Наказ №506 Про підсумки міського конкурсу „Учитель року у 2010 2011 н р icon

Наказ №506 Про підсумки міського конкурсу „Учитель року у 2010 2011 н р
Скачати 103.37 Kb.
НазваНаказ №506 Про підсумки міського конкурсу „Учитель року у 2010 2011 н р
Дата конвертації12.09.2013
Розмір103.37 Kb.
ТипНаказ

Харцизька міська рада


Відділ освіти

Н А К А З

Від 23 грудня 2010 року № 506

Про підсумки міського

конкурсу „Учитель року ”

у 2010 - 2011 н.р.


На виконання наказу міськво № 352 від 20.09.2010р. «Про проведення міського етапу ХVІ Всеукраїнського конкурсу „Учитель року”, відповідно до наказу УОН ДОДА № 528 від 17.09 2010р „Про участь у ХVІ Всеукраїнському конкурсі „Учитель року”, з метою реалізації міської програми „Вчитель” та сприяння творчості педагогічної праці, піднесення престижу педагогічної професії з 15 жовтня по 20 грудня поточного року відповідно до Положення було організовано та проведено міський конкурс „Учитель року” у таких номінаціях: «Початкові класи», «Зарубіжна література», «Історія», «Іноземна мова. Німецька», «Образотворче мистецтво».

У міському конкурсі «Учитель року» взяли участь 9 вчителів 9-ти загальноосвітніх навчальних закладів міста: № 1, 6, 9, 13, 19, ХРЛ 1, ХРЛ 2, Харцизької української гімназії та ХСШ «Інтелект» 25. Тенденція зниження кількості учасників зумовлена особливостями кадрового складу фахівців з цих предметів: збільшення кількості педагогів зі стажем більше 25-30 років; передпенсійний вік. У суспільстві відбувається зниження престижності участі в професійних конкурсах та збільшення вимог до особистості конкурсанта.

Про професійний рівень педагогів свідчить їх якісний склад. Серед учасників конкурсу 3 вчителя вищої категорії, в тому числі 1 має звання "вчитель-методист", 1 - "старший вчитель"; 1 вчитель І кваліфікаційної категорії та 5 – ІІ кваліфікаційної категорії. Переважна більшість учасників конкурсу (5) має педагогічний стаж більше 15 років. Половина фіналістів - молоді вчителі, які мають педагогічний стаж до 15 років.

З метою якісної підготовки до конкурсу проведено організаційну та інформаційно-методичну роботу: в навчальні заклади направлено наказ та Положення про умови проведення міського конкурсу «Учитель року», реалізовано низку заходів проекту «Майбутнє за педагогом». Під час засідання Педагогічної вітальні 29.09.2010р. в ЗОШ 2 Кошелєва А.В., учитель історії та правознавства ЗОШ 2, переможець обласного конкурсу „Учитель року ” у 2009-2010 н.р. презентувала сучасний алгоритм проведення майстер-класу. Пестрецов В.В., учитель історії та правознавства ХСШ «Інтелект» 25, лауреат обласного конкурсу „Учитель року ” у 2009-2010 н.р. надав конкурсантам рекомендації щодо опису роботи над науково-методичною проблемою. На занятті Творчої Лабораторії учасники конкурсу відпрацьовували навички дослідницької роботи через опанування методики самоаналізу уроку, актуалізували опорні знання з питань сучасних освітніх технологій та типів уроків, отримали рекомендації щодо особливостей створення презентації власного досвіду та правил публічного виступу. Ірина Смагіна, методист соціально-психологічної служби, провела з учителями психологічний тренінг «Упевненість у собі як показник компетентності вчителя» та надала рекомендації щодо підвищення впевненості у собі.

Міський етап конкурсу проходив згідно з Положенням про міський конкурс „Учитель року ” та  Планом реалізації проекту «Майбутнє за педагогом» на 2010-2011н.р.У конкурсних змаганнях брали участь всі конкурсанти.

Конкурс матеріалів з досвіду роботи вчителів над проблемою дав можливість журі розкрити рівень професійної діяльності кожного педагога. Журі відзначає, що більшість робіт має наукове підґрунтя, які конкретизують ті чи інші теоретичні положення. Більшість досліджень педагогів пов’язані з удосконаленням, раціоналізацією проектних, інтерактивних технологій навчання, реалізацією ідей компетентнісно орієнтованого підходу. Виявлений перспективний педагогічний досвід багатьох конкурсантів характеризується стабільністю високоефективних результатів освітнього процесу, про що свідчать показники моніторингу навчальних досягнень учнів та результативність їх участі в олімпіадах та конкурсах.

Окремо слід звернути увагу на типові недоліки учасників під час висвітлення сутності досліджуваної проблеми: не кожен учитель зміг чітко сформулювати провідну ідею досвіду та окреслити його практичну значимість для підвищення якості навчально-виховного процесу в школі, можливості педагогічного досвіду в усуненні типових загальних недоліків, ускладнень та протиріч масової педагогічної практики.

Результати контрольної роботи учасників конкурсу свідчать про достатній рівень їх обізнаності в сучасних досягненнях психолого-педагогічної науки в галузі дидактики, методики викладання відповідних предметів, виявили розуміння вчителями головної мети освіти. Під час проведення майстер-класу «Я роблю це так» кожен учасник упродовж 15 хвилин презентував свої досягнення як педагога, ділився педагогічними знахідками, творчими доробками, демонстрував індивідуальний стиль, цікаві форми роботи.

Свою професійну майстерність конкурсанти продемонстрували на відкритих уроках у незнайомих класах шкіл міста. Методом жеребкування було визначено школу, клас та теми уроків. Члени журі мали можливість об’єктивно оцінити оригінальність підходу педагогів до вирішення тих завдань, які були поставлені на початку уроку. Усі вчителі показали себе фахівцями високого рівня, здатними творчо реалізувати як традиційні форми і методи навчання, так і новітні освітні технології. Уроки конкурсантів вирізняються застосуванням різних прийомів підвищення рівня зацікавленості учнів предметом, належною мотивацією навчальної роботи школярів на різних етапах уроку. У всіх без винятку учасників конкурсу був налагоджений тісний зворотній зв'язок із школярами. Навчальні заняття в ЗОШ 2, ЗОШ 5, ЗОШ 7 зазначали високий рівень підготовки учнів і їх активність на уроці. Більшість конкурсантів зуміли раціонально використати час і забезпечили відповідність змісту уроку проблемі, над якою вони працюють. Уроки вчителів відрізняються швидким темпом, високою щільністю, активністю учнів. Слід зазначити, що уроки майже всіх учителів мали один недолік – відсутність обґрунтування досягнутих на уроці результатів роботи учнів.

Педагогічна компетентність вчителів, організаторські та професійні здібності, володіння інноваційними технологіями навчання оцінювалися висококваліфікованим журі. До його складу увійшли досвідчені вчителі міста, методисти ММК.

Після здійснення експертної оцінки всіх видів діяльності конкурсантів фахові журі визначили переможців та лауреатів в кожній із номінацій міського етапу XVІ Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2010». Право участі в обласному етапі конкурсу вибороли педагогічні працівники Лідовська К.І..( ЗОШ 9), Чернова Л.М. ( ХУГ), Ізотова С.М. (ЗОШ 1), Знова Н.В. (ЗОШ 19), Колбей Г.С. (ХРЛ 1).

Відповідно до листа УОН ДОДА від 09.11.2010 р. № 536/052 «Про умови, порядок проведення ІІ (обласного) туру ХVІ Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» у 2010-2011 навчальному році та критерії відбору поданих на конкурс матеріалів» визначено терміни проведення обласного конкурсу. Перший етап (відбірковий) проводиться з 13 по 29 січня 2011 р. і передбачає:

 • ознайомлення членів журі з матеріалами, поданими учасниками на конкурс;

 • виконання письмової роботи, яка перевіряє фахову підготовку учасників конкурсу, володіння ними методикою викладання предмета, а також загальну ерудицію;

 • проведення майстер-класу «Я роблю це так», де конкурсант виконує роль вчителя, демонструє методи своєї роботи, творчі знахідки;

 • проведення співбесіди за змістом проблеми, над якою працює учитель.

Після завершення першого етапу оголошуються його результати. Конкурсанти (8-10 учасників з кожної номінації), які набрали найбільшу кількість балів, запрошуються до участі у подальших конкурсних змаганнях. Другий етап (заключний) обласного туру Конкурсу проводиться з 8 по 10 лютого 2011 р. і передбачає:

 • виконання практичної роботи;

 • проведення уроків у навчальних закладах;

 • проведення самоаналізу уроку.

Розглянувши протоколи спільних засідань фахових журі та рішення оргкомітету конкурсу

НАКАЗУЮ:

 1. Затвердити рішення фахових журі міського конкурсу „Учитель року” (додаток 1).

 2. Направити для участі в відбірковому обласному етапі конкурсу „Учитель року” переможців міського етапу згідно з графіком (додаток 2).

 3. Міському методичному кабінету (Гур’єва Н.М.)

  1. Довести до відома керівників закладів освіти результати міського етапу.

  2. Надати роботи переможців міського туру до обласного оргкомітету (до 10.01.2011р.).

  3. Нагородити грамотами переможців та дипломами лауреатів міського конкурсу „Учитель року ” в урочистій обстановці.

3.4. Призначити відповідальними за супровід учителів в очному етапі конкурсу методистів міського методичного кабінету:

- Лукіну Л.М. (номінація «Історія»);

- Газімагомедову О.М. (номінація «Образотворче мистецтво», «Початкові класи»);

- Каліту В.В. (номінація «Іноземна мова. Німецька»);

- Левашову О.М. (номінація «Зарубіжна література»).

3.5. Проаналізувати результати проведення всіх етапів конкурсу „Учитель року” та спланувати на 2010-2011 н.р. систему заходів щодо вдосконалення професійної майстерності вчителів.

3.6. Розглянути підсумки Конкурсу на міських предметних науково-методичних комісіях учителів – предметників, спланувати роботу щодо усунення недоліків.

 1. Директорам ЗОШ 1 (Латко С.К.), ЗОШ № 9 (Денисова Н.Ф.), ЗОШ 19 (Турчаєв В.О.), ХРЛ 1 (Аксьонова Л.В.), ХУГ (Доманова Т.Л.):

4.1. Забезпечити явку вчителів на обласний етап конкурсу „Учитель року” згідно з термінами (додаток 2).

4.2. Внести корективи до розкладу занять учителів на період проведення відбіркового етапу конкурсу в місті Донецьку.

 1. Директорам навчально-виховних закладів міськво:

  1. Заохочувати педагогів до підвищення рівня фахової майстерності через участь у конкурсах, конференціях, семінарах тощо.

  2. Вивчити досвід роботи переможців і лауреатів конкурсу; розглянути питання підвищення кваліфікаційної категорії вчителів.

  3. Спланувати роботу методичної служби закладу на підвищення рівня професійної компетентності педагогів і підготовку їх до участі в фахових конкурсах.

 2. Оголосити подяку директорам ЗОШ 1 (Латко С.К.), ЗОШ 2 (Семенова Г.В.), ЗОШ 5 (Авдєєв Г.Ф.), ЗОШ 7 (Коссова А.О.) за ґрунтовну організаційно-підготовчу роботу адміністрації, педагогічного та учнівського колективу на час проведення міського етапу конкурсу.

 3. Централізованій бухгалтерії міськво (Журба Т.П.):

  1. Забезпечити фінансові витрати учасникам конкурсу та супроводжуючим методистам із збереженням заробітної платні за основним місцем роботи згідно чинного законодавства.

  2. Забезпечити фінансування нагородження переможців та лауреатів конкурсу згідно з кошторисом.

 4. Контроль за виконанням даного наказу покласти на завідуючу міським методичним кабінетом Гур’єву Н.М.^ В.о. начальника відділу освіти Н.І. Мірошниченко


Завізовано : Н.М. Гур’єва

Т.П. Журба


Наказ підготувала Каліта В.В.

Надруковано 4 екз.: 1 – в справу; 1- в ММК; 1 – в бухгалтерію, 1 – на ознайомлення

КВВ-4

Додаток 1

до наказу від 23.12.10р. № 506


ВИТЯГ

із протоколу спільних засідань фахових журі міського конкурсу

Учитель року ”


За результатами міського конкурсу „Учитель року ” журі вирішує

1. Визначити Переможцями міського конкурсу „Учитель року ” в номінаціях :


«Історія» - Лідовську К.І.., учителя ЗОШ 9

«Іноземна мова. Німецька» - Чернову Л.М., учителя ХУГ

«Зарубіжна література» - Ізотову С.М., учителя ЗОШ 1

«Образотворче мистецтво» - Знову Н.В., учителя ЗОШ 19

«Початкові класи» - Колбей Г.С., учителя ХРЛ 1


 1. Визначити Лауреатами міського конкурсу „Учитель року ” в номінації :


«Початкові класи» - Тищенко М.В., учителя ХРЛ 2

Чижко В.В., учителя ХСШ «Інтелект» 25


Додаток 2

до наказу від 23.12.10р. № 506


Графік проведення першого (відбіркового) етапу обласного конкурсу «Учитель року»НомінаціяЗміст


^ Термін проведенняПочаткові класи

Письмова контрольна робота

13 січня 2011 р.

Майстер-клас та співбесіда (І група)

14 січня 2011 р.

Майстер-клас та співбесіда (ІІ група)

15 січня 2011 р.^ Зарубіжна література

Письмова контрольна робота

17 січня 2011 р.

Майстер-клас та співбесіда (І група)

18 січня 2011 р.

Майстер-клас та співбесіда (ІІ група)

19 січня 2011 р.Історія

Письмова контрольна робота

20 січня 2011 р.

Майстер-клас та співбесіда (І група)

21 січня 2011 р.

Майстер-клас та співбесіда (ІІ група)

22 січня 2011 р.Іноземна мова. Німецька

Письмова контрольна робота

24 січня 2011 р.

Майстер-клас та співбесіда (І група)

25 січня 2011 р.

Майстер-клас та співбесіда (ІІ група)

26 січня 2011 р.

Образотворче мистецтво

Письмова контрольна робота

27 січня 2011 р.

Майстер-клас та співбесіда (І група)

28 січня 2011 р.

Майстер-клас та співбесіда (ІІ група)

29 січня 2011 р.Схожі:

Наказ №506 Про підсумки міського конкурсу „Учитель року у 2010 2011 н р iconНаказ №744 м. Енергодар Про підсумки міського етапу конкурсу „Учитель року-2011
На виконання наказу управління освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації від 25. 11. 2010 року №665 „Про проведення...
Наказ №506 Про підсумки міського конкурсу „Учитель року у 2010 2011 н р iconНаказ №19 Про підсумки міського туру ХVІ всеукраїнського конкурсу "Учитель року" у 2010-2011 навчальному році
Про участь у ХVІ всеукраїнському конкурсі “Учитель року” міський тур ХVІ всеукраїнського конкурсу “Учитель року” було організовано...
Наказ №506 Про підсумки міського конкурсу „Учитель року у 2010 2011 н р iconНаказ №277 Про проведення І туру Всеукраїнського конкурсу "Учитель року" в 2010/2011 н р
Міністерства освіти і науки України від 25. 06. 2010 р. №6/1-19 “Про підсумки Всеукраїнського конкурсу “Учитель року-2010” та наказу...
Наказ №506 Про підсумки міського конкурсу „Учитель року у 2010 2011 н р iconНаказ №2 Про підсумки І ( міського) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2011»
Сєвєродонецького методичного центру від 11. 10. 2009р. №26, на підставі рішення оргкомітету та журі І (міського) туру Всеукраїнського...
Наказ №506 Про підсумки міського конкурсу „Учитель року у 2010 2011 н р iconНаказ №692 м. Енергодар Про проведення міського етапу конкурсу "Учитель року"
На виконання наказу управління освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації від 25. 11. 2010 року №665 „Про проведення...
Наказ №506 Про підсумки міського конкурсу „Учитель року у 2010 2011 н р iconНаказ №244 Про підсумки ІІ туру Всеукраїнського конкурсу „ Учитель року 2011
Львівської обласної державної адміністрації від 3 листопада 2010 року №1049 у січні-лютому 2011 року в області проведено другий тур...
Наказ №506 Про підсумки міського конкурсу „Учитель року у 2010 2011 н р iconНаказ №9 Про підсумки міського туру ХVІІ всеукраїнського конкурсу «Учитель року» у 2011-2012 навчальному році
«Про участь у ХVІІ всеукраїнському конкурсі «Учитель року», міський тур ХVІІ всеукраїнського конкурсу «Учитель року» було організовано...
Наказ №506 Про підсумки міського конкурсу „Учитель року у 2010 2011 н р iconДиректорам Згідно наказу міськво від 20. 09. 2010р. №352 «Про проведення міського етапу ХVІ всеукраїнського конкурсу «Учитель року»
Уон дода від 01. 11. 2010р №520/02 «Про підготовку до проведення районного (міського) туру ХVІ всеукраїнського конкурсу «Учитель...
Наказ №506 Про підсумки міського конкурсу „Учитель року у 2010 2011 н р iconНаказ № Про підсумки районного туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2011»
«Про проведення районного туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2011» в листопаді-грудні цього року проведено районний тур...
Наказ №506 Про підсумки міського конкурсу „Учитель року у 2010 2011 н р iconНаказ №31 Про підсумки І(міського) туру Всеукраїнського конкурсу "Учитель року 2012"
Всеукраїнського конкурсу “Учитель року-2012” у таких номінаціях: російська мова і література, біологія,іноземна мова (англійська),...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи