Що таке сучасні інформаційні технології та інноваційні методи навчання. Сизько В. С.,учитель англійської мови зош №17 м. Донецьк icon

Що таке сучасні інформаційні технології та інноваційні методи навчання. Сизько В. С.,учитель англійської мови зош №17 м. Донецьк
Скачати 90.69 Kb.
НазваЩо таке сучасні інформаційні технології та інноваційні методи навчання. Сизько В. С.,учитель англійської мови зош №17 м. Донецьк
Дата конвертації05.12.2012
Розмір90.69 Kb.
ТипДокументи

Що таке сучасні інформаційні технології та інноваційні методи навчання.


Сизько В.С.,учитель англійської мови ЗОШ № 17 м.Донецьк


Сучасні інформаційні технології це – форми і методи передачі інформації при допомозі новітніх засобів та пристроїв зв’язку(телебачення, комп’ютеризація, Інтернет та мобільна мережа зв’язку) .

Інноваційні методи навчання це –сучасні технологічні форми, методи та засоби надання постачальником освітньої інформації і засвоєння цієї інформації користувачем.

Модернізація освітньої галузі передбачає перехід від використання традиційних засобів передачі та отримання інформації, таких як ручка, друкований підручник, класна дошка і крейда до персонального комп’ютера, комп’ютерних класів з інтерактивними методами та засобами навчання (інтерактивні дошки і програмне забезпечення ) та інформаційного поля діяльності- всесвітньої інформаційної мережі- Інтернет.


^ Цілі та задачі створення і застосування сучасних інформаційних технологій навчання

Всесвітня комп’ютерна мережа Інтернет це найкращий та найзручніший засіб отримання та передачі інформації, в тому числі і надання освітніх послуг. На основі Інтернетмережі і створюються зацікавленими організаціями надсучасні технології користування інформацією. І хоч Інтернет сам по собі і не є комерційною організацією та нікому не належить, але система DNC Інтернету знаходиться під контролем та управлінням транснаціональних компаній і державних органів, тому на послуги надання та використання інформації постачальники та користувачі змушені витрачати значні кошти. В зв’язку з цим, сучасний Інтернет представляє собою величезні об’єми електронної комерції, по суті це-торгівля інформацією.


Постачальники даних технологій під керівництвом зацікавлених державних та приватних комерційних структур переслідують ціль створення Єдиного Електронного Інформаційного Простору для надання освітніх та інформаційних послуг користувачам з метою впливу на формування світогляду та свідомості людини електронними засобами, бо перш за все, людина є постійно довершеним джерело засвоєння та передачі інформації .


Створення Інформаційного Освітнього Простору без Кордонів (Болонський процес) передбачає глобалізацію навчання під керівництвом зацікавлених політичних і економічних сил, які добре розуміють, що той, хто володіє інформацією - володіє світом.

Тому комерційний інтерес та надприбутки зумовлюють транснаціональні корпорації розробляти нові засоби зв’язку, створювати освітні комплекси в сфері інформаційних технологій та надання інформаційних послуг.

Вже зараз розпочалось та успішно створюється глобальна інформаційна інфраструктура, проводиться глобальна інформатизація, будується суспільство, засноване на знаннях.

Імунітет світового лідерства супердержав, комерційні інтереси виставляють на перший план підготовку високопрофесійних ІТ- кадрів (спеціалістів інформаційних технологій) та викладацьких кадрів для ІТ- освіти.

Ось чому в основу національної Доктрини освіти як України, так і Європейських держав покладена національна концепція безперервної професіональної та загальної освіти протягом всього життя людини з використанням ІТ- технологій електронної освіти /E – learning/.

Тому без переходу в освіті до суцільної комп’ютерізації та інформатизації навчального процесу, державного забезпечення вчителів персональними комп’ютерами, для їхнього професійного росту, сучасні школи в Україні через десяток років будуть нагадувати доісторичних динозаврів,на зміну яким прийшли нові форми і види життя, а їхні випускники не будуть конкурентоспроможними в освіті та на світовому ринкові праці.


^ Пошук інформації за допомогою сучасних інформаційних технологій


Сучасні пошукові системи інформації забезпечують можливість користувачеві мережі Інтернет за лічені секунди знайти необхідну інформацію – достатньо задати (написати) ключове слово в поле для запиту та натиснути кнопку початку пошуку.

Користувачі в Україні мають можливість користуватися найпоширенішими пошуковими системами: англомовні: Alta Vista (альтавіста)(США) www.altavista.com., Yahoo (Яхо)(США) www.yahoo.com., Infoseek (Інфосик) http://infoseek.go.com./, Hot Bot (Хот Бот) http://hotbot.lycos.com./ , російськомовні: Google (Гугл) http://groups.google.com./, Rambler(Росія) www.rambler.ru., Апорт(Росія) http://aport.ru./, Яндекс(Росія) http://yandex.ru./ , україномовні: UKR.net. http://www.ukr.net/ .


Для роботи в Інтернеті рекомендується використовувати найпоширеніший пакет програми Internet Explorer (Інтернет Експлорер ),а також найсучасніші програми Opera, Mozilla FireFox, Netskape Navigator які дозволяють використовувати всі можливості мережі, а зокрема:


1.Переглядати текстову інформацію в Інтернеті як англійською, так і російською та українською мовами;

2.встановлювати голосовий та візуальний зв’язок із співрозмовником за допомогою цифрової камери, мікрофону та мобільного телефону , організовувати конференцію, спільно з другими користувачами працювати над текстом в редакторі Word (програма Microsoft NetMeeting );

3.відправляти та отримувати електронну пошту (програма Outlook Exspress);

4.демонструвати відеофільми, відтворювати звуки, оживляти малюнки- реалізувати можливості мультимедіа в Інтернеті через програми AktiveMovie ,надсучасні Adobe Flash, та Microsoft SilverLight ;

5.спілкуватися в реальному часі з любим користувачем, де б він не знаходився (послуга IRC (Ай Ер Си)- Internet Relay Chart ( Бесіда через Інтернет ), та програми- ICQ, QIP, Skype, Jabber, Microsoft Messender.

За останній час в засобах масової інформації вже з’явилися публікації про просторові голографічні зображення та голографічних пристроїв та засобів зв’язку, створення оптичного мозку.


^ Доступ до освітніх порталів


Великою популярністю в освітянському середовищі, серед учнівської та батьківської громадськості користується сайт Міністерства Освіти і Науки України: http://www.mon.gov.ua./ в зв’язку з запровадженням в Україні незалежного зовнішнього оцінювання.

За останні роки в Україні створено Українську Банерну Мережу http://www.ednu.kiev.ua./index u. , яка надає можливість користувачам, громадянам і не тільки України широкого доступу до дистанційної освіти. Ця робота проводиться Українським інститутом інформаційних технологій в освіті під керівництвом Міністерства Освіти і Науки України (сайт МОНУ, розділ-Дистанційна освіта).


В удосконаленні шкільної освіти при трансформації освітнього простору України значну роль в створенні сучасних інформаційних технологій та інноваційних методів навчання відіграє соціально-педагогічний комплекс Донецького регіону, зокрема Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (http://www.ippo.internet.donetsk.ua/).

Інформаційні та методичні матеріали, що розміщені на порталі Інституту надають вчителю можливість безкоштовно, дистанційно отримати повноцінну інформацію про стан педагогічної діяльності в регіоні.

А створення за останній час Віртуальної школи освітнього менеджменту на порталі Інституту, дозволяє вчителям, адміністрації шкіл України ,знаходячись за багато кілометрів, приймати участь в віртуальних конференціях, навчатися застосовувати авторські технології в роботі, підвищувати свою комп’ютерну компетентність та педагогічну майстерність.


^ Сучасні інформаційні технології та інноваційні методи вивчення англійської мови


Сучасні інформаційні технології та інноваційні методи вивчення англійської мови в Україні базуються на ^ Загальноєвропейських Рекомендаціях Ради Європи з мовної освіти: вивчення,викладання, оцінювання. Рекомендації передбачають мобільність та більш прямі контакти, краще розуміння і тісніша співпраця між європейцями з різною мовою та культурним підгрунтям, розвиток демократичного громадянства, що надає учням можливість безперешкодно звертатися в міжнародні організації, вести з ними електронне листування, спілкування в системі on-line, та отримувати кваліфіковану допомогу в захисті їх конституційних та громадянських прав;


В зв’язку з цим комп’ютерні інформаційні технології виступають головним компонентом підвищення мотивації сучасного навчання та вивчення англійської мови.


Використання сучасних інформаційних технологій потребує наявності:

1.Персонального комп’ютера;

2.програмного забезпечення;

3.прямого доступу до освітніх сайтів Інтернету.


Програмне забезпечення передбачає наявність ПК (персонального комп’ютера ), компакт і DVD- дисків, а також HD-DVD дисків, для зберігання повнометражних фільмів високої якості.

В освітньому середовищі використовуються найбільше поширені в Україні електронні програми вивчення англійської мови:

1.Діамантовий Англійський (Diamond English )- комп’ютерний курс англійської мови;

2.Bridge to English- 2000, базовий курс англійської мови;

3.Великий англо - російський, російсько- англійський словник- Lingvo 6.5;

4.TOEFL- офіційний тест на знання англійської мови: The Heinemann TOEFL- в форматах PBT (Paper-based Test) і IBT (Internet-based Test): http://www.toefl.ru/;

5.Особливою популярністю користується DVD(rom) Tell Me More - повний курс англійської мови, розширений курс розмовної американської мови з елементами тестових завдань;

6.Світ англійської мови: «Крок за кроком», Бонк Н.А;

7.Англійська мова «Крок за кроком», 2009- інтерактивний курс навчання;

8. Англійський навчально-розважальний комплекс «Веселий учитель», видавництво “Нейя”.

9“.Англійська мова. Тестові завдання і ключі”. Тернопіль, 2009- комп’ютерна програма, яка дозволяє якісно і швидко підготуватися до зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови.


^ Лінгвістичні освітні сайти Інтернету

Для вивчення та удосконалення знань з англійської мови пропонується відвідати лінгвістичні освітні сайти Інтернету. Для цього все, що потрібно зробити, це задати (написати) ключове слова англійська мова в поле для запиту пошукової системи та натиснути кнопку початку пошуку.

З допомогою Інтернету, без допомоги вчителя, учні мають необмежені можливості для розвитку самоосвітньої компетентності, вдосконалення мовних навиків, можуть виконувати такі види навчальної діяльності:

- вивчати лексичний матеріал;

- тренуватися у правописі та навчатися писемному мовленню;

- вивчати граматику;

- розвивати техніку читання;

- удосконалювати навики аудіювання;

- проводити навчальні тести та коригувати їх результати, що значною мірою впливає на стабілізацію психіки та попереджує емоційні стреси в учнів.

Нині Всесвітня Мережа Інтернет містить велику кількість сайтів з потенційно цікавим, практично необхідним, та актуальним матеріалом, розпочинаючи з дипломатичних представництв і закінчуючи комерційними структурами.

Викладачі ВУЗів, учителі і учні шкіл можуть відвідати наступні Інтернет сайти:

Посольство США в Україні- http://kiev.usembassy.gov/main_ukr.html.

Британське консульство в Україні: www.britishcouncil.org.ua

- http://www.teachnology.com - планування уроків.

- http://www.eslcafe.com –клуб інтерактивного спілкування.

- http://www.rong-chang.com- навчання англійської мови.

-Global virtual classroom (www.virtual-classroom.org)- безкоштовна освітня програма online.

http://teenadviceonline.org - освітній сайт для вчителів та юнацтва.


Використання в роботі і освіті ресурсів Інтернету та програмного забезпечення передбачає наявність^ Системного забезпечення, а саме:

операційної систем Microsoft Windows 98, ME, 2000, XP;

-процесора Pentium-100МГц;

-32 МБ оперативної пам’яті;

-відеоадаптера SVGA та розрішення екрану 800х600 з глибиною кольору 8 біт;

-пристрою для читання компакт-дисків та DVD-дисків.


Висновки

Сучасні інформаційні технології та інноваційні методи навчання надають користувачеві величезні можливості для освіти, професійного росту, дозволяють користуватися необмеженою інформацією, вести діалог з усім світом.


Література

Посольство США в Україні- http://kiev.usembassy.gov/main_ukr.html- відділ преси, освіти та культури.

Британське консульство в Україні: www.britishcouncil.org.ua

Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (http://www.ippo.internet.donetsk.ua/).

Українська Банерна Мережа http://www.ednu.kiev.ua./index u.

Англійська мова та література №19-21 липень 2008р.(автор Овсяна Н.Г.)

Перша Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні інформаційні технології і освіта». Москва 2005(http://2005.edu-it.ru/

.TOEFL- офіційний тест на знання англійської мови: http://www.toefl.ru/;Схожі:

Що таке сучасні інформаційні технології та інноваційні методи навчання. Сизько В. С.,учитель англійської мови зош №17 м. Донецьк iconСписок наукових та навчально-методичних праць Козяра Михайла Миколайовича
Сучасні інформаційні технології та інноваційні методики навчання в підготовці фахівців: методологія, теорія, досвід, проблеми: Збірник...
Що таке сучасні інформаційні технології та інноваційні методи навчання. Сизько В. С.,учитель англійської мови зош №17 м. Донецьк iconПланування роботи науково-методичної комісії вчителів англійської мови
Постійно діючий семінар «Інноваційні технології та методики навчання як шлях модернізації сучасної освіти»
Що таке сучасні інформаційні технології та інноваційні методи навчання. Сизько В. С.,учитель англійської мови зош №17 м. Донецьк iconНавчання аудіювання на уроках англійської мови у 7 класі М. Федорова, учитель англійської мови сзш І-ІІІ ступеня №3
Розділ Цілі та зміст навчання аудіювання на уроках англійської мови у 7 класі середньої загальноосвітньої школи
Що таке сучасні інформаційні технології та інноваційні методи навчання. Сизько В. С.,учитель англійської мови зош №17 м. Донецьк iconЗміст Вступ 3 розділ І сучасні методи у вивченні англійської мови учнями початкових класів 6
Ефективність сучасних методів і підходів у вивченні англійської мови учнями початкових класів 7
Що таке сучасні інформаційні технології та інноваційні методи навчання. Сизько В. С.,учитель англійської мови зош №17 м. Донецьк iconПрограма курсу за вибором «Сучасні офісні інформаційні технологи»
Курс за вибором «Сучасні офісні інформаційні технології» рекомендується вивчати паралельно з основним курсом інформатики в 10-11...
Що таке сучасні інформаційні технології та інноваційні методи навчання. Сизько В. С.,учитель англійської мови зош №17 м. Донецьк iconУрок №2 Тема. Інформаційні системи та інформаційні технології
Таке означення може бути задовільним тільки за найбільш узагальненої й неформальної точки зору і підлягає подальшому уточненню. Інформаційні...
Що таке сучасні інформаційні технології та інноваційні методи навчання. Сизько В. С.,учитель англійської мови зош №17 м. Донецьк iconУчителі англійської мови
Учителі англійської мови, керівники гуртків з предмета. Спецкурс: Навчання англійської мови на засадах комунікативного підходу. Пм....
Що таке сучасні інформаційні технології та інноваційні методи навчання. Сизько В. С.,учитель англійської мови зош №17 м. Донецьк icon1. Комп'ютерні (нові інформаційні) технології навчання
Комп'ютерні (нові інформаційні) технології навчання це процес підготовки і передачі інформації, кого навчають, засобом здійснення...
Що таке сучасні інформаційні технології та інноваційні методи навчання. Сизько В. С.,учитель англійської мови зош №17 м. Донецьк icon1. Комп'ютерні (нові інформаційні) технології навчання
Комп'ютерні (нові інформаційні) технології навчання це процес підготовки і передачі інформації, кого навчають, засобом здійснення...
Що таке сучасні інформаційні технології та інноваційні методи навчання. Сизько В. С.,учитель англійської мови зош №17 м. Донецьк iconСучасні прислів’я про інформаційні технології The Internet Proverbs

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи