Тема. Основні класи неорганічних сполук. Основи. Амфотерні гідроксиди. Солі icon

Тема. Основні класи неорганічних сполук. Основи. Амфотерні гідроксиди. Солі

Реклама:



Скачати 42.07 Kb.
НазваТема. Основні класи неорганічних сполук. Основи. Амфотерні гідроксиди. Солі
Дата конвертації16.02.2013
Розмір42.07 Kb.
ТипДокументи
джерело

8 клас

Тема. Основні класи неорганічних сполук. Основи. Амфотерні
гідроксиди. Солі.


Урок№5

Тема.

Хімічні властивості лугів: дія на індикатори, взаємодія з кислотами, кислотними оксидами, солями. Заходи безпеки під час роботи з лугами.


Мета:

  • розширити знання учнів про хімічні властивості класів неорганічних сполук на прикладі лугів;

  • сформувати уявлення про особливості взаємодії лугів з кислотами, кислотними оксидами, солями, закріпити знання про індикатори, пояснити значення їх використання для визначення основ;

  • розглянути реакцію нейтралізації та визначити її сутність як реакції обміну:

  • розвивати логічне мислення, навички виконання хімічного експерименту та складання рівнянь хімічних реакцій, спостережливість, комунікативність;

  • виховувати доброзичливість, толерантність спілкування учнів у процесі колективної і групової роботи.




Тип уроку:


вивчення нового навчального матеріалу.

Обладнання та реактиви:




  • мультимедійна установка, презентація «Хімічні властивості лугів» (комп’ютерна програма Microsoft Power Point), періодична система хімічних елементів Д.І.Менделєєва; таблиця розчинності, набір наочності, опорні схеми «Хімічні властивості лугів»;

  • розчини калій гідроксиду, натрій гідроксиду, хлоридної або сульфатної кислоти, індикатори: лакмус, фенолфталеїн, метиловий оранжевий.




^ Знання тільки тоді знання, коли воно набуте
зусиллями власної думки, а не пам’яттю
.
Лев Толстой


В природничій науці принципи
повинні підтверджуватися спостереженнями.
Карл Лінней


Хід уроку


І. Організаційний момент. Вступне слово вчителя. Оголошення епіграфу уроку (слайд 1)



ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Актуалізація опорних знань.

1. Вірш-загадка. Обговорення основних понять, які будуть використовуватись на уроці
(слайд 2)



2. Бесіда

  • Як класифікують основи?

  • Від чого залежить число гідроксильних груп у основі?

  • Які основи називають лугами?

  • Як можна дізнатися розчинність хімічних сполук?

3. Завдання-гра «Впізнай мене» (приклади лугів). Формули основ, зображені на аркуші паперу частково закриті паперовими сніжинками. Завдання учнів − розшифрувати формули.

4. Повідомлення теми та основних завдань уроку. Повідомлення про спосіб оцінювання відповідей ( використання жетонів − «гідроксилок»). Бліц-повторення правил безпеки життєдіяльності під час роботи в хімічному кабінеті (слайди 3,4).




ІІІ. Організація сприйняття та осмислення нової інформації.

  1. Дія лугів на індикатори.

Лабораторний дослід. Дія розчинів лугів на індикатори. Робота в парах.

Виконання учнями досліду, коротке обговорення, запис спостережень та висновків у зошитах (І.І.Акімова «Хімія. Зошит для лабораторних та практичних робіт»).

Бліц-питання:

- Який, на вашу думку, індикатор найефективніший для визначення лугів?

  1. Взаємодія лугів з кислотами.

Демонстрація «Взаємодія лугу з кислотою».

Демонстрація рівняння реакції на дошці (слайд 5) та запис учнями в опорну схему (індивідуальні картки).



Визначення реакції нейтралізації. Запис визначення у зошити з підручника Н.М.Буринська «Хімія. 8 клас» (ст. 69).

Бліц-питання:

- Яке поняття ширше − «реакція обміну» чи «реакція нейтралізації»?

  1. Взаємодія лугів з кислотними оксидами.

Віртуальний дослід «Взаємодія кальцій гідроксиду з сульфур (IV) оксидом».

Запис рівняння реакції у опорну схему. Перевірка у парах (слайд 6).



  1. Взаємодія лугів з солями.

Віртуальний дослід «Взаємодія натрій гідроксиду з ферум (ІІІ) хлоридом»

Запис рівняння реакції у опорну схему (слайд 7).




ІV. Узагальнення та закріплення знань.

  1. Узагальнення засвоєних знань. Розгляд одержаної опорної схеми (слайд 8). Одна з «хмаринок» на схемі − незаповнена, тому можна передбачити, що в подальшому схема буде доповнена іншими властивостями лугів.



  1. Гра-«рухавка» «З ким луги товаришують?». Повторення вивчених властивостей лугів.

  2. Робота в групах. Творче завдання «Склади сам». Членам групи скласти «живе» рівняння реакції, яке буде прикладом взаємодії лугів з іншими речовинами. Для ускладнення завдання пропонуються формули «зайвих» речовин. Оцінює роботу груп група «Експертів».

Група 1. Складіть рівняння реакції, що є прикладом взаємодії лугів з солями.

Запропоновані формули, коефіцієнти, знаки (на окремих картках): Ba(OH)2, К2SO4, BaSO4, 2КOH, 2NaNO3, 2NaOH, +, +, =


Група 2. Складіть рівняння реакції, що є прикладом взаємодії лугів з кислотними оксидами.
Запропоновані формули, коефіцієнти, знаки: Сa(OH)2, CO2, CaCO3, H2O, FeO,
Fe(OH)2, +, +, =

Група 3. Складіть рівняння реакції, що є прикладом взаємодії лугів з солями.

Запропоновані формули, коефіцієнти, знаки: Cu(OH)2, HCl, CuCl2, H2O, NaOH,
NaCl, +,
+, =


V. Домашнє завдання




^ VІ. Підведення підсумків уроку. Оцінювання. Рефлексія «Незакінчене речення».

Заключне слово вчителя.

Додатковий матеріал до уроку


Опорна схема


  • основами

  • основними оксидами

  • нерозчинними солями









Додати документ в свій блог або на сайт


Реклама:

Схожі:

Тема. Основні класи неорганічних сполук. Основи. Амфотерні гідроксиди. Солі iconУрок№1 Тема. Основні класи неорганічних сполук. Основи. Амфотерні гідроксиди. Солі. Тема
Хімічні властивості нерозчинних основ: взаємодія з кислотами, розкладання під час нагрівання

Тема. Основні класи неорганічних сполук. Основи. Амфотерні гідроксиди. Солі iconУрок №3 Тема. Узагальнення та систематизація знань з теми "Основні класи неорганічних сполук"
З учнів класу формується чотири групи – команди “Оксиди”, “Кислоти”, “Основи”, “Солі”. У кожній команді обирається капітан

Тема. Основні класи неорганічних сполук. Основи. Амфотерні гідроксиди. Солі iconМета: систематизувати та узагальнити знання про класи неорганічних сполук і розкрити взаємозв'язок між речовинами; виховувати товаристські взаємостосунки, формувати вміння прийти на допомогу товаришу. Реактиви
Вчитель: Сьогодні ми звами вже вивчили всі класи неорганічних сполук, а тому і знаємо дещо

Тема. Основні класи неорганічних сполук. Основи. Амфотерні гідроксиди. Солі iconЗа програмою 2005 року І. Максимов, І. Філоненко
Урок № Основні класи неорганічних сполук. Хімічні властивості оксидів, основ, кислот, солей

Тема. Основні класи неорганічних сполук. Основи. Амфотерні гідроксиди. Солі iconУрок Тема. Найважливіші класи неорганічних сполук
Обладнання: дидактичний матеріал, опорні схеми, «Хімічна лабораторія» для здійснення необхідних експериментів; мультимедіазасоби

Тема. Основні класи неорганічних сполук. Основи. Амфотерні гідроксиди. Солі iconУрок №2 Тема. Поняття про амфотерні гідроксиди та оксиди
Д.І. Менделєєва; таблиця розчинності, відповіді для перевірки графічного диктанту

Тема. Основні класи неорганічних сполук. Основи. Амфотерні гідроксиди. Солі iconТема: Генетичний зв’язок між класами неорганічних сполук Мета
Обладнання й матеріали : мультимедійний проектор, інтерактивна дошка, віртуальна хімічна лабораторія, роздатковий матеріал, диск...

Тема. Основні класи неорганічних сполук. Основи. Амфотерні гідроксиди. Солі iconПрограма для загальноосвітніх навчальних закладів хімія 10-11 класи Рівень стандарту
Програмою передбачено вивчення хімії металічних і неметалічних елементів і їхніх сполук (10-й клас) і основних класів органічних...

Тема. Основні класи неорганічних сполук. Основи. Амфотерні гідроксиди. Солі iconПрограма для загальноосвітніх навчальних закладів. Основи здоров’я. 5 9 класи
Вивчення предмета «Основи здоров’я» у 2012 2013 навчальному році здійснюватиметься за навчальною програмою: Програма для загальноосвітніх...

Тема. Основні класи неорганічних сполук. Основи. Амфотерні гідроксиди. Солі iconТема. Складання формул бінарних сполук за валент­ністю атомів елементів. Визначення валентності за формулами бінарних сполук Цілі
На підставі знань валентності складати хімічні формули бінарних сполук і за формулами визначати валентності атомів хімічних елементів;...

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи