Рішення 11. 02. 2011 №10 Про затвердження Програми захисту населення Чернігівського району Запорізької області від впливу іонізуючого випромінювання на 2011-2015 роки icon

Рішення 11. 02. 2011 №10 Про затвердження Програми захисту населення Чернігівського району Запорізької області від впливу іонізуючого випромінювання на 2011-2015 роки
Скачати 168.25 Kb.
НазваРішення 11. 02. 2011 №10 Про затвердження Програми захисту населення Чернігівського району Запорізької області від впливу іонізуючого випромінювання на 2011-2015 роки
Дата конвертації07.01.2013
Розмір168.25 Kb.
ТипРішення

 

УКРАЇНА

ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСТЬ

ЧЕРНІГІВСЬКА РАЙОННА РАДА

Шостого скликання

четверта сесія

РІШЕННЯ11.02.2011
№ 10


Про затвердження Програми захисту населення Чернігівського району Запорізької області від впливу іонізуючого випромінювання на 2011-2015 рокиЗ метою захисту населення району від впливу іонізуючого випромінювання та, керуючись п.16 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", ст.23 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", Чернігівська районна рада Запорізької області ВИРІШИЛА:


1.Затвердити Програму захисту населення Чернігівського району Запорізької області від впливу іонізуючого випромінювання на 2011-2015 роки (далі Програма), що додається.


2. Рекомендувати райдержадміністрації:

2.1. Щороку під час формування проекту районного бюджету передбачати кошти на реалізацію заходів Програми, виходячи з можливостей бюджету.

2.2. Здійснити конкретні заходи щодо реалізації Програми.


3. Райдержадміністрації щорічно до 10 січня інформувати районну раду про хід реалізації заходів щодо виконання Програми за підсумками року.


4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань охорони здоров'я, освіти, культури, сім'ї, молоді та спорту.


Голова ради С.М.Одаренко


Затверджено

рішення районної ради

11.02.2011 № 10


^

Програма

захисту населення Чернігівського району Запорізької області

від впливу іонізуючого випромінювання на 2011-2015 роки1. Актуальність проблеми радіаційного захисту населення


Іонізуюче випромінювання розповсюджене в багатьох сферах життєдіяльності людини. Воно знайшло широке застосування в різних галузях виробництва – при використанні радіоізотопних приладів, гамма- та рентгенодефектографії, рентгеноструктурного аналізу тощо. У медицині широко використовуються методи рентген- та радіодіагностики, а також радіотерапії онкологічних захворювань. Поширене використання джерел іонізуючого випромінювання призвело до збільшення опромінення населення, яке, в теперішній час, отримує майже 70 відсотків дози опромінення за рахунок джерел природного походження та до 17 відсотків за рахунок медичних рентген- та радіологічних процедур.

Природний радіаційний фон визначається вмістом природних радіонуклідів урану, торію та калію в земній корі. Природні радіонукліди обумовлюють і радіоактивність будівельних матеріалів. Будівельні матеріали є джерелом надходження в повітря приміщень радіоактивного газу радону. У металургійній, хімічній та інших галузях промисловості широко використовуються матеріали та концентрати з підвищеним вмістом природних радіонуклідів, які вносять суттєвий вклад в опромінення населення. При виготовленні будівельних матеріалів у великій кількості застосовуються відходи металургійної промисловості, які також вносять певну долю в дозу опромінення населення.

У той же час після Чорнобильської аварії громадськість країни стурбована можливими наслідками радіаційних аварій в усіх галузях виробництва та їх впливом на здоров'я населення.

Відомо, що внаслідок Чорнобильської аварії територія України була забруднена радіонуклідами стронцію-90 і цезію-137, які з ґрунтів перейшли до харчових продуктів, котрі споживає населення і отримує за цей рахунок певні дози опромінення. Для вироблення меблів на територію області надходить велика кількість лісоматеріалів, які також зазнали радіонуклідного забруднення після аварії на Чорнобильській АЕС.

Зазнали забруднення і водні магістралі України, головним чином р. Дніпро, яка є головним джерелом водопостачання населення м. Запоріжжя. -судинної систем, системи крові, шлунково-кишкових та неврологічних захворювань.

Актуальність цієї проблеми в нашому регіоні підвищується у зв'язку з розташуванням на території області найпотужнішої в Європі Запорізької атомної електростанцїі, де використовуються 6 енергоблоків з водо-водяними енергетичними реакторами ВВЕР-1000.


2. Мета Програми


Метою Програми є мінімізація ризику впливу іонізуючого випромінювання на стан здоров’я населення Чернігівського району, вдосконалення радіаційного моніторингу довкілля, зміцнення та підтримки бар’єрів радіаційної безпеки при несанкціонованому завозі радіонуклідних джерел, розробка та виконання заходів, спрямованих на усунення та послаблення дії іонізуючого випромінювання, яке може ускладнити радіаційно-екологічну ситуацію на території району.


3. Шляхи і засоби розв’язання проблеми


Підвищення ефективності заходів щодо мінімізації медичних наслідків опромінення можливе лише при завчасному плануванні організаційних заходів, а також координації дій органів виконавчої влади, державних регулюючих органів з радіаційної безпеки, підприємств та організацій, які провадять практичну діяльність з радіонуклідними джерелами та іншими джерелами іонізуючого випромінювання.

З цією метою Законом України „Про захист людини від впливу іонізуючого випромінювання” передбачено розробку регіональних програм, спрямованих на зниження впливу іонізуючого випромінювання на стан здоров’я населення, що зазначено в постанові Кабінету Міністрів України від 04.06.99. № 973 „Про порядок розроблення регіональних програм захисту населення від впливу іонізуючого випромінювання”.

Для розв’язання проблеми Програмою передбачається:

- розробка організаційно-розпорядчих документів, спрямованих на здійснення заходів з удосконалення радіаційного моніторингу об’єктів навколишнього середовища, продуктів харчування та питної води;

- забезпечення контролюючих організацій сучасними приладами радіаційного контролю відповідно до діючого законодавства;

- підвищення якості контролю за наявністю джерел іонізуючого випромінювання;

- забезпечення контролю за радіаційною безпекою персоналу і пацієнтів лікувально-профілактичних закладів;

- забезпечення постійного радіаційного контролю при здачі об’єктів в експлуатацію;

- забезпечення контролю за радіоактивністю будівельних матеріалів та будівельної сировини, лісоматеріалів, мінеральних добрив, мінеральних барвників та глазурі, виробів з порцеляни, фаянсу, скла та глини;

- оснащення медичної галузі сучасними рентгенівськими апаратами, що забезпечить зниження доз опромінення пацієнтів;

- застосування найбільш радіаційно-безпечних методик рентгенівського дослідження в медичній практиці;

- поліпшення якості періодичних медичних обстежень працюючих з джерелами іонізуючого випромінювання;

- забезпечення першочергового оздоровлення персоналу, що працює з джерелами іонізуючого випромінювання;

- інформування населення про стан радіаційної безпеки в Чернігівському районі.

Програма здійснюється за участю місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, органів державного регулювання, відповідних установ, які здійснюють радіаційний контроль, а також підприємств та установ, які ведуть практичну діяльність з джерелами іонізуючих випромінювань.


4. Очікувані результати, ефективність Програми


Виконання Програми дасть змогу:

- посилити організаційну активність зі здійснення заходів, що спрямовані на посилення радіаційної безпеки населення;

- забезпечити контролюючі організації сучасними приладами радіаційного контролю відповідно до діючого законодавства;

- вдосконалити систему радіаційно-гігієнічного моніторингу території в Чернігівського району;

- мінімізувати вплив іонізуючого випромінювання на здоров’я населення району;

- поліпшити якість медичних оглядів персоналу, що працює з джерелами іонізуючого випромінювання;

- підвищити якість контролю за радіаційною безпекою персоналу та пацієнтів при проведенні рентгенологічних процедур.


5. Обсяг та джерела фінансування


Фінансування Програми передбачається здійснювати за рахунок коштів районного бюджету, коштів екологічного фонду обласного бюджету та за рахунок підприємств та організацій усіх форм власності, що використовують джерела іонізуючого випромінювання у своїй діяльності.


Додаток

до рішення районної ради

11.02.2011 № 10

6. Напрями діяльності та заходи регіональної цільової Програми захисту населення

Чернігівського району Запорізької області від впливу іонізуючого випромінювання на 2011-2015роки


№ з/п


Назва напряму діяльності

(приоритетні завдання)

Перелік заходів програми


Термін виконан-

ня заходу


Виконавці

Джерела фінансування

Орієнтовні обсяги фінансування(вартість),

тис.гривень

1

2

3

4

5

6

7

1.

Організаційні заходи

Підготовка розпорядчих документів з питань радіаційної безпеки населення та радіаційно-гігієнічного моніторингу

2011-2015

Відділ з надзвичайних ситуацій райдержадміністрації,

Чернігівська районна санітарно-епідеміологічна станція,

Відділ охорони здоров’я райдержадміністрації(у разі створення),

Управління ветеринарної медицини в Чернігівському районі Запорізькій області

-

-Розробка річних планів радіаційного моніторингу об’єктів навколишнього середовища, продуктів харчування, сировини та питної води

2011-2015

Чернігівська районна санітарно-епідеміологічна станція,

Управління ветеринарної медицини в Чернігівському районі Запорізькій області

Здійснення нагляду за проведенням радіаційного контролю за продуктами харчування та харчовою сировиною, що підлягають обов’язковій сертифікації та санітарно-епідеміологічній експертизі

2011-2015

Чернігівська районна санітарно-епідеміологічна станція
-Проведення інвентаризації джерел іонізуючого випромінювання

2011-2015

Підприємства та організації району
-Здійснення державного нагляду за радіаційною безпекою на підприємствах та установах, де проводяться роботи з джерелами іонізуючих випромінювань

2011-2015

Чернігівська районна санітарно-епідеміологічна станція
-

2.

Радіаційний моніторинг території, навколишнього середовища, продуктів харчування та води, персоналу та об’єктів.

Проведення радіаційного контролю навколишнього природного середовища, води, продуктів харчування, сировини, будівельних матеріалів та об’єктів будівництва

2011-2015

Чернігівська районна санітарно-епідеміологічна станція,

Управління ветеринарної медицини в Чернігівському районі Запорізькій області,

підприємства та установи, що виготовляють продукцію-Проведення радіаційного контролю об’єктів ветеринарного нагляду на ринку КП «Мрія»

2011-2015

Управління ветеринарної медицини в Чернігівському районі Запорізької області

-Видача ветеринарних свідоцтв на продукти харчування тільки при наявності результатів радіаційного контролю

2011-2015

Управління ветеринарної медицини в Чернігівському районі Запорізької області,-

-Здійснення радіаційного контролю питної води

2011-2015

КП «Чернігівське ВУЖКГ»,

КП «Новополтавське»

-

-Здійснення радіологічного контролю в приміщеннях при здачі будівельних об’єктів в експлуатацію

2011-2015

Замовники будівництва
-Забезпечення контролю радіаційної безпеки персоналу та пацієнтів лікувально-профілактичних закладів

2011-2015

Відділ охорони здоров’я райдержадміністрації(у разі створення)

Центральна районна лікарня
-Забезпечення контролю за радіаційною безпекою персоналу підприємств, де проводяться роботи джерелами іонізуючого випромінювання

2011-2015

Підприємства
-Здійснення нагляду за станом радіаційної безпеки на підприємствах та в установах, де проводяться роботи з джерелами іонізуючого випромінювання2011-2015

Чернігівська районна санітарно-епідеміологічна станція

-

3.

Контроль за станом здоров’я персоналу та населення

Забезпечення переобліку персоналу, що працює в сфері дії випромінювання, для проведення періодичного медичного обстеження

2011-2015

Відділ охорони здоров’я райдержадміністрації(у разі створення)

Чернігівська районна санітарно-епідеміологічна станція

Центральна районна лікарня

-

-Забезпечення проведення періодичних медичних оглядів персоналу, що працює з джерелами іонізуючих випромінювань

2011-2015

Відділ охорони здоров’я райдержадміністрації(у разі створення)

Центральна районна лікарня

-

-Забезпечення контролю доз опромінення персоналу підприємств та установ, що працює в сфері дії іонізуючого випромінювання

2011-2015

Підприємства та установи
-Забезпечення персоналу рентген кабінетів центральної районної лікарні та пацієнтів засобами індивідуального захисту

2011-2015

Центральна районна лікарня

Районний бюджет

16 000 грн.

4.

Аналітично-статистична робота та оцінка ризику опромінення.

Здійснення розрахунків та проведення аналізу доз опромінення населення району за рахунок усіх джерел опромінення

2011-2015

Чернігівська районна санітарно-епідеміологічна станція


-

-Здійснення обліку та аналіз доз опромінення персоналу, що працює з джерелами іонізуючого випромінювання2011-2015Підприємства та установи

-

-Здійснення розрахунків та проведення аналізу доз опромінення персоналу та пацієнтів за рахунок радіологічних та рентгенологічних процедур


2011-2015

Відділ охорони здоров’я райдержадміністрації (у разі створення)

Центральна районна лікарня

-

-Інформування місцевих органів влади про радіаційний стан навколишнього середовища та радіаційну безпеку персоналу

2011-2015

Чернігівська районна санітарно-епідеміологічна станція,

управління ветеринарної медицини в Чернігівському районі Запорізької області,

-


5.

Інформування населення про ризики опромінення

Публікування в засобах масової інформації відомостей щодо радіаційного стану навколишнього середовища в районі

2011-2015

Чернігівська районна санітарно-епідеміологічна станція

Редакція районної газети «Нива»

-

-

Схожі:

Рішення 11. 02. 2011 №10 Про затвердження Програми захисту населення Чернігівського району Запорізької області від впливу іонізуючого випромінювання на 2011-2015 роки iconРішення 20. 11. 2009 №6 Про Програму зайнятості населення Чернігівського району на 2010-2011 роки
України щодо зменшення впливу світової фінансової кризи на сферу зайнятості населення», Указу Президента України від 11. 07. 2005...
Рішення 11. 02. 2011 №10 Про затвердження Програми захисту населення Чернігівського району Запорізької області від впливу іонізуючого випромінювання на 2011-2015 роки iconРішення 06. 07. 2012 №3 Про затвердження Програми правової освіти населення Чернігівського району Запорізької області на 2012-2016 роки
Керуючись ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи Указ Президента України від 18. 10. 2001 №992/2001...
Рішення 11. 02. 2011 №10 Про затвердження Програми захисту населення Чернігівського району Запорізької області від впливу іонізуючого випромінювання на 2011-2015 роки iconРішення 28. 10. 2011 №9 Про затвердження Програми про надання одноразової грошової матеріальної допомоги громадянам Чернігівського району на 2011 2015 роки
Про затвердження Програми про надання одноразової грошової матеріальної допомоги громадянам Чернігівського району на 2011 – 2015...
Рішення 11. 02. 2011 №10 Про затвердження Програми захисту населення Чернігівського району Запорізької області від впливу іонізуючого випромінювання на 2011-2015 роки iconРішення від 14 лютого 2012 року №179 -VІ про затвердження Комплексної програми соціального захисту населення Близнюківського району на 2012-2015 роки
Про затвердження Комплексної програми соціального захисту населення Близнюківського району на 2012-2015 роки
Рішення 11. 02. 2011 №10 Про затвердження Програми захисту населення Чернігівського району Запорізької області від впливу іонізуючого випромінювання на 2011-2015 роки iconРішення від 14 лютого 2012 року № -VІ про затвердження Комплексної програми соціального захисту населення Близнюківського району на 2012-2015 роки
Про затвердження Комплексної програми соціального захисту населення Близнюківського району на 2012-2015 роки
Рішення 11. 02. 2011 №10 Про затвердження Програми захисту населення Чернігівського району Запорізької області від впливу іонізуючого випромінювання на 2011-2015 роки iconРішення від 27 грудня 2011 року №161 -VІ про затвердження Програми соціального захисту інвалідів Близнюківського району на 2012 2015 роки
Про затвердження Програми соціального захисту інвалідів Близнюківського району на 2012 2015 роки
Рішення 11. 02. 2011 №10 Про затвердження Програми захисту населення Чернігівського району Запорізької області від впливу іонізуючого випромінювання на 2011-2015 роки iconРішення 30. 12. 2010 №26 Про програму соціально економічного та культурного розвитку Чернігівського району Запорізької області на 2011 2016 роки
Про програму соціально – економічного та культурного розвитку Чернігівського району Запорізької області на 2011 – 2016 роки
Рішення 11. 02. 2011 №10 Про затвердження Програми захисту населення Чернігівського району Запорізької області від впливу іонізуючого випромінювання на 2011-2015 роки iconРішення від 21. 10. 2011 №7-8/vі смт Катеринопіль Про внесення змін до Програми профілактики злочинності в районі на 2011-2015 роки
Про внесення змін до Програми профілактики злочинності в області на 2011-2015 роки”, розглянувши пропозиції райдержадміністрації,...
Рішення 11. 02. 2011 №10 Про затвердження Програми захисту населення Чернігівського району Запорізької області від впливу іонізуючого випромінювання на 2011-2015 роки iconРішення 22. 11. 2013 №6 Про Програму з проведення робіт зі встановлення (зміни) меж Чернігівського району на 2013-2014 роки
Х ресурсів та з метою встановлення меж Чернігівського району, розглянувши клопотання Чернігівської районної державної адміністрації...
Рішення 11. 02. 2011 №10 Про затвердження Програми захисту населення Чернігівського району Запорізької області від впливу іонізуючого випромінювання на 2011-2015 роки iconРозпорядження 25 липня 2011 року №350 Про затвердження Перспективного плану розвитку мережі підприємств побутового обслуговування населення району на 2011-2015 роки
Закону України «Про місцеві державні адміністрації та на виконання рішення сесії Харківської обласної ради від 16. 06. 2011 року,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи