Інформація про осіб, зареєстрованих платниками єдиного податку icon

Інформація про осіб, зареєстрованих платниками єдиного податку




Скачати 43.89 Kb.
НазваІнформація про осіб, зареєстрованих платниками єдиного податку
Дата конвертації30.03.2014
Розмір43.89 Kb.
ТипІнформація

Фізичним особам-приватним підприємцям


У які строки здійснюється реєстрація фізичної особи платником єдиного податку?


 Відповідно до пункту 299.1 статті 299 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку.

Згідно з пунктом 299.2 статті 299 ПКУ центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, веде реєстр платників єдиного податку, в якому міститься інформація про осіб, зареєстрованих платниками єдиного податку.

У разі відсутності визначених ПКУ підстав для відмови у реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку контролюючий орган зобов’язаний протягом двох робочих днів від дати надходження заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування зареєструвати таку особу платником єдиного податку (п. 299.3 ст. 299 ПКУ).

У випадках, передбачених підпунктом 298.1.2 статті 298 ПКУ, контролюючий орган, у разі відсутності визначених ПКУ підстав для відмови, здійснює реєстрацію суб’єкта господарювання як платника єдиного податку з дати, визначеної відповідно до п.п. 298.1.2 п. 298.1 ст. 298 ПКУ, протягом двох робочих днів з дати отримання контролюючим органом заяви щодо обрання спрощеної системи оподаткування або отримання цим органом від державного реєстратора електронної копії заяви, виготовленої шляхом сканування, одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця, якщо така заява додана до реєстраційної картки (пункт 299.4 статті 299 ПКУ).

У разі відмови у реєстрації платника єдиного податку контролюючий орган зобов’язаний надати протягом двох робочих днів з дня подання суб’єктом господарювання відповідної заяви письмову вмотивовану відмову, яка може бути оскаржена суб’єктом господарювання у встановленому порядку (пункт 299.5 статті 299 ПКУ).


За яких умов платник єдиного податку може добровільно перейти на сплату єдиного податку з іншою групою?


 Відповідно до підпункту 298.1.5 статті 298 Податкового кодексу України (далі ПКУ) за умови дотримання платником єдиного податку вимог, встановлених ПКУ для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу.

При цьому у платника єдиного податку третьої, п’ятої групи, який є платником податку на додану вартість, анулюється реєстрація платника податку на додану вартість у порядку, встановленому ПКУ, у разі обрання ним першої або другої групи чи ставки єдиного податку, встановленої для третьої, п’ятої групи, яка включає податок на додану вартість до складу єдиного податку.


Чи можливо повернутись на єдиний податок у поточному році з ІІІ або ІУ кварталу, якщо у другому кварталі платник єдиного податку перейде на загальну систему оподаткування?


Відповідно до підпункту 298.1.4 статті 298 Податкового кодексу України суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.
     У разі відмови у реєстрації платника єдиного податку контролюючий орган зобов’язаний надати протягом двох робочих днів з дня подання суб’єктом господарювання відповідної заяви письмову вмотивовану відмову, яка може бути оскаржена суб’єктом господарювання у встановленому порядку. (п. 299.5 ст. 299 ПКУ).

 Фізична особа – підприємець, яка на початок року була платником єдиного податку та перейшла на сплату інших податків і зборів (загальну систему оподаткування) з 01 квітня (01 липня або 01 жовтня), не може повернутись у поточному році на спрощену систему оподаткування, оскільки така особа вже скористалась своїм правом на застосування спрощеної системи оподаткування у поточному році.

Разом з тим, така фізична особа може перейти на спрощену систему оподаткування з 1 січня наступного року за умови відповідності вимогам ст. 291 Податкового кодексу України.


Чи включається до доходу платника єдиного податку-фізичної особи відшкодована орендарем сума комунальних платежів, що згідно договору не включається до орендної плати?


Згідно з п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) доходом платника єдиного податку для фізичної особи - підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 цієї статті.

Відповідно до ст. 283 Господарського кодексу України за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.

Орендна плата - це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності. Розмір орендної плати може бути змінений за погодженням сторін, а також в інших випадках, передбачених законодавством (ст. 286 ГКУ)

Отже, основним предметом договору оренди є встановлення розміру орендної плати за користування майном. Якщо орендар самостійно не укладає договори на споживання комунальних послуг, а здійснює відшкодовування орендодавцю в частині понесених ним витрат на оплату комунальних послуг, то у договорі оренди має бути визначено порядок розрахунку вартості спожитих орендарем комунальних послуг та їх оплати (компенсації).
     Враховуючи вищевикладене, якщо сплата комунальних платежів передбачена договором оренди, то відшкодована орендарем сума комунальних послуг платнику єдиного податку повністю включається до доходу платника єдиного податку від провадження ним діяльності з надання послуг (надання нерухомості в оренду).

Якщо договором оренди не передбачено сплату орендарем комунальних платежів, але такі платежі відшкодовуються орендарем фізичній особі – підприємцю - платнику єдиного податку, то сума цих платежів включається до доходу платника єдиного податку та оподатковується за обраною ним ставкою, за винятком платників єдиного податку другої групи. Сума відшкодована орендарем комунальних платежів, що згідно договору не включаються до орендної плати, у платника єдиного податку другої групи буде вважатися доходом, отриманим від виду діяльності, який не зазначено у реєстрі платників єдиного податку та до такого доходу застосовується ставка єдиного податку згідно з п.п. 2 п. 293.4 ст. 293 ПКУ у розмірі 15%.



Схожі:

Інформація про осіб, зареєстрованих платниками єдиного податку iconДо уваги суб’єктів господарювання, які з 1 січня 2012 року хочуть застосовувати спрощену систему оподаткування!
Книгу обліку доходів для платників єдиного податку І, ІІ та ІІІ груп, які не є платниками пдв, та порядок її ведення, Книгу обліку...
Інформація про осіб, зареєстрованих платниками єдиного податку iconПро сплату земельного податку платниками фіксованого сільськогосподарського податку
Державна податкова служба України у листі 3 жовтня 2011року №1959/7/15-2217ф надала роз’яснення щодо сплати земельного податку сільськогосподарськими...
Інформація про осіб, зареєстрованих платниками єдиного податку iconКнига обліку доходів (для платників єдиного податку першої і другої груп та платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість)
Дохід, що оподатковується за ставкою 15 вартість проданих товарів, виконаних робіт, наданих послуг вартість безоплатно отриманих...
Інформація про осіб, зареєстрованих платниками єдиного податку iconВизначення доходу платника єдиного податку
При продажу основних засобів юридичними особами – платниками єдиного податку дохід визначається як різниця між сумою коштів, отриманою...
Інформація про осіб, зареєстрованих платниками єдиного податку iconПлатникам спрощеної системи оподаткування
Ання І та ІІ груп, заповнюють та подають декларацію платника єдиного податку протягом 60 календарних днів, що настають за останнім...
Інформація про осіб, зареєстрованих платниками єдиного податку iconПодаток надодану вартість реєстрація платником єдиного податку та платником пдв
Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» щодо...
Інформація про осіб, зареєстрованих платниками єдиного податку iconРішення сесії №225 від 26 грудня 2011 р. Ставки єдиного податку для фізичних осіб-підприємців на 2012 рік №п\п квед
Ставка єдиного податку, для фізичних осіб підприємців (у до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня...
Інформація про осіб, зареєстрованих платниками єдиного податку iconЄдиний податок сплачуйте своєчасно
Свалявської одпі рахується 482 платників єдиного податку, з них 70 юридичних осіб та 412- приватних підприємців-фізичних осіб. Приватні...
Інформація про осіб, зареєстрованих платниками єдиного податку iconРішення Кремінської міської ради «Про встановлення фіксованих ставок єдиного податку для фізичних осіб підприємців, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи, ставок вартості патенту на здійснення торгової діяльності»
Про встановлення фіксованих ставок єдиного податку для фізичних осіб – підприємців
Інформація про осіб, зареєстрованих платниками єдиного податку iconРішення Кремінської міської ради «Про встановлення фіксованих ставок єдиного податку для фізичних осіб підприємців, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи, ставок вартості патенту на здійснення торгової діяльності»
Про встановлення фіксованих ставок єдиного податку для фізичних осіб – підприємців
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи