11 клас (0,5 год на тиждень, усього 17 год., І семестр – 17 год., ІІ семестр 0 год.) icon

11 клас (0,5 год на тиждень, усього 17 год., І семестр – 17 год., ІІ семестр 0 год.)
Скачати 56.73 Kb.
Назва11 клас (0,5 год на тиждень, усього 17 год., І семестр – 17 год., ІІ семестр 0 год.)
Дата конвертації25.03.2014
Розмір56.73 Kb.
ТипДокументи


Календарно-тематичне планування з астрономії

11 клас

(0,5 год. на тиждень, усього 17 год., І семестр – 17 год., ІІ семестр - 0 год.)

Домашнє завдання сплановано згідно підручника Астрономія. 11 клас: Підручник/ М.П. Пришляк; за заг.ред. Я.С.Яцківа. – Х.:Видавництво «Ранок», 2011. – 160 с.:іл..

І семестр

№ уроку

№ уроку в темі

Зміст уроку

Основні цілі уроку

^ Домашнє завдання

Тема1.Предмет астрономії. Її розвиток і значення в житті суспільства. Короткий огляд об’єктів дослідження в астрономії. (1год.)

1

1

Астрономія – фундаментальна наука, яка вивчає об’єкти Всесвіту та Всесвіт у цілому. Історія розвитку астрономії. Галузі астрономії. Значення астрономії для формування світогляду людини. Зв’язок астрономії з іншими науками. Астрономічні знання як явище культури.

Сформувати поняття астрономії як науки про небесні тіла; показати зв’язок астрономії з іншими науками; сформувати уявлення про астрономічні спостереження та їхні особливості.

§ 1

Тема2.Основи практичної астрономії. (3год.)

2

1

Небесні світила й небесна сфера. Сузір’я. Зоряні карти. Небесні координати.

Сформувати в учнів поняття про небесну сферу та її основні елементи; ознайомити з екваторіальною системою небесних координат; навчити визначати координати зір за картою зоряного неба. Сформувати уявлення учнів про сузір’я, походження назв.


§2


3

2

Зоряні величини. Визначення відстаней до небесних світил. Астрономія та визначення часу. Типи календарів.

Сформувати поняття зоряної величини, ознайомити з методами вимірювання відстаней до зір; ознайомити учнів з типами календарів.

§13(ст..102-104), §3

4

3

Конфігурації планет. Закони Кеплера.

Ознайомити учнів із розвитком уявлень про будову світу; дати означення та загальну характеристику планетних конфігурацій; ознайомити учнів із законами Кеплера.

§ 4

Тема3.Методи та засоби астрономічних досліджень. (1год.)

5

1

Випромінювання небесних тіл. Методи астрономічних спостережень. Принцип дії і будова оптичного та радіотелескопа. Сучасні наземні й космічні телескопи. Астрономічні обсерваторії.

Сформувати уявлення про астрономічні спостереження та їхні особливості.

§ 6

Тема4.Сонячна система. (3год.)

6

1

Земля і Місяць. Планети земної групи: Меркурій, Венера, Марс і його супутники.

Ознайомити учнів із гіпотезою утворення Сонячної системи; пояснити принцип поділу планет на дві групи; узагальнити та поглибити знання про Землю як планету; сформувати уявлення про унікальність умов нашої планети для виникнення та існування життя. Сформувати поняття про особливості будови та руху Місяця; пояснити причини припливів і відпливів; дати учням відомості про планети земної групи та їхні основні характеристики.

§ 7,8

7

2

Планети – гіганти: Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун та їхні супутники, карликові планети. Малі тіла Сонячної системи – астероїди, комети, метеори.

Дати відомості учням про планети-гіганти, їхні супутники та їхні основні характеристики; відомості про астероїди, комети та їхні основні характеристики; сформувати уявлення про астероїдну небезпеку.

§ 9,11 (§10)

8

3

^ Тематичне оцінювання №1

Виконання письмової роботи, що містить завдання для перевірки теоретичних знань учнів з теми та їх практичних умінь розв’язувати задачі.

§ 11

Тема5.Сонце – найближча зоря. (1год.)

9

1

Фізичні характеристики Сонця. Будова Сонця та джерела його енергії. Прояви сонячної активності та їх вплив на Землю.

Сформувати в учнів уявлення про Сонце та його будову, джерела сонячної енергії, прояви активності та її циклічність; навести приклади впливу сонячної активності на біосферу Землі.

§ 12

Тема6.Зорі. Еволюція зір. (2год.)

10

1

Фізичні характеристики зір. Звичайні зорі. Подвійні зорі.

Дати учням відомості про основні характеристики зір, розкрити особливості спектральної класифікації зір; ознайомити з методами вимірювання відстаней до зір та за діаграмою Герцшпрунга – Рассела розглянути різноманітність подвійних зір.

§13

11

2

Еволюція зір. Змінні зорі.

Розглянути основні типи змінних зір, сформувати уявлення учнів про нові, наднові, нейтронні зорі та чорні діри; розкрити особливості еволюції зір.

§14

Тема7.Наша Галактика. (1год.)

12

1

Молочний шлях Будова Галактики. Місце Сонячної системи в Галактиці. Зоряні скупчення та асоціації. Туманності. Підсистеми Галактики та її спільна структура.

Сформувати уявлення учнів про Галактику, її будову, розміри, спіральну структуру; ознайомити учнів із різноманітністю об’єктів, що входять до складу Галактики, та з місцем у ній Сонячної системи.

§15

Тема8.Будова й еволюція Всесвіту. (3год.)

13

1

Світ Галактик. Квазари. Проблеми космології. Історія розвитку уявлень про Всесвіт. Походження й розвиток Всесвіту.

Розкрити особливості галактик; з’ясувати зміст закону Габбла.

§16

14

2

Підготовка до тематичного оцінювання.

Повторення та узагальнення вивченого раніше навчального матеріалу.

§

15

3

Тематичне оцінювання №2

Виконання письмової роботи, що містить завдання для перевірки теоретичних знань учнів з теми та їх практичних умінь розв’язувати задачі.
Тема9.Життя у Всесвіті. (1год.)

16

1

Людина у Всесвіті. Антропний принцип. Імовірність життя на інших планетах. Унікальність нашого Всесвіту.

Сформувати уявлення учнів про ймовірність існування життя на інших планетах та способи землян виявити його.

§

РЕЗЕРВ

17

1
Схожі:

11 клас (0,5 год на тиждень, усього 17 год., І семестр – 17 год., ІІ семестр 0 год.) icon7 клас (1 год на тиждень, усього 35 год., І семестр – 16 год., ІІ семестр 19 год.)
Домашнє завдання сплановано згідно підручника «Фізика. 7 клас: Підручник/ Ф. Я. Божинова, М. М. Кірюхін, О. О. Кірюхіна. – Х.: Видавництво...
11 клас (0,5 год на тиждень, усього 17 год., І семестр – 17 год., ІІ семестр 0 год.) icon11 клас (2 год на тиждень, усього 70год., І семестр –32 год., ІІ семестр 38 год.)
Домашнє завдання сплановано згідно підручника «Фізика. 11 клас: Підручник/ Є. В. Коршак, О.І. Ляшенко, В. Ф. Савченко. – К.: Генеза,...
11 клас (0,5 год на тиждень, усього 17 год., І семестр – 17 год., ІІ семестр 0 год.) icon7 клас (1 год на тиждень, усього 35 год., І семестр – 17 год., ІІ семестр 18 год.)
Фізика – наука про природу. Фізичні тіла і фізичні явища механічні, теплові, електричні, магнітні та оптичні явища
11 клас (0,5 год на тиждень, усього 17 год., І семестр – 17 год., ІІ семестр 0 год.) icon10 клас (2 год на тиждень, усього 70год., І семестр –32 год., ІІ семестр 38 год.)
Домашнє завдання сплановано згідно підручника Фізика. 10 клас: Підручник/ В. Г. Бар’яхтар Ф. Я. Божинова. – Х.: Видавництво «Ранок»,...
11 клас (0,5 год на тиждень, усього 17 год., І семестр – 17 год., ІІ семестр 0 год.) iconМ.І. Пентилюк 8 клас (усього 68 год) І семестр (32 год)
Види мовленнєвої діяльності. Аудіювання тексту (детальне). Складання плану почутого
11 клас (0,5 год на тиждень, усього 17 год., І семестр – 17 год., ІІ семестр 0 год.) iconОрієнтовне календарно-тематичне планування з української мови для
Виділені в програмі години на розсуд учителя (10 год.) розподілено на контрольні роботи мовної змістової лінії, зокрема 8 год. –...
11 клас (0,5 год на тиждень, усього 17 год., І семестр – 17 год., ІІ семестр 0 год.) iconКалендарно-тематичний план (2 год за тиждень, у I семестрі — 32 год, у II семестрі — 38 год, усього — 70 год)

11 клас (0,5 год на тиждень, усього 17 год., І семестр – 17 год., ІІ семестр 0 год.) icon7 клас геометрія І семестр — 16 год. (1 год на тиждень)
Кут. Основні властивості вимі­рювання кутів. Бісектриса кута. Відкладання кутів. Самостійна робота
11 клас (0,5 год на тиждень, усього 17 год., І семестр – 17 год., ІІ семестр 0 год.) iconI семестр — 16 год (1 год на тиждень)
Геометричні фігури. Точка. Пряма. Відрізок. Основні властивості вимірювання відрізків
11 клас (0,5 год на тиждень, усього 17 год., І семестр – 17 год., ІІ семестр 0 год.) icon5 клас 70 год. 2 год./ тиждень рзм – 4 год. Упч – 4год. Контрольні роботи – 5 год
Укладачі програми: Р. В. Мовчан, К. В. Таранік – Ткачук, М. П. Бондар, О. М.Івасюк, С. А. Кочерга, Л.І. Кавун, О.І. Неживий, Н. В....
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи