В даній дослідно-експериментальній роботі є ряд труднощів icon

В даній дослідно-експериментальній роботі є ряд труднощів
Скачати 65.89 Kb.
НазваВ даній дослідно-експериментальній роботі є ряд труднощів
Дата конвертації05.08.2013
Розмір65.89 Kb.
ТипДокументи

ХХІ століття висуває до освітян якісно нові вимоги. Глобалізація, швидка зміна технологій, утвердження пріоритетів сталого розвитку суспільства зумовлюють зростання ролі освіти. Життя в умовах демократії, ринку, новітніх науково-інформаційних технологій стає невідворотною перспективою. Все це робить своєрідний виклик освіті, зумовлює потребу її радикальної модернізації за рахунок прискореного, випереджувального інноваційного розвитку. Тому ми, педагоги міського методичного об'єднання вчителів інформатики, не можемо стояти осторонь даних змін, тим паче у Рік освіти та інформаційного суспільства. Ми активно впроваджуємо в навчально-виховний процес навчальних закладів міста інформаційно-комунікаційні технології. Перш за все це реалізація розпочатого в 2011 році регіонального експерименту по впровадженню вільного програмного забезпечення в ЗНЗ міста. На даний момент підписаний договір про співпрацю ЗНЗ, ДНЗ, ПНЗ, управління освіти з компанією AltLinux. На сьогодні в ЗНЗ міста використовуються такі операційні системи як :
В даній дослідно-експериментальній роботі є ряд труднощів :

 1. Всі наявні в бібліотеках підручники подають матеріал з розрахунку на використання операційної системи Windows. В наслідок цього повноцінне використання підручників, як засобів навчання, знижується. Вчителям постійно потрібно "корегувати" зміст підручників і повідомляти дітям необхідні зміни. При викладанні окремих тем використовуємо лекційно-конспективне подання матеріалу.

 2. Оскільки на нас лежить і відповідальність за працездатність комп'ютерної техніки, ми часто стикаємося з проблемами "несумісності" системи Linux з наявним обладнанням, таким як сенсорні дошки, принтери, сканери.

 3. Ми, вчителі інформатики, надаємо допомогу іншим вчителям та персоналу школи по роботі з комп'ютерною технікою і часто стикаємося з проблемою сумісності табличної інформації в текстових документах, яка виникає тоді, коли документ почергово редагується то у Windows то у Linux. Це завдає багато клопоту і часто простіше наново створити табличку, ніж усунути виниклу проблему.

 4. Наступна проблема. Кожна школа отримала на свій баланс досить значну кількість педагогічних програмних засобів навчального призначення практично з усіх предметів. Всі вони розроблялися під Windows. Зараз вчителі бажають продовжувати їх використання, але не завжди можна працювати в повному режимі, а деякі з ПЗ взагалі не працюють на Linux.

Але є і позитивні моменти :

 1. Не має потреби в антивірусному захисті, оскільки до цих пір не написано жодного працездатного вірусу під цю систему. А ті, що існують для Windows не можуть їй зашкодити. Найбільша шкода, на яку вони здатні – забрати трохи часу на перезавантаження комп'ютера.

 2. Це безкоштовна система. Тому не треба шукати у спонсорів кількох десятків тисяч гривень на закупівлю ліцензій на програмне забезпечення, не треба боятися перевірки з боку відповідних служб.

 3. В системі включено багато навчальних програм, які можуть використовуватися в навчально-виховному процесі.

 4. І головне. Учні нашого міста отримують безцінний досвід роботи в двох операційних системах (вдома – Windows, у школі – Linux). Це сприяє кращому засвоєнню матеріалу (за рахунок порівняння і аналогії), розвиває творче мислення, інтуїцію. Дає можливість побачити переваги і недоліки обох систем, більш осмислено підходити до розв'язання поставлених завдань.

Наступний напрямок, в якому активно продовжують працювати вчителі інформатики – виконання розділу V Державної цільової програми впровадження у навчально-виховний процес ЗНЗ інформаційно-комунікаційних технологій "Сто відсотків". В кожному ЗНЗ був розроблений план заходів щодо навчання вчителів основам інформаційно-комунікаційних технологій, який включав в себе анкетування вчителів, проведення тренінгових та практичних занять, самоосвітню діяльність, семінари-практикуми та моніторинг навченості вчителів основам ІКТ. Приємно відзначити, що навчання проводили не тільки вчителі інформатики. В СШ І-ІІІ ст. №6, гімназії №1, ЗОШ І-ІІІ ст. №9 та №14 були залучені вчителі, які пройшли курси "Intel®Навчання для майбутнього", учні 10-11 класів, які мають високий рівень навчальних досягнень. І, як уже було зазначено в доповіді начальника управління освіти Тетяни Михайлівни Клименко, рівень оволодіння ІКТ педагогічними працівниками міста становить 98,7%.Третій значний напрямок – експериментальне впровадження освітнього інноваційного проекту "Щоденник.ua". На сьогоднішній день всі ЗНЗ міста працюють у Всеукраїнській безкоштовній освітній мережі, яка працює за підтримки МОН молодь спорту України та Інституту інноваційних технологій і змісту освіти. Ми маємо створений єдиний віртуальний простір для шкіл, вчителів, учнів, батьків, який дозволяє регулювати відносини між людьми, які задіяні в житті школи. Бо завданнями цього проекту є, в тому числі : отримання батьками детальної інформації про успішність своєї дитини, можливість проведення віртуальних батьківських зборів, отримання доступу до електронної бібліотеки, словників, проведення різноманітних освітніх конкурсів, олімпіад, тестувань, тощо.

Проведений моніторинг ставлення учнів, батьків, вчителів до даного проекту свідчить, що він може бути впровадженим у нашому місті, так як відсоток учнів по місту, що мають комп'ютерну техніку вдома становить 83,2% (це досить значний показник). Найменший % таких учнів (49%) у ЗОШ І-ІІІ ст. №10. Значно меншим є середній показник по місту щодо доступу до мережі Internet. В домашніх умовах він сягає лише 56,9%, і знову найменший показник (29%) теж у ЗОШ І-ІІІ ст. №10.Але по іншим навчальним закладам картина виглядає більш привабливою – 78% у гімназії №5, 70% у ЗОШ І-ІІІ ст. №14, 66% у ЗОШ І-ІІІ ст. №12, 62% у гімназії №1, 61% у СШ №6. Повну інформацію ви можете бачити на діаграмах.


В гімназії №1, ЗОШ І-ІІІ ст. №2 адміністрацією широко використовуються можливості даної мережі при здачі звітів, здійсненню моніторингу рівня навчальних досягнень учнів, роботи вчителів.

Приємно відзначити, що вчителі СШ І-ІІІ ст. №6 з поглибленим вивченням інформаційних технологій включились в ряд Всеукраїнських конкурсів в рамках проекту "Щоденник.ua" та зайняли призові місця в конкурсах "Мій безпечний електронний світ", "Читай і вигравай".

ЗОШ І-ІІІ ст. №7 по закінченню в червні 2011 року дослідницько-експериментальної роботи й сьогодні широко впроваджує інноваційну діяльність по використанню комплексної системи "NET Школа Україна". Дана програма схожа із проектом "Щоденник.ua", але має більш потужний функціонал для адміністрації ЗНЗ (подання звітів, різні види моніторингу як вбудованого так і створеного користувачем).

В ІІ семестрі 2011-2012 навчального року в семи навчальних закладах міста (крім ЗОШ І-ІІІ ст. №3 та №12) вчителі української мови та літератури, англійської мови, історії, географії, математики, фізики, хімії, біології та основ здоров'я розпочали роботу в Пілотному проекті Національного проекту "Відкритий світ", основною метою якого є : створення єдиної національної освітньої мережі, підвищення ефективності навчального процесу, впровадження ІКТ в систему управління освітнім процесом. У зв'язку із участю в проекті постає ряд проблем : це відсутність достатньої кількості інтерактивних комплексів (сенсорна дошка, проектор, комп'ютерна техніка), відсутність ліцензованої операційної системи Windows 7 та пакету Microsoft Office 2010, на роботу з якими і направлений даний проект, відсутність мережі Internet у предметних кабінетах (тобто не інформатики), недостатність (або взагалі відсутність) сучасних комп'ютерів, на яких можна використовувати високошвидкісні телекомунікаційні технології 4-го покоління.

Приємно відзначити, що в гімназії №1, ЗОШ І-ІІІ ст. №2 організовано доступ до мережі Інтернет за безпровідною технологією Wi-Fi в учительській, де вчителі можуть користуватися не тільки стаціонарно встановленим комп'ютером, але й власними ноутбуками. В гімназії №1 також підключено навчальні кабінети біології та географії, а найближчим часом планується підключити кабінети художньо-естетичний та математики №1.


На сьогодні існує серйозна проблема у гімназії №1 з викладанням інформатики з 2-го класу. З наявних двох кабінетів інформаційних технологій лише один дає можливість працювати з необхідними програмами, а другий взагалі не підтримує роботу з ними. На наступний рік аналогічна проблема складеться і в ЗОШ І-ІІІ ст. №7, яка також має 2 кабінети інформаційних технологій і один із них теж не підтримує роботу з потрібними для цього програмами. Справа в тому, що вказані два кабінети обладнані комп'ютерною технікою, придбаною ще в 2004 році. Вони технічно не в змозі виконувати покладене на них завдання. Дані навчальні заклади мають велику кількість учнів (717 у гімназії №1 та 560 у ЗОШ №7). Користуючись нагодою, хочу звернутися до Вас, Юрію Володимировичу, з проханням від вчителів інформатики даних навчальних закладів допомогти з вирішенням вищезгаданої проблеми. Адже наші діти – це наше майбутнє!

Незважаючи на такий стан комп'ютерної техніки та її кількість учні всіх шкіл та вчителі інформатики продовжують приймати участь та здобувати перемоги в різноманітних конкурсах з інформаційно-комунікаційних технологій. Деякі з них були названі в доповіді начальника управління освіти. Я хочу назвати і інші.

 1. Обласний конкурс з комп'ютерної графіки.

 2. Обласний конкурс з веб-дизайну.

 3. Обласний конкурс учнівської молоді та інформаційних технологій.

 4. Обласний конкурс учнівської комп’ютерної творчості.

 5. Всеукраїнські конкурси "Шукачі скарбів" та "Бобер". (перший відбудеться у березні місяці, а другий пройшов у листопаді…)

 6. Дві предметі олімпіади : з програмування та інформаційних технологій.

В минулому навчальному році вперше за останні 3 роки команда учнів міста зайняла ІІ місце на обласній олімпіаді з інформатики, а учень гімназії №1 Соболь Андрій став учасником IV етапу (вчитель Ліпін Володимир Павлович).

Маємо надію, що і в цьому навчальному році наші учні достойно захищатимуть честь міста, бо вони мають великий потенціал у сфері інноваційних інформаційних технологій, а ми, вчителі інформатики, будемо розвивати його до найвищого рівня.

Дякую за увагу.Схожі:

В даній дослідно-експериментальній роботі є ряд труднощів icon5 Інноваційна діяльність та дослідно-експериментальній у 2011 – 2012 н р

В даній дослідно-експериментальній роботі є ряд труднощів icon1. Ряди динаміки. Їх класифікація
Ряд динаміки (хронологічний ряд, динамічний ряд) – це послідовність числових показників, що характеризують зміну явища в часі. Будь-який...
В даній дослідно-експериментальній роботі є ряд труднощів iconТестові завдання по темі: "кишкові шви. Операції на тонкій кишці."
Д. 1-й ряд – слизово-підслизовий, 2-й ряд – скрізний, 3-й ряд – серозно-м‘язовий
В даній дослідно-експериментальній роботі є ряд труднощів iconЧислові ряди. Ознаки збіжності рядів
Тоді, якщо ряд збігається, то й ряд збігається. Якщо ряд розбігається, то й ряд розбігається
В даній дослідно-експериментальній роботі є ряд труднощів iconМісце проведення: Макарівський нвк «зош І-ІІІ ступенів природничо–математичний ліцей»
Проведення анкетування педагогів – організаторів з метою з'ясування труднощів у роботі, а також з'ясування окремих організаційних...
В даній дослідно-експериментальній роботі є ряд труднощів iconДо дня свята матерi
«Ніхто не може стати сином свого народу, якщо він не проникнеться тими основними відчуттями, якими живе народна душа». У даній роботі...
В даній дослідно-експериментальній роботі є ряд труднощів iconВикористання комп’ютерів на уроках математики
У даній роботі буде розглянута можливість застосування сучасних комп'ютерних технологій і прикладного програмного забезпечення для...
В даній дослідно-експериментальній роботі є ряд труднощів iconПрограма проведення дослідно експериментальної роботи за темою «Відпрацювання технології допрофесійного та профільного навчання за технологічним напрямом»
Конструктивно моделюючий (II) етап дослідно – експериментальної роботи, (2011-2012н р.)
В даній дослідно-експериментальній роботі є ряд труднощів iconПрограма Школи становлення молодого вчителя
Школа становлення молодого вчителя – ре­зультат спільної праці керівників методич­них об'єднань, групи досвідчених учителів, вивчення...
В даній дослідно-експериментальній роботі є ряд труднощів iconРішення колегії смт. Володарка >12. 03. 2010 Протокол №2 Про дослідно-експериментальну роботу та інноваційну діяльність освітньої системи району Заслухавши та обговоривши довідку Про дослідно-експериментальну
Відмітити роботу адміністрацій Володарської зош І-ІІІ ступенів №1, Володарської зош І-ІІІ ступенів №2, Завадівського нвк «зош І-ІІІ...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи