Соціальний захист дітей Відповідно до ст. 2 Закону України «Про охорону дитинства» icon

Соціальний захист дітей Відповідно до ст. 2 Закону України «Про охорону дитинства»
Скачати 60.28 Kb.
НазваСоціальний захист дітей Відповідно до ст. 2 Закону України «Про охорону дитинства»
Дата конвертації11.03.2013
Розмір60.28 Kb.
ТипДокументиСоціальний захист дітей

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про охорону дитинства», одним з основних напрямків державної політики є розширення соціально-правових гарантій дітей, забезпечення фізичного, інтелектуального, культурного розвитку молодого покоління, створення соціально-економічних і правових інститутів з метою захисту прав та законних інтересів дитини в Україні.

Відповідно до ст. 3 цього ж Закону, такі завдання реалізуються шляхом визначення основних правових, економічних, організаційних, культурних та соціальних засад щодо охорони дитинства, удосконалення законодавства про правовий і соціальний захист дітей, приведення його у відповідність з міжнародними правовими нормами у цій сфері; забезпечення належних умов для охорони здоров’я, навчання, виховання, фізичного, психічного, соціального, духовного та інтелектуального розвитку дітей, їх соціально-психологічної адаптації та активної життєдіяльності, зростання в сімейному оточенні в атмосфері миру, гідності, взаємоповаги, свободи та рівності; проведення державної політики, спрямованої на реалізацію цільових програм з охорони дитинства, надання дітям пільг, переваг та соціальних гарантій у процесі виховання, навчання, підготовки до трудової діяльності, заохочення наукових досліджень з актуальних проблем дитинства; встановлення відповідальності юридичних і фізичних осіб (посадових осіб і громадян) за порушення прав і законних інтересів дитини, заподіяння їй шкоди.

В зв′язку з цим державою надаєтсья спеціальна адресна допомога сім′ям з дітьми.


^ Види державної соціальної допомоги сім′ям з дітьми.
з/п

Вид допомоги

Сума виплат

1

Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами

Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами надається у розмірі 100 відсотків середньомісячного доходу (стипендії, грошового забезпечення, допомоги по безробіттю тощо) жінки. Сума допомоги по вагітності і пологах в розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини місячної заробітної плати, з якої сплачувались страхові внески на загальнообовязкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням

2

Одноразова допомога при народженні дитини

Розмір одноразової допомоги встановлюється Кабінетом Міністрів України (в залежності від того, першою, другою, третьою чи т.д. є народжена дитина)

3

Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

Надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім′ї, з розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців.

4

Допомога на дітей, які перебувають під опікою, піклуванням

Надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом для дитини відповідного віку та середньомісячним розміром одержуваних на дитину аліментів та пенсій за попередні шість місяців; у разі, коли та пенсія на дітей за попередні шість календарних місяців не нараховувалися, зазначена допомога призначається у розмірі прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

5

Допомога дітям-інвалідам

Державна соціальна допомога призначається у таких розмірах: інвалідам з дитинства I групи — 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

інвалідам з дитинства II групи — 80 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; інвалідам з дитинства III групи — 60 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; на дітей-інвалідів віком до 18 років — 70 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

6

Допомога малозабезпеченим сім’ям

Розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім’ї та її середньомісячним сукупним доходом, який обчислюється за методикою, встановленою спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, але цей розмір не може бути більшим ніж 75 відсотків прожиткового мінімуму для сім’ї.

Для кожної дитини, яка входить до складу малозабезпеченої сім’ї, рівень забезпечення прожиткового мінімуму збільшується на 10%, а для кожної дитини, яка утримується матір’ю (батьком, усиновителем), що не перебуває в шлюбі, і запис про батька (матір) цієї дитини у Книзі реєстрації народжень провадиться в установленому порядку за вказівкою матері (батька), та для кожної дитини, в якої один або обоє батьків є інвалідами I або II групи, — на 20%. Для кожної дитини в малозабезпеченій багатодітній сім’ї, в якій виховуються троє або більше дітей віком до 16 років (до 18 років, якщо дитина навчається), рівень забезпечення прожиткового мінімуму становить 50% прожиткового мінімуму, встановленого для дитини відповідного віку.

7

Одноразова допомога дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку (прийомним сім′ям)

Виплата одноразової допомоги здійснюється у готівковій (грошовій) формі районними (міськими) відділами (управліннями) освіти на підставі заяви та паспорта отримувача цієї допомоги.У разі неотримання з будь-яких причин дитиною одноразової допомоги в установлений строк вона може бути виплачена протягом трьох років.Право на отримання одноразової допомоги для недієздатної особи має піклувальник, призначений в установленому порядку.

8

На прийомних дітей здійснюється виплата державної соціальної допомоги (прийомним сім′ям)

У розмірі двох прожиткових мінімумів для дитини відповідно до віку.

У разі коли дитині виплачується пенсія, аліменти, стипендія, державні допомоги, розмір соціальної допомоги визначається як різниця двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром пенсії, аліментів, стипендії, державних допомог.

9

Одному з прийомних батьків – грошове забезпечення у розмірі 35% державної соціальної допомоги на кожну прийомну дитину (прийомним сім′ям)

Розмір грошового забезпечення не може перевищувати півтора прожиткових мінімуми для працездатної особи

10

Прийомна дитина отримує одноразову допомогу дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку (прийомним сім′ям)

Розмір одноразової допомоги щороку встановлюється Кабінетом Міністрів України.

11

На дитину-вихованця здійснюється виплата державної соціальної допомоги (дитячому будинку сімейного типу)

У розмірі двох прожиткових мінімумів для дитини відповідно до віку:до 6 років;від 6 до 18 років.У разі, коли дитині виплачується пенсія, аліменти, стипендія, державні допомоги, розмір соціальної допомоги визначається як різниця між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром пенсії, аліментів, стипендії, державних допомог.

12

Постанови Кабінету Міністрів України:від 26.04.2002 № 564 “Про затвердження Положення про дитячий будинок сімейного типу”;від 31.01.2007 № 81 “Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною" у 2007 році” (дитячому будинку сімейного типу)

Розмір грошового забезпечення не може перевищувати п’яти прожиткових мінімуми для працездатної особи.

13

Дитина-вихованець отримує одноразову допомогу дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку (дитячому будинку сімейного типу)

Розмір одноразової допомоги щороку встановлюється Кабінетом Міністрів України..

Схожі:

Соціальний захист дітей Відповідно до ст. 2 Закону України «Про охорону дитинства» iconЗатверждено начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації
Про міліцію”, „Про пожежну безпеку”, „Про освіту”, „Про бібліотеки і бібліотечну справу”, „Про захист рослин”, „Про охорону дитинства”,...
Соціальний захист дітей Відповідно до ст. 2 Закону України «Про охорону дитинства» iconЗаявление в Пенсионный Фонд о перерасчете пенсии "Детям войны"
Я, громадянин України, народився року, відповідно до ст. 1 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” є дитиною війни
Соціальний захист дітей Відповідно до ст. 2 Закону України «Про охорону дитинства» iconНаказ №35 м. Прилуки Про забезпечення виконання вимог законодавства спрямованого на захист суспільної моралі неповнолітніх
Чернігівської області про усунення порушень законодавства, спрямованого на захист суспільної моралі та на виконання вимог ст. 20...
Соціальний захист дітей Відповідно до ст. 2 Закону України «Про охорону дитинства» iconРозпорядження " 14 " 05 2012 р. №305-р Про влаштування на навчання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів випускників
Закону України „Про охорону дитинства”, ст. 22 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, з метою соціального...
Соціальний захист дітей Відповідно до ст. 2 Закону України «Про охорону дитинства» iconВідповідно до законодавства України існують такі форми влаштування
У виступі на засіданні Ради регіонів 15. 09. 2011 Президент України Віктор Федорович Янукович серед основних пріоритетів роботи місцевої...
Соціальний захист дітей Відповідно до ст. 2 Закону України «Про охорону дитинства» iconІдентифікація особистості дитини забезпечується правами на громадянство (ст. 7 Закону України «Про охорону дитинства»), на повагу до гідності та честі (ст. 297 Цк україни), на індивідуальність (ст. 300 Цк україни)
Закону України «Про охорону дитинства»), на повагу до гідності та честі (ст. 297 Цк україни), на індивідуальність (ст. 300 Цк україни)....
Соціальний захист дітей Відповідно до ст. 2 Закону України «Про охорону дитинства» icon30 відсотків від мінімальної пенсії за віком
Оскільки я народилась 21 грудня 1940 року, то відповідно до статті 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», як громадянин...
Соціальний захист дітей Відповідно до ст. 2 Закону України «Про охорону дитинства» iconЗахист прав дитини право дитини на захист від усіх форм насильства гарантує стаття 10 Закону України «Про охорону дитинства»
Процес становлення прав дитини в Україні як об’єкта конституційно-правового регулювання – тривалий і складний, а процес визнання...
Соціальний захист дітей Відповідно до ст. 2 Закону України «Про охорону дитинства» iconЗакон України "Про охорону дитинства" закон україни про охорону дитинства (Відомості Верховної Ради (ввр), 2001, №30, ст. 142)

Соціальний захист дітей Відповідно до ст. 2 Закону України «Про охорону дитинства» iconЗакон УкраЇни Про внесення змін до Закону України "Про запобігання захворюванню на синдром набутого імунодефіциту (снід) та соціальний захист населення"
Внести зміни до Закону України “Про запобігання захворюванню на синдром набутого імунодефіциту (снід) та соціальний захист населення”...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи