Рішення №113 -7/2012 30 березня 2012 року м. Заставна Звіт про роботу служби у справах дітей районної державної адміністрації icon

Рішення №113 -7/2012 30 березня 2012 року м. Заставна Звіт про роботу служби у справах дітей районної державної адміністрації
НазваРішення №113 -7/2012 30 березня 2012 року м. Заставна Звіт про роботу служби у справах дітей районної державної адміністрації
Дата конвертації22.03.2013
Розмір75.8 Kb.
ТипРішення
Україна

ЗАСТАВНІВСЬКА РАЙОННА РАДА

ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ


VІI сесія VI скликання
РІШЕННЯ № 113 -7/2012

30 березня 2012 року м. Заставна


Звіт про роботу служби у

справах дітей районної

державної адміністрації


Керуючись п.16 частини 1 статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, з метою соціально-правового захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, застосування ефективних форм їх соціальної підтримки, районна рада


ВИРІШИЛА:

1. Звіт начальника служби у справах дітей районної державної адміністрації Юрчук В.М. прийняти до відома.


2. Роботу служби у справах дітей районної державної адміністрації визнати задовільною.


^ Заступник голови районної ради І. Сеник


ЗВІТ

про роботу служби у справах дітей районної державної адміністраціїВ Україні охорона дитинства визнана загальнонаціональним пріоритетом. Принцип якнайкращого забезпечення інтересів дитини покладений в основу державної політики у сфері охорони дитинства та регулювання сімейних відносин. Питання попередження і подолання дитячої бездоглядності й безпритульності займає одне із центральних місць у державній політиці щодо охорони дитинства.

До напрямів, за якими здійснюється державна політика щодо охорони дитинства з питань попередження і подолання дитячої бездоглядності й безпритульності, відносяться такі:

- виявлення, облік та проведення соціального інспектування і супроводження сімей, які неспроможні або не бажають виконувати виховні функції стосовно дітей;

- діяльність закладів соціального захисту дітей;

- розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Засобами на шляху подолання безпритульності та бездоглядності є регіональні та місцеві програми, прийняті на рівні місцевих органів влади з урахуванням специфіки поширення безпритульності, бездоглядності та сирітства у регіоні.

Для вирішення цих проблем у Заставнівському районі була прийнята Комплексна програма подолання дитячої безпритульності та бездоглядності у 2011 році, а також розпорядженням голови Заставнівської районної державної адміністрації від 07.09.2011 року №367 затверджено районний план заходів з виконання Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року.

На початок року чисельність дитячого населення в районі складала 11072 особи.

На первинному обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в службі у справах дітей перебуває 66 дітей. Кількість дітей під опікою та піклуванням становить 34. В дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях області виховується 24 дітей. В інтернатних закладах – 7. На місцевому обліку для усиновлення знаходиться 27 дитина.

В управління праці та соціального захисту населення 31 опікунові призначено допомогу на дітей, які перебувають під опікою, піклуванням.

Одним із основних завдань служби у справах дітей є забезпечення реалізації права кожної посиротілої дитини на виховання у сім’ї.

            З цією метою службою спільної із районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводиться інформаційна кампанія щодо популяризації сімейних форм виховання дітей-сиріт  та дітей, позбавлених батьківського піклування шляхом розповсюдження соціальної реклами, поширення даної інформації через  районні засоби масової інформації.

             Протягом 10 місяців під опіку/піклування влаштовано 9 дітей.

            На даний час у районі функціонує 3 прийомні сім’ї, де виховується   8- посиротілих дітей, а саме: прийомна сім’я Давидович Світлани Миколаївни та Давидовича Романа Івановича, жит. с. Боянчук, виховують 1 прийомну дитину; прийомна сім’я Микитюка Дмитра Дмитровича та Микитюк Галини Василівни, с. Степанівка – 3 дітей, позбавлених батьківського піклування, та створена у 2010 році прийомна сім’я на базі родини Дроня Валерія Васильовича та Дронь Раїси Миколаївни, жителів с. Баламутівка – влаштовано на виховання 4 дітей. У жовтні цього року доовлаштовано 1 дитину до прийомної сім’ї Микитюків. Державою забезпечена суттєва підтримка таких сімей, тому і вимоги до утримання та виховання дітей у прийомних сім’ях знаходяться на особливому контролі. 

Здійснюється постійний контроль за умовами утримання, проживання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані під опіку, піклування. Впродовж 10 місяців працівниками служби було обстежено умови проживання 34 дітей вказаних категорій. В електронну базу даних ЄІАС «Діти» повністю внесено інформацію про дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах та громадян України, які бажають взяти їх на виховання.

    На контролі служби у справах дітей також перебувають сім’ї, що усиновили дітей, які за походженням з інших районів та інших областей України

На обліку у Єдиному електронному банку даних дітей служби у справах дітей райдержадміністрації станом на теперішній час перебуває 73 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, з яких: 59 дітей, що проживають у сім’ях, де батьки або особи, що їх замінюють, ухиляються від виконання батьківських обов’язків, 1 дитина, яка систематично самовільно залишає місце постійного проживання, 6 дітей, які зазнали фізичного та 7 - психологічного насильства у сім’ї. Протягом року на даний облік взято 42 дитини, знято – 37.

На обліку служби у справах дітей перебуває 17 неповнолітніх, які вчинили правопорушення чи скоїли злочини.

Подолання проблем негативних проявів серед дітей (дитячої безпритульності, бездоглядності, розповсюдження наркоманії, алкогольної залежності серед дітей) можливе лише при скоординованій співпраці усіх зацікавлених в охороні дитинства державних та громадських структур.

Ефективними заходами попередження дитячої бездоглядності, профілактики негативних проявів серед дітей у Заставнівському районі є проведення службами у справах дітей спільно з дільничними інспекторами, співробітниками кримінальної міліції у справах дітей, відділу освіти, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділу у справах молоді та спорту, охорони здоров’я, профілактичних комплексних рейдів «Діти вулиці», «Вокзал», «Сім’я» по виявленню бездоглядних дітей.

В районі відпрацьовуються місця концентрації неповнолітніх (комп'ютерні, ігрові клуби, дискотеки), особливо в вечірній та нічний час. Так розпорядженням голови Заставнівської райдержадміністрації від 29.03.2011 року № 168 р, затверджено склад рейдової групи та графік її роботи. Від початку року проведено 28 профілактичних рейдів, виявлено 41 неповнолітнього, з них дітей дошкільного віку – 0, учнів шкіл і професійно-технічних училищ – 28, не навчаються і не працюють – 13. Вживали спиртні напої – 15. З них повернено в сім’ю - 40, влаштовано до притулку – 1. Попереджено 12 батьків за невиконання батьківських обов’язків. Притягнено до відповідальності – 20 батьків, згідно ст. 184 КУпАП. Виявлено 4 факти порушень правил торгівлі спиртними напоями та тютюновими виробами, складено 4 адміністративних протоколи, винних осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Протягом 2011 року з ініціативи служби у справах дітей до судів направлено 7 позовних заяв про позбавлення батьківських прав відносно 8 батьків до 14 дітей, з них задоволено 3 заяви, 1 – відхилено, ще 3 перебувають на розгляді Заставнівського районного суду. Прокуратурою району порушено та подано до суду 2 кримінальні справи відносно 2 матерів, за злісне невиконання батьківських обов’язків. 

За результатами проведення в районі Всеукраїнського рейду «Урок» 2 дітей не приступили до навчання та вже протягом семи років не відвідують навчальний заклад. До суду направлено позов про відібрання дітей у батьків без позбавлення їх батьківських прав.

Як свідчать проведені службою у справах дітей та районним відділом освіти перевірки у навчальних закладах на належному рівні організована правовиховна робота. Районними службами також систематично проводиться профілактична робота шляхом організації по навчальних закладах лекцій на правову тематику.

01.06.2011 року в районі було організовано заходи до відзначення Міжнародного Дня захисту прав дітей, в яких взяло участь понад 100 дітей. Всі учасники заходу отримали подарунки.

Двічі на рік забезпечено безкоштовне медичне обстеження дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в поліклінічному відділенні Заставнівської ЦРЛ. На даний час продовжується медичний огляд дітей вказаних категорій. Триває також оздоровлення дітей пільгових категорій в стаціонарних дитячих таборах відпочинку. Між РЦСССДМ та центральною районною лікарнею діє укладена угода про співпрацю, виконуються спільні заходи щодо запобігання ранньому соціальному сирітству, при пологовому відділенні має місце інформаційно-консультативний куточок. Протягом поточного року не було зафіксовано жодного випадку відмови матері від новонародженого немовляти. Медичні працівники: педіатри, дитячий гінеколог, дерматовенеролог приймають участь у виїздах соціальних служб у функціонально-неспроможні сім»ї з метою надання медико-просвітницької допомоги.

Службою у справах дітей забезпечено організацію та проведення засідань Координаційної ради у справах дітей при районній державній адміністрації відповідно до розробленого плану роботи ради на кожен рік. Вже 2 роки діє при районній державній адміністрації комісія з питань захисту прав дитини. Засідання комісії проводяться щомісячно.

            Відповідно до чинного законодавства України, у випадку, коли дитина-сирота чи дитина, позбавлена батьківського піклування не має житла, то після закінчення строку її перебування у дитячому державному закладі, під піклуванням, у прийомній сім’ї, орган опіки та піклуванням за місцем її походження зобов’язаний забезпечити таку дитину впорядкованим соціальним житлом. На жаль, випадки відсутності житла у посиротілих дітей дуже часті. І тому службою у справах дітей направляються клопотання виконавчим комітетам сільських, селищних рад про постановку таких дітей на квартирний облік з метою забезпечення їх житлом. На даний час 48 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування потребують забезпечення упорядкованим житлом після досягнення повноліття, а також 4 осіб з числа дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

            Підбиваючи підсумки діяльності всіх служб, діяльність яких спрямована на захист прав дітей, можна стверджувати, що вживається багато заходів на подолання негативних явищ у дитячому середовищі. Однак, слід відзначити, що радикальним чином  проблеми бездоглядності дітей, не вирішуються так, як це було б потрібно. Позитивних наслідків в повній мірі досягнемо лише тоді, коли кожна служба, відділ, інші відомства будуть працювати по одній спільній меті – захистити кожну дитину від зла та суспільних негараздів, вбачаючи за нею свою власну дитину.


Начальник служби у

справах дітей Юрчук В.М.Схожі:

Рішення №113 -7/2012 30 березня 2012 року м. Заставна Звіт про роботу служби у справах дітей районної державної адміністрації iconРозпорядження 18. 07. 2013 Валки №258 Про ліквідацію районної комісії у справах альтернативної (невійськової) служби та з питань організації її проходження
України розпорядження голови районної державної адміністрації від 17 березня 2012 року №178 «Про створення районної комісії у справах...
Рішення №113 -7/2012 30 березня 2012 року м. Заставна Звіт про роботу служби у справах дітей районної державної адміністрації iconРішення №109-7/2012 30 березня 2012 року м. Заставна Про звіт заступника голови районної ради про роботу Заставнівської районної ради за 2011 рік
Заслухавши та обговоривши звіт заступника голови районної ради І. Сеника про роботу Заставнівської районної ради за 2011 рік, керуючись...
Рішення №113 -7/2012 30 березня 2012 року м. Заставна Звіт про роботу служби у справах дітей районної державної адміністрації iconРозпорядження 15 січня 2013 року смт Близнюки №57 Про затвердження нового складу Координаційної ради служби у справах дітей районної державної адміністрації
Керуючись ст ст. 39, 41, Закону України «Про місцеві державні адміністрації» від 09. 04. 1999 року, згідно з Законом України «Про...
Рішення №113 -7/2012 30 березня 2012 року м. Заставна Звіт про роботу служби у справах дітей районної державної адміністрації iconРішення від 23 березня 2012 року №139 смт Новгородка „ Про внесення змін до рішення сесії районної ради від 30 грудня 2011 року №123 „
Бюджетного Кодексу України, офіційного висновку фінансового управління районної державної адміністрації від 16 лютого 2012 року №01-17-...
Рішення №113 -7/2012 30 березня 2012 року м. Заставна Звіт про роботу служби у справах дітей районної державної адміністрації iconРішення №110-7/2012 30 березня 2012 року м. Заставна Про інформацію голови Заставнівської районної державної адміністрації по виконанню п. 30 рішення сесії
Заслухавши інформацію голови Заставнівської районної державної адміністрації В. Копчука, про виконання п. 30 рішення сесії районної...
Рішення №113 -7/2012 30 березня 2012 року м. Заставна Звіт про роботу служби у справах дітей районної державної адміністрації iconРозпорядження голови радехівської районної державної адміністрації львівської області від29 березня 2012 року №236 м. Радехів Про роботу Радехівського районного територіального центру соціального
Відповідно до ст. 23 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», з метою реалізації рішення колегії райдержадміністрації...
Рішення №113 -7/2012 30 березня 2012 року м. Заставна Звіт про роботу служби у справах дітей районної державної адміністрації iconРішення від 21 грудня 2012 року №347 Про інформацію відділу у справах сім’ї та молоді Радивилівської районної державної адміністрації
Радивилівської районної державної адміністрації про підсумки оздоровлення та відпочинку дітей району у 2012 році, керуючись ст. 43...
Рішення №113 -7/2012 30 березня 2012 року м. Заставна Звіт про роботу служби у справах дітей районної державної адміністрації iconЗвіт про роботу із запитами на інформацію в апараті Білозерської районної державної адміністрації за І квартал 2012 року
У період з січня по березень 2012 року до районної державної адміністрації надійшло 2 запити про надання публічної інформації, з...
Рішення №113 -7/2012 30 березня 2012 року м. Заставна Звіт про роботу служби у справах дітей районної державної адміністрації iconЗвіт про роботу із запитами на інформацію в апараті Білозерської районної державної адміністрації за ІІІ квартал 2012 року
У період з липня по вересень 2012 року до районної державної адміністрації надійшов 1 запит про надання публічної інформації особисто...
Рішення №113 -7/2012 30 березня 2012 року м. Заставна Звіт про роботу служби у справах дітей районної державної адміністрації iconРішення №131-7/2012 30 березня 2012 року м. Заставна Про внесення змін до деяких рішень районної ради щодо спрямування коштів від орендної плати за майно
Чернівецької обласної державної адміністрації №01. 19/32-2531 від 29. 11. 2011 року, Заставнівської районної державної адміністрації...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи