Розпорядження голови обласної державної адміністрації від 30. 01. 12 №24 Про забезпечення реалізації прав дітей в Житомирській області На виконання Указу Президента України від 16. icon

Розпорядження голови обласної державної адміністрації від 30. 01. 12 №24 Про забезпечення реалізації прав дітей в Житомирській області На виконання Указу Президента України від 16.
НазваРозпорядження голови обласної державної адміністрації від 30. 01. 12 №24 Про забезпечення реалізації прав дітей в Житомирській області На виконання Указу Президента України від 16.
Дата конвертації14.02.2013
Розмір54.1 Kb.
ТипРозпорядженняЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ


голови обласної державної адміністрації


від 30.01.12 № 24


Про забезпечення реалізації

прав дітей в Житомирській області


На виконання Указу Президента України від 16.12.2011 № 1163 «Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні», постанови міжвідомчої наради керівників центральних органів влади та правоохоронних органів щодо стану додержання вимог Закону України «Про загальнодержавну програму «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року» та з метою створення належних умов для забезпечення реалізації прав та законних інтересів дітей, зокрема дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, вирішення актуальних завдань у сфері охорони дитинства на території Житомирської області:


1. Райдержадміністраціям, міськвиконкомам:

1.1. Вжити заходів, спрямованих на покращення становища дітей, реалізацію їх прав на якісну медичну допомогу, доступну освіту, гармонійний розвиток та сімейне виховання.

1.2. До 01.03.12 проаналізувати ефективність діяльності структурних підрозділів, які опікуються проблемами дитинства щодо профілактики злочинності, запобігання бездоглядності та безпритульності серед неповнолітніх.

1.3. Забезпечити фінансування районних, міських програм з метою виконання заходів Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на 2011-2016 роки».

1.4. Посилити кадрове забезпечення служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і створити умови для їх ефективної роботи.

1.5. Вжити заходів щодо захисту житлових та майнових прав дітей, створення фонду соціального житла для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

1.6. Забезпечити соціальний захист багатодітних сімей та реалізацію передбачених законодавством пільг для таких сімей.

2. Управлінню освіти і науки (Пастовенський О.В.), службі у справах дітей (Савельєва О.О.), головному управлінню у справах сім’ї, молоді та спорту (Гула Р.М.) облдержадміністрації, обласному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (Собчук В.В.) та управлінню Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області (Просолов О.А.) (за згодою):

2.1. Протягом лютого 2012 року проаналізувати стан злочинності та бездоглядності серед дітей за 2011 рік.

2.2. Вжити скоординованих заходів до стабілізації криміногенної обстановки в молодіжному середовищі, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності.

2.3. Здійснювати перевірки роботи відповідних структурних підрозділів у районах і містах, де спостерігається складна криміногенна обстановка серед дітей та підлітків.

2.4. З метою захисту прав дітей від насильства та жорстокого поводження, передусім у родинах, провести спільні заходи щодо соціального інспектування сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, вжити заходів до вилучення дітей із небезпечного оточення, притягнення до відповідальності батьків, які злісно не виконують обов’язків з виховання та утримання дітей, застосовують до них насильство.

2.5. Забезпечити проведення спеціалізованих оздоровчих і відпочинкових змін для дітей з девіантною поведінкою.


3. Службі у справах дітей облдержадміністрації:

3.1. Забезпечувати своєчасне виявлення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, надання їм правового статусу та влаштування до сімейних форм виховання (усиновлення, опіка та піклування, прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу). При влаштуванні в сімейні форми виховання забезпечити збереження родинних стосунків.

3.2. Посилити контроль за умовами виховання, утримання та розвитку дітей, цільового використання коштів в інтересах дитини в сімейних формах виховання.

3.3. Упродовж І кварталу 2012 року з метою виявлення на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності працюючих дітей та забезпечення реалізації їх трудових прав провести перевірки додержання законодавства про працю та працевлаштування неповнолітніх.


4. Управлінню освіти і науки облдержадміністрації:

4.1. Протягом січня-лютого 2012 року вивчити стан охоплення дітей шкільного віку навчанням, з’ясувати причини невідвідування учнями загальноосвітніх навчальних закладів, вжити заходів для повернення їх до навчання.

4.2. Упродовж І кварталу 2012 року здійснити моніторинг мережі дошкільних закладів незалежно від підпорядкування та форми власності. З’ясувати підстави їх закриття та перепрофілювання. Вжити заходів до відновлення роботи дошкільних установ, які припинили свою діяльність внаслідок передачі їх приміщень або майна в оренду. Ініціювати повернення незаконно відчужених закладів освіти у державну власність.

4.3. Активізувати роботу з впровадження інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах.


5. Управлінню охорони здоров’я (Торбас О.М.) та головному управлінню праці та соціального захисту населення (Корінна Г.В.) облдержадміністрації протягом І кварталу 2012 року вивчити стан забезпечення дітей-інвалідів технічними засобами пересування і реабілітації, виробами медичного призначення. Вжити заходів до їх своєчасного отримання відповідно до потреб.


6. Управлінню охорони здоров’я облдержадміністрації із залученням управлінь, відділів охорони здоров’я районів та міст області у лютому-березні 2012 року провести перевірки діяльності державних та комунальних закладів охорони здоров’я щодо надання дітям кваліфікованої медичної допомоги, забезпечення ліками, медичним обладнанням. Вжити заходів щодо недопущення незаконного стягнення коштів за надання медичних послуг дітям, укомплектувати вказаних установ відповідно до потреб та вимог законодавства.


7. Обласному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді:

7.1. Удосконалити роботу з підготовки потенційних опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів та відповідних соціальних працівників.

7.2. Підвищити ефективність соціальної роботи з сім'ями або особами, які опинилися у складних життєвих обставинах, зокрема поліпшення соціального супроводу сімей, які виховують дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

7.3. Проводити інформаційну кампанію «Візьміть дитину у родину» з метою забезпечення права дитини на виховання в сім’ї, пропагування сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.


8. Управлінню у справах преси та інформації облдержадміністрації (Осницька Т.В.), обласній телерадіокомпанії (Головецький В.М.):

8.1. Забезпечити висвітлення в засобах масової інформації питань соціального та правового захисту дітей, пропагування позитивного досвіду щодо сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, проведення інформаційної кампанії про дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які можуть бути усиновлені, влаштовані в сім'ї громадян України.

8.2. Забезпечити створення та розповсюдження теле-, радіопрограм, спрямованих на популяризацію здорового способу життя, запобігання жорстокості та насильству в сім'ї, дитячому середовищі, сексуальній експлуатації дітей, а також на формування навичок безпечного користування комп'ютерними технологіями та мережею Інтернет.


9. Райдержадміністраціям, міськрайвиконкомам, управлінням облдержадміністрації: освіти і науки, охорони здоров’я, у справах преси та інформації, головним управлінням праці та соціального захисту населення, у справах сім’ї, молоді та спорту, обласному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, обласній державній телерадіокомпанії, управлінню Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області (за згодою) до 05 квітня, 25 червня та 30 грудня 2012 року поінформувати службу у справах дітей облдержадміністрації про хід виконання розпорядження.


  1. Службі у справах дітей облдержадміністрації до 10 квітня,
    01 липня 2012 року та 15 січня 2013 року подати облдержадміністрації інформацію про стан виконання зазначених заходів.


11. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації Балюрка В.С.


Голова державної

адміністрації С.М. Рижук
Схожі:

Розпорядження голови обласної державної адміністрації від 30. 01. 12 №24 Про забезпечення реалізації прав дітей в Житомирській області На виконання Указу Президента України від 16. iconРозпорядження голови обласної державної адміністрації від 30 січня 2012 року №50 «Про виконання в області Указу Президента України від 16 грудня 2011 року №1163/2011 «Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні»
Про організацію виконання в районі розпорядження голови обласної державної адміністрації від 30 січня 2012 року №50 «Про виконання...
Розпорядження голови обласної державної адміністрації від 30. 01. 12 №24 Про забезпечення реалізації прав дітей в Житомирській області На виконання Указу Президента України від 16. iconНаказ №45- од про впровадження рішення колегії служби у справах дітей облдержадміністрації від 21. 06. 12 з питання «Стан виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 30.
«Стан виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 30. 01. 2012 №24 «Про забезпечення реалізації прав дітей в Житомирській...
Розпорядження голови обласної державної адміністрації від 30. 01. 12 №24 Про забезпечення реалізації прав дітей в Житомирській області На виконання Указу Президента України від 16. iconРозпорядження голови обласної державної адміністрації від 25. 05. 2011 року №208/2011-р "Про організацію виконання Указу Президента України від 05.
Про організацію виконання Указу Президента України від 05. 05. 2011 №547/2011, з метою організації виконання Указу Президента України...
Розпорядження голови обласної державної адміністрації від 30. 01. 12 №24 Про забезпечення реалізації прав дітей в Житомирській області На виконання Указу Президента України від 16. iconРозпорядження голови обласної державної адміністрації від 19. 04. 12 №119
«Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні» на території області
Розпорядження голови обласної державної адміністрації від 30. 01. 12 №24 Про забезпечення реалізації прав дітей в Житомирській області На виконання Указу Президента України від 16. iconРозпорядження 08. 07. 2011 смт Білогір’я №249/2001-р Про внесення змін та доповнень до розпорядження голови районної державної адміністрації від 06. 06. 2011 №208/2011
Указу Президента України від 05. 05. 2011 року №547/2011 «Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації»...
Розпорядження голови обласної державної адміністрації від 30. 01. 12 №24 Про забезпечення реалізації прав дітей в Житомирській області На виконання Указу Президента України від 16. iconРозпорядження 06. 06. 2011 смт Білогір’я №208/2011-р. Про організацію виконання Указу Президента України від 05. 05. 2011 №547/2011 На підставі статей 6, 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»
Указу Президента України від 05. 05. 2011 року №547/2011 «Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації»...
Розпорядження голови обласної державної адміністрації від 30. 01. 12 №24 Про забезпечення реалізації прав дітей в Житомирській області На виконання Указу Президента України від 16. iconРозпорядження голови обласної державної адміністрації та голови обласної ради
...
Розпорядження голови обласної державної адміністрації від 30. 01. 12 №24 Про забезпечення реалізації прав дітей в Житомирській області На виконання Указу Президента України від 16. iconРішення від 23 листопада 2012 року №335 Про районну програму забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського
На виконання Указу Президента України від 16 грудня 2011 року №1163/2011 «Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні»,...
Розпорядження голови обласної державної адміністрації від 30. 01. 12 №24 Про забезпечення реалізації прав дітей в Житомирській області На виконання Указу Президента України від 16. iconРозпорядження 20 р. № р Про забезпечення участі громадськості Сокирянського району у формуванні та реалізації державної політики
«Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики», на виконання розпорядження першого заступника...
Розпорядження голови обласної державної адміністрації від 30. 01. 12 №24 Про забезпечення реалізації прав дітей в Житомирській області На виконання Указу Президента України від 16. iconПро стан виконання в районі у 2011 році Указу Президента України від 07. 02
Указу Президента України від 07. 02. 2008 року №109/2008 “Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи