кінця! У незнайомця засвітилася верхня пластина. Тепер я чітко розумію кожне слово. Це він перемкнувся на контакт.

–– Моє ім’я — Наві, по-вашому — Іван. Вас вітає планета Земля. Хай не буде для Вас дивним те, що ми — рідня. Ми — це Ви. Ви — це ми. Різниця тільки у часі й вимірі. Нам дуже приємно налагодити з Вами контакт і передати привіт усім землянам! Прислухайтесь до голосу свого розуму, свого серця! Забудьте образи і ворожнечу! Поверніться один до одного з усмішкою на обличчі. Погляньте на свою планету очима майбутніх поколінь, подумайте про неї з материнською турботою. Допоможіть загоїти її рани, поверніть радість і щастя! Пам’ятайте: де бушують людські пристрасті, чвари, неспокійна там земля. Де люди живуть дружно, душі їхні спокійні, там і земля спокійна. Оберігайте її від хвилювань і потрясінь — не буде лиха від землетрусу і повені. Пам’ятайте про це! А тепер я Вас залишаю. Итсащ мав!


3
“Щасти вам!” — це його останні слова.

Чудово! Є кадр на пам’ять. Особисто мені Наві нагадує однокласників. Дивіться, неначе сидять за партою наші книголюби: Вася, Саша, Вітя. Самі сховалися за книгою, а дзеркало прилаштували так, щоб могли бачити, що відбувається за їхніми спинами.

Прогулянка триває!

Пильно вдивляючись уперед, у глибині душі я відчуваю, що віддаляюся від своєї планети, від людей, від усього земного і поринаю у безмежний простір Галактики. Я маленька часточка Всесвіту! Яке добре відчуття! У цю мить я зрозуміла, що мали на увазі В. Вітмен, Ф. Тютчев і А. Фет, коли йшлося про гармонію Людини і Всесвіту...

Наближаюся до Чорної планети. Праворуч — Синя (так називаю їх я). Не маю жодного бажання повертатися на ці планети, але хоч один кадр зроблю з космічного корабля. Ніч. Добре, що войовниче населення спить.

Кожен знає: є така яскрава зірка, що сяє і вдень, і вночі. Але це не зірка. Це — Венера. Я на власні очі хочу побачити цю “ранкову красуню” і показати її вам.

Нічого не видно... Венера, як і Земля, огорнута повітряною оболонкою.

Тільки тут вона товща і густіша. Знімати неможливо. Необхідно посадити корабель... Нарешті...


4
Величезна спека... На поверхні планети немає жодної краплі води... Кам
’яниста рівнина, укрита дрібним і великим камінням, уламками скель... Нічого не росте… Через атмосферу Венери Сонце не побачити. Затриматися на цій планеті не можу — дуже спекотно. Тільки скафандр рятує! Потрібно терміново відлітати. Тому запитання залишаються без відповіді. Чи є на Венері будь-яке життя? Чому вона не має супутника, як у нашої Землі? Та ще багато інших “чому”. Вчені поки що тільки мріють побачити “ранкову зірку”, а я маю навіть пам’ятку про перебування на цій планеті. Вдалося зробити фотознімок. Тільки для себе, бо не дуже якісний.

Зірки, пульсари, сузір’я, астероїди...

Наближаюся до планети Квітка. Незнайома частина давнього міста, космічний кораблик, літаюча тарілка, а в центрі — Космик! Я своєчасно помітила, що він зустрічає мене.

Увага, стоп-кадр! Готово! Саме таким я буду його згадувати на Землі.

Дорогі мої друзі, знайомтесь. Це — Космик, про якого я вам розповідала, а ви мені не повірили... Маленький чоловічок дуже зрадів нашій зустрічі.

  • Пропоную екскурсію по нашій планеті.

Одна мить — справжня казка! Поле Чудес! Уявити собі не могла, що десь існують такі квіти... Ще й розмовляти вміють! Вони дуже задоволені своїм роботом-садівником, який дуже старанно і з любов’ю доглядає квіти (краще, ніж наш зелений патруль у класі).


Щ
5
е мить — ми на великому майдані..

На багатоповерховій тарілці прилетіли довгоносики. Ріжки-антени наставили, дзижчать. Крім дзижчання, від них нічого не почула і не дізналася.

— Це — неслухняні діти нашої планети (зауважив друг, помітивши здивува-ння).

...Мені нічого не до-велося розповідати Космикові, тому що він усе про мене знав: спостерігав за мною ці два роки, що ми не бачились, і читав мої думки.

Наближається час нашої розлуки... Я ж зовсім забула про скафандр — подарунок для мого друга! Він із здивуванням роз-глядає його, а я пояснюю, що у космосі це найнеобхідніша річ: у скафандрі є запас повітря, за допомогою кнопок регулюється температура, його можна провітрити, висушити одяг або скло герметичного шолома. Єдиний порятунок від морозу і спеки у відкритому космосі — скафандр. Цей подарунок йому знадобиться для подорожі на Землю, до мене в гості!

Запрошення прийнято! Який гарний Космик у скафандрі! Він веде мене праворуч від площі Довгоносиків. Відкривається чудовий краєвид!


6
Це наш космопорт. Я пропоную тобі залишити “Ластівку-ДЮТ” на нашій планеті.

Я її поверну особисто. А тобі дарую наш повітряний корабель. Перед тобою пряма дорога до Меркурія (вибач, що прочитав твої думки). “Квіточка” швидко тебе доставить туди. Щасти тобі! Ми обов’язково зустрінемось!

Я схвильовано дивлюсь то на друга, сповненого віри в силу людського розуму, в силу любові і добра в людині, то на “Квіточку”, а в руках тримаю букетик ніжних дзвіночків... Ця віра освітлює і зігріває мене.

Навіть не помітила, як повітряний корабель зупинився на Меркурії. Д
7
ивна ця планета. Вона найменша у Сонячній планетній сім’ї і найближча до Сонця. Одна доба на Меркурії — два роки на Землі. Вдень температура піднімається до 420°. Поверхня нагрівається, мов піч. Коли настає ніч, то починається мороз до мінус 180°! На Меркурії не буває ані зими, ані літа, ані осені, ані весни. Немає води, немає снігу. Сюди ще ніколи ніхто не прилітав у гості. Поверхня Меркурія схожа на Місяць, тому і називають його двійником. Такі самі кільцеві гори, рівні майданчики, що нагадують кам’яні пустелі. Вулкани давно погасли. Замість морів — великі западини, як і в місячних морях. Поведінка Сонця тут дивна: воно сходить і заходить, коли і де захоче. Рік на Меркурії — день на Землі, рік — ніч. У Меркурія дуже багато таємниць. Я обов
’язково про них дізнаюся на уроках астрономії в одинадцятому класі.

А тепер — додому!!!

Безмежний простір залишає незабутнє враження! Я спробую передати його вам! Впевнена: у людства є шанс на порятунок!

До зустрічі на Землі!Схожі:

Творча робота подорож у всесвіт репортаж iconМетодичні рекомендації щодо написання творчої роботи та авторського проекту
«спеціаліст» та спеціаліст другої категорії є творча робота. Творча робота є результатом вивчення актуальної для професійної діяльності...
Творча робота подорож у всесвіт репортаж iconРепортаж як жанр журналістики
Репортаж – оперативний жанр преси, радіо, телебачення, в якому динамічно та з документальною точністю, яскраво й емоційно відтворюються...
Творча робота подорож у всесвіт репортаж iconРеферат на тему: «Пошуки життя за межами Землі»
Бог створив світ за шістьох днів, але якщо виходити з теорії Великого Вибуху вік утворення всесвіт дорівнює приблизно 15-20 млрд...
Творча робота подорож у всесвіт репортаж iconЗавдання та критерії оцінювання ІІІ етапу олімпіади з психології та педагогіки (2012 р.) І тур. Завдання Творча письмова робота на тему: «Зрозуміти та вдосконалити себе – допомогти іншим»
Завдання Творча письмова робота на тему: «Зрозуміти та вдосконалити себе – допомогти іншим»
Творча робота подорож у всесвіт репортаж icon2009-2010 навчальний рік письмова творча робота 10 клас What I need now is …

Творча робота подорож у всесвіт репортаж iconДокументи
1. /Н_мецька/10 клас/Ауд_ювання/EINE VIER IN RUSSISCH.doc
2. /Н_мецька/10...

Творча робота подорож у всесвіт репортаж iconМетодичні рекомендації щодо підготовки і написання наукових досліджень
Саме наукова робота, підготовлена в системі ман – це творча наукова робота учня, яка виконується самостійно І базується на знаннях,...
Творча робота подорож у всесвіт репортаж iconРецепція польської літератури на сторінках журналу “Всесвіт” (1991–2005) Олеся Сачок
Всесвіт”, вказує на спільне та відмінне у каноні польської літератури на батьківщині та в Україні. Вперше окреслено поняття “віртуальний...
Творча робота подорож у всесвіт репортаж iconТворча робота
Всеукраїнської олімпіади з англійської мови серед учнів Вінницького району 2012-2013 н р
Творча робота подорож у всесвіт репортаж iconТема: формування поняття предметності на прикладах іменників, що означають опредмечені якості. Творча робота за географічною картою України. (впр. 36-41)

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи