Методичні вказівки icon

Методичні вказівки
Скачати 392.12 Kb.
НазваМетодичні вказівки
Сторінка1/5
Дата конвертації22.05.2013
Розмір392.12 Kb.
ТипМетодичні вказівки
  1   2   3   4   5

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

до лабораторних робіт


з дисципліни

Основи видавничо-друкарських процесів”


Для студентів базового напрямку підготовки

 “Видавничо-поліграфічна справа” (шифр - 051501)


Львів – 2008


Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни “Основи видавничо-друкарських процесів” для студентів спеціальності “Видавничо-поліграфічна справа” (шифр - 051501) / Укл. Лотошинська Н.Д., Назаркевич М.А. - Львів: Національний університет “Львівська політехніка”, 2008.


Укладачі: Лотошинська Н.Д., к.т.н., доц.,

Назаркевич М.А., к.т.н., доц.


Відповідальний за випуск: Шпак З.Я., к.т.н., доц.

Рецензенти: Пелешко Д.Д., к.т.н., доц.,

Демида Б.А., к.т.н., доц.


Методичні вказівки обговорено та схвалено на засіданні кафедри АСУ

Протокол №12-07/08 від “22” травня 2008р.


Лабораторна робота №1

Мета роботи: ознайомлення з основними функціями Microsoft Publisher та можливостями програми по створенню публікацій.


^ Короткі теоретичні відомості

Microsoft Publisher забезпечує добру інтеграцію з іншими додатками Microsoft Office і містить більш інтелектуальні інструменти автоматизованого дизайну. Могутній набір інструментів, високий ступінь автоматизації дизайнерських функцій пояснюють, чому Microsoft Publisher завоював ринок нескладних видавничих програм для Windows. Як і інші програми Office ХР, Publisher має панель Task Pane. Тут вона забезпечує доступ до тих же функціям, що й у Word, таким як Search, Insert Clipart і Mail Merge. Особливо корисний для дизайнерів новий буфер обміну Office Clipboard. Він тимчасово зберігає до 24 об’єктів і може відігравати роль чернетки для елементів дизайну, які часто використовуються. Крім того, Publisher використовує Task Pane для централізації доступу до багатьох своїх традиційних функцій. Наприклад, на панелі Task Pane тепер знаходяться майстри, що автоматично створюють складні документи (такі, як газети чи веб-сайти). Декілька добре підібраних категорій – у частині дизайну, колірних схем і розмітки сторінок – дозволяють швидко модифікувати будь-яку публікацію, створену за допомогою майстра. І в кожному випадку наочне уявлення про існуючі варіанти вибору можна одержати по ескізах. Task Pane у Publisher містить новий інструмент дизайну – схеми шрифтів. Так само, як колірні схеми забезпечують набір відтінків, що сполучаються, схеми шрифтів гарантують набір накреслень шрифту, що сполучаються між собою. Вони інтелектуально накладаються на стилі тексту – як задані заздалегідь, так і введені при редагуванні документа. Так, що при переході на іншу схему шрифтів усі компоненти видання набувають новий, гармонічний вигляд.

Багато нових функцій Publisher з’явилися в результаті його більш тісної інтеграції з Word. Тепер Publisher, перш ніж вивести друковану копію документа на папір, дозволяє одержати його представлення на екрані; а також створювати спеціальні панелі інструментів і звертатися до тезауруса. Publisher містить усі можливості Office Art, включаючи модуль WordArt, Picture Toolbar і AutoShapes. Усе це не може конкурувати зі спеціальними графічними пакетами, але служить підручним засобом прикраси видання. Наприклад, можна зігнути заголовок і зробити його опуклим чи відрегулювати яскравість і контрастність імпортованого зображення.

Одна з нових функцій Office ХР – Smart Tags – у Word і в Publisher працює по-різному. У Publisher функція AutoCorrect Smart Tag застосовується до форматів на рівні символів, а в Word – на рівні абзацу. Так, що Smart Tag можна скористатися для виправлення заголовної букви в слові, але не можна застосувати для зміни схеми автоматичної нумерації. Аналогічно, як Word, так і Publisher дозволяють використовувати опції Paste з Smart Tag для вибору вихідного чи кінцевого форматування тексту. Але доступ до панелі стилів і форматування Smart Tag надає тільки у Word.

Publisher 2002 пропонує два нові засоби для роботи з малюнками. Тепер будь-який обраний об’єкт чи групу об’єктів можна експортувати в стандартні формати графічних файлів, такі як WMF, JPEG, GIF чи TIF. Це полегшує створення в Publisher універсальних творів, але функція експорту не дозволяє керувати роздільною здатністю чи рівнем компресії цільового файлу. Набагато більш корисним є можливість збереження вихідних форматів файлів (таких, як TIF і JPEG) при імпорті в Publisher. Це означає, що для збереження прийнятного розміру файлу публікації можна скористатися вбудованими засобами компресії цих форматів.

Для покращення зовнішнього вигляду документів майстра Publisher пропонують 15 нових колекцій готового дизайну. Ці професійні мотиви додадуть велику привабливість самим різним типам публікацій (включаючи газети, брошури і візитні картки). А новий майстер дозволяє імпортувати документ Word у шаблон Publisher, зберігши оригінальні стилі тексту, формати абзаців і колонтитули. Publisher 2002 навіть керує внутрішньорядковою графікою, так що зображення, вставлені в документ Word, будуть правильно розміщені стосовно тексту.

В Publisher є ряд інтернет-орієнтованих функцій. Створивши за допомогою Publisher веб-сторінку, можна відразу відкрити і відредагувати HTML-файл. Однак, щоб зберегти документ HTML у виді, що редагується, Publisher — як і Word — наповняє файл кодом XML. У результаті файл HTML виходить дуже великим і по dial-up каналах завантажується повільно. Однак, зручною є здатність Publisher відправляти односторінковий документ у виді поштового HTML-повідомлення (а не вкладення). Тому, що в таких повідомленнях використовується «універсальний» формат HTML, одержувачам не доводиться встановлювати Publisher для того, щоб прочитати документ (правда, буде необхідна програма e-mail, що підтримує HTML).

Publisher не є конкурентом професійних видавничих програм (таких, як QuarkXpress чи Adobe InDesign), але він все частіше застосовується для створення фотоформ (плівок), наприклад, для офсетного друку. Ця версія дозволяє одержувати документи, у яких використовуються як основні (process), так і додаткові (spot) кольори. Тепер документи Publisher можуть містити до 12 додаткових кольорів. Але друкарня повинна підтримувати файли в рідному форматі Publisher, тому що програма усе ще не освоїла формати PostScript чи PDF.


^ Порядок виконання роботи

1. Запустіть Microsoft Publisher.

При запуску програми на екрані появиться два вікна. На першому плані відображається Каталог публікацій, що включає шаблони і макети, на основі яких створюються публікації. Шаблон являє собою прототип публікації (наприклад, бюлетня), що містить зразки тексту і рисунки, які можна замінити реальним змістом. Кожному типу публікації відповідає набір макетів, що визначає розмітку сторінок і кольорову схему. А поєднання шаблону і макету дозволяє створювати різноманітні публікації.

2. Перегляньте розділи ^ Каталога публікацій.

Каталог публікацій включає макети найбільш поширених публікацій, таких, як бюлетні, каталоги, листівки чи бланки ділових листів. Вікно Каталога публікацій (Catalog) включає три розділи, яким відповідають вкладки: Майстра публікацій (Publications by Wizard), Макету публікацій (Publications by Design) і Порожніх публікацій (Blank Publications). Розділ Майстра публікацій (Publications by Wizard) використовується для створення публікацій, виходячи з їх типу. Розділ Макети публікацій (Publications by Design) використовується для створення публікацій на основі певних стилей оформлення, а вкладка Порожні публікації (Blank Publications) дозволяє створити публікацію з нуля, тобто з чистого аркуша без використання готових макетів чи шаблонів. Для перегляду розділів каталога публікацій необхідно:

2.1. Натиснути на вкладці Макети публікацій (Publications by Design). В лівій панелі вікна відобразиться список макетів, а в правій – зразки виділеного макету.

2.2. Натиснути на вкладці Майстра публікацій (Publications by Wizard). В лівій панелі вікна відобразиться тип публікації, а в правій – зразки виділеного типу.

2.3. Натиснути на вкладці Порожні публікації (Blank Publications). В лівій панелі вікна відобразиться список типів порожніх публікацій, а в правій – зразки порожніх шаблонів.

1. Виберіть зразок публікації заданого типу та додаткові типи публікації.

Одержавши у викладача завдання, виберіть в списку типів публікацій необхідну публікації (наприклад, ^ Рекламні оголошення (Advertisements чи ін.). Якщо даний тип публікації помічений зліва значком трикутника, то такий тип публікації ділиться на підтипи, на відміну від них публікації, що не мають підтипів помічені значком ромба.

4. Перегляньте публікації за макетами.

Вкладка ^ Макети публікацій (Publication by Design) працює за принципом оберненим тому, який використовується на вкладці Майстра публікацій (Publications by Wizard). Тобто в лівій панелі відображається список макетів публікацій, оформлених у відповідності з вибраним макетом. Для перегляду декілька макетів необхідно:

4.1. Натиснути на вкладці Макети публікацій (Publication by Design).

4.2. В списку макетів натисніть на Набори, Знаменні події (Special Events Sets). Макет розгорнеться, щоб відобразити три піднабори. В правій панелі появляться зразки публікацій, що відповідають даному макету.

4.3. Скористайтесь стрілками на полосі прокрутки, щоб переглянути всі зразки, що входять у набір.

4.4. В списку наборів макетів натисніть на Набори, Благочинна акція (Funt-Reiser Sets). Список розгорнеться і водобразить три піднабори в лівій панелі і відповідні їм зразки у правій панелі..

4.5. Почергово виділіть набори Свята (Holidays), Ми переїхали (We’ve Moved) і Ресторан (Restaurant) та перегляньте відповідні їм зразки публікацій.

4.6. Натисніть на елемент Набори, Ресторан (Restaurant), щоб згорнути


піднабори.

5. Перегляньте макети порожніх публікацій.

Вкладка Порожні публікації (Blank Publication) містить порожні шаблони Web-cторінок, поштових листівок, візитних карток та інших документів. Для створення порожньої публікації необхідно:

5.1. В меню Файл (File) натисніть на команді Створити (New). Поверх вікна публікації відобразиться Каталог публікацій (Сatalog).

5.2. Натисніть на вкладці Порожні публікації (Blank Publication). У вікні Каталог публікацій (Сatalog) відобразиться список і макети порожніх публікацій.

5.3. Натисніть двічі на зразку Будинок (Tent Card) у правій панелі. Появиться пропозиція зберегти публікацію, перш ніж створювати нову.

5.4. Натисніть на кнопці Ні (No). Появиться пропозиція додати сторінку.

5.5. Натисніть на кнопці Так (Yes). На екрані появиться порожня сторінка.

5.6. В меню Файл (File) натисніть на команді Закрити (Сlose).

6. Ведіть особисті дані.

В даній програмі є можливість зберігати особисті дані і включати їх в публікації. Якщо, наприклад, ввести відомості про клієнта, назву і адресу фірми будуть автоматично друкуватись на ділових бланках, рекламних буклетах та інших документах.

Для введення особистих даних необхідно:

6.1. В меню Правка (Edit) натисніть на команді Особисті дані (Personal Information). Появиться діалогове вікно команді Особисті дані (Personal Information).

6.2. Натисніть на клавішу Tab, введіть своє ім’я в поле Повне ім’я (Name) і знову натисніть на клавішу Tab.

6.3. В полі Адрес (Address) введіть свої дані , натиснувши на клавішу Enter в кінці рядка. Завершивши введення даних, натисніть на клавішу Tab.

6.4. Аналогічно введіть інші дані.

6.5. Натисніть на кнопці Обновити (Update). Publisher використає ці дані, щоб друкувати повідомлення про вашу компанію в публікаціях.

6.7. Введіть дані про іншу компанію.


Завдання

1. Запустіть Microsoft Publisher і ознайомтесь з Каталогом публі­­­­­кацій (Cataloge).

2. Прогляньте типи публікацій, набори макетів, макети пустих публікацій.

3. Введіть і збережіть особисті дані, щоб додати у шаблон реальний зміст.

4. Створіть ще декілька наборів особистих даних, таких як наприклад, повідомлення про іншу організацію, свою сім’ю чи інше.


Запитання для контролю

1. Які основні функції Microsoft Publisher Ви можете виділити?

2. Що містить головне вікно Microsoft Publisher?

3. Що включає вікно Каталога публікацій (Cataloge)?

4. Для чого використовуються Майстри публікацій (Publications dy Wizard)?

5. Як включати в публікації особисті дані та скільки наборів особистих даних можна створити у програмі?


Лабораторна робота №2,3

Мета роботи: створення візитних карток, ділових бланків і конвертів за допомогою майстрів у Microsoft Publisher.

  1   2   3   4   5Схожі:

Методичні вказівки iconМетодичні вказівки для виконання практичних завдань
Методичні вказівки рекомендовано до друку методичною комісією економічного факультету, протокол №7 від 12. 03. 2009
Методичні вказівки iconМетодичні вказівки для проведення практичних занять з дисципліни
Методичні вказівки рекомендовано до друку методичною комісією економічного факультету, протокол №7 від 12. 03. 2009
Методичні вказівки iconМетодичні рекомендації, вказівки, розробки, над якими працюють викладачі. № п/п Тема розробки Дисципліна Прізвище, ім’я, По батькові
Методичні вказівки до лабораторних занять для студентів усіх спеціальностей денної форми навчання
Методичні вказівки iconМетодичні вказівки до розв’язування загальні положення
Програма, методичні вказівки та контрольні завдання з дисципліни «Екологія» для студентів усіх спеціальностей заочної форми навчання...
Методичні вказівки iconМетодичні вказівки по виконанню студентами заочної форми навчання контрольних робіт
...
Методичні вказівки iconЗагальні методичні вказівки
З цією метою до кожної теми будуть додаватися посилання на сайти та сторінки Інтернету, на яких студенти можуть знайти необхідну...
Методичні вказівки iconМетодичні вказівки до виконання контрольних робіт для студентів спеціальності ксм
Методичні вказівки містять завдання до виконання контрольної роботи з курсу «Операційні системи». Матеріал подано у вигляді окремих...
Методичні вказівки iconМетодичні вказівки і контрольні завдання для студентів-заочників середніх
Методичні вказівки та завдання розроблено для допомоги студентам заочної форми навчання, спеціальності 0701001 «Організація і регулювання...
Методичні вказівки iconМетодичні вказівки. Загальні організаційно-методичні вказівки
Вивчення будови автомобіля проводити так, щоб курсанти розуміли принцип дії та роботу агрегатів, механізмів та систем, знали їх загальну...
Методичні вказівки iconМетодичні вказівки. Загальні організаційно-методичні вказівки
Вивчення будови автомобіля проводити так, щоб курсанти розуміли принцип дії та роботу агрегатів, механізмів та систем, знали їх загальну...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи