Програма удосконалення організації харчування учнів icon

Програма удосконалення організації харчування учнів
НазваПрограма удосконалення організації харчування учнів
Дата конвертації24.01.2013
Розмір99.8 Kb.
ТипПрограма

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням Красилівської

районної ради

10.06. .2011 р. № 19 _


Програма

удосконалення організації харчування учнів

загальноосвітніх навчальних закладів

Красилівського району на 2011-2015 роки


Загальні положення.


Районна програма розроблена на виконання ст.22 Закону України « Про загальну середню освіту», п.18 абзацу 5 ст.5 Закону України «Про охорону дитинства», п.6 ст.32 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні», постанов Кабінету Міністрів №856. від 19 червня 2002 р. «Про організацію харчування окремих категорій учнів у загальноосвітніх навчальних закладах», від 4 червня 2003 р. № 850 «Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 19 червня 2002 р. № 856», від 22.11.2004 року № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 01.06.05 року № 242/329.

Одним з основних завдань сучасної освітньої політики при організації навчально-виховного процесу є збереження здоров’я та формування здорового способу життя у підростаючого покоління. При цьому важливе значення має організація харчування учнів у навчальних закладах, дотримання фізіологічних та санітарних норм, забезпечення продуктами натурального походження з високою харчовою і біологічною цінністю, формування у шкільні роки відповідального ставлення дітей до власного здоров’я та вироблення навичок здорового способу життя, формування культури харчування з ранніх дитячих років.

В останні роки все більше з’являється продуктів, які наближені до натуральних, не містять поживних та корисних для ростучого організму речовин. Особливо це стосується сухих сніданків, чіпсів, сухариків, кетчупів, газованих напоїв та інших продуктів, які не є життєво необхідними, не компенсують фізіологічні потреби дитячого організму, а нерідко і є шкідливими.

За даними статистики у структурі захворюваності дітей патологія органів травлення знаходиться на другому місті, за останні 20 років показник поширення цієї патології збільшився майже вдвічі. Спостерігається значне зростання кількості дітей із залізодефіцитною анемією, йододефіцитом, чому головним чином, сприяє недостатня кількість у раціоні дітей продуктів, що містять білок та вітаміни.

Систематичне вживання дітьми натщесерце продуктів, до складу яких входять барвники, консерванти, підсолоджувачі викликає подразнення слизової оболонки шлунку, сприяє розвитку цілого ряду захворювань.

Постала необхідність посилення роботи щодо дотримання норм харчування дітей шкільного віку, сприяння організації повноцінного, безпечного та якісного харчування дітей у загальноосвітніх школах району.

Відділом освіти та адміністраціями навчальних закладів проводиться велика організаційна робота щодо організації харчування учнів. Відділом освіти здійснено планування бюджетних витрат на харчування учнів. Сума закладена в районному бюджеті на харчування учнів щорічно зростає та у 2011 році становить 787,3 тис. грн., з розрахунку 2.50 грн. на дитину в день для учнів 1-4 класів та дітей з малозабезпечених сімей, 6,00 грн. для дітей – сиріт та дітей, що позбавлені батьківського піклування.

У районі 4 школи організовують харчування через послуги комбінату громадського харчування, три школи організовують харчування учнів через приватних підприємців, решта шкіл організовують харчування самостійно. Здійснено комплектування шкільних харчоблоків додатковим обладнанням та посудом. Обладнано сучасним технологічним устаткуванням харчоблок Кузьминської та Веселівської шкіл.

Відділом освіти забезпечено централізований бухгалтерський облік харчування учнів. Щорічно здійснюється закупівля вітаміну «С» для штучної вітамінізації шкільних обідів. Укладені угоди з підприємцями на поставку продуктів харчування та послуг їдальні.

Регулярно проводяться семінари – практикуми з відповідальними та кухарями шкільних їдалень із залученням працівників районної санітарно – епідеміологічної станції, районної центральної лікарні.

В районі усі учні 1-4 класів та діти пільгових категорій харчуються за бюджетні кошти. Створені умови для гарячого харчування для 98,2% учнів загальноосвітніх шкіл. Харчування буфетною продукцією забезпечено для учнів 6 шкіл у яких відсутні харчоблоки.

Значні кошти на харчування учнів залучені за соціальними угодами між органами місцевого самоврядування та відповідними сількогосподарськими підприємствами.

Сільгосппідприємствами СТОВ «Довіра», «СТІОМІ – Холдинг», ім. «Мічуріна» та ск «Бужок» виділені кошти на утримання додаткових ставок шкільних кухарів у Закриницькій, Чернелівській, Манівецькій та Митинецькій школах. Сількогосподарське підприємство «Промінь» фінансує здешевлення харчування учнів Кошелівської, Севрюківської та Федорівської шкіл, СК «Україна» - учнів Печеської школи. СК «Бужок» харчує усіх учнів Митинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів та вчителів безкоштовно. З частковою батьківською доплатою харчуються учні Терешківської, Кошелівської, Манівецької, Федорівської, Кульчинської, Корчівської, Печеської, Закриницької, Зеленецької, Рублянської шкіл.

На харчування учнів загальноосвітніх шкіл у 2010 році залучено понад 800 тис. грн. В тому числі на здешевлення харчування учнів базовими сільгосппідприємствами безкоштовно за пільговими цінами виділені продукти на суму понад 150 тис.грн.

Відділом освіти та керівниками навчальних закладів своєчасно приймаються відповідні управлінські рішення з питання організації харчування учнів загальноосвітніх шкіл.

Відділом освіти проведено інвентаризацію технологічного обладнання шкільних харчоблоків. Як показав аналіз матеріально – технічна база шкільних харчоблоків є застарілою та потребує оновлення.


Мета Програми


Створення умов для збереження здоров’я учнів загальноосвітніх шкіл району, забезпечення їх якісним, раціональним шкільним харчуванням, оновлення матеріальної бази шкільних харчоблоків, впровадження нових технологій приготування їжі і форм обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів району.


Завдання Програми


Удосконалення системи організації повноцінного, безпечного та якісного харчування дітей у школах району;

Дотримання натуральних норм харчування дітей шкільного віку, забезпечення гарячим харчуванням учнів пільгових категорій, які навчаються у загальноосвітніх навчальних закладах району;

Поліпшення умов праці та підвищення кваліфікації працівників шкільних харчоблоків, оновлення матеріально – технічної бази шкільних їдалень;

Оптимізація бюджетних витрат на організацію шкільного харчування.


Розділ І. Організація повноцінного, безпечного та якісного харчування учнів.


- Організація збалансованого харчування учнів 1-11 класів;

- Забезпечення роботи шкільних буфетів;

- Проведення роботи по збільшенню кількості учнів охоплених гарячим харчуванням;

- Проведення просвітницької роботи з батьками учнів щодо необхідності та важливості раціонального харчування учнів;

- Здійснення штучної вітамінізації шкільного харчування ;

- Сприяння здешевленню шкільних обідів за рахунок продукції вирощеної на пришкільних земельних ділянках, спонсорської допомоги;

- Проведення подальшого впровадження дієтичного харчування та організація дієтичного харчування для дітей, які потребують цього;

- Забезпечення поставки у навчальні заклади якісних, сертифікованих продуктів харчування.

Відділ освіти,

керівники навчальних закладів

2011-2015 роки


Розділ ІІ. Забезпечення безкоштовним харчуванням учнів пільгових категорій.


- Забезпечення безкоштовним харчуванням учнів 1-4 класів загальноосвітніх шкіл району;

- Забезпечення безкоштовним харчуванням дітей з малозабезпечених сімей, дітей – сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, дітей евакуйованих із зони відчуження, дітей, які є інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, і тих, які проживали у зоні безумовного (обов’язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення, у межах передбачених нормативно – правовими документами.


Відділ освіти,

керівники навчальних закладів

2011-2015 роки

Розділ ІІІ. Поліпшення умов праці та підвищення кваліфікації працівників шкільних харчоблоків.


 • Комплектування шкільних їдалень кваліфікованими спеціалістами;

 • Введення у штатний розпис шкіл, які організовують харчування учнів самостійно посади комірника;

 • Забезпечення працівників шкільних харчоблоків спеціальним одягом;

 • Проведення регулярних медичних оглядів працівників шкільних харчоблоків за рахунок загальних видатків на освіту району;

 • Організація та проведення семінарів та навчання працівників шкільних харчоблоків з питань, пов’язаних з дотриманням санітарних норм і правил.

Відділ освіти, районна санітарно – епідеміологічна станція, центральна районна лікарня, керівники навчальних закладів.

2011-2015 роки


Розділ ІV. Оновлення матеріально – технічної бази шкільних їдалень.


 • Капітальний ремонт приміщень шкільних харчоблоків та їдалень;

 • Заміна застарілих дерев’яних блоків на металопластикові;

 • Заміна застарілих водопровідних та каналізаційних мереж;

 • Заміна електромереж силового призначення та мереж освітлення з встановленням енергозберігаючих та безпечних приладів;

 • Придбання кухонного обладнання, електром’ясорубок, електроплит, мармітів, холодильних вітрин, електрокотлів, жарових шаф, овочерізок, столів з нержавіючої сталі, мийних ванн, посудомийних машин, холодильників, посуду тощо;

 • Придбання та заміна меблів у шкільних їдальнях та буфетах.

Відділ освіти

2011-2015 роки

Розділ V. Удосконалення системи управління процесом організації шкільного харчування.


- Здійснення контролю за станом підготовки їдалень та харчоблоків загальноосвітніх шкіл до початку навчального року;

- Здійснення контролю за станом організації харчування у загальноосвітніх навчальних закладах;

- Дотримання середньообласних закупівельних цін на продукти харчування для шкільних їдалень;

- Забезпечення укладання перспективних двотижневих меню шкільних їдалень з дотриманням фізіологічних норм харчування учнів;

- Закупівля спеціалізованих транспортних засобів для доставки у начальні заклади продуктів харчування;

- Введення у штатний розпис господарської групи відділу освіти посади технолога шкільного харчування;

- Організація систематичного та своєчасного обслуговування обладнання шкільних харчоблоків;

- Забезпечення централізованого бухгалтерського обліку шкільного харчування.

Відділ освіти,

районна санітарно – епідеміологічна станція, керівники навчальних закладів

2011-2015 роки


Розділ VІ. Фінансування програми.


- Забезпечити фінансування програми за рахунок коштів районного бюджету, виділених на освітню галузь;

- Звільнити від відшкодування відділу освіти за спожиту електричну енергію та комунальні послуги ( вода, водовідведення, опалення), оренду приміщень їдалень та харчоблоків підприємства з якими укладені угоди на організацію шкільного харчування з метою здешевлення вартості шкільних обідів.


Прогнозовані показники фінансування програми (тис.грн.)


№п/п

Розділ програми

2011рік

2012 рік

2013 рік

2014 рік

2015 рік

Разом


1.

Організація повноцінного, безпечного та якісного харчування учнів

80,0

100,0

100,0

100,0

100,0

480,0

2.

Забезпечення безкоштовним харчуванням учнів пільгових категорій.


809,5

809,5

809,5

809,5

809,5

4047,5

3.

Поліпшення умов праці та підвищення кваліфікації працівників шкільних харчоблоків.

25,0

25,0

25,0

15,0

15,0

105,0

4.

Оновлення матеріально – технічної бази шкільних їдалень

80,0

150,0

150,0

150,0

120,0

650,0

5.

Удосконалення системи управління процесом організації шкільного харчування.

20,0

120,0

120,0

-

-

260,0

6.

Всього

1014,5

1204,5

1204,5

1074,5

1044,5

5542,5


Розділ VІ. Очікуванні результати від реалізації програми.


- Поліпшення показників стану здоров’я, що безпосередньо залежать від якості харчування дітей;

 • Забезпечення соціального захисту учнів пільгових категорій;

 • Створення умов для гарячого, якісного харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів;

 • Збільшення кількості учнів загальноосвітніх шкіл , які будуть охоплені повноцінним , якісним харчуванням;

 • Забезпечення раціонального та ефективного використання бюджетних коштів.


Схожі:

Програма удосконалення організації харчування учнів iconНаказ №20 Про проведення районного огляду-конкурсу на кращу шкільну їдальню
На виконання статті 25 Закону України "Про освіту" районної "Програми подальшого розвитку та удосконалення організації харчування...
Програма удосконалення організації харчування учнів iconНаказ №46 Про харчування учнів загальноосвітньої
З метою організації гарячого харчування учнів загальноосвітньої школи І ступеня с. Адамівка
Програма удосконалення організації харчування учнів iconІнформація про стан організації харчування учнів знз у 201 /201 навчальному році Загальна кількість учнів по загальноосвітніх школах (чол.)
Всього охоплено учнів усіма видами харчування із різних джерел фінансування (чол.)
Програма удосконалення організації харчування учнів iconНаказ №3 Про організацію харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів Харківського району у другому півріччі 2010-2011 навчального року
Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 01. 06. 2005 №242/329 „Про затвердження Порядку...
Програма удосконалення організації харчування учнів iconІнформація щодо організації харчування учнів у знз та днз борівського району
Закону України «Про охорону дитинства» у 2011 році було організовано безкоштовне харчування учнів 1-4 класів та дітей-сиріт і позбавлених...
Програма удосконалення організації харчування учнів iconНаказ №16 Про затвердження грошових норм харчування учнів школи у 2013 році
Харківської міської ради від 18. 01. 2013 №19 «Про затвердження грошових норм харчування учнів та вихованців навчальних закладів,...
Програма удосконалення організації харчування учнів iconНаказ №143/01 Про організацію харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладах району
Вжити невідкладних заходів щодо створення необхідних умов для організації харчування дітей шкільного віку
Програма удосконалення організації харчування учнів iconНаказ №5 Про організацію харчування учнів школи-інтернату в 2013 році
Робота адміністрації та колективу школи-інтернату була спрямована на зміцнення матеріально-технічної бази харчоблоку, удосконалення...
Програма удосконалення організації харчування учнів iconНаказ №177 Про організацію харчування учнів 1-11 класів
України, Міністерства охорони здоров’я України від 01. 06. 2005 №242/329 «Про порядок організації харчування дітей у навчальних та...
Програма удосконалення організації харчування учнів iconКолегія головного управління освіти і науки
Про стан виконання спільного наказу моз україни та мон україни від 01. 06. 2005 року №242/329 «про затвердження порядку організації...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи