Наказ №437 Про результати проведення І (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів членів Малої академії наук України у 2011-2012 навчальному році icon

Наказ №437 Про результати проведення І (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів членів Малої академії наук України у 2011-2012 навчальному році
Скачати 213.87 Kb.
НазваНаказ №437 Про результати проведення І (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів членів Малої академії наук України у 2011-2012 навчальному році
Дата конвертації26.05.2013
Розмір213.87 Kb.
ТипНаказ

ЗАЧЕПИЛІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ВІДДІЛ ОСВІТИ


НАКАЗ

Зачепилівка

27.12.2011 № 437


Про результати проведення І (районного) етапу

Всеукраїнського конкурсу-захисту

науково-дослідницьких робіт учнів –

членів Малої академії наук України

у 2011-2012 навчальному році


Відповідно до листа Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації від 15.12.2011 р. № 01-12/6771 «Про проведення І-ІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України в 2011-2012 навчальному році» та наказу відділу освіти Зачепилівської районної державної адміністрації від 08.12.2011 р. № 420 «Про проведення І (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів наукового товариства «Наука» в 2011-2012 навчальному році» та з метою виявлення й підтримки обдарованої учнівської молоді, залучення її до наукових досліджень та створення умов для самореалізації творчої особистості в сучасному суспільстві 13-20 грудня 2011 року відбувся районний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України.

Конкурс-захист проходив на базі Зачепилівського районного Будинку дитячої та юнацької творчості.

На розгляд журі 21 секції восьми наукових відділень було подано 40 науково-дослідницьких робіт слухачів, кандидатів та дійсних членів Зачепилівського районного наукового товариства учнів «Наука» 10 загальноосвітніх навчальних закладів району та БДЮТ (у 2010-2011 навчальному році було подано 39 робіт з 12 загальноосвітніх навчальних закладів району та БДЮТ). Високий показник участі у конкурсі-захисті продемонстрували колективи таких загальноосвітніх навчальних закладів: Зачепилівський ліцей – 16 робіт; Зіньківщинська ЗОШ І-ІІІ ст. – 5 робіт; Чернещинський НВК – 4 роботи; Орчицька ЗОШ І-ІІ ст. –3 роботи; Новомажарівська ЗОШ І-ІІІ ст – 3 роботи; Руновщинська ЗОШ І-ІІІ ст – 3 роботи. 9 робіт представлені учнями, які відвідують гуртки Будинку дитячої та юнацької творчості.

Журі визнало 4 роботи реферативними. Багато учнів показали низький рівень теоретичної підготовки при виконанні контрольних робіт з базових дисциплін.

За результатами заочного туру, виконання контрольних робіт з базових дисциплін та захисту науково-дослідницьких робіт було визначено 13 переможців, з яких 8 є вихованцями БДЮТ. Із загальної кількості переможців 5 (38,5%) навчаються у сільських школах: Чернещинський НВК – 3; Зіньківщинська ЗОШ І-ІІІ ст. – 1; Миколаївська ЗОШ І-ІІІ ст. – 1.

Враховуючи зазначене,


НАКАЗУЮ:

1. Довести до відома директорів навчальних закладів інформацію про підсумки районного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України у 2011-2012 навчальному році (додаток 1).

2. Затвердити підсумковий протокол засідання журі І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Харківського територіального відділення МАН України у 2011-2012 навчальному році Зачепилівського району Харківської області.

3. Затвердити список переможців та призерів районного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України у 2011-2012 навчальному році для нагородження грамотами відділу освіти (додаток 2).

4. Затвердити список керівників науково-дослідницьких робіт учнів - переможців та призерів районного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України у 2011-2012 навчальному році для нагородження Подяками відділу освіти Зачепилівської районної державної адміністрації за активну участь в організації науково-дослідницької роботи з учнівською молоддю (додаток 3).

5. Затвердити список переможців районного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України у 2011-2012 навчальному році для участі у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України (додаток 4).

6. Методисту РМК відділу освіти Сапко Н.О. та директору БДЮТ Сало Л.В. організувати участь переможців І (районного) етапу конкурсу-захисту у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України у 2011-2012 навчальному році.

7. Керівникам загальноосвітніх навчальних закладів:

7.1. Довести до відома педагогічних працівників та учнів інформацію про результати проведення І (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України у 2011-2012 навчальному році.

7.2. Посилити увагу до організації науково-дослідницької діяльності учнів.

8. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.


Начальник відділу освіти С.М. Кравчук

Додаток 1

до наказу відділу освіти

26.12.2011 № 437


ІНФОРМАЦІЯ

про підсумки проведення І (районного) етапу

^ Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів

членів Малої академії наук України

у 2011-2012 навчальному році


З метою виявлення й підтримки обдарованої учнівської молоді, залучення її до наукових досліджень та створення умов для самореалізації творчої особистості в сучасному суспільстві, відповідно до наказу відділу освіти Зачепилівської районної державної адміністрації від 08.12.2011 р. № 420 «Про проведення І (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів наукового товариства «Наука» в 2011-2012 навчальному році» 13-20 грудня 2011 року відбувся районний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України.

На розгляд журі 21 секції восьми наукових відділень було подано 40 науково-дослідницьких робіт членів Зачепилівського районного наукового товариства учнів «Наука» з 10 загальноосвітніх навчальних закладів району та БДЮТ. Слід відзначити низьку активність участі у конкурсі-захисті учнів та педагогічних працівників Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Не взяли участі у районному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів педагоги Сомівської та Леб’язької загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів.


На конкурс були представлені роботи таких навчальних закладів:

з/п

Навчальний заклад

Кількість учасників

всього

вихованці

БДЮТ

1

Зачепилівський ліцей

16

3

2

Чернещинський НВК

4

3

3

Бердянський НВК

2

-

4

Руновщинська ЗОШ І-ІІІ ступенів

3

-

5

Миколаївська ЗОШ І-ІІІ ступенів

1

1

6

Новомажарівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

3

1

7

Зіньківщинська ЗОШ І-ІІІ ступенів

5

-

8

Забаринська ЗОШ І-ІІ ступенів

2

1

9

Залінійнівська ЗОШ І-ІІ ступенів

1

-

10

Орчицька ЗОШ І-ІІ ступенів

3

-

Разом

40

9


Три роботи були написані учнями 8-х класів, які від захисту та написання контрольних робіт відмовилися. Таким чином, у захисті брали участь 37 науково-дослідницьких робіт учнів. Деякі учнів показали низький рівень теоретичної підготовки при виконанні контрольних робіт з базових дисциплін: з математики, історії України, української мови та літератури.


Детальніше за науковими відділеннями та секціями:

^ Наукове відділення

Секція

Кількість учасників

Історія

Історія України

1

Історичне краєзнавство

2

Археологія

1

Етнологія

2

Науки про Землю

Географія та ландшафтознавство

2

Філософії та суспільствознавства

Соціологія

1

Філософія

1

Релігієзнавство та історія релігії

2

Філології та мистецтвознавства

Українська література

3

Українська мова

2

Журналістика

1

Фольклористика

1

Мистецтвознавство

1

Англійська мова

2

Математики

Математика

8

Фізики та астрономії

Теоретична фізика

2

Хімії та біології

Загальна біологія

1

Медицина

3

Хімія

1

Екології та аграрних наук

Екологія

2

Ветеринарія та зоотехнія

1

Разом

40


Роботи, подані на конкурс, в цілому відповідали вимогам до написання науково-дослідницьких робіт, за виключенням наукових відділень математики і фізики та астрономії, де вони носили швидше реферативний характер, ніж дослідницький. Багато робіт мали недоліки в оформленні

Відповідно до отриманих результатів конкурсних випробувань, передбачених програмою І (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Зачепилівського районного наукового товариства «Наука», переможцями стали:

Секція

Прізвище, ім’я,

по батькові учня

Керівник

Навчальний заклад

Археологія

Сало Михайло Юрійович

Буланов Ю.І.

Зачепилівський ліцей, БДЮТ

Історичне краєзнавство

Литус Юлія Сергіївна

Буланов Ю.І.

Зачепилівський ліцей, БДЮТ

Етнологія

Владимирець Денис Ігорович

Владимирець О.М.

Забаринська ЗОШ І-ІІ ст., БДЮТ

Філософія

Бакало Євгеній Іванович

Веклич С.В.

Чернещинський НВК, БДЮТ

Соціологія

Веклич Микола Олексійович

Веклич С.В.

Чернещинський НВК, БДЮТ

Географія та ландшафтознавство

Павлова Анна Миколаївна

Ляшенко В.І.

Зачепилівський ліцей

Кайгородцева Богдана Олександрівна

Споришева О.І.

Зіньківщинська ЗОШ І-ІІІ ст.

Екологія

Ніколенко Олександр Володимирович

Білоус Н.Б.

Зачепилівський ліцей, БДЮТ

Олешко Світлана Григорівна

Лис О.А.

Чернещинський НВК, БДЮТ

Медицина

Коломієць Богдана Михайлівна

Білоус Н.Б.

Зачепилівський ліцей

Хімія

Загребельна Карина Сергіївна

Загребельна Ю.М.

Зіньківщинська ЗОШ І-ІІІ ст.

Українська література

Кривенко Лілія Сергіївна

Чуб Т.М.

Миколаївська ЗОШ І-ІІІ ст., БДЮТ

Журналістика

Дрючан Юлія Володимирівна

Фартушна Г.Д.

Зачепилівський ліцей

Таким чином, переможцями районного етапу конкурсу-захисту стали 13 учнів семи загальноосвітніх шкіл (Зачепилівський ліцей – 6, Чернещинський НВК - 3, Зіньківщинська ЗОШ І-ІІІ ст. - 2, Миколаївська ЗОШ І-ІІІ ст. - 1, Забаринська ЗОШ І-ІІ ст. – 1), серед яких 8 є вихованцями Зачепилівського районного Будинку дитячої та юнацької творчості.


Додаток 2

до наказу відділу освіти

26.12.2011 № 437


^ Список

переможців та призерів І (районного) етапу

Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів

членів Малої академії наук України


з/п

Прізвище, ім’я, по батькові учня

Назва навчального закладу

^ Відділення, назва секції

Місце

1

Литус Юлія Сергіївна

БДЮТ (Зачепилівський ліцей)

Історія;

історичне краєзнавство

1

2

Сало Михайло Юрійович

БДЮТ (Зачепилівський ліцей)

Історія;

археологія

1

3

Владимирець Денис Ігорович

БДЮТ (Забаринської ЗОШ І-ІІ ст.)

Історія;

етнологія

1

4

Веклич Микола Олексійович

БДЮТ (Чернещинський НВК)

Філософія та суспільствознавство; соціологія

1

5

Бакало Євгеній Іванович

БДЮТ (Чернещинський НВК)

Філософія та суспільствознавство; філософія

1

6

Кривенко Лілія Сергіївна

БДЮТ (Миколаївська ЗОШ І-ІІІ ст.)

Філологія та мистецтвознавство; українська література

1

7

Дрючан Юлія Володимирівна

Зачепилівський ліцей

Філологія та мистецтвознавство; журналістика

1

8

Ніколенко Олександр Володимирович

БДЮТ (Зачепилівський ліцей)

Екологія та аграрні науки;

екологія

1

9

Олешко Світлана Григорівна

БДЮТ (Чернещинський НВК)

Екологія та аграрні науки;

екологія

1

10

Загребельна Карина Сергіївна

Зіньківщинська ЗОШ І-ІІІ ст.

Хімія та біологія;

хімія

1

11

Коломієць Богдана Михайлівна

Зачепилівський ліцей

Хімія та біологія;

медицина

1

12

Павлова Анна Миколаївна

Зачепилівський ліцей

Науки про Землю; географія та ландшафтознавство

1

13

Кайгородцева Богдана Олександрівна

Зіньківщинська ЗОШ І-ІІІ ст.

Науки про Землю; географія та ландшафтознавство

1

14

Галайдич Ігор Васильович

Зачепилівський ліцей

Хімія та біологія;

загальна біологія

2

15

Каракуця Анастасія Володимирівна

Новомажарівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Історія;

історія України

3

16

Микитенко Владислав Андрійович

Зіньківщинська ЗОШ І-ІІІ ст.

Історія;

історичне краєзнавство

3

17

Жиленко Аніта Вадимівна

Бердянський НВК

Філологія та мистецтвознавство; українська література

3

18

Злидень Інна Анатоліївна

Зачепилівський ліцей

Філологія та мистецтвознавство; англійська мова

3

19

Павлова Анна Миколаївна

Зачепилівський ліцей

Математика;

математика

3

20

Бака Віталіна Віталіївна

Забаринської ЗОШ І-ІІ ст.

Хімія та біологія;

медицина

3

21

Терещенко Тетяна

Бердянський НВК

Хімія та біологія;

ветеринарія та зоотехнія

3


Додаток 3

до наказу відділу освіти

26.12.2011 № 437


Список

керівників науково-дослідницьких робіт учнів –

переможців та призерів І (районного) етапу

Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів

  • членів Малої академії наук України на нагородження

^ Подяками відділу освіти


з/п

Прізвище, ім’я, по батькові учителя

Посада

Категорія, звання

1

Фартушна Ганна Дмитрівна

Учитель української мови та літератури Зачепилівського ліцею

Спеціаліст вищої категорії,

«учитель-методист»

2

Буланов Юрій Іванович

Методист БДЮТ

Спеціаліст вищої категорії

3

Білоус Надія Борисівна

Учитель біології Зачепилівського ліцею,

керівник гуртка БДЮТ

Спеціаліст вищої категорії,

«Старший учитель»

4

Веклич Світлана Василівна

Учитель історії та географії

Чернещинський НВК, керівник гуртка БДЮТ

Спеціаліст вищої категорії,

«Старший учитель»

5

Ляшенко Валентина Іванівна

Учитель географії Зачепилівського ліцею

Спеціаліст вищої категорії,

«Старший учитель»

6

Владимирець Ольга Миколаївна

Учитель історії Забаринської

ЗОШ І-ІІ ст.,

керівник гуртка БДЮТ

Спеціаліст вищої категорії,

«Старший учитель»

7

Чуб Тамара Миколаївна

Учитель української мови та літератури Миколаївської

ЗОШ І-ІІІ ст.,

керівник гуртка БДЮТ

Спеціаліст вищої категорії,

«учитель-методист»

8

Лис Ольга Анатоліївна

Учитель біології

Чернещинський НВК, керівник гуртка БДЮТ

Спеціаліст вищої категорії

9

Споришева Ольга Іванівна

Учитель географії Зіньківщинської

ЗОШ І-ІІІ ст.

Спеціаліст вищої категорії

10

Загребельна Юлія Миколаївна

Учитель хімії Зіньківщинської

ЗОШ І-ІІІ ст.

Спеціаліст вищої категорії

11

Іванова Наталія Олександрівна

Учитель біології Зачепилівського ліцею

Спеціаліст вищої категорії

12

Коржевич Світлана Євгенівна

Учитель біології Забаринської

ЗОШ І-ІІ ст.

Спеціаліст вищої категорії

13

Овчаренко Тетяна Семенівна

Учитель історії Новомажарівської ЗОШ І-ІІІ ст.,

керівник гуртка БДЮТ

Спеціаліст вищої категорії,

«Старший учитель»

14

Буланова Валентина Миколаївна

Учитель математики Зачепилівського ліцею

Спеціаліст вищої категорії,

«Старший учитель»

15

Микитенко Майя Миколаївна

Учитель історії Зіньківщинської ЗОШ І-ІІІ ст.

Спеціаліст І категорії

16

Бурбела Людмила Василівна

Учитель англійської мови Зачепилівського ліцею

Спеціаліст вищої категорії,

«Старший учитель»

17

Данченко Тетяна Яківна

Учитель біології Бердянського НВК

Спеціаліст вищої категорії

18

Юхименко Антоніна Веніамінівна

Учитель української мови та літератури Бердянського НВК

Спеціаліст вищої категорії


Додаток 4

до наказу відділу освіти

26.12.2011 № 437


Список

переможців І (районного) етапу

Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів

  • членів Малої академії наук України у 2011/2012 навчальному році

для участі у ІІ (обласному) етапі


з/п

Прізвище, ім’я, по батькові учня

Наукове відділення

Секція

Клас

1

Литус Юлія Сергіївна

Історія

Історичне краєзнавство

11

2

Сало Михайло Юрійович

Історія

Археологія

9

3

Владимирець Денис Ігорович

Історія

Етнологія

9

4

Веклич Микола Олексійович

Філософія та суспільствознавство

Соціологія

10

5

Бакало Євгеній Іванович

Філософія та суспільствознавство

Філософія

10

6

Кривенко Лілія Сергіївна

Філологія та мистецтвознавство

Журналістика

11

7

Дрючан Юлія Володимирівна

Філологія та мистецтвознавство

Українська література

11

8

Ніколенко Олександр Володимирович

Екологія та аграрні науки

Екологія

11

9

Олешко Світлана Григорівна

Екологія та аграрні науки

Екологія

9

10

Загребельна Карина Сергіївна

Хімія та біологія

Хімія

11

11

Коломієць Богдана Михайлівна

Хімія та біологія

Медицина

10

12

Павлова Анна Миколаївна

Науки про Землю

Географія та ландшафтознавство

10

13

Кайгородцева Богдана Олександрівна

Науки про Землю

Географія та ландшафтознавство

10Схожі:

Наказ №437 Про результати проведення І (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів членів Малої академії наук України у 2011-2012 навчальному році iconНаказ №434 Про результати проведення І (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів членів Малої академії наук України у 2012/2013 навчальному році
Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України
Наказ №437 Про результати проведення І (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів членів Малої академії наук України у 2011-2012 навчальному році iconНаказ №310 Про результати проведення І (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів членів Малої академії наук в 2011-2012 навчальному році
Про результати проведення І (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії...
Наказ №437 Про результати проведення І (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів членів Малої академії наук України у 2011-2012 навчальному році iconНаказ №304 Про проведення І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України в Лозівському районі в 2011-2012 навчальному році
Провести I етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у таких секціях...
Наказ №437 Про результати проведення І (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів членів Малої академії наук України у 2011-2012 навчальному році iconЗаявка на участь у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у науковому відділенні комп’ютерних наук
Правил проведення ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України...
Наказ №437 Про результати проведення І (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів членів Малої академії наук України у 2011-2012 навчальному році iconЗаявка на участь у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України
Правил проведення ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України...
Наказ №437 Про результати проведення І (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів членів Малої академії наук України у 2011-2012 навчальному році iconЗаявка на участь у I етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів — членів Малої академії наук України
Умов проведення I етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів — членів Малої академії наук України у...
Наказ №437 Про результати проведення І (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів членів Малої академії наук України у 2011-2012 навчальному році iconЗаявка на участь у II етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів — членів Малої академії наук України
До Умов проведення II етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів — членів Малої академії наук України...
Наказ №437 Про результати проведення І (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів членів Малої академії наук України у 2011-2012 навчальному році iconНаказ №3 Про результати проведення І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2012-2013 навчальному році
Про результати проведення І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України...
Наказ №437 Про результати проведення І (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів членів Малої академії наук України у 2011-2012 навчальному році iconНаказ №141 о/д Про відбірково-тренувальні збори учасників ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України
Полтавської облдержадміністрації від 14. 03. 2012 р. №128 «Про організацію та проведення навчально-тренувальних зборів учасників...
Наказ №437 Про результати проведення І (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів членів Малої академії наук України у 2011-2012 навчальному році iconНаказ №542 Про проведення І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів членів Малої академії наук України в 2013/2014 навчальному році
«Про проведення І,іі етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи