Звіт волонтерського загону «Милосердя» професійно-технічного училища №38 м. Жашків за 2010-2011 рік. У цьому світі є тільки одна річ, перед якою належить схилитися, геній icon

Звіт волонтерського загону «Милосердя» професійно-технічного училища №38 м. Жашків за 2010-2011 рік. У цьому світі є тільки одна річ, перед якою належить схилитися, геній
НазваЗвіт волонтерського загону «Милосердя» професійно-технічного училища №38 м. Жашків за 2010-2011 рік. У цьому світі є тільки одна річ, перед якою належить схилитися, геній
Дата конвертації20.05.2013
Розмір67.3 Kb.
ТипЗвіт
1. /зв_т волонтерського загону.docxЗвіт волонтерського загону «Милосердя» професійно-технічного училища №38 м. Жашків за 2010-2011 рік. У цьому світі є тільки одна річ, перед якою належить схилитися, геній

Звіт волонтерського загону «Милосердя» професійно-технічного училища №38 м. Жашків за 2010-2011 рік.


У цьому світі є тільки одна річ, перед якою належить схилитися, - геній,
і одна річ, перед якою слід упасти на коліна, - це доброта
(В.Гюго)

Сьогодні, однією із важливих ланок виховної роботи сучасного навчального закладу є розвиток волонтерського руху.

Волонтерська діяльність -– це добровільна діяльність учнівської молоді – волонтерів, яка спрямована на надання допомоги особам, котрі перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, і сприяє самореалізації волонтера.

Саме молодь є надійним потенціалом суспільства, який призводить до позитивних зрушень.

Найбільш соціально-активною частиною молодіжного середовища є волонтери, зокрема, як носії добрих справ і позитивної інформації.

Тому в нашому училищі з 2004 у рамках учнівського комітету «Темп» створено постійно діючий волонтерський загін «Милосердя», який об’єдную понад 150 учнів.

Програма волонтерського загону «Милосердя» розрахована на молодь 15-18 років.

Метою програми є: надати учнівській молоді поняття про милосердя, добро, піклування про молодь з незахищених верств населення та певних категорій, про допомогу людям похилого віку, одиноким, вдовам, ветеранам ВВВ, ветеранам афганської війни та жертвам голодомору 32-33 років; а також надати учнівській молоді базові знання з теорії формування здорового способу життя, розглядати практику її впровадження серед учнівської молоді, прищепити основи соціальних навичок ЗСЖ.

Волонтерська діяльність училища ґрунтується на таких основоположних засадах:

– добровільність та доброчинність;

– законність;

– гуманність та гідність;

– спільність інтересів і рівність прав її учасників;

– гласність;

– відповідальність;

Волонтерська діяльність провадиться за такими напрямами:

– надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах (Ветеранам Великої Вітчизняної війни, одиноким пристарілим, людям похилого віку, які мають інвалідність, часткову втрату рухової активності у зв'язку зі старістю чи станом здоров'я, тощо);

Наші волонтери залучаються до надання таких соціальних послуг:

– придбання і доставка медикаментів, продовольчих, промислових та господарських товарів, книг, газет, журналів;

– приготування їжі;

– прибирання приміщення;

– обробіток та упорядкування присадибних ділянок;

– виконання ремонтних робіт;

– спілкування, читання художньої літератури, преси, написання листів;

- організація дозвілля (імпровізовані концерти) тощо.

Волонтерський загін організовує свою діяльність згідно плану роботи на поточний навчальний рік. За 2010-2011 навчальний рік волонтери училища провели слідуючу роботу:

У вересні місяці міні волонтерські загони готують невеличкі подарунки і вітають своїх підшефних ветеранів з Днем партизанської слави. На протязі жовтня місяця до Дня людей похилого віку та з нагоди відзначення 66-ї річниці визволення України від фашистських загарбників проводилась доброчинна Акція: «Не дай зачерствіти душі». В цьому навчальному році з 1 по 31 жовтня тривала добродійна Акція: «Любов до ближнього – джерело величі людини». Під час цих Акцій волонтери надавали соціальну допомогу одиноким пристарілим людям похилого віку, ветеранам, інвалідам ВВВ і просто спілкувалися, обмінювались думками і морально підтримували дану категорію мешканців міста, а волонтерський загін групи №14 організував для свого ветерана Хуторянського Петра Тітовича невеличкий імпровізований концерт. Отже проведення таких відвідин є спершу важливим для пристарілих людей, а також дає змогу побачити відношення та настрій цієї категорії населення до молодого підростаючого покоління, яким небайдужа доля одиноких людей.

Волонтерський загін професійно-технічного училища плідно співпрацює із Жашківською районною спілкою ветеранів ВВВ під керівництвом Горенко Рени Михайлівни та Жашківською спілкою воїнів-інтернаціоналістів під керівництвом Кукли Олега Івановича.

В лютому місяці ветерани ВВВ та учасники бойових дій запрошувалися на турнір училища з боксу приуроченому Дню Захисника Вітчизни. Проводився він під лозунгами: «Молодь за здоровий спосіб життя» та «Ніхто незабутий – ніщо незабуте». Під час урочистої частини відбулося покладання квітів кращими учнями-спортсменами училища до Меморіалу Слави. А Череватенко Леонід Григорович побажав і закликав усіх учасників турніру до перемоги.

Традиційно в нашому закладі до Дня виводу військ з Афганістану проводяться уроки – мужності на які ми запрошуємо учасників Жашківської спілки воїнів – афганців та Жашківської спілки ветеранів ВВВ. На високому рівні в лютому в учнівській групі №6 проводився такий урок з теми: «Ми будемо довго пам’ятати. І вам забути не дамо... ».

На даний захід були запрошені воїни–інтернаціоналісти (Фурманенко Микола Михайлович, Коломієць Василь Миколайович, Боржков Володимир Васильович, Пожарський Олег Леонідович) та Приймак Іван Якимович-учасник бойових дій і Череватенко Леонід Григорович – ветеран ВВВ автор збірки «Життєві дороги ветерана Великої Вітчизняної війни». Леонід Григорович презентував власну книгу та із задоволенням подарував її в бібліотеку училища. За що ми йому щиро вдячні!

В училищі на учнівській конференції визначено волонтера 2010 року – Брачук Марію, ученицю 3 курсу учнівської групи №9.

Серед найактивніших волонтерів відмічено : Ященко Владислава, Гончарука Олексія, Роздорожню Світлану, Юрченка Івана.

Маша володіє основними моральними цінностями: принциповість, бережливість, чесність, справедливість, людяність, які виступають основними показниками у стосунках з однолітками. Їй притаманні гуманістичні цінності, що характеризують її індивідуальну культуру та рівень вихованості: добро, відповідальність, совість.. Своєю волонтерською діяльністю спонукає інших однолітків до бажання робити добро. Вони намагаються відшукати людей похилого віку, ветеранів Великої Вітчизняної війни, котрим потрібна фізична допомога по господарству, моральна підтримка та розрада добрим словом. Марія організовує і планує роботу всього волонтерського загону. Волонтерський загін «Милосердя» складається із 16 міні-загонів учнівських груп, які взяли під опіку 16 ветеранів ВВВ, що проживають в мікрорайоні професійно – технічного училища. У довічному боргу наше покоління перед ветеранами війни. Все менше нажаль їх залишається у життєвому строю. З 1-го вересня 2011 року ми взяли шевство над Гульком Іваном Корнійовичом, Безродних Іваном Івановичом, Верхівським Володимиром Степановичом, Юрченком Іваном Михайловичом, які проживають в нашому місті.

На учнівській конференції заслуховувався звіт про роботу волонтерського загону «Милосердя» під час якого керівник волонтерів Брачук марія відмітила, що активно підтримують волонтерський рух директор Філіповський М.Й., адміністрація училища та викладачі закладу. Слова вдячності від учнів пролунали на адресу голови учнівського комітету «ТЕМП» Балагути Марини, викладача Волохова Сергія Олексійовича., заступника директора Прохорчук Лариси Веніамінівни, майстра виробничого навчання Каландій Галини Андріївни. Практичний психолог Хлівнюк Олеся Вололимирівна запропонувала нові ідеї доброчинної діяльності волонтерів. Лунали життєві переконання про те, що добрі бажання живуть у серцях тих, хто вміє віддавати сили своєї душі іншим людям.

Все далі і далі відходять від нас роки Великої Вітчизняної війни (1941-45 р.), але не забувається великий подвиг нашого народу, який грудьми загородив шлях фашизму. Найголовніше завдання майстрів виробничого навчання і класних керівників – зробити все, щоб не пішли в забуття імена героїв, а разом із ними і їхні подвиги, згадки про війну . Отож

З 26 квітня по 10 травня 2011року в училищі проводилася Акція: «Ми про Вас пам’ятаємо». Під час цієї Акції волонтери вітали наших шанованих ветеранів з Днем Перемоги говорили їм слова привітання та вдячності, вручали квіти і подарунки, записували спогади ветеранів, приймали активну участь у святковій ході вдень 9-го травня та пригощали всіх ветеранів солдатською кашею.

Також напередодні Дня Перемоги традиційно в кожній учнівській групі проводяться виховні години - зустрічі на які запрошуються підшефні ветерани. На виховну справу з теми: «Пам’ятаємо, славимо, вшановуємо» був запрошений Пашкевич Мечислав Леопольдович; «Живі у пам’яті народній» - Хуторянський Петро Тітівич; «Сторінками війни» - Клеванський Віталій Ісакович, учні несли своїм ветеранам теплі слова подяки, дарували квіти, разом співали фронтових пісень. Заключним акордом був святковий концерт для наших ветеранів «Пам’ятаємо Вас поіменно» та їх спогади про лихоліття війни. Затамувавши подих, учні слухали виступи ветеранів ВВВ, в серцях виростало ще більше бажання і надалі утверджувати в кожному сердечність, чуйність, доброту.

Є доброта лиш для сенсацій.
Відома нам її мета.
Існує й інша доброта,
Що вимагає компенсацій.
А є така, що від людини
Вона сама назустріч лине
Із слова. Вчинку, Із очей.
Все більше й більш таких людей.
Ось кануть злигодні у вічність,
Серця перейме яснота.
І прийде в світ її Величність -
Одна вселюдська Доброта


І на завершення хочу зачитати лист подяку, яка дає оцінку нашій волонтерській роботі

( заступник директора з НВих.Р Л.В.Прохорчук)Схожі:

Звіт волонтерського загону «Милосердя» професійно-технічного училища №38 м. Жашків за 2010-2011 рік. У цьому світі є тільки одна річ, перед якою належить схилитися, геній iconНаказ №128 смт. Добровеличківка Про попередження суїцидальної поведінки дітей та підлітків у навчальних закладах району
Бобринецькому, Маловисківському, Олександрівському, Петрівському, Устинівському районах (по 1 випадку), а також учні Бобринецького...
Звіт волонтерського загону «Милосердя» професійно-технічного училища №38 м. Жашків за 2010-2011 рік. У цьому світі є тільки одна річ, перед якою належить схилитися, геній iconПлан роботи загону "милосердя" на 200 200 н р. №п\п Заходи Дата проведення
Затвердження плану роботи загону "Милосердя" на 200 -200 н р та розподілення обов"язків між членами загону згілно напрямків роботи...
Звіт волонтерського загону «Милосердя» професійно-технічного училища №38 м. Жашків за 2010-2011 рік. У цьому світі є тільки одна річ, перед якою належить схилитися, геній iconПлан виховних справ днз «Професійно-технічного училища №38 м. Жашкова»
Директор «пту №38 м. Жашкова» М. Й. Філіповський план виховних справ днз «Професійно-технічного училища №38 м. Жашкова»
Звіт волонтерського загону «Милосердя» професійно-технічного училища №38 м. Жашків за 2010-2011 рік. У цьому світі є тільки одна річ, перед якою належить схилитися, геній iconЗустріч учнів волонтерського загону «Довіра» з учасником бойових дій Великої Вітчизняної війни Карєвою Софією Павлівною

Звіт волонтерського загону «Милосердя» професійно-технічного училища №38 м. Жашків за 2010-2011 рік. У цьому світі є тільки одна річ, перед якою належить схилитися, геній iconЗвіт методиста з профорієнтації назва закладу освіти у 2010/2011 навчальному році І. Аналіз діяльності за минулий навчальний рік
Методична діяльність (заповнюються тільки ті графи, за якими виконувалася робота в поточному році)
Звіт волонтерського загону «Милосердя» професійно-технічного училища №38 м. Жашків за 2010-2011 рік. У цьому світі є тільки одна річ, перед якою належить схилитися, геній iconУмови прийому до житомирського вищого професійного училища-інтернату житомирської обласної ради на 2010-2011 навчальний рік
До вищого професійного училища-інтернату приймаються юнаки та дівчата віком від 15 до 35 років, що мають інвалідність ІІІ чи ІІ груп,...
Звіт волонтерського загону «Милосердя» професійно-технічного училища №38 м. Жашків за 2010-2011 рік. У цьому світі є тільки одна річ, перед якою належить схилитися, геній iconРічний план (орієнтовний на очікувану вартість) закупівель на 2013 рік Державного професійно-технічного навчального закладу "Чернігівське вище професійне училище"
Державного професійно-технічного навчального закладу "Чернігівське вище професійне училище" від "23" жовтня 2013р
Звіт волонтерського загону «Милосердя» професійно-технічного училища №38 м. Жашків за 2010-2011 рік. У цьому світі є тільки одна річ, перед якою належить схилитися, геній iconЗвіт директора Старобільської зош ІІ-ІІІ ступенів №4 про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю за 2010-2011 навчальний рік
Виконання функціональних обов’язків щодо забезпечення обов’язковості загальної середньої освіти
Звіт волонтерського загону «Милосердя» професійно-технічного училища №38 м. Жашків за 2010-2011 рік. У цьому світі є тільки одна річ, перед якою належить схилитися, геній iconАудит-Сервіс Свідоцтво апу №2394 від 26 січня 2001 р
Баланс станом на 31 грудня 2011 року, Звіт про фінансові результати за 2011 рік, Звіт про рух грошових коштів за 2011 рік, Звіт про...
Звіт волонтерського загону «Милосердя» професійно-технічного училища №38 м. Жашків за 2010-2011 рік. У цьому світі є тільки одна річ, перед якою належить схилитися, геній iconВересень Вибори голови волонтерського загону Навчальний тренінг «Волонтер – хто він?» Участь у акції «Похилі люди поруч» Жовтень
Презентація діяльності волонтерських груп, присвячена Міжнародному дню волонтера ( 5 грудня)
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи