План проведення тижня початкових класів Понеділок Добре в світі тому жити, хто уміє все робити icon

План проведення тижня початкових класів Понеділок Добре в світі тому жити, хто уміє все робити




НазваПлан проведення тижня початкових класів Понеділок Добре в світі тому жити, хто уміє все робити
Сторінка1/6
Дата конвертації05.01.2013
Розмір1.07 Mb.
ТипПлан проведення
  1   2   3   4   5   6


План

проведення тижня початкових класів





Понеділок

Добре в світі тому жити, хто уміє все робити

1. Організаційна лінійка.

2. Виставка «Творчість юних майстрів»


Вівторок

Цікава математика

1.Відкритий урок з математики - 2клас.

2. Математичний потяг - 3 клас.

3. Математична розвага - 2 клас.

4. Гра «Розумники та розумниці» - 1 клас.

5. Матеиматична гра КВК – 1-2 класи.

6. Математичний крос – 4 клас

Середа

Здоров’я дитини – багатство країни

^ 1. Веселі старти – 1 – 4 класи

2. Казка «Здоров’я – найбільше багатство у світі!» 1-4 класи

Четвер

Цікавий світ навколо нас

1. Галявина чудес. Екологічна вікторина. (3-4 класи)

2. Рослини в українських прислівях і приказках. Гра.1—2 класи

^ 3. Світ природи. КВК – 4 клас

4. Екологічна гра «Ми природу дуже любим і друзями їй будем»

5. Усний журнал «Голос рідної природи розуміти серцем вчись»


П’ятниця

Хто багато читає – той багато знає

^ 1. Казковий калейдоскоп «Затишно нам в світі казки чарівної» - 1 клас

2. Гра «Яке диво ці казки» - 2 клас

3. Урок - подорож «Скоро казка мовиться» - 3 клас

4. Гра - подорож «Свято казки» - 4 клас


^ ГРА «РОЗУМНИКИ ТА РОЗУМНИЦІ.

2 клас

Мета. Розширити знання учнів, розвивати пам'ять, мислення, увагу, спостережливість, виховувати цікавість, інтерес до математики.

Обладнання. Записи на дошці, картки з прикладами, числами, малюнки тварин, таблиці для складання задач.

Хід гри

І. Вступне слово вчителя.

— Ми зустрілися, щоб пограти у гру, яка називається «Розумники та розумниці». Сьогодні нам знадобляться математичні знання, розум, кмітливість, винахідливість.

— Зараз поділимося на дві команди, адже будемо між собою змагати­ся.

— Кожній команді буду задавати запитання. За правильну відповідь ви будете отримувати 1 бал, за неправильну — нуль. Оцінювати вас буде журі, яке присутнє у цьому класі. Переможцем гри буде та команда, яка набере найбільшу кількість балів.

II. Проведення гри.

1 конкурс

Обчисли приклади

1 команда

7 - 2 +

1

= (6)

5 + 1 + 2 = (8)

8 + 2 -

1

= (9)

6 + 2 + 2 = (10)

8 - 2 -

2

= (4)

3 + 3 + 2 = (8)

4 + 2 -

3

= 0)

10 - 2 - 3 = (5)










2 команда

2 + 7 -

9

= (0)

4 + 1 + 3 = (8)

8 - 1 -

3

= (4)

10 - 7 + 1 = (4)

6 - 1 +

2

= (7)

3 + 3 + 3 = (9)

7 + 2 -

1

= (8)

5 + 5 - 4 = (6)


2 конкурс

Розв'яжи задачі

1 команда

1. їжак важить 1 кг, а заєць — на 5 кг більше. Скільки важить заєць?

(6 кг)

2. Ася помила 4 великі тарілки та 3 маленькі. Скільки всього тарілок помила Ася? (7 тарілок)

3. Після того, як Андрійку подарували 3 книги, в нього їх стало 10. Скільки книг було в Андрійка спочатку? (7 книг)

2 команда

1. Маші 6 років, а брат старший від неї на 2 роки. Скільки років бра­ту? (8 років)

2. Лялька коштує 9 грн., а м'яч дешевший на 4 грн. Скільки коштує м'яч? (5 грн.)

3. Мама спекла пироги. За обідом з'їли 4 пироги, ще залишилося 10. Скільки пирогів спекла мама? (14 пирогів)

3 конкурс

Ох, ці числа!

1 команда

1. Знайти попереднє число.

2, 4, 3, 5, 6, 9

2 команда

1. Знайти наступне число.

1, 7, 2, 4, 5, 9

І команда

2. З кожної пари чисел назвати більше число.

3 і 2, 4 і 5, 10 і 9, 7 і 8, 6 і 7

2 команда

2. З кожної пари чисел назвати менше число. 2 і 1, 10 і 9, 3 і 4, 5 і 3, 6 і 5

І команда

3. Назвати склад кожного числа.

9, 7, 6, 2, З

2 команда

3. Назвати склад кожного числа.

10, 4, 7, 8, 5

1 команда

4. Збільшити числа на 3. 2, 5, 4, 6, 7.

2. команда

4. Зменшити числа на 4.

8, 4, 5, 7, 10

1 команда

5. Вставити потрібне число.

4 = 2 + *

6 = 5 + *

10 = 9 + *

3 = 4-*

8 = 9-*

2 команда

5. Вставити потрібне число.

5 = 6-*

4 = 5-*

7 = 6 + *

2=1+*

9=8 + *

4 конкурс

Хто зайвий?



2 команда



5 конкурс

Логічні задачі

1 команда

1. На ґанку гралися п'ять мишенят. Прибігла кішка і сіла на ґанку. Скільки звірів стало? (Одна кішка, бо мишенята повтікали).

2. Скільки чобітків Оля купила, щоб кицька ніжки не замочила? (Дві пари).

3. Бабуся зв'язала онукам на зиму шарфи та рукавички. Всього вона зв'язала три шарфи і шість рукавичок. Скільки онуків у бабусі? (Троє).

4. У мого батька є син, але він мені не брат. Хто це? (Це я сам).

5. У ставку плавало 7 качок. З пірнули. Скільки качок залишилося у ставку? (7).

6. На двох жердинах сиділи папуги. Коли з верхньої жердини на ниж­ню перелетів один папуга, то на обох жердинах стало по 3 папуги. Скільки папуг було на кожній жердині спочатку? (На верхній — 4, на нижній — 2).

2 команда

1. Матуся розрізала шоколадний батончик на 3 частини. Скільки розрізів їй довелося зробити? (Два).

2. З-під воріт виглядає вісім собачих лап. Скільки собак за воротами?

(Дві).

3. Поле орали 5 тракторів. У двох закінчилося паливо, і вони зупини­лися. Скільки тракторів залишилось на полі? (5).

4. Сашко і Сергійко гралися у дворі. Під цеглиною вони знайшли дві копійки. Скільки копійок знайшов би один хлопчик? (Також 2 копійки).

5. Галинка, Маринка й Олеся прийшли на святковий ранок у сукнях різного кольору: жовтій, синій та рожевій. Галинка була не в жовтій. Маринка не в жовтій і не в рожевій. В якій сукні була кожна дівчинка?

(Олеся — у жовтій, Маринка — у синій, Галинка — у рожевій).

6. На одній тарілці 2 сливи, а на другій — 5. З однієї тарілки на дру­гу переклали одну сливу. Скільки слив стало на кожній тарілці?

(На першій — 1, на другій — 6).

6 конкурс

Подумай

І команда

^ НЕБОКРАЙ - ... =

8 - 4 =

2 команда

КВАСОЛЯ - ... =

7-4=

7 конкурс

Склади задачу

1 команда

За малюнком скласти задачу на додавання.



2 команда

За малюнком скласти задачу на віднімання.



III. Підсумок гри.


^ МАТЕМАТИЧНА ГРА «КВК»

1- 2 клас

Мета. Закріпити знання учнів, розвивати мислення, увагу, пам'ять, кмітливість, винахідливість, виховувати старанність, любов до матема­тики.

Обладнання. Записи на дошці, вирізані з картону хмаринка з краплинка­ми, квіти, на яких приклади з відповідями, малюнки будиночків з числами, картки з предметними малюнками, картки з цифрами.

Хід гри

І. Вступне слово вчителя.

— Сьогодні ми пограємо у гру, яка називається КВК. Виявимо ви­нахідливих, кмітливих математиків.

— Поділимося на дві команди. Кожна команда буде виконувати зав­дання, які я запропоную. За кожну правильну відповідь журі буде нара­ховувати вам по 1 балу. Виграє та команда, яка набере найбільшу кількість балів.

П. Проведення гри.

1 конкурс

Полий квіти

На дошці — хмаринка з краплинками, квіти з прикладами. На крап­линках — відповіді до прикладів. Діти повинні перенести краплинку до квіточки.

1 команда

4+1 8+0

1+5 10-1

7 – 1 6-6

0 + 6 3 + 4

2 команда

5+1 7+0 6-1 0+2

1+3 10 -2 4-4 5 + 2

2 конкурс

Мої сусіди

На аркуші паперу намальований будиночок з числом. Учні називають сусідів цього числа. 1 команда

2 команда







3 конкурс

Футбол

Учень однієї команди називає будь-який приклад і вказує на учня з іншої команди, який буде відповідати. І навпаки.

4 конкурс

Задачки-вірші

1 команда

1. Я, Сергійко, Коля, Ванда

— Це вже зіграна команда.

Женя, поки що, та Ігор —

Лиш готуються до ігор.

Коли навчимо ми їх,

Скільки буде нас усіх? (6).

2. Щосили голосить коза:

— Ой, біда, біда, біда!

Всі розбіглися малята,

Мої любі козенята!

Одне — у ліску,

Друге — у стіжку.

А де інші малюки?

Той мугиче пісеньки,

Той стрибнув у діжку,

Лиш найменший в ліжку.

Підрахуй та підкажи,

Скільки діток у кози. (5).

3. Пані багаж рахувала —

Речей щось лишилось замало:

Валіза, софа і картина,

Коробка, баул та корзина...

А де ж цуценя загубилось?

Втекло, а чи вдома лишилось?

Речі мерщій порахуйте,

Та скільки лишилось — з'ясуйте. (6).

4. Мишки кішки налякались.

По кутках порозбігались.

Одна — у шпаринку.

Ще дві — вже за нею.

Скільки всього там буде мишей? (1+2

5. П'ять кошенят пісок копають,

На сонці троє засмагають,

А двоє бавляться в траві.

То скільки їх? Скажіть мені. (10).

2 команда

1. На дивані рівно в ряд

Ляльки Танині сидять:

Два ведмедя, Буратіно,

Ще й веселий Чіполіно,

Кошеня та слоненя.

Поможіть-но, малюки,

Полічити іграшки. (6).

2. Скільки пиріжків спекла матуся?

Пироги готує мати.

Буде діток пригощати.

Для Наталки, Вови, Колі,

Тані, Валі, Галі, Олі

Пиріжки уже готові.

Ще один котусь украв

І під лавку заховав. (8).

3. Найвеселіші мишенята

Учотирьох пішли гуляти.

А п'ятеро прийшли пізніше,

І стало всім ще веселіше.

Вони сміялись і співали.

А скільки їх? Порахували? (9).

4. Скільки різного у ранні!

Я збираю в нього вранці:

Фарби, пензлика та зошит,

Ручку, гумку та лінійку.

Там щоденник,

Ключ, сніданок, олівець,

І Буквар — всьому вінець. (11).

5. їжачок по лісу йшов,

На обід гриби знайшов.

Під березою — один,

Двоє під дубочком.

Скільки буде в їжачка

В кошику грибочків? (2 + 1 = 3).


5 конкурс

Будь уважним

Вчитель показує картки з предметними малюнками, а учні піднімають картки з відповідними цифрами.

6 конкурс

Знак дії

Вписати пропущений знак дії «+» або «-».


7 конкурс

Числа

1 команда

Поставити потрібні числа, щоб утворилися різні випадки складу чис­ла 7.

7 = .

+

7 = .

. +

7 - .

. +

7 = .

. +

7 = .

. +

2 команда

Поставити потрібні числа, щоб утворилися різні випадки складу чис­ла 6.

6 = .

+

6 = .

. +

6 - .

. +

6 = .

. +

6 = .

. +


8 конкурс

Задача

1 команда

Придумати задачу на додавання та записати її розв'язання.

2 команда

Придумати задачу на віднімання та записати її розв'язання.

III. Підсумок.

Журі підводить підсумки гри. Команда, що перемогла, нагороджуєть­ся грамотою, а команда переможених — заохочувальним призом.


^ МАТЕМАТИЧНИЙ ПОТЯГ

З клас

Мета. Систематизувати, перевірити засвоєння матеріалу, розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, кмітливість, здатність аналізувати, узагальнювати, виховувати зацікавленість до знань, самопізнання.

Обладнання. Конверти з завданнями, талони, плакат з правилами гри, дзвоник.

Хід заходу

І. Вступне слово вчителя.

  • Сьогодні ми пограємо у гру, яка називається «Математичний по­тяг».

  • Ознайомимося з умовами гри.

1. При вході в класну кімнату отримайте конверт з трьома задачами і шістьма талонами.

2. Сідайте за парту і, діставши з конверта картки-завдання, дайте відповідь на запитання, розв'яжіть задачі.

3. Запишіть розв'язки і відповіді на папері і зверніться в касу, щоб отримати квиток.

Примітка. Якщо ви не можете розв'язати задачу або відповісти на за­питання, зверніться по допомогу у «довідкове бюро». В залежності від змісту довідки визначається плата:

а) Перевірка правильності розв'язку задачі і вказування помилки —
безплатно.

б) Прохання допомогти знайти шлях розв'язку задачі — 1 талон.

в) Підказка шляху розв'язку задачі — 2 талони.

г) Прохання розв'язати задачу — 3 талони.

— Знайте! Квиток в «м'який» вагон видається при правильності розв'язку всіх трьох задач і здачі в касу не менше 3 талонів. Правильний розв'язок всіх задач і наявність 2 талонів дає право на отримання квит­ка у плацкарту. Для отримання квитка в загальний вагон — здача І та­лона при правильному поясненні всіх задач.


Завдання на картках.

І варіант

1. У селищі 280 кам'яних будинків, а дерев'яних — на 70 менше.
Скільки дерев'яних будинків у селищі? (280 — 70 = 210 (б.)).

  1. Дуб поглинає за 5 днів 40 відер води, а осика — за 7 днів 42 відра. Що поглинає води за один день більше — дуб чи осика і на скільки відер більше? (40:5 = 8 (в.); 42:7=6 (в.); 8-6 = 2 (в.)).

  2. На 6 дорослих костюмів витратили 18 м тканини. Скільки дитячих костюмів можна пошити з 12 м тканини, якщо на один дитячий костюм потрібно на 1 м тканини менше, ніж на дорослий? (18 : 6 = 3 (м); 3-1=2 (м); 12:2 = 6 (м)).

^ II варіант

  1. У 4 ящиках привезли 36 кг помідорів, а в 5 ящиках — 40 кг огірків. Чого більше в одному ящику — помідорів чи огірків і на скільки кіло­грамів більше? (36 :4 = 9 (кг);

40 : 5 = 8 (кг); 9-8 = 1 (кг)).

  1. У шкільному саду посадили 120 дерев. Із них 50 яблунь, 40 груш, а решта — сливи. На скільки більше посадили яблунь, ніж слив? (50 + 40 = 90 (д.); 120 - 90 = 30 (сл.); 50-30 = 20 (д.).

  2. У 6 самоварів розлили порівну 36 л води, а в 4 чайники —12 л во­ди. Порівняй місткість самовара і чайника. (36: 6= 6 (л); 12 : 4 = 3 (л); 6-3=3 (л)).


I^ II варіант

  1. У магазині за три дні продали 45 пляшок олії. Першого дня продали 13 пляшок, другого — на 4 пляшки більше. Скільки пляшок олії продали її магазині третього дня? (13 + 4 = 17 (пл.); 13 + 17 = ЗО (пл.); 45 — ЗО = 15 (пл.)).

  2. За 5 днів на заводі виготовили 45 телевізорів. Радіоприймач за день випускають на 3 менше, ніж телевізорів. За скільки днів на заводі зберуть 48 радіоприймачів?

(45 : 5 = 9 (т.); 9—3 = 6 (р.); 48:8=6 (дн.)).

3. У гаражі стояло 15 машин. Це становить 1/5 тієї кількості машин, які поїхали. Скільки машин поїхало? (15: 5 = 3(м.)).

IV варіант

  1. В одному альбомі 230 марок, а в другому — на 100 марок більше. Скільки марок разом у двох альбомах? (230 + 100 = 330 (м.); 230 + 330 = 560 (м.)).

  2. У трьох рулонах було 87 м тканини. У першому — 48 м, у другому — у 6 разів менше. Скільки метрів тканини було у третьому рулоні?

(48:6 = 8 (м); 48 + 8 = 56 (м); 87 - 56 = 31 (м)). 3. У фермера було 48 кролів. З них 1/3 білі, а 1/4 — сірі. Скільки білих і сірих кролів разом було у фермера?

(48:3 = 16 (кр.); 48: 4 = 12 (кр.); 16 + 12 = 28 (кр.)).

(Після розв 'язання задач, учні йдуть у свої вагони, де виконують нові зав­дання.

Подається дзвінок-сигнал. Потяг відправляється. Учні, які не отримали квитків — вибувають з гри).

^ М'ЯКИЙ ВАГОН

Станція «Обчислень»

На дереві сім гнізд було,

По вісім птахів в них жило.

Не полохайте ви їх,

А порахуйте. Скільки всіх? (8x7 = 56)

9 стрічок у Марічки,

Втроє менше у сестрички.

Скільки стрічок

У двох сестричок? (9:3 + 9 = 12).

9 олівців у Валі.

Більше вчетверо у Галі.

Порахуйте зразу,

Скільки буде разом? (9x4 + 9= 45).

Сім рибалок-хлопчаків

В магазин ходили,

8 та іще 6 гачків

Там вони купили.

Порівну кожний з них дістав.

А по скільки? Відгадав? (8 + 6) : 7 = 2)

Сім стручків гороху взяли,

По сім зернин ми з них дістали.

Усі міркуйте, як один,

Скільки буде горошин? (7x7 = 49)

^ Станція «Жарти»

  1. Трійка коней за 1 годину пробігла 15 км. Скільки кілометрів пробіг кожен кінь? (15 км).

  2. У тварини дві ноги, дві ліві ноги, дві ноги попереду, дві — позаду-Скільки ніг у тварини? (4).

  3. Літак летить від Москви до Санкт-Петербурга 1 годину. А назад цілих 60 хвилин. Чому така різниця? (Різниці нема ніякої, 1 година — 4е 60 хв.).

  4. На паркані сиділо 6 горобців. До одного підскочив кіт, щоб спійма­ти його, та горобчик полетів. Скільки горобців залишилося на паркані? (Жодного)

  5. На дереві росло 55 груш, а на вербі — на 14 менше. Скільки груш росло на вербі? (На вербі груші не ростуть).

  6. Стоїть у полі дуб. На дубі — три гілки, на кожній гілці — по три яб­лука. Скільки всього яблук? (Жодного, бо на дубі яблука не ростуть).

Станція «Мислення»

1. У стола 4 куги. Один спиляти, скільки залишиться? (5).

2. Сума яких двох чисел на циферблаті механічного годинника, які
розташовані одна проти одної, будуть дорівнювати 12? (9 і 3).

  1. Скільки місяців складає півроку? (6 місяців).

  2. Чи може іти дощ два дні підряд? (Ні, бо між ними буде ніч).

Станція «Старовинні задачі»

Летів табун гусей, а назустріч їм летів один гусак і каже: «Добрий день вам, 100 гусей!». «Нас не сто гусей, — відповідає йому вожак табуна. Якби нас було стільки, скільки тепер, та ще стільки, та ще півстільки та чверть стільки, та ще ти з нами, тоді нас було б 100 гусей. Скільки гусей у табуні? (36 гусей).

Станція «Логічні задачі»

1. Василько написав на папірці число 89 і сказав Сергійку: «Не виконуючи ніяких записів, зменш число на 21». Сергійко відразу розв'язав
задачу. Як він це зробив? (Перевернув папірець).

2. Колесо має 10 спиць. Скільки проміжків між спицями. (10).

ПЛАЦКАРТА Станція «Обчислення»



70 + 120

(19)

670 - 600

(70)

560 - 320

(24)

420 : 2

(21)

36 : 3

(12)

4х 20

(80)

Станція «Жарти»

І. У трьох братів по одній сестрі. Скільки всього дітей у сім'ї? (4).

  1. Ви — пілот літака, який летить з Гавани у Київ з пересадкою в Ал­жирі. Скільки років пілоту? (Стільки, скільки учневі).

  2. Один ослик віз десять кілограмів цукру, а другий — 10 кг вати. У кого вантаж важчий? (Однаковий).

4. На руках 10 пальців. Скільки пальців на 10 руках? (50).


Станція «Мислення»

  1. Двоє домовилися сісти у 5-й вагон потягу. Але один сів у 5-й вагон з кінця, а другий — у 5-й вагон з початку. Скільки має бути вагонів у потязі, щоб вони зустрілися? (9).

  2. Йшов мій друг дорогою і знайшов 5 копійок. Скільки копійок знай­демо ми, коли підемо вдвох? (Теж 5 копійок).

Станція «Логічні задачі»

1. У кошику 6 груш. Як їх поділити між шістьма дівчатками, але так,
щоб одна груша залишилася у кошику? (Одній дівчинці дати грушу разом з кошиком).

2. Що буде з козою, коли їй мине 5 років? (Піде шостий).


^ ЗАГАЛЬНИЙ ВАГОН


Станція «Обчислення»



630 -520

(110)

50 + 110

(160)

20 + 250

(270)

180 - 100

(80)

30 + 720

(750)

31 х 2

(62)

Станція «Жарти»

  1. Кухар насипав рис порівну у 2 склянки. Потім він з однієї склянки пересипав рис у каструлю. Де рису більше: у другій склянці чи в каст­рулі? (Порівну).

  2. Йшла бабуся у село, а назустріч їй — троє дідусів. У кожного діду­ся — по мішку, а в кожному мішку — по коту. Скільки живих істот йшло у село? (Одна бабуся).

3. Одне яйце варять 4 хв. Скільки часу треба, щоб зварити 5 яєць? (4 хв.).

4. Скільки літрів води можна налити в сито, якщо лити з 5 літрового
відра? (Ніскільки).

Станція «Мислення»

  1. Скільки було: баба, дві дочки, дві матері та онука? (3).

  2. У мами 2 сини, у кожного є сестра. Скільки дітей у мами? (3).

^ Станція «Логічні задачі»

Летіла зграя гусей: одна гуска попереду, а дві позаду; одна позаду і дві попереду; одна гуска між двома і три в ряд. Скільки всього було гусей? (3). (Гра закінчується прибуттям потягу на станцію «Фініш»).


^ МАТЕМАТИЧНА РОЗВАГА

2 клас

Мета. Розвивати творчі здібності учнів, кмітливість, спостереж­ливість, увагу, пам'ять, мислення, виховувати інтерес до математики.

Обладнання. Записи на дошці, картки з ребусами, таблиці для розв'язан­ня задач, картки із завданнями для капітанів команд.

Хід заходу

І. Вступне слово вчителя.

  • Чи любите ви розважатися?

  • Де ви любите це робити?




  • Сьогодні ми також будемо розважатися, але розвага наша буде ма­тематичною.

  • Нам потрібно поділитися на дві команди, обрати капітана та при­думати назву команді.

  • Оцінювати ваші знання буде журі, за правильну відповідь ви отри­маєте 1 очко, за неправильну — 0. Переможе та команда, яка набере найбільшу кількість очок.

^ II. Проведення розваги.

1. Загадки

1 команда

  1. Дуб-довговік, на ньому 12 гілок, а на кожній гілці по 4 гнізда, а в кожному гнізді по 7 яєць і кожне яйце має ім'я. (Рік, місяць, тиждень, день).

  2. На початку року товстий, цілий рік тоншає, а на кінець року схуд­не. (Календар).

2 команда

  1. У книжці 6 сторінок простих, а сьома золота. (Дні тижня).

  2. 12 братів один за одним ходять, один одного обходять. (Місяці).

2. Ребуси

г 1 а (година)

рак а = і (рік)

пі 2 л (підвал)

2 команда

с 3 ж (стриж)

100 вп (стовп)

3буна (трибуна)


3. Естафета

1 команда

27 + 50

18 + 3 х 5

34 + 28

2x2 + 3

99 - 72

25 - (12 - 3)

2 х 5 + 37

36 + (24 - 6)

(77) (33) (62) (7) (27) (16) (47) (54)

2 команда

36 + 40

15 + 5 х 5

26 + 54

3x4 + 2

88 – 52

4 х 5 + 46

26 + (23 - 5)

24 - (11 - 2)

(76) (40) (80) (14) (36) (66) (44) (15)

^ 4. Заміни спільною назвою

1 команда

км м дм (Одиниці довжини)

2 команда


хвилина
Рік місяць доба (міри часу)

5. Подумай

Яке число наступне?

1 команда

31, 25, 19 , 13, * (7)


2 команда

10,22,34,46, * (58)


Ш. Підсумок.


^ МАТЕМАТИЧНИЙ КРОС

4 клас

Мета. Розвивати швидкість, кмітливість, спостережливість, пам'ять, мислення, увагу, виховувати любов до математики.

Обладнання. Сигнальні картки, талони, картки з завданнями.


Хід заходу

І. Вступне слово вчителя.

  • Діти, зараз ми проведемо математичний крос. Він називається так тому, що в ньому ви повинні показати не вміння бігати, не свою фізич­ну підготовленість, а вміння швидко, правильно відповідати.

  • Для гри потрібно вибрати 10 учасників. Я буду задавати запитання, а ви відповідати. Хто знає правильну відповідь — показує сигнальну

картку.

Отже, розпочнемо.

1. Продали гіпопотаму
Груш 16 кілограмів.
Він 1/4 з'їв.


Скільки ще він залишив? (16 — 2 : 4 = 12).

2. Груш дали гіпопотаму
28 кілограмів.


Він 2/7 вранці з'їв.

Скільки на обід лишив? (28 — 28 : 7 x 2 = 20).

3. 18 груш купили. 2/9 діти з'їли.

А тепер — берись до діла.

Скільки груш малята з'їли? (18: 9 х 2 = 4).

4. Пройшов 100 метрів Вінні-Пух,

Постояв, перевівши дух.

А потім ще 130

Ішов він до криниці.

Втомився дуже, ледь не впав!

Яку ж він відстань подолав? (100 + 130 = 230).

5. 300 метрів через ліс

Біг за зайцем братик Лис.

Потім, не жалівши ніг,

Ще 500 за іншим біг.

Та й цього він не впіймав!

А скільки метрів подолав? (300 + 500 = 800).

6. Тисяча мурашок

В мурашнику жили.

600 пішли направо,

Наліво100 пішли.

Решта вдома копошились,

Скільки вдома залишилось? (1000 - 600 - 100 = 300).

  1. Знайшла ворона сиру 300 грамів

І почала клювати до безтями,

Аж поки 30 грамів залишилось.

То скільки ж сиру

В шлунку помістилось? (300 — ЗО = 270). і

8. Кролик з мамою (не сам)

З'їли моркви кілограм.

Кролик схрумав 200 грамів.

Скільки залишилось мамі? (1000 - 200 = 800).

9. Горобці зерно клювали

І зернинки рахували.

320 — вже наїлись,

А ще 300 залишилось.

Може ми полічим їх?

Скільки зерняток усіх? (300 + 320 = 620).


10. Мавпа Хана й мавпа Нана,

Разом з'їли 100 бананів.

Нана втричі більше з'їла,

Мабуть, більше зголодніла.

Чи дізнатись можна,

Скільки з’їла кожна? (100 : 4 = 25, Хана — 25, Нана — 75).

^ Умови гри

У вас на парті підготовлені картки з запитаннями, лист паперу і руч­ка. За командою головного судді — «На старт! Увага! Руш!» — ви бере­те картку, перевертаєте її і розв'язуєте завдання.

Відповівши на запитання, ви повинні з'явитися в «медичний пункт». Тут ви дізнаєтесь про свій стан після кросу. Якщо відповідь пра­вильна — ви отримуєте зелений талон з позначкою «Здоровий». Якщо відповідь неточна — вам надається перша допомога у вигляді запитан­ня, після відповіді на яке ви отримуєте жовтий талон з позначкою «Роз­тягнення». Якщо відповідь зовсім неправильна і після надання першої допомоги ви не можете впоратися із завданням, то отримуєте червоний талон з позначкою «Перелом». Виграє той, у кого найбільше зелених та­лонів.

Розминка

  1. Дві селянки йшли до Києво-Печерської Лаври. Обидві пройшли 60 верст. (1 верста — це 1 км 70 см). Скільки верст пройшла кожна з них, якщо вони йшли з однаковою швидкістю? (60 верст).

  2. У мішку 100 кг зерна. Як поділити це зерно на дві частини, щоб в одному мішку було на 20 кг більше, ніж у другому? (40 і 60 кг).

  1. На скільки частин буде поділено відрізок, якщо на ньому розмісти­ти три точки? (На 4 частини).

  2. Мама та дівчинка чекали прибуття пароплава 6 годин. Скільки го­дин чекала пароплав кожна із них? (6 годин).

  3. Від'ємник дорівнює 34, зменшуване виражене сумою чисел 54 і 18. Знайти різницю. ((54 + 18) — 34 = 38).

6. Зграя вовків бігла на полювання. Один попереду двох. Один позаду двох, а один між двома. Скільки було вовків? (3).

7. Білки сидять на гілках. Навпроти кожної білки — по 2 білки. Скіль­ки всього білок? (3).

  1. У кімнаті є я і ти та ми з тобою. Скільки всього чоловік у кімнаті?

  1. Незнайко побачив, що мама варить у дволітровій каструлі суп за ЗО хв. Тоді він вирішив, що для варіння супу в літровій каструлі виста­чить 15 хв. Чи правий він? (Ні).

  1. У двох носорогів — 2 роги. А скільки рогів у 20 носорогів?

(20 рогів).

Цікаві квадрати
Варіант І.
Заповнити цікавий квадрат.
























429










384




564







99

369

315




477

261

45




207

153

423






































99
















207




423



Сума 783


Подумай

1. Записати найменше і найбільше чотирицифрове число, у якого сума цифр 5. Повторювати цифри можна. (1004, 5000).

  1. Якщо додати зменшуване, від'ємник і різницю, то одержимо 120. Знайти зменшуване, від'ємник і різницю, якщо різниця менша зменшу­ваного на 24. (60 — 24 = 36).

  2. На колі є точки. Через них попарно проведено 10 прямих. Скільки точок було на колі? (5 точок).

  3. У школі 370 учнів. Доведи, що серед них обов'язково знайдуться хо­ча б два школярі, які народилися в один день. (Рік має 365 (366) днів. 365 < 370).

  4. Для виходу на орбіту штучного супутника Землі швидкість космічного корабля має бути близько 8 км/сек. Яку відстань пройде космічний корабель за 1 годину? (8x3 600 — 28 800).

  1. До змагань із шахів готувалося 5 учнів — А, Б, В, Г, Д. Але на районні змагання потрібно було визначити команду з двох учасників. Скількома способами це можна було зробити? Записати всі можливі ви­падки буквами. (АБ, АВ, АД, АГ, ВД ГД, ВГ, БГ, БД, БВ).

  2. Мотоцикліст, проїхавши 120 км, заміряв залишок пального і вия­вив, що витрачено 1/3 запасу. Чи вистачить залишку пального, щоб проїхати всю відстань — 350 км від початкового до кінцевого пункту? (Мотоцикліст може проїхати всього 360 км. 360 > 350, пального виста­чить).

  3. Є цифри 0, 1, 2, 3, 4. Записати всі можливі двоцифрові числа, які можна утворити з цих цифр. (10, 11, 12, 13, 14, 20, 21, 22, 23, 24, ЗО, 31, 32, 33, 34, 40, 41, 42, 43, 44).

  4. 10 насосів за 10 хвилин викачують 10 т води. За скільки хвилин 20 таких насосів викачають 20 т води? (За 10 хвилин).

10. Через 2 роки Сергій буде вдвічі старший, ніж він був 2 роки тому.
Скільки років буде тоді Сергію?
(8 років).



Ш. Підсумок гри.


^ План відкритого уроку з математики в 2 класі.


Вчитель:

Дата:

  1   2   3   4   5   6



Схожі:

План проведення тижня початкових класів Понеділок Добре в світі тому жити, хто уміє все робити iconПлан проведення тижня географії Понеділок Ознайомлення з планом тижня. Оголошення конкурсів: конкурс малюнка «Материки очима дітей»

План проведення тижня початкових класів Понеділок Добре в світі тому жити, хто уміє все робити iconПлан проведення тижня географії Понеділок 2-11 кл
Відкриття тижня географії і краєзнавства. Лінійка 2-11кл. Виставка літератури «Видатні дослідники просторів Землі»
План проведення тижня початкових класів Понеділок Добре в світі тому жити, хто уміє все робити iconПлан проведення тижня історії та права № д н І тижн я Заход и 5-11 класи 1 Понеділок

План проведення тижня початкових класів Понеділок Добре в світі тому жити, хто уміє все робити iconЦитатник переможця Як бути?
Світ складний, бо повний протилежностей. Хто навчиться робити правильний вибір, той навчиться жити. Головне тут пізнати закон протилежностей...
План проведення тижня початкових класів Понеділок Добре в світі тому жити, хто уміє все робити iconПрізвище Ім’я По батькові,, випускниці 9 класу чсш І-ІІІ ступенів №8
Увага – стійка. Проявляє високий інтерес до навчання. Схильна до вивчення гуманітарних і точних дисциплін, на уроках працювала систематично....
План проведення тижня початкових класів Понеділок Добре в світі тому жити, хто уміє все робити iconПрізвище Ім’я По батькові, випускника 9 класу чсш І-ІІІ ступенів №8
Увага – нестійка. До уроків готувався несистематично. Проявляв середній інтерес до навчання. Має схильність до предметів гуманітарного...
План проведення тижня початкових класів Понеділок Добре в світі тому жити, хто уміє все робити iconДокументи
1. /План проведення тижня початкових клас_в.doc
План проведення тижня початкових класів Понеділок Добре в світі тому жити, хто уміє все робити icon35705, м. Здолбунів, вул. Ясна 11, тел. (03652) 2-57-82
«Я хочу жити в якісному світі», з метою популяризації загальнодержавного руху за підвищення якості життя та висвітлення світогляду...
План проведення тижня початкових класів Понеділок Добре в світі тому жити, хто уміє все робити iconН. П. Уткіна в нашій школі існує традиція проведення предметних тижнів
З 20 по 24 вересня проходив тиждень початкових класів. Робота тижня була спланована так, щоб заходи
План проведення тижня початкових класів Понеділок Добре в світі тому жити, хто уміє все робити iconПоложення про міський Тиждень початкових класів Мета Тижня: підвищення рівня професійної компетентності педагогів початкової школи Завдання Тижня
Надання до Оргкомітету матеріалів та заявок учасників конкурсів відповідно до Положень конкурсів
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи