Відгук про педагогічний програмний засіб «Українська література, 5 – 6 клас» icon

Відгук про педагогічний програмний засіб «Українська література, 5 – 6 клас»
Скачати 39.26 Kb.
НазваВідгук про педагогічний програмний засіб «Українська література, 5 – 6 клас»
Дата конвертації25.05.2013
Розмір39.26 Kb.
ТипДокументи

ВІДГУК

про педагогічний програмний засіб

«Українська література, 5 – 6 клас»

для загальноосвітніх навчальних закладів

ЗАТ «Мальва», 2007, версія 1.0


Сандулєєва О. Д., учитель української мови та літератури ДСГШ № 65, учитель вищої категорії, учитель-методист, педагогічний стаж 18 років


ППЗ «Українська література, 5 – 6 клас» для ЗНЗ апробувався у ІІ семестрі 2008 – 2009 навчального року. Для апробації були задіяні паралелі 5 – 6 класів, загальною кількістю 56 учнів . Українська література в цих класах вивчається двічі на тиждень згідно з чинною програмою.

Використання ППЗ «Українська література, 5 – 6 клас» відбувалося як для підготовки уроків (конструювання уроків учителем, розробка вчителем тестових завдань), так і в процесі проведення уроків з використанням різних форм роботи з ППЗ (фронтальна (комп’ютер – проектор – екран), групова (комп’ютер – 2,3 учні), та індивідуальна (комп’ютерний клас з локальною мережею), а також при виконанні домашніх завдань учнями.

Змістова частина ППЗ розроблена відповідно до чинної програми з української літератури (Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. Українська література 5 – 12 класи) і відтворює установлену логіку вивчення шкільного курсу української літератури.

На диску представлені два блоки, відповідно 5-й і 6-й класи, кожен з яких містить тематичні розділи відповідно до програми шкільного курсу української літератури. Кожен тематичний розділ містить такі елементи програмно-методичного комплексу:

 • Відомості про письменника

 • Довідкова інформація (матеріали з історії та теорії літератури)

 • Запитання і завдання для перевірки (питання за текстами, тестові завдання, незакінчені речення)

 • Творчі завдання

 • Голосовий, музичний та ілюстративний супровід

ППЗ достатньо відповідає віковим особливостям учнів, їх умінням і навичкам. Легкий в інсталяції, зрозумілий у використанні, дає можливість учням (а також і вчителю) вносити власні доповнення, наприклад, у тематичному розділі «Література рідного краю». Однак, на мою думку, ППЗ потребує пояснювальної записки, а також інструкціі для користувачів. Добре підібраний музичний та ілюстративний супровід, наприклад, тематичний розділ «Леся Українка» містить фото членів родини великої поетеси, ілюстрації з зображенням мавок. А це, в свою чергу, посилює мотивацію навчальної діяльності, підвищує цікавість учнів.

Плануючи проведення уроків з використанням ППЗ, учитель повинен враховувати зміст кожної теми, мету уроку, стан забезпечення засобами навчання, вікові та індивідуальні особливості учнів. Відсутність методичних рекомендацій до НПЗ з одного боку надає кожному досвідченому вчителю можливості творчо попрацювати, але з іншого боку обмежує можливість навчатися чи удосконалювати свої знання молодому спеціалісту.

Найбільш доречним є застосування ППЗ на уроках вивчення нового матеріалу та засвоєння умінь та навичок, оскільки для комбінованих уроків відсутні елементи для актуалізації опорних знань, важко також застосувати ППЗ для узагальнення та систематизації знань – відсутні підсумки та висновки до розділів.

Даний ППЗ дає учням можливість творчого застосування набутих знань, умінь і навичок на практиці, оскільки кожен тематичний підрозділ передбачає творчі завдання. Наприклад, у тематичному розділі «І.Липа. «Близнята» (5 клас) пропонується твір-роздум «Якби мені Доля запропонувала дарунок, я б вибрав (ла)…», у тематичному розділі «В.Близнець. «Звук павутинки» ( 6 клас) для учнів пропонуються творчі роботи: 1) написати мрії на різнокольорових корабликах; 2) заповнити таблицю «Загадкове й реальне в образі Ніни»

Добре також те, що учні можуть самостійно опрацьовувати матеріали розділів та використовувати інформацію для підготовки до уроків, причому вчитель повинен заздалегідь повідомити учнів про вимоги до знань з певної теми.

В процесі реалізації ППЗ учитель стає наставником та порадником для учня, адже частина його важливих функцій перекладається на ППЗ: подача навчальних завдань, відтворення навчального матеріалу (комп’ютерне моделювання), контроль навчальних досягнень (де, на жаль, відсутнє оцінювання). Програмне забезпечення, завдяки використанню можливостей комп’ютерних технологій, суттєво «розвантажує» вчителя від рутинної роботи і сприяє більш повному виявленню творчого підходу. ППЗ дає можливість організувати повноцінні уроки:

  1. Традиційний урок вивчення нового матеріалу з використанням елементів НПЗ.

  2. Вивчення нового матеріалу в середовищі НПЗ. Теоретичний матеріал доповнений ілюстраціями, схемами, відеофрагментами та музичним супроводом.

  3. Урок вивчення теорії літератури, передбачено можливість введення учнем відповіді та її перевірка.

  4. Комп’ютерна творча робота.

На ППЗ наявний позапрограмний матеріал, що забезпечує між предметні зв’язки, але хотілося б, щоб такого матеріалу було більше, аби розширити можливості вибору. Варто також збільшити кількість елементів для конструювання уроків.

Фахових, стилістичних, орфографічних, граматичних помилок і неточностей не виявлено, отже, рівень грамотності ППЗ можна вважати задовільним.

Висновок: ППЗ спрямовано на підвищення позитивної мотивації учнів до вивчення української літератури. Це веде до посилення пізнавальної діяльності учнів, розвитку їх мислення, формування активної позиції особистості в сучасному інформатизованому суспільстві, сприяє підвищенню рівня компетентності учнів і все-таки потребує доопрацювання для масового застосування.


Звіт склала

учитель української мови

та літератури Сандулєєва О.Д.Схожі:

Відгук про педагогічний програмний засіб «Українська література, 5 – 6 клас» iconВідгук про педагогічний програмний засіб «Зарубіжна література. 7 клас»
Овсяннікова Т. Ю., учитель зарубіжної літератури Артемівської школи №12, учитель І категорії, педагогічний стаж – 8 років
Відгук про педагогічний програмний засіб «Українська література, 5 – 6 клас» iconВідгук про педагогічний програмний засіб «Українська література. 5-6 класи»
...
Відгук про педагогічний програмний засіб «Українська література, 5 – 6 клас» iconВідгук про педагогічний програмний засіб „Українська мова, 7 клас”
Синцова О. М. учитель української мови та літератури Садівської зош І-ІІІ ступенів Шахтарської районної ради, учитель І категорії,...
Відгук про педагогічний програмний засіб «Українська література, 5 – 6 клас» iconВідгук про педагогічний програмний засіб Електронний навчально-методичний комплект «Українська мова, 7 клас»
Бойко Г. В., учител української мови та літератури Новоукраїнської школи Мар’їнського району, учитель вищої категорії, педагогічний...
Відгук про педагогічний програмний засіб «Українська література, 5 – 6 клас» iconВідгук про педагогічний програмний засіб «Спілкуймося англійською мовою» 11 клас
В 2008-2009 навчальному році в 11 класі природничого профілю мною був апробован Педагогичний Програмний Засіб«Спілкуймося англійською...
Відгук про педагогічний програмний засіб «Українська література, 5 – 6 клас» iconВідгук про педагогічний програмний засіб «Біологія, 7 клас»
Мацуріна О. А., учитель біології Макіївського ліцею №1 із школою №61, вчитель вищої категорії, педагогічний стаж – 17 років
Відгук про педагогічний програмний засіб «Українська література, 5 – 6 клас» iconВідгук про педагогічний програмний засіб «Мистецтво 1-4 клас»
Ферапонтова О. М., вчитель мистецтва Донецької школи №48, вчитель вищої категорії, педагогічний стаж 13 років
Відгук про педагогічний програмний засіб «Українська література, 5 – 6 клас» iconВідгук про педагогічний програмний засіб «Алгебра. 7 клас»
Коломойцева О. І., вчитель математики Донецької гімназії №70, вчитель вищої категорії, педагогічний стаж – 16 років
Відгук про педагогічний програмний засіб «Українська література, 5 – 6 клас» iconВідгук про педагогічний програмний засіб «Алгебра. 7 клас»
Левченко Л. П., вчитель математики Димитрівської школи №4, вчитель вищої категорії, педагогічний стаж -38 років
Відгук про педагогічний програмний засіб «Українська література, 5 – 6 клас» iconВідгук про педагогічний програмний засіб «Біологія, 11 клас»
Амінова Е. Д., учитель біології Донецької школи №96, вчитель вищої категорії, старший учитель, педагогічний стаж – 17 років
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи