Урок №3 Тема. Узагальнення та систематизація знань з теми \"Основні класи неорганічних сполук\" icon

Урок №3 Тема. Узагальнення та систематизація знань з теми "Основні класи неорганічних сполук"




Скачати 38.99 Kb.
НазваУрок №3 Тема. Узагальнення та систематизація знань з теми "Основні класи неорганічних сполук"
Дата конвертації16.02.2013
Розмір38.99 Kb.
ТипУрок

8 клас

Тема. Основні класи неорганічних сполук. Основи. Амфотерні
гідроксиди. Солі.


Урок №3

Тема.

Узагальнення та систематизація знань з теми “Основні класи неорганічних сполук”


Мета:

узагальнити та систематизувати знання учнів про найважливіші класи неорганічних сполук, їх властивості, удосконалювати вміння та навички складати хімічні формули, рівняння хімічних реакцій, розвивати пізнавальні здібності , логічне мислення учнів, виховувати культуру спілкування, вміння висловлювати власні думки, створити умови для активного навчання


Тип уроку:

урок узагальнення та систематизації знань, умінь і навичок


Форма уроку

урок-гра


Обладнання та реактиви:

кальцій оксид, фосфор (V) оксид, купрум (ІІ) оксид, вода, хлоридна кислота, розчини сульфатної кислоти, натрій гідроксиду, калій гідроксиду, аргентум нітрату, жетони для оцінювання, картки із завданнями


^ Хід уроку:


І. Організаційний етап

З учнів класу формується чотири групи – команди “Оксиди”, “Кислоти”, “Основи”, “Солі”. У кожній команді обирається капітан.

ІІ. Мотивація пізнавальної діяльності

Учитель: ми з вами закінчили вивчення теми “Основні класи неорганічних сполук”. Майже чотири місяці тому перед кожним з вас була одна і та ж велика гора дорогоцінних знань про неорганічні сполуки, але кожен зачерпнув тих скарбів по-різному: хтось – оберемок, а дехто – жменьку. Сьогодні ми проведемо гру, під час якої і з’ясуємо, наскільки кожен з вас збагатився знаннями. Ви будете працювати у командах, але робота кожного буде оцінюватись жетонами. За кількістю одержаних жетонів ви зможете одержати оцінку за урок.

ІІІ. Узагальнення та систематизація знань

Конкурс 1. “Реклама” (домашнє завдання).

Команда демонструє “рекламний ролик” (2 хв.) одного з класів неорганічних сполук відповідно до назви команди та емблему команди. Оцінюється змістовність, оригінальність.


Конкурс 2. “Розминка”

Команда отримує перфокартку. Кожен член команди заповнює один рядок і швидко передає картку іншому. Виграє команда, яка швидко і правильно виконає завдання.


Конкурс 3. “Експериментальна естафета”

Беруть участь по два гравці з кожної команди. Їм пропонується здійснити хімічні перетворення. Гравці по черзі складають рівняння необхідних реакцій та проробляють їх. Оцінюється правильність виконання як теоретичної, так і практичної частини завдання та дотримання правил безпеки життєдіяльності.

^ Команда “Оксиди”: HCl → NaCl → NaNO3 ;

Команда “Кислоти”: СаО → Са(ОН)2 → СаCl2 ;

Команда “Основи”: P2O5 → H3PO4 → K3PO4 ;

^ Команда “Солі”: CuO → CuSO4 → Cu(OH)2


Конкурс 4. «Штурман»

Індивідуальне завдання для одного гравця з кожної команди. Вибрати вірний напрям і скласти відповідне рівняння реакції:

В цей же час решта гравців беруть участь у наступному конкурсі.


Конкурс 5. «Хто більше?»

За 5 хв. скласти якомога більше можливих реакцій за участю запропонованих речовин:

Na, CaO, H2O, SO3, HCl, Fe, Cu(OH)2, K2CO3, P2O5, ZnO

Жетони за цей конкурс отримує команда, яка складе найбільшу кількість рівнянь реакцій. Розподіляє жетони капітан.


Конкурс 5. “Подарунок”

Із запропонованого переліку речовин скласти схему перетворень і подарувати її іншій команді (попарно). Кожна команда складає рівняння реакцій до «подарованої» схеми перетворень. Оцінюється правильність і швидкість виконання завдання.


ІV. Підведення підсумків уроку.

V. Оцінювання роботи учнів на уроці.

^ VІ. Домашнє завдання.

Скласти рівняння реакцій за схемою, зазначити їх тип, вказати класи сполук:

Fe




Fe2O3 FeCl3




Fe(OH)3


Додатки


Перфокартка для конкурсу «Розминка»


Хімічна формула

Назва

Клас сполук

НNO3










кальцій гідроксид







натрій ортофосфат




Mn2O7










ферум (ІІІ) гідроксид




FeSO4










хлоридна кислота




MgO








Завдання для конкурсу «Штурман»


Команда “Оксиди”: Команда “Кислоти”:


NaNO3 +


+ Al







Al +

+ NaCl



Команда “Основи”: Команда “Солі”:






Cu +

+ CaCO3

Cu +

+ NaOH









Схожі:

Урок №3 Тема. Узагальнення та систематизація знань з теми \"Основні класи неорганічних сполук\" iconРозробка уроку: Узагальнення і систематизація знань з
Тема: Узагальнення і систематизація знань з теми «Початкові хімічні поняття.(Частина перша)». 7 клас
Урок №3 Тема. Узагальнення та систематизація знань з теми \"Основні класи неорганічних сполук\" iconУрок№1 Тема. Основні класи неорганічних сполук. Основи. Амфотерні гідроксиди. Солі. Тема
Хімічні властивості нерозчинних основ: взаємодія з кислотами, розкладання під час нагрівання
Урок №3 Тема. Узагальнення та систематизація знань з теми \"Основні класи неорганічних сполук\" iconУзагальнення і систематизація знань учнів з теми «Починаймо вивчати фізику» Урок-змагання з використанням інформаційно-комунікаційних технологій
Тема уроку. Узагальнення і систематизація знань учнів з тем «Починаймо вивчати фізику»
Урок №3 Тема. Узагальнення та систематизація знань з теми \"Основні класи неорганічних сполук\" iconВ I семестрі 62 год № Дата Тема урок
Узагальнення і систематизація знань з теми «Числові та буквені вирази. Порівняння»
Урок №3 Тема. Узагальнення та систематизація знань з теми \"Основні класи неорганічних сполук\" iconЗа програмою 2005 року І. Максимов, І. Філоненко
Урок № Основні класи неорганічних сполук. Хімічні властивості оксидів, основ, кислот, солей
Урок №3 Тема. Узагальнення та систематизація знань з теми \"Основні класи неорганічних сполук\" iconМета: систематизувати та узагальнити знання про класи неорганічних сполук і розкрити взаємозв'язок між речовинами; виховувати товаристські взаємостосунки, формувати вміння прийти на допомогу товаришу. Реактиви
Вчитель: Сьогодні ми звами вже вивчили всі класи неорганічних сполук, а тому і знаємо дещо
Урок №3 Тема. Узагальнення та систематизація знань з теми \"Основні класи неорганічних сполук\" iconУрок Тема. Найважливіші класи неорганічних сполук
Обладнання: дидактичний матеріал, опорні схеми, «Хімічна лабораторія» для здійснення необхідних експериментів; мультимедіазасоби
Урок №3 Тема. Узагальнення та систематизація знань з теми \"Основні класи неорганічних сполук\" iconУрок узагальнення знань з теми «Основні класи неорганічних речовин» (8 клас) Громадська Валентина Іванівна вчитель хімії Миколаївської гімназії №4 м. Миколаєва
Громадська Валентина Іванівна – вчитель хімії Миколаївської гімназії №4 м. Миколаєва
Урок №3 Тема. Узагальнення та систематизація знань з теми \"Основні класи неорганічних сполук\" iconТема. Основні класи неорганічних сполук. Основи. Амфотерні гідроксиди. Солі
Хімічні властивості лугів: дія на індикатори, взаємодія з кислотами, кислотними оксидами, солями. Заходи безпеки під час роботи з...
Урок №3 Тема. Узагальнення та систематизація знань з теми \"Основні класи неорганічних сполук\" iconУрок в 11 класі
Тема: Урок узагальнення і систематизації знань, умінь та навичок учнів при вивчені теми «Елементи комбінаторики»
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи