Про виконання програми поліпшення вивчення української мови у загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин на 2008-2011 роки icon

Про виконання програми поліпшення вивчення української мови у загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин на 2008-2011 роки
Скачати 57.66 Kb.
НазваПро виконання програми поліпшення вивчення української мови у загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин на 2008-2011 роки
Дата конвертації02.12.2012
Розмір57.66 Kb.
ТипДокументи


Про виконання програми

поліпшення вивчення української мови у загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин
на 2008-2011 роки.З метою створення належних умов для забезпечення ефективності процесу вивчення української мови у загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин, заходів галузевої Програми поліпшення вивчення української мови у загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин на 2008-2011 роки, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 26.05.2008
№ 461 Головним управлінням освіти і науки обласної державної адміністрації (далі - Головне управління) проводиться відповідна робота.

В області затверджені заходи щодо поліпшення вивчення української мови у загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин (наказ Головного управління освіти і науки обласної державної адміністрації від 04.08.2008 № 380 «Про затвердження заходів Головного управління освіти і науки щодо поліпшення вивчення української мови у загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин»).

З метою забезпечення підготовки випускників загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням мовами національних меншин до зовнішнього незалежного оцінювання:

- збільшена кількість годин на вивчення української літератури в 10 та 11 класах;

- запроваджено в 10 класах двомовне вивчення (мовою навчання за рахунок інваріантної частини та українською мовою за рахунок варіативної частини навчальних планів) історії України, алгебри і початку аналізу та геометрії;

- запроваджено вивчення історії України українською мовою;

- збільшена у 2-4 класах години на вивчення української мови;

- запроваджено починаючи з 6 класу двомовне вивчення географії;

- запроваджено починаючи з 7 класу вивчення географії українською мовою та двомовне вивчення алгебри та геометрії за рахунок варіативної частини навчальних планів.

Крім вищезазначених предметів у загальноосвітніх навчальних закладах українською мовою викладаються такі предмети, як «Харківщинознавство», «Правознавство», «Я і Україна. Правознавство», «Я і Україна. Громадянська освіта», «Я і Україна».

Також у навчальних закладах українською мовою викладаються спецкурси «Практикум з правопису української мови», «Стилістика сучасної української мови», «Українознавство», факультативні курси «Фразеологія української літературної мови», «Українська фразеологія», «Ділова українська мова».

Протягом трьох навчальних років – з 2008/2009 до 2010/2011 навчальних років Головним управлінням спільно з комунальним вищим навчальним закладом «Харківська академія неперервної освіти» (далі – КВНЗ «ХАНО») здійснювався моніторинг результатів підсумкового оцінювання навчальних досягнень з української мови учнів загальноосвітніх навчальних закладів з російською мовою навчання.

За результатами цих досліджень упорядковано електронне видання «Моніторинг результатів навчальних досягнень з української мови учнів загальноосвітніх навчальних закладів з російською мовою навчання», у якому представлено виявлені загальні тенденції в оцінюванні досягнень учнів, SWOT-аналіз та методичні рекомендації щодо підвищення якості навчання за результатами моніторингу районним (міським) методичним кабінетам (центрам), керівникам загальноосвітніх навчальних закладів, керівникам районних (міських) методичних об’єднань, учителям української мови та літератури 5 – 11 класів та вчителям початкової школи.

У межах проведення науково-методичних виїздів до загальноосвітніх навчальних закладів сільських районів, міст обласного підпорядкування з метою надання науково-методичної допомоги педагогічним працівникам протягом 2011 року Центром аналізу та прогнозування розвитку освіти КВНЗ «ХАНО» проаналізовано стан викладання української мови та літератури у загальноосвітніх навчальних закладах. Під час науково-методичних і практичних семінарів на місцях для вчителів, заступників директорів з навчально-виховної роботи проведено відповідну роботу щодо подальшої успішної реалізації Програми.

У 2011 році курси підвищення кваліфікації пройшли 348 учителів української мови та літератури, які працюють у загальноосвітніх навчальних закладах з російською мовою навчання. На курсах підвищення кваліфікації в КВНЗ «ХАНО» систематично проводились обов’язкові лекції та практичні заняття для всіх категорій педагогічних працівників за темою «Культура мовлення. Ділова українська мова».

Також розроблені та проведені спецкурси для всіх категорій педагогічних працівників за темою «Культура мовлення. Ділова українська мова» (24 групи, 742 особи).

На секційних засіданнях керівників районних (міських) методичних об’єднань учителів української мови та літератури «Науково-методичний супровід процесу формування нової освітньої культури вчителя української мови та літератури» (29 березня 2011 року) та «Стан і шляхи підвищення якості навчання української мови та літератури в загальноосвітніх навчальних закладах Харківської області» (26 серпня 2011 року) проаналізовано стан викладання української мови та літератури в загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин, надано необхідну науково-методичну допомогу вчителям.

З метою поліпшення вивчення української мови у загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин Головним управління спільно з КВНЗ «ХАНО» розроблені регіональні комп’ютерні програми навчання учнів української мови (5, 7 класи), підготовлено мультимедійний посібник для учнів 10–11 класів «Великі українці», який всебічно висвітлює постаті видатних українських письменників та їхні твори: ХІХ століття – В.Стефаник, Леся Українка, М.Вороний, О.Олесь, В.Винниченко, В.Самійленко, М.Кропивницький, І.Франко та ін.; ХХ століття – І.Багряний, М.Бажан, П.Тичина, О.Довженко, М.Зеров та ін.).

У 2011 році оновлено електронний банк даних творчих учителів української мови та літератури загальноосвітніх навчальних закладів регіону з навчанням мовами національних меншин. Ці вчителі розробляють авторські програми, діляться своїм досвідом на курсах підвищення кваліфікації під час проведення педагогічних практик, беруть участь у семінарах та роботі тимчасових творчих колективів.

В області систематично ведеться робота із залучення учнів загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням мовами національних меншин до участі в Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської молоді ім. Тараса Шевченка, Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика, Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості, присвяченому Шевченківським дням, Обласному конкурсі ораторського мистецтва, присвяченому Дню української писемності та мови.

Щороку в цих заходах бере участь більше 50% (від загальної кількості учасників) учнів саме загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням мовами національних меншин.

З метою поліпшення вивчення української мови та літератури в загальноосвітніх навчальних закладах області районні (міські) методичні кабінети (центри) безкоштовно отримують посібники, підготовлені комунальним вищим навчальним закладом «Харківська академія неперервної освіти»:

- Стан і шляхи підвищення якості навчання мов і літератур у загальноосвітніх навчальних закладах Харківського регіону (інформаційно-аналітичні матеріали, методичні рекомендації). – Харків: Харківська академія неперервної освіти, 2011. – 260 с.

- Василь Стефаник – видатний український майстер психологічної новели: матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції. – Харків: Харківська академія неперервної освіти, 2011. – 124 с.

Фонди бібліотек загальноосвітніх навчальних закладів області поповнено мультимедійним посібником для учнів 10–11 класів «Великі українці» (381 примірник).

Роз’яснювальна робота з даного питання постійно ведеться співробітниками КВНЗ «ХАНО» під час науково-методичних семінарів, секційних засідань, Інтернет-конференцій, курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників різних категорій, Днів аналізу та регуляції в навчальних закладах районів, міст області.

Головне управління спільно з комунальним вищим навчальним закладом «Харківська академія неперервної освіти» здійснює інформаційно-просвітницьку роботу щодо законодавчої та нормативно-правової бази про статус державної мови. Відповідні нормативно-правові документи, методичні матеріали друкуються в Інформаційно-методичному віснику, у науково-методичному журналі «Джерело педагогічної майстерності», розміщуються на сайтах Головного управління та комунального вищого навчального закладу «Харківська академія неперервної освіти».

Схожі:

Про виконання програми поліпшення вивчення української мови у загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин на 2008-2011 роки iconМетодичні рекомендації щодо застосування елементів двомовного навчання при вивченні окремих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин
Кладах з навчанням мовами національних меншин на 2008-2011 роки (наказ мон україни від 28. 05. 2008 р. №461), починаючи з 2008-2009...
Про виконання програми поліпшення вивчення української мови у загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин на 2008-2011 роки iconУкраїнська та рідні мови, інтегровані курси «Література» у загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням російською мовою та іншими мовами національних меншин
Навчальному році вчителі-словесники у 5-11 класах загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською та іншими мовами національних...
Про виконання програми поліпшення вивчення української мови у загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин на 2008-2011 роки iconПро вивчення української та рідних мов і літератур у загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин

Про виконання програми поліпшення вивчення української мови у загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин на 2008-2011 роки iconІнформаційний збірник Міністерства освіти і науки України, №17-18, 19-21, 2011 Українська та рідні мови, інтегровані курси «Література» у загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням російською мовою та іншими мовами національних меншин
Навчальному році вчителі-словесники у 5-11 класах загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською та іншими мовами національних...
Про виконання програми поліпшення вивчення української мови у загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин на 2008-2011 роки iconМетодичні рекомендації щодо оцінювання результатів навчання російської мови та інших мов національних меншин для використання в загальноосвітніх навчальних закладах, де навчаються рідною мовою або вивчають її
Просимо довести до відома керівників загальноосвітніх навчальних закладів із навчанням мовами національних меншин
Про виконання програми поліпшення вивчення української мови у загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин на 2008-2011 роки iconМетодичні рекомендації щодо оцінювання результатів навчання російської мови та інших мов національних меншин для використання в загальноосвітніх навчальних закладах, де навчаються рідною мовою або вивчають її
Просимо довести до відома керівників загальноосвітніх навчальних закладів із навчанням мовами національних меншин
Про виконання програми поліпшення вивчення української мови у загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин на 2008-2011 роки iconУкраїнська мова в загальноосвітніх навчальних закладах із навчанням мовами національних меншин, російська мова та література, мови і літератури інших національних меншин
На сучасному етапі розвитку суспільства основним завданням державної освітньої політики є створення умов для розвитку особистості...
Про виконання програми поліпшення вивчення української мови у загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин на 2008-2011 роки iconПоложення Зареєстровано в Міністерстві юстиції України про Всеукраїнський конкурс 08. 09. 2011 за №1065/19803 рукописів підручників для учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів
Типових навчальних планів початкової школи з українською, російською мовами навчання та навчанням мовами національних меншин (крім...
Про виконання програми поліпшення вивчення української мови у загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин на 2008-2011 роки iconМетодичні рекомендації щодо вивчення російської мови у 2013/2014 навчальному році. Російська мова
Організація навчального процесу в загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням російською та іншими мовами національних меншин...
Про виконання програми поліпшення вивчення української мови у загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин на 2008-2011 роки iconДодаток 1 до листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 08. 02. 2013 р. №1/9-92 Особливості проведення державної підсумкової атестації
У початковій школі державній підсумковій атестації підлягають результати навчальної діяльності учнів четвертих класів з української...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи