Наказ №470 Про результати апробації електронних засобів навчального призначення icon

Наказ №470 Про результати апробації електронних засобів навчального призначення
Скачати 78.69 Kb.
НазваНаказ №470 Про результати апробації електронних засобів навчального призначення
Дата конвертації24.02.2013
Розмір78.69 Kb.
ТипНаказ
УКРАЇНА

ДОНЕЦЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ


НАКАЗ


« 03 » вересня 2009 р. №  470


Про результати апробації електронних

засобів навчального призначення

На виконання наказу Управління освіти і науки від 16.12.2008 р.№ 805 у загальноосвітніх закладах Донецької області в 2008/2009 навчальному році було проведено апробацію електронних засобів навчального призначення.Організація та методичний супровід апробації покладений на Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

Ознайомившись із доповідною запискою інституту післядипломної педагогічної освіти про результати проведення апробації в загальноосвітніх навчальних закладах Донецької області у 2008/2009 навчальному році (додаток 1),


НАКАЗУЮ:


 1. Роботу з апробації електронних засобів навчального призначення вважати задовільною.

 2. Інституту післядипломної педагогічної освіти узагальнити результати апробації певних електронних засобів навчання з метою подальшого розповсюдження перспективного педагогічного досвіду щодо впровадження ІКТ у навчальний процес.

 3. Управлінням (відділам) освіти міських (районних) держадміністрацій:

3.1.Заохотити педагогів, які брали участь в апробації електронних засобів навчального призначення (додаток 2).

3.2. Вивчити досвід роботи з апробації електронних засобів навчального призначення з метою підвищення ефективності використання ІКТ в навчальному процесі.

 1. Контроль за виконанням наказу покласти на начальника відділу загально середньої освіти та контролю за виконанням законодавства з питань освіти Т. В. Сідашеву.Начальник управління Ю.І.СоловйовЗавізовано:


Сідашева Т.В.

Чернишов О.І.

Будзинський С.А.

Надіслано:


Відділам освіти 54

відділам облІППО 10

до справи 1Додаток 1
^

Доповідна записка

про результати апробації

електронних засобів навчального призначення

в загальноосвітніх навчальних закладах Донецької області

у 2008/2009 навчальному році


На виконання Указу Президента України „Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні” від 04.07.2005 р.№ 1013/2005, відповідно до Положення про проведення апробації електронних засобів навчального призначення, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки Україні від 02.06.2004 р.№ 433 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.06.2004 за № 757/9356, з метою забезпечення рівного доступу до якісної освіти і впровадження інформаційних технологій у навчально-виховний процес загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладів, підвищення рівня підготовки вчителя до використання інноваційних технологій, наказу Управління освіти і науки від 16.12.2008 р. № 805 «Про проведення апробації електронних засобів навчального призначення у загальноосвітніх навчальних закладах, інституті післядипломної педагогічної освіти та його впровадження в навчально-виховний процес у 2008/2009 навчальному році» у загальноосвітніх навчальних закладах Донецької області було проведено апробацію педагогічного програмного забезпечення (ППЗ).Перелік навчальних закладів для проведення апробації і перелік ППЗ було затверджено наказом (додаток 1 до наказу Управління освіти і науки від 16.12.2008 № 805).

В апробації було задіяно 63 міських (23 ЗНЗ міста Донецька, 40 ЗНЗ міст області), 18 сільських загальноосвітніх закладів, інститут післядипломної педагогічної освіти. Загальна кількість педагогів задіяних в апробації склала 184 особи.

Міськими і районними методичними кабінетами, адміністраціями навчальних закладів вчасно були складені і затверджені плани проведення апробації, видані відповідні накази і визначені особи для проведення апробації ППЗ.

Донецьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти було проведено семінар щодо організаційних та методичних питань проведення апробації, на якому акцентувалась увага на педагогічно-дослідницькому характері роботи з апробації ППЗ.З урахуванням рекомендацій навчальними закладами були складені програми досліджень з визначенням об’єкту, предмету, проблеми, мети, завдання, етапів дослідження. В апробації ППЗ були задіяні всі учасники освітнього процесу: учителі, учні, батьки.

Ключовими питаннями в апробації ППЗ визначені:

 • дотримання вимог державних стандартів загальної середньої освіти;

 • відповідність віковим особливостям учнів, умінням і навичкам користувачів;

 • відповідність діючій навчальній програмі з предмету, навчальній програмі з предмету для 12-річної школи;

 • можливість застосування ППЗ загально-дидактичного спрямування на різних типах уроків;

 • наявність мотивації навчальної діяльності;

 • надання учневі можливості самостійно опрацьовувати навчальний матеріал;

 • надання можливості творчого застосування узагальнених знань, умінь і навичок на практиці;

 • можливість комплексного використання ППЗ з традиційними засобами навчання;

 • наявність позапрограмного матеріалу;

 • рівень грамотності ППЗ.

Інститутом післядипломної педагогічної освіти до роботи з електронними засобами навчального призначення активно залучалися педагоги, які перебували на курсах підвищення кваліфікації. Методисти відділів інституту виступили з доповідями на обласних семінарах щодо електронних засобів навчання.Інформацію про диски з електронними засобами навчального призначення було розміщено на сайті інституту.

За результатами апробації навчальними закладами були підготовлені електронні портфоліо, до складу яких увійшли:

 • план заходів щодо проведення апробації;

 • програма дослідження;

 • копія наказу управління (відділу) освіти;

 • копія наказу навчального закладу про проведення апробації;

 • звіт методичної служби міста (району) про проведення апробації;

 • відгук про педагогічний програмний засіб;

 • розробка уроку з використання ППЗ;

 • фотоальбом перебігу апробації.

Аналіз наданих електронних портфоліо показав, що апробація педагогічних програмних засобів пройшла на відповідному організаційному та методичному рівні.Серед методичних кабінетів управлінь (відділів) освіти заслуговує уваги робота РМК відділу освіти Київського району м.Донецька, РМК відділу освіти Калінінського району м.Донецька, ММК відділу освіти м.Артемівська, ММК відділу освіти м.Макіївки. Надані електронні портфоліо педагогів навчальних закладів цих міст та районів вміщують якісний і змістовний матеріал.

Якісна характеристика педагогічного програмного засобу із зазначенням його сильних та слабких місць, методичні рекомендацій щодо покращення якості ППЗ, подальшого ефективного впровадження ППЗ в навчально-виховний процес, були надані педагогами, що здійснювали апробацію.Заслуговують уваги електронні портфоліо таких учителів:

 • Коломойцевої О.І., Максимової О.Л., Версетілової Л.І.(Донецька гімназія № 70), Афансьєвої І.І.(Донецька школа № 65), Худякової І.І., Ферапонтової О.М.(Донецький ліцей № 48);

 • Амінової Е.Д.(Донецька школа № 96), Несвітайло В.М.(Донецька школа № 49), Новікової Н.С.(Донецька школа № 20);

 • Ніколаєнко Н.В., Корінець Г.В.(Донецький багатопрофільний ліцей № 150), Зацепіної Т.І.(Донецький багатопрофільний ліцей №  124);

 • Попової М.Ю.(Донецька школа № 32), Грохольської І.А.(Донецький багатопрофільний ліцей № 37);

 • Шевченко О.В.(Горлівська школа № 1), Бородавки О.М.(Горлівська школа № 53), Міхненка В.М.(Горлівська школа №  2);

 • Саведчук О.І., Мацуріної О.А.(Макіївський ліцей № 1 із школою І-ІІ ст.№ 61), Антонової Н.І.(Макіївський міський ліцей), Федорищевої Т.В., Огнєвої Н.М., Полуднєвої Н.В., Чевельової Н.Є.(Макіївська школа № 5), Ярковича Ю.М.(Макіївська школа № 57);

 • Овсянникової Т.Ю.(Артемівська школа № 12), Северин Н.І., Владиславської С.Є., Пріміч Н.П., Ушпік Г.І., Бусел І.С., Фетисенко В.А., Маркелової О.В., Петриченко О.В., Рожанської І.М.(Артемівська школа № 18), Макогон Г.І.(Артемівська школа № 5);

 • Никитенко Л.Л.(НВК «Технічний ліцей – школа I-II ступенів» м.Маріуполя), Ларіонової О.В.(Маріупольська школа № 57);

 • Воєводіної В А., Мовчан О.М., Бунак Л.М., Тулінової О.Д., Сагайда Н.В.(Мар’їнська школа № 1);

 • Єгорової О.П., (Іллічевська школа Костянтинівського району);

 • Дікер О.А, (Єнакіївська школа № 2);

 • Жукової М.М.(Харцизький різнопрофільний ліцей № 1 з класами І-ІІ ступенів), Іщук Л.М.(Зугреська школа № 10 м.Харцизька);

 • Голікової Г.Ю.(Ясинуватська школа № 4);

 • Федорової О.В., Скубко О.І.(Світлодарська школа м.Дебальцевого);

 • Литвинової Г.П.(Іловайська школа № 13);

 • Самарської О.В.(Саханська школа Новоазовського району);

 • Узбек Н.М., Висоцької Г.І.( Великоновосілківська гімназія Великоновосілківського району);

 • Бойко Г.В.(Новоукраїнська школа Мар’їнського району);

 • Синцової О.М.(Садівська школа Шахтарського району).


Анкети з експертною оцінкою були надіслані до інституту інноваційних технологій і змісту освіти для подальшого аналізу й узагальнення.


Натепер здійснюється узагальнення матеріалів апробації електронних засобів навчального призначення для визначення напрямків подальшого вдосконалення навчального процесу орієнтованого на використання новітніх ІКТ в навчально-виховному процесі.


Завідувач відділу

інформаційного забезпечення освіти

Донейького облІППО С.О.Сідєльник


Додаток 2
^

Список учителів,

рекомендованих міським (районним)

управлінням (відділам) освіти до заохочення

 1. Коломойцева О.І., Максимова О.Л., Версетілова Л.І. (Донецька гімназія № 70), Афансьєва І.І.(Донецька школа № 65), Худякова І.І., Ферапонтова О.М. (Донецький ліцей № 48);

 2. Амінова Е.Д. (Донецька школа № 96), Несвітайло В.М.(Донецька школа № 49), Новікова Н.С. (Донецька школа № 20);

 3. Ніколаєнко Н.В., Корінець Г.В. (Донецький багатопрофільний ліцей № 150), Зацепіна Т.І. (Донецький багатопрофільний ліцей № 124);

 4. Попова М.Ю. (Донецька школа № 32), Грохольська І.А. (Донецький багатопрофільний ліцей № 37);

 5. Шевченко О.В. (Горлівська школа № 1), Бородавка О.М. (Горлівська школа № 53), Міхненко В.М. (Горлівська школа № 52);

 6. Саведчук О.І., Мацуріна О.А.(Макіївський ліцей № 1 із школою І-ІІ ст.№ 61), Антонова Н.І (Макіївський міський ліцей), Федорищевої Т.В., Огнєва Н.М., Полуднєва Н.В., Чевельова Н.Є. (Макіївська школа № 5), Яркович Ю.М. (Макіївська школа № 57);

 7. Овсянникова Т.Ю. (Артемівська школа № 12), Северин Н.І., Владиславська С.Є., Пріміч Н.П., Ушпік Г.І., Бусел І.С., Фетисенко В.А., Маркелова О.В., Петриченко О.В., Рожанська І.М. (Артемівська школа № 18), Макогон Г.І. (Артемівська школа № 5);

 8. Никитенко Л.Л. (НВК «Технічний ліцей – школа I-II ступенів» м.Маріуполя), Ларіонова О.В. (Маріупольська школа № 57);

 9. Воєводіна В.А., Мовчан О.М., Бунак Л.М., Тулінова О.Д., Сагайда Н.В. (Мар’їнська школа № 1);

 10. Єгорова О.П. (Іллічевська школа Костянтинівського району);

 11. Дікер О.А (Єнакієвська школа № 2);

 12. Жукова М.М. (Харцизький різнопрофільний ліцей № 1 з класами І-ІІ ступенів), Іщук Л.М. (Зугреська школа № 10 м.Харцизька);

 13. Голікова Г.Ю. (Ясинуватська школа № 4);

 14. Федорова О.В., Скубко О.І. (Світлодарська школа м.Дебальцева);

 15. Литвинова Г.П. (Іловайська школа № 13);

 16. Самарська О.В. (Саханська школа Новоазовського району);

 17. Узбек Н.М., Висоцька Г.І. (Великоновосілківська гімназія Великоновосілківського району);

 18. Бойко Г.В. (Новоукраїнська школа Мар’їнського району);

 19. Синцова О.М. (Садівська школа Шахтарського району).Схожі:

Наказ №470 Про результати апробації електронних засобів навчального призначення iconПоложення про порядок організації та проведення апробації електронних засобів навчального призначення для загальноосвітніх навчальних закладів Наказ Міністерства освіти І науки України від 2 червня 2004 року n 433
Про затвердження Положення про порядок організації та проведення апробації електронних засобів навчального призначення для загальноосвітніх...
Наказ №470 Про результати апробації електронних засобів навчального призначення iconНаказ №428 Про проведення апробації електронних засобів навчального призначення в 2009-2010 н р
Міністерства освіти і науки України від 02. 06. 2004 р. №433 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21. 06. 2004 р за...
Наказ №470 Про результати апробації електронних засобів навчального призначення iconІнформаційно – методичне консультування щодо організації та проведення апробації езнп в закладах освіти в 2009 н р
Знз сучасних інформаційно-комунікативних технологій І забезпечення їх високоякісними педагогічними програмними засобами здійснюється...
Наказ №470 Про результати апробації електронних засобів навчального призначення iconНаказ №805 Про проведення апробації електронних засобів навчального призначення у загальноосвітніх навчальних закладах, інституті післядипломної педагогічної освіти та його впровадження в навчально-виховний процес у 2008/2009 навчальному році
Міністерства освіти і науки України від 02. 06. 2004 р. №433 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21. 06. 2004 р за...
Наказ №470 Про результати апробації електронних засобів навчального призначення iconПоложення про порядок організації та проведення апробації електронних засобів навчального призначення для загальноосвітніх навчальних закладів
Про затвердження комплексного плану заходів щодо розвитку загальної середньої освіти в 1999-2012 роках” та з метою впровадження в...
Наказ №470 Про результати апробації електронних засобів навчального призначення iconПерелік навчально-наочних посібників, електронних засобів навчального і загального призначення, обов’язкової ділової документації, допоміжних засобів навчання та шкільного обладнання,
Міністерством для використання в дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладах
Наказ №470 Про результати апробації електронних засобів навчального призначення iconПро педагогічний програмний засіб «Англійська мова. 11 клас»
Горлівській загальноосвітній школі I-III ст №1 була проведена апробація електронних засобів навчального призначення
Наказ №470 Про результати апробації електронних засобів навчального призначення iconКартотека електронних засобiв навчального призначення (езнп) станом на 01. 09. 2012
Математика, 5-6 класи (програмно-методичний комплекс навчального призначення для загальноосвітніх закладів пп «Контур плюс»)
Наказ №470 Про результати апробації електронних засобів навчального призначення iconДослідження показників призначення засобів для чищення токар ю., 6 курс тзф кнтеу, спеціальність “Товарознавство та експертиза в митній справі”
У статті охарактеризовано стан споживчого ринку засобів для чищення в Україні. Проаналізовані вимоги до засобів для чищення. Наведено...
Наказ №470 Про результати апробації електронних засобів навчального призначення iconТ. 1 Програмні засоби навчального призначення (4 год.)
Використання електронних посібників, навчальних програм та мультимедійних курсів з профільного предмету
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи