Відповідно до законодавства України існують такі форми влаштування icon

Відповідно до законодавства України існують такі форми влаштування
Скачати 59.22 Kb.
НазваВідповідно до законодавства України існують такі форми влаштування
Дата конвертації06.01.2013
Розмір59.22 Kb.
ТипДокументи

У виступі на засіданні Ради регіонів 15.09.2011 Президент України Віктор Федорович Янукович серед основних пріоритетів роботи місцевої влади визначив соціальний захист обездолених дітей, зокрема дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.  

      Станом на 01.09.2011 року на первинному обліку служб у справах дітей області перебуває 3784 дитини-сироти та дітей, позбавлених батьківського піклування. В останні 2 роки призупинено зростання сирітства. Як наголосив Президент України: «Наш з вами обов’язок – потурбуватись про кожного з них».

      Особливої уваги заслуговує питання сімейного влаштування дітей, позбавлених батьківського піклування. Із загальної кількості зазначеної категорії дітей, які проживають в області (3784), в сімейні форми виховання влаштовано 75,6 % (всеукраїнський показник – 75,1 %)

      Найвищий показник у Баранівському (84,9%), Володарсько-Волинському (82,8%), Лугинському (89,5%), Любарському (81,1%), Народицькому (81,1%), Овруцькому (81,8%), Олевському (85,5%), Романівському (91,4%), Ружинському (90,5%), Чуднівському (83,8%) районах, у містах Коростені (84,1%) та Малині (80,1%).

      Нижче обласного показник у Брусилівському (71%), Попільнянському (68,5%), Червоноармійському (66,7%) районах, у містах Бердичеві (66,3%) та Новоград-Волинському (64,2%).

     Вкрай незадовільне влаштування дітей у сімейні форми виховання в Радомишльському районі (43,5%).

     Відповідно до законодавства України існують такі форми влаштування:

-         усиновлення;

-         опіка, піклування,

-         прийомна сім’я,

-         дитячий будинок сімейного типу.

     І тільки за умови неможливості влаштувати дитину в сім’ю, вона може бути влаштована до державного закладу. Але це не позбавляє органи опіки та піклування від пошуку для такої дитини нової родини.

    В області переважає усиновлення дітей громадянами України. За станом на 1 вересня 2011 року усиновлено 78 дітей, з них громадянами України – 47 (за аналогічний період минулого року всього 56, з них громадянами України – 40).

    Під опікою та піклуванням перебуває 2340 дітей, що становить 61,8% від загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Цей показник упродовж останніх років зростає.

    Функціонує 30 дитячих будинків сімейного типу та 169 прийомних сімей, в яких виховується 511 дітей, що становить 13,5 % від загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (загальноукраїнський показник – 9,9  %).

    Впродовж восьми місяців поточного року службами у справах дітей райдержадміністрацій, міських рад поставлено на первинний облік та надано статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування 327 дітям.  З них усиновлено 16 дітей, 183 дитини влаштовано в сім’ї опікунів, піклувальників, 10 – до прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Таким чином, до сімейних форм виховання влаштовано 64% від загальної кількості виявлених дітей.

    За оперативними даними станом на 01.09.11 94 % дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, шкільного віку було охоплено всіма видами оздоровлення і відпочинку.

    На постійному контролі служб у справах дітей  перебуває питання щодо своєчасного виявлення дітей, які проживають у сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків. На обліку в службах у справах дітей райдержадміністрацій, міських рад  перебуває 3662 дитини, які виховуються в 1719 сім’ях, що опинились у складних життєвих обставинах.

    Систематично проводяться рейди обстеження умов проживання дітей у таких сім’ях, вживаються заходи до батьків, які не виконують батьківських обов’язків. Так, упродовж звітного періоду  обстежено 87,5 % сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

    З метою запобігання негативним проявам серед неповнолітніх, у тому числі пияцтву, наркоманії, дитячій безпритульності проводяться профілактичні  рейди  «Діти вулиці», «Вокзал» та інші.  Як результат проведених заходів спостерігається стійка тенденція до зменшення кількості безпритульних та бездоглядних дітей, які перебувають на обліку в службах у справах дітей області (2009 рік – 69 дітей, 2010 рік – 50 дітей, 2011 рік – 28 дітей).

   Враховуючи певні позитивні зрушення, сьогодні нам необхідно зупинитись на проблемах, які існують у роботі по захисту прав та інтересів різних категорій дітей.

    У поточному році створено лише один дитячий будинок сімейного типу у Житомирському районі та 7 прийомних сімей (Баранівському, Житомирському, Коростенському, Малинському, Романівському, Черняхівському районах та у м. Житомирі), до яких влаштовано 29 дітей. У 2011 році райдержадміністраціями та міськими радами заплановано влаштувати  до дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей 75 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

   Зобов’язання повністю виконано лише у Баранівському, Житомирському, Черняхівському районах та містах Житомирі і Коростені. У Коростенському, Малинському, Новоград-Волинському, Олевському, Романівському районах - виконані частково.

   Разом з тим, впродовж 2010-2011років не створено жодної сім’ї та не влаштовано жодної дитини у Лугинському, Попільнянському, Радомишльському, Чуднівському районах, містах Бердичеві, Малині. Якщо у Лугинському, Чуднівському районах та м. Малині високий показник влаштування дітей у сімейні форми виховання, то в Радомишльському районі цей показник найнижчий. У Брусилівському та Радомишльському районах ще у 2010 році було заплановано створення дитячих будинків сімейного типу, проте до цього часу вони не створені.

   У 2011 році 5 сімей та 3 особи пройшли навчання за програмою підготовки кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі та отримали відповідні рекомендації. Проте лише до двох сімей із Житомирського та Черняхівського районів були влаштовані діти.

   Зволікають з влаштуванням дітей у Червоноармійському, Ємільчинському, Баранівському, Житомирському районах, містах Коростені та Новограді-Волинському.

      Окрім того, невиконання взятих зобов’язань щодо влаштування дітей у прийомні сім’ї і дитячі будинки сімейного типу або несвоєчасність їх влаштування викликає ризик невикористання коштів, передбачених Державним бюджетом України на 2011 рік.  

   Занепокоєння викликає і контроль за станом утримання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу, оскільки впродовж 8 місяців 2011 року із сімей вибуло 6 дітей у зв’язку із виникненням конфліктних ситуацій між батьками-вихователями, прийомними батьками та вихованцями. Насамперед це сім’я Базильчук (Овруцький район), де скоєно насилля над малолітніми дітьми, із ДБСТ Букат (Черняхівський р-н) виведено неповнолітню Горшкову Аліну, із ПС Ничипорчук (Житомирський р-н) – Ренкаса Сергія, із ПС Чумак (Романівський р-н) – Кірєєву Наталію. Слід зауважити, що із 6 вибувших п’ятеро дітей перебували в сім’ях менше року, а це говорить про неякісний підбір батьків та неякісний соціальний супровід сімей центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

   Проблемою залишається і неможливість повернення дітей у сім’ї на канікули із загальноосвітніх шкіл-інтернатів, в які вони влаштовані за заявою батьків. Фактично такі діти, маючи батьків, залишаються бездоглядними. Пасивність територіальних громад, органів опіки та піклування призводить до того, що батьки роками не виконують функції по вихованню та утриманню власних дітей.

      Не можу не зупинитись на питанні підліткової злочинності. За статистичними даними УМВС України в Житомирській області за вісім місяців поточного року кількість злочинів, скоєних неповнолітніми зросла на 11%. У порівнянні з аналогічним періодом минулому року (2010 рік – 393 злочини, 2011 рік – 436 злочинів). Ріст злочинності спостерігається в 13 територіальних одиницях області. Найбільше турбує ситуація в Лугинському (в 2,4 рази), Радомишльському (в 2,7 рази), Володарсько-Волинському (в 2,4 рази), Олевському (в 1,8 рази) та Брусилівському (в 1,8 рази) районах.

     Здійснення заходів, спрямованих на захист прав дитини, підвищення ефективності роботи в цьому напрямку неможливе без відповідного фінансування. Починаючи з 2011 року, схвалено обласну, районні та міські програми щодо виконання заходів Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на 2011-2016 роки. Однак, в Лугинському та Радомишльському районах у 2011 році кошти на виконання зазначеної програми не виділені.

    Проаналізувавши проблеми, на яких наголосив Президент України Віктор Федорович Янукович на засіданні Ради регіонів 15 вересня 2011 року, та враховуючи вищезазначене перед обласною, районними державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування постають наступні завдання:

  -  забезпечити влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сімейні форми виховання: усиновлення, опіка, піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу;

  -  здійснювати системний та якісний контроль за станом утримання дітей в сімейних формах виховання та сім’ях, які опинились в складних життєвих обставинах;

  -  скоординувати роботу по удосконаленню механізмів міжвідомчого співробітництва щодо профілактики негативних проявів у дитячому середовищі, зокрема підліткової злочинності.Схожі:

Відповідно до законодавства України існують такі форми влаштування icon1. Поняття, ознаки та особливості господарського законодавства Нормативні акти господарського законодавства: поняття та види Система господарського законодавства
Основними джерелами господарського права є саме закони та інші нормативні акти. Такі форми права, як звичай, судовий прецедент, у...
Відповідно до законодавства України існують такі форми влаштування iconТема Регулятори цивільних відносин. Джерела правового регулювання цивільних відносин Поняття та структура цивільного законодавства Дія актів цивільного законодавства Застосування актів цивільного законодавства 1
Під джерелами правового регулювання цивільних відносин розуміються зовнішні форми виразу цивільно-правових норм. В теорії права прийнято...
Відповідно до законодавства України існують такі форми влаштування iconІнформація щодо податку на нерухоме майно
Об’єктом оподаткування є об’єкт житлової нерухомості, а саме будівлі, віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду, дачні...
Відповідно до законодавства України існують такі форми влаштування iconТема 11. Патронат та інші форми влаштування дітей, позбавлених батьківського піклування
...
Відповідно до законодавства України існують такі форми влаштування iconНаказ №18-од про влаштування дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування в сімейні форми виховання
Службою у справах дітей облдержадміністрації проаналізовано стан влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,...
Відповідно до законодавства України існують такі форми влаштування iconДовідка житлово-експлуатаційної організації з місця проживання за формою ф-2
Надається дозвіл на влаштування нових сантехнічних приладів, закладку існуючих та влаштування нових дверних та віконних прорізів,...
Відповідно до законодавства України існують такі форми влаштування iconОсобливості виборчого законодавства України
Статтею 69 Конституції України встановлено, що народне волевиявлення здійснюється через вибори, референдум та інші форми безпосередньої...
Відповідно до законодавства України існують такі форми влаштування iconДовідка житлово-експлуатаційної організації з місця проживання за формою ф-2
Прошу надати дозвіл на влаштування нових сантехнічних приладів закладку існуючих та влаштування нових дверних та віконних прорізів,...
Відповідно до законодавства України існують такі форми влаштування iconПлан роботи на оздоровчий період додатково погоджується з територіальною санітарно-епідеміологічною службою. У річному плані передбачаються такі розділи
Відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту» діяльність дошкільного навчального закладу регламентується планом роботи, який...
Відповідно до законодавства України існують такі форми влаштування iconПлан роботи на оздоровчий період додатково погоджується з територіальною санітарно-епідеміологічною службою. У річному плані передбачаються такі розділи
Відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту» діяльність дошкільного навчального закладу регламентується планом роботи, який...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи