Про пільги та вручення посвідчень багатодітним сім`ЯМ icon

Про пільги та вручення посвідчень багатодітним сім`ЯМ
Скачати 56.17 Kb.
НазваПро пільги та вручення посвідчень багатодітним сім`ЯМ
Дата конвертації23.03.2013
Розмір56.17 Kb.
ТипДокументи

ПРО ПІЛЬГИ ТА ВРУЧЕННЯ ПОСВІДЧЕНЬ БАГАТОДІТНИМ СІМ`ЯМ.


Не кожен громадянин нашої країни зважиться мати трьох і більше дітей. Але ті, хто їх має, попри нелегкі будні, вбачають у дітях своє натхнення і відраду, велику радість, яка пов'язана з багатьма клопотами, і підтримку. В Україні материнство завжди вшановувалось. Та й сьогодні воно також заохочується і охороняється державою. Охорона інтересів матері і дитини забезпечується спеціальними заходами по охороні праці і здоров'я жінок, створенням умов, які дають жінкам можливість поєднувати працю з материнством; правовим захистом, матеріальною і моральною підтримкою материнства та дитинства, а тому, відповідно Конституції України, сім'ї з дітьми, до яких належать і багатодітні сім'ї, перебувають під захистом держави.


Зазначаємо, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей» № 1343-VI від 19.05.2009р.(набрав чинності з 1 січня 2010р) передбачено надання пільг багатодітним сім’ям та дітям з багатодітних сімей, спрямований на вдосконалення державної системи соціального захисту багатодітних сімей і кожного з її членів, підвищення життєвого рівня таких сімей.

Крім того, згідно статті 1 Закону України «Про охорону дитинства» від 26.04.2001 № 2402-Ш, багатодітна сім’я – сім’я, що складається з батьків (або одного з батьків) і трьох та більше дітей.

Відповідно вищезазначеного Закону України, дитина – особа до 18 років (повноліття), якщо згідно з законом, застосовуваним до неї, вона не набуває прав повнолітньої раніше. Отже, враховуючи вище повнолітні діти не належать до складу багатодітних сімей.

З кінця 2009 року по теперішній час ведеться робота по створенню Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.

^ Зокрема багатодітним сім’ям надається:

-50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім'ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю);

- 50-відсоткова  знижка  плати  за користування комунальними послугами (газопостачання,  електропостачання та інші послуги)  та вартості  скрапленого  балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством.
     Площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за опалення,  становить 21 кв. метр опалюваної площі на кожного члена сім'ї,  який постійно проживає в жилому приміщенні  (будинку),  та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю;
- 50-відсоткова   знижка   вартості  палива,  у  тому  числі рідкого,  в межах норм,  визначених законодавством,  у  разі  якщо відповідні будинки не мають центрального опалення;
- позачергове  встановлення квартирних телефонів.  Абонентна плата  за  користування  квартирним  телефоном  встановлюється   у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів.

     Пільги щодо  плати за користування житлом (квартирної плати), комунальними послугами та вартості  палива,   надаються багатодітним сім'ям незалежно від виду житла та форми власності на нього.
Поза чергою надаються із житлового фонду соціального призначення жилі приміщення сім'ям, які мають п'ятьох і більше дітей, а також у разі народження в однієї жінки одночасно трьох і більше дітей.

^ Дітям з багатодітних сімей надаються такі пільги:

     1) безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів;

     2) щорічне медичне обстеження і диспансеризація  в  державних та  комунальних закладах охорони здоров'я із залученням необхідних спеціалістів, а також компенсація витрат на зубопротезування;

     3) першочергове  обслуговування  в  лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;

     4) безоплатний  проїзд  усіма  видами  міського пасажирського транспорту  (крім  таксі),  автомобільним  транспортом  загального користування в сільській місцевості,  а також залізничним і водним транспортом приміського  сполучення  та  автобусами  приміських  і міжміських  маршрутів,  у  тому  числі внутрірайонних,  внутрішніх - та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання;

     5) безоплатне одержання послуг з оздоровлення  та  відпочинку відповідно  до  Закону України  "Про  оздоровлення  та відпочинок дітей".


6) Діти з багатодітних сімей, у складі яких п'ятеро і більше дітей, а також особи у віці від 18 до 23 років з таких сімей звільняються від плати за навчання у вищих навчальних закладах державної і комунальної форми власності всіх рівнів акредитації за умови, що певний освітньо-кваліфікаційний рівень вони здобувають вперше.


     Згідно Постанов Кабінету Міністрів України № 474 від 2 березня 2010р «Деякі питання виготовлення і видачі посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї», № 395 від 2.06.2010р «Питання виготовлення в видачі посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї»., наказу Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту «Про затвердження Інструкції про порядок видачі посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї» № 1947 від 29.06.2010, батькам і дітям з  багатодітних  сімей  видаються  відповідні посвідчення. 

Згідно графіку одержання бланків в обласному управління у справах сім’ї та молоді Дніпропетровської облдержадміністрації, посвідчення починають видаватися з ВЕРЕСНЯ місяця поточного року відділом у справах сім’ї та молоді виконавчого комітету Жовтоводської міської ради. Саме посвідчення є документами, що підтверджують статус багатодітної сім’ї і дітей з такої сім’ї та їх право на отримання пільг згідно з Законом.

Посвідчення видаються одному з батьків за місцем його реєстрації протягом одного місяця після подання таких документів до відділу у справах сім’ї та молоді (вул.Петровського,33, тел.24517):

  • заяви батька або матері про видачу посвідчень;

  • копії свідоцтва про народження дітей;

  • копії сторінок паспорта батька та матері з даними про прізвище, ім’я, по батькові, дату його видачі і місце реєстрації;

  • довідки про склад сім’ї (затверджена наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22 липня 2003 року № 204);

  • фотокарток (батьків та дітей) розміром 30*40 міліметрів;

  • довідки про, те що за місцем реєстрації батька або матері посвідчення структурним підрозділом не видавалися ( у разі реєстрації батьків за різним місцем проживання).

Бланки посвідчень виготовляються на замовлення Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту і є документами суворого обліку.

Посвідчення батьків багатодітної сім’ї виготовляється у формі книжечки розміром 176 х 125 міліметрів (у розгорнутому вигляді); дитини з багатодітної сім’ї — у формі книжечки розміром 176 х 125 міліметрів (у розгорнутому вигляді), яка складається з обкладинки та чотирьох сторінок.

Посвідчення видаються безоплатно.

Строк дії посвідчень визначається окремо для кожної багатодітної сім’ї і встановлюється з урахуванням перебування в сім’ї не менше трьох дітей у віці до 18 років. Строк дії посвідчення дитини з багатодітної сім’ї визначається до досягнення дитиною 18 років (повноліття), якщо згідно із законом, застосовуваним до неї, вона не набуває прав повнолітньої раніше.

Для продовження строку дії посвідчень до структурного підрозділу подаються вищезазначені документи.

Дітям з багатодітної сім’ї посвідчення видаються з шести років.

У посвідченні дитини з багатодітної сім’ї наклеюється фотокартка від 6 до 13 років та від 14 до 18 років .

При отриманні посвідчення одним із батьків особа відповідальна за їх видачу, обов’язково роз’яснює їх призначення, підстави використання та зберігання.

У разі втрати посвідчення батьків багатодітної сім’ї батьками додатково подається інформація щодо розміщення оголошення у друкованих засобах масової інформації.

У разі пошкодження, втрати посвідчення або зміни прізвища, імені та по батькові, встановлення розбіжностей у записах видається нове посвідчення після подання усіх документів, передбачених законодавством для його видачі.

Старі та пошкоджені посвідчення повертаються структурному підрозділу, що його видав.

Право на пільги мають особи, занесені в управлінні праці та соцзахисту населення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.


Сім’ї, які не зареєструвалися у Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги та для надання більш детальнішої інформації стосовно видачі посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї , повинні терміново звернутися до відділу у справах сім’ї та молоді виконавчого комітету Жовтоводської міської ради (вул. Петров ського,33, каб. № 439, 441, тел.24517).Схожі:

Про пільги та вручення посвідчень багатодітним сім`ЯМ iconРішення ХLІХ сесія VІ скликання від 20 вересня 2013 року №1019 Про надання пільг багатодітним сім’ям з оплати за харчування дітей у валківських дошкільних навчальних закладах
Надати пільги багатодітним сім’ям з оплати за харчування дітей у валківських дошкільних навчальних закладах у розмірі 50 від суми,...
Про пільги та вручення посвідчень багатодітним сім`ЯМ iconЗатверджено начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації
Наказ Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту від 16. 07. 2010 №1947 «Про затвердження інструкції про порядок видачі...
Про пільги та вручення посвідчень багатодітним сім`ЯМ iconПовідомлення про день судового розгляду) громадянину (прізвище, ім’я, по батькові, точна адреса) та повернути підтвердження про вручення документів
Вручення даних документів необхідно виконати у зв’язку з розглядом
Про пільги та вручення посвідчень багатодітним сім`ЯМ iconПро підведення підсумків роботи по присвоєнню багатодітним жінкам Почесного звання України „Мати-героїня”, оформлення та видача посвідчень батькам та дітям з багатодітних сімей за 2011 рік та ознайомлення з новими вимогами щодо означеного питання
Згідно якого пункт 8 було доповнено абзацом „Мати-героїня”, тобто було визначено, що жінки, які народили та виховали до восьмирічного...
Про пільги та вручення посвідчень багатодітним сім`ЯМ iconЗвіт про роботу батьківських комітетів). Індивідуальні та групові консультації батькам першокласників, вручення пам’яток. (Психолог) Захід «Моральні основи сім’ї. Еволюція сімейних відносин» 11-А, Сидоренко Г. М
Робота з батьками, зв’язки з громадськістю (заступник директора з виховної роботи Киян Л. М.)
Про пільги та вручення посвідчень багатодітним сім`ЯМ iconКод пільги Зміст пільги
Довідник №62 пільг, наданих чинним законодавством по сплаті податків та зборів станом на 01. 07. 2012
Про пільги та вручення посвідчень багатодітним сім`ЯМ iconРозпорядження голови районної державної адміністрації від 2011 року № стандарт надання адміністративної послуги Виготовлення та видача посвідчень багатодітної сім’ї
Заставна вул. В. Чорновола 6, каб 47 відділ у справах молоді і спорту райдержадміністрації, тел. (03737) 22683
Про пільги та вручення посвідчень багатодітним сім`ЯМ iconПоложення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами Кабінет Міністрів України п о с т а н о в л я є : Внести зміни до Положення про порядок видачі посвідчень водія
Це Положення є обов'язковим для всіх підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та громадян України
Про пільги та вручення посвідчень багатодітним сім`ЯМ iconРозпорядження «30» листопада 2011 року №772 Про затвердження Положення про порядок оформлення, обліку, використання та зберігання службових посвідчень в Близнюківській
З метою визначення порядку оформлення, обліку, використання та зберігання службових посвідчень в Близнюківській районній державній...
Про пільги та вручення посвідчень багатодітним сім`ЯМ iconПоложення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами { Із змінами, внесеними згідно з Постановами км №980 ( 980-93-п ) від 06. 12. 1993 №1919 ( 1919-99-п ) від 18. 10. 1999
Про затвердження Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи