Програма з предмету: «система управління базами даних» icon

Програма з предмету: «система управління базами даних»
Скачати 73.86 Kb.
НазваПрограма з предмету: «система управління базами даних»
Дата конвертації07.04.2013
Розмір73.86 Kb.
ТипПрограма

Затверджую

Директор

Великоновосілківського

професійного ліцею

М.Г. Малтабар


НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА

З ПРЕДМЕТУ:


«СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ БАЗАМИ ДАНИХ».


Розглянуто і ухвалено

на засіданні методичної

комісії

Протокол №____

Голова

методичної комісії


Тематичний план з предмета

«Система управління базами даних ».

Всього 44 год.
п/п

Тема

Кількість

часів

У тому числі

практичні

1.

Інформаційні системи та банк даних

2
2.

Моделі даних.

3
3.

Сучасні СУБД (Fox Pro, Fox Base, Access ).

5
4.

Основні поняття СУБД Access, типи даних.

5
5.

Етапи роботи з базою даних Access.

5
6.

Робота з таблицями.

6

2

7.

Створення запросів, форм, звітів.

5

2

8.

Зв’язування таблиць бази даних.

6

1

9.

Використання майстрів.

4
10.

Підготовка даних до виводу.

3

1
Всього:

44

6Зміст навчання

Система управління базами даних.

 1. Інформаційні системи та бази даних.


Моделі даних. Сучасні СУБД (Fox Pro, Fox Base, Access ). Поняття ACCESS 2000. Об’єкти. Основні поняття СУБД Access. Таблиці, запити, форми, звіти. Інші типи об’єктів: сторінки, макроси, модулі. Робота з іншими об’єктами: створення об’єктів БД. Керування об’єктами БД. Зміна властивостей об’єктів. Створення піктограм для об’єктів. Групування об’єктів. Використання майстрів.


^ Учні повинні знати:

Моделі даних; сучасні СУБД (Fox Pro, Fox Base, Access ); поняття ACCESS 2000; об’єкти; основні поняття СУБД Access; таблиці, запити, форми, звіти; інші типи об’єктів: сторінки, макроси, модулі; робота з іншими об’єктами: створення об’єктів БД; керування об’єктами БД; зміна властивостей об’єктів; створення піктограм для об’єктів; групування об’єктів; використання майстрів.

Учні повинні мати уявлення про:

 • сучасні СУБД (Fox Pro, Fox Base, Access );

 • основні поняття СУБД Access;

 • таблиці, запити, форми, звіти;

 • створення піктограм для об’єктів.
 1. Етапи роботи з базою даних Access. Робота зтаблицями.


Основні відомості про таблиці. Поля та типи даних. Вибір типу даних. Майстер підстановок. Первинний ключ. Створення нової таблиці. Використання майстра таблиць. Конструктор таблиць. Режим таблиці. Зміни структури таблиці. Керування полями в режимі конструктора, в режимі таблиці. Зміна порядку розміщення полів. Обмеження увідних даних. Визначення правил перевірки даних. Використання масок вводу для визначення форматів даних. Встановлення значень по замовленню. Обов’язкове поле. Робота у мережі таблиці. Введення та редагування даних. Введення тексту в полі «МЕМО». Сортування записів. Зміна структури листа даних. Підготовка даних до виводу.


^ Учні повинні знати:

Основні відомості про таблиці; поля та типи даних; вибір типу даних; майстер підстановок; створення нової таблиці; використання майстра таблиць; конструктор таблиць; режим таблиці; керування полями в режимі конструктора, в режимі таблиці; визначення правил перевірки даних; використання масок вводу для визначення форматів даних; обов’язкове поле; робота у мережі таблиці; введення та редагування даних; введення тексту в полі «МЕМО»; підготовка даних до виводу.


Учні повинні мати уявлення про:

 • відомості про таблиці;

 • поля та типи даних;

 • вибір типу даних;

 • майстра підстановок;

 • створення нової таблиці;

 • конструктор таблиць;

 • введення та редагування даних.

Учні повинні вміти:

 • створювати нові таблиці, керувати полями в режимі конструктора, в режимі таблиці;

 • здійснювати підготовку даних до виводу.
 1. Зв’язування таблиць бази даних.


Визначення взаємозв’язків між таблицями. Використання вікна «Схема даних» для зв’язку таблиць. Забезпечення цілісних даних. Розбивка таблиць для запобігання дублювання даних. Зміна зв’язків. Створення зв’язків з зовнішніми базами даних. Спільне використання даних.


^ Учні повинні знати:

Визначення взаємозв’язків між таблицями; використання вікна «Схема даних» для зв’язку таблиць; забезпечення цілісних даних; розбивка таблиць для запобігання дублювання даних; зміна зв’язків; створення зв’язків з зовнішніми базами даних; спільне використання даних.

Учні повинні мати уявлення про:

 • взаємозв’язки між таблицями;

 • використання вікна «Схема даних» для зв’язку таблиць;

 • зміна зв’язків;

 • спільне використання даних.
 1. Створення запитів.


Призначення та застосування запитів. Тип запитів. Перехресні запити. Параметричні запити. Визначення рахуючих стовпців. Параметричні запити. Запити на зміну. Створення та зміна запитів. Визначення рахуючих стовпців. Вставка, видалення та перестановка полів. Визначення умов. Визначення властивостей запитів. Створення та використання фільтрів.


^ Учні повинні знати:

Призначення та застосування запитів; тип запитів; перехресні запити. параметричні запити; запити на зміну; створення та зміна запитів; визначення рахуючих стовпців; вставка, видалення та перестановка полів; визначення умов; визначення властивостей запитів; створення та використання фільтрів.


Учні повинні мати уявлення про:

 • застосування запитів;

 • типи запитів;

 • створення та зміну запитів;

 • визначення властивостей запитів.
 1. Створення форм.


Використання форм для відображення та вводу даних. Створення нової форми. Створення універсальної форми. Використання майстра форм. Відображення чи введення у форму. Зміна структури форми. Додаток та редагування елементів. Позиціювання елементів керування на формі. Керування у режимі конструктор.


^ Учні повинні знати:

Використання форм для відображення та вводу даних; створення нової форми; створення універсальної форми; використання майстра форм; відображення чи введення у форму; зміна структури форми; додаток та редагування елементів; керування у режимі конструктор.

Учні повинні мати уявлення про:

 • використання форм;

 • створення нової форми;

 • використання майстра форм;

 • зміну структури форми;

 • редагування елементів.
 1. Створення звітів.


Створення звітів. Режим «Конструктор». Створення базового звіту. Створення діаграм. Зміна у звіті. Групування та сортування даних у звіті. Додання та редагування документів та приміток. Про введення обчислювань у звіті. Експортування звітів у другі формати. Вигляд знімку. Звіт у Word. Аналіз Excel. Групування даних.


^ Учні повинні знати:

Створення звітів; режим «Конструктор»; створення базового звіту; створення діаграм; зміна у звіті; групування та сортування даних у звіті; додання та редагування документів та приміток; про введення обчислювань у звіті; експортування звітів у другі формати; вигляд знімку; звіт у Word; аналіз Excel; групування даних.

Учні повинні мати уявлення про:

 • створення звітів;

 • режим «Конструктор»;

 • зміна у звіті;

 • про введення обчислювань у звіті;

- групування даних.


Учні повинні вміти:

 • створювати звітів, діаграм;

 • виконувати зміни у звіті, проведення обчислювань у звіті;

 • групувати дані.
 1. MS Office. Складові частини.


Роль та призначення прикладного середовища OFFICE. Можливості додатків OFFICE. Можливості обміну даними. Оглядність інтерфейсу. Структура інтерфейсу. Меню. Інструменти. Настройка інтерфейсу користувача. Складові частини: Word, Excel. Outlook, Power Point, Access, Front Page, Publisher. Довідкова система. Настройка панелі інструментів.


^ Учні повинні знати:

Роль та призначення прикладного середовища OFFICE; можливості додатків OFFICE; можливості обміну даними; оглядність інтерфейсу; структура інтерфейсу; меню; інструменти; настройка інтерфейсу користувача; складові частини: Word, Excel. Outlook, Power Point, Access, Front Page, Publisher; довідкова система; настройка панелі інструментів.

Учні повинні мати уявлення про:

 • Роль та призначення прикладного середовища OFFICE;

 • можливості додатків OFFICE;

 • можливості обміну даними;

 • структура інтерфейсу;

 • меню;

 • настройка інтерфейсу користувача;

- настройка панелі інструментів.Схожі:

Програма з предмету: «система управління базами даних» iconБази даних в інформаційних системах
БД) на електронних носіях. Для подальшого перетворення, передачі та використання бд застосовують спеціальні програми – системи управління...
Програма з предмету: «система управління базами даних» iconТимчасова інструкція по роботі з базами даних навчального закладу у програмному комплексі «Курс» (модуль1)
Слід передбачити випадки, коли пошкоджується не лише операційна система, а й жорсткий диск, І забезпечити періодичне збереження файлу...
Програма з предмету: «система управління базами даних» iconКіровоградська обласна державна адміністрація управління освіти І науки
Завдання районної (міської) олімпіади з інформаційних технологій включають задачі по роботі з текстом, презентацією, табличними масивами...
Програма з предмету: «система управління базами даних» iconТема: Створення запитів за допомогою майстра та в режимі конструктора
Завантажити систему керування базами даних Microsoft Access. Завантажити файл бази даних: Файл – Открыть – База1
Програма з предмету: «система управління базами даних» iconРеферат з курсу " Моніторинг навколишнього середовища" на тему : " Роль Геоінформаційних систем (гіс)
Геоінформаційна система або скорочено гіс є похідною баз данних, а скоріше системи керування базами даних ( скбд ), але з розширеною...
Програма з предмету: «система управління базами даних» icon3 Система управління контентом cms
Зазвичай, в cms вміст розглядається як сукупність неструктурованих даних предметного завдання на противагу до структурованих даних...
Програма з предмету: «система управління базами даних» icon2 Система управління контентом cms
Зазвичай, в cms вміст розглядається як сукупність неструктурованих даних предметного завдання на противагу до структурованих даних...
Програма з предмету: «система управління базами даних» icon1. vba. Призначення мови, її зв′язок із додатками Office
Вони можуть бути використані для оформлення документації, аналізу даних таблиць, полегшення роботи з базами даних, або просто як...
Програма з предмету: «система управління базами даних» iconВеликоновосілківський професійний ліцей
Мета уроку: Закріпити раніше набуті знання, виробити в учнів навички практичного застосування їх, прищеплювати знання про системи...
Програма з предмету: «система управління базами даних» iconПрограма з предмету: «комп’ютерні мережі»
Підключення до мережі. Обладнання для роботи в мережі. Хто такі провайдери і їх функції? Пошук потрібної інформації у глобальній...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи