Пояснювальна записка до програми економічного І соціального розвитку міста знам\

Пояснювальна записка до програми економічного І соціального розвитку міста знам'янка на 2013 рік програма економічного І соціального розвитку м. Знам’янка на 2013 рік (далі програма) розроблена
Скачати 77.19 Kb.
НазваПояснювальна записка до програми економічного І соціального розвитку міста знам'янка на 2013 рік програма економічного І соціального розвитку м. Знам’янка на 2013 рік (далі програма) розроблена
Дата конвертації24.01.2013
Розмір77.19 Kb.
ТипПояснювальна записка

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА ДО ПРОГРАМИ ЕКОНОМІЧНОГО І СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ МІСТА ЗНАМ'ЯНКА НА 2013 РІК


Програма економічного і соціального розвитку м. Знам’янка на 2013 рік (далі програма) розроблена відповідно до завдань і положень, визначених законодавчими та нормативними документами: програмою економічних реформ на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава", ст.11 розділу ІІІ Закону України “Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України”, ст.44 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, обласної програми "Центральний регіон – 2015" та на виконання розпорядження голови Кіровоградської ОДА від 30.10.2012 року № 655-р "Про розробку проекту програми економічного і соціального розвитку Кіровоградської області на 2013 рік".


ПРОМИСЛОВІСТЬ

В 2012 році по м. Знам’янка очікується збільшення обсягу реалізованої промислової продукції у відпускних цінах на 8%. Темпи росту обсягів промислового виробництва до минулорічних (із застосуванням ціни одиниці продукції у 2007 році, яка є базовою для здійснення розрахунку зазначеного показника) становитимуть 101,8 % в т. ч. по галузях:

  • хімічна – 105,9% (ТОВ “Геоід”),

  • харчова – 87,9% (ТОВ “Агропродукт” – 85,8%, ТОВ “Знам’янський хлібокомбінат”- 230,1%)

  • машинобудування – 72,0% (ПАТ “Завод “Пуансон”)

  • целюлозно-паперова – 53,4% (Міськдрукарня).

Зниження обсягів виробництва та реалізації продукції в 2012 році по ТОВ “Агропродукт” відбувається в зв’язку із зняттям з виробництва східних солодощів та зменшенням виробництва печива через зниження попиту на цю продукцію.

На зниження обсягів виробництва та реалізації по ПАТ “Завод Пуансон” впливають нестабільні замовлення підприємств Росії та Білорусії, незначний попит українських споживачів на продукцію підприємства.

По комунальному підприємству Знам’янська міська друкарня відбулося зниження обсягів виробництва та реалізації продукції через зниження послуг з друкування газет (районна газета “Сільське життя” відмовилася від послуг міськдрукарні по друку своєї газети). Застаріле обладнання підприємства не дає можливості випускати конкурентоспроможну продукцію по шкільним та канцелярським товарам з паперу та картону, що приводить до зменшення замовлень. Дане підприємство рішенням міської ради включене до переліку об’єктів комунальної власності, які підлягають приватизації в 2012 році.

Обсяги реалізованої продукції по комунальному підприємству теплових мереж в 2012 році враховуються лише за 4 місяці 2012 року, згідно рішення міської ради від 27 квітня 2012 року №582 проводиться ліквідація Знам’янського комунального підприємства теплових мереж шляхом банкрутства.

Згідно рішення сесії Кіровоградської обласної ради від 23.09.2011 року №189 Знам’янське міське виробниче управління водоканалізаційного господарства реорганізовано шляхом приєднання до обласного комунального виробничого підприємства “Дніпро – Кіровоград”, обсяг реалізованої продукції по водопостачанню та водовідведенню в 2012 році очікується більшим на 16,4%.

В 2013 році по місту відбудеться збільшення обсягів виробництва промислової продукції на 6,8% та реалізації на 6,1%. По ТОВ “Геоід” продовжиться впровадження нових технологій по виробництву металопластикових виробів та нестандартних конструкцій. З 2013 року ТОВ “Геоід” розпочне будівництво третьої черги виробництва з реконструкцією та розширенням існуючих приміщень і будівель заводу з виробництва метало пластикових виробів та нестандартних конструкцій.

В 2013 році ТОВ “Агропродукт” працюватиме стабільно, випускатиме халву в асортименті (з ізюмом, арахісом, ванільну, цукрову, смугасту), вівсяне печиво та печиво в асортименті “Знам’янська гармонія”, “Пісочно-відсадне Знам’янське”, “Знам’янське шоколадне”. По цьому підприємству в 2012 році будуть завершені роботи по реконструкції колишньої продбази під другу чергу виробництва та встановленню обладнання для лінії по фасуванню виготовленої продукції.

По ТОВ “Знам’янський хлібокомбінат” переробка зерна на борошно напряму залежать від замовників.

Значного зростання обсягів виробництва в ПАТ "Завод "Пуансон" не передбачається, підприємство знаходиться в пошуку нових ринків збуту продукції.

ТРАНСПОРТ


В 2011 році обсяг вантажних перевезень по Знам’янській дирекції залізничних перевезень збільшився на 17,4%, обсяги пасажирських перевезень – на 4,2%. В 2012-2013 роках продовжиться тенденція по збільшенню обсягів вантажоперевезень та пасажироперевезень на залізниці. Система організації обслуговування пасажирів направлена на підвищення якості обслуговування пасажирів, наданню нових видів послуг (зарядження мобільних телефонів і ноутбуків, прийом та передача факсів), оформлення групових заявок.

В 2012-2013 роках згідно договору на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування перевезення пасажирів продовжать здійснювати ПП “Орбіта”, приватні підприємці Постика С.М. та Цигульський М.В. Прогнозується збільшення обсягу пасажирських автоперевезень за рахунок збільшення коефіцієнту регулярності руху автобусів, удосконалення системи перевезень, придбання та заміни за рахунок інвестиційних вкладень перевізників міста автобусів на нові та комфортабельні .

Основними проблемами автотранспортної системи міста залишається незадовільний стан автомобільних доріг. Проблемою залізничних перевезень є недоотримання компенсації за проїзд пільгових категорій громадян.


ЗВ’ЯЗОК

Телекомунікаційні послуги по місту надає Цех телекомунікаційних послуг №3 Кіровоградської філії ВАТ “Укртелеком” і дистанція сигналізації та зв’язку. Щорічно по місту відбувається зменшення кількості основних телефонних апаратів за рахунок розвитку мобільного зв’язку, на території міста встановлені вишки операторів Київстар, UMS, МТС, Білайн. Щорічно збільшується кількість абонентів мережі Інтернет.

Проблемним питанням галузі “зв’язок” залишаються випадки викрадення телефонного кабелю та потреба в коштах на його заміну.


ІНОЗЕМНІ ІНВЕСТИЦІЇ

По місту Знам'янка іноземні інвестиції мають наступні підприємства:

  • ТОВ "АСТІ Знаменський елеватор" – Нідерланди;

  • ТОВ "ЛКС-Індастрі", ПАТ "Знаменський завод "Акустика" – Німеччина;

  • ТОВ "Екобіофарм" – Росія.

Підприємства зареєстровані в місті.

Загальний обсяг інвестицій складає 2785,7 тис.дол.США на одну особу 92,2 дол.США.


СТВОРЕННЯ НОВИХ РОБОЧИХ МІСЦЬ, РИНОК ПРАЦІ

За січень-жовтень місяць 2012 року в місті створено 666 нових робочих місць, що становить 121,1 % до річного планового завдання. За рахунок створення робочих місць для працівників юридичних осіб створено 184 нових робочих місця а саме: 5 – Дистанція електропостачання; 10- Дистанція колії; 19- Дирекція залізничних перевезень; 3- ПАТ „Акватек”; 5- ПСП „Агропроменерго”; 39 - ТОВ „Геоїд”; 4- ТОВ „Сантехнік-сервіс”; 2- ТОВ „Титан Ойл”; 1- ТОВ „ВК Металком”; 1- ТОВ „Дортехкомплект”; 7- ФГ Матвєєв; 2- Центр механізації колійних робіт;1-СМКП „Ритуал”; 1- Вагоне депо; 1- Психоневрологічний інтернат; 5- ст. Знам'янка; 2- КМС; 3-ТЧ 7; 1 – Територіальний центр; 7-ЦСМ; 17- КП „Знам”янська житлово-експлуатаційна контора №1”; 2- ПП „Грінтранс”; 2- ТОВ „Темп-транс”, 32 - ЛКС Індастрі, 2- Споживче товариство, 1-Военизована охорона,1-ПП „Фенікс”, 1-ТОВ „Сервіс Центр плюс”, 4- ТОВ „Колос”, 1- ТОВ „Темп транс”, 1- ТОВ „Стантехсервіс”.

В місті створено 107 робочих місць за рахунок залучення громадян до підприємницької діяльності. Центр зайнятості разом з управлінням праці та соціального захисту населення здійснює контроль за використанням трудового потенціалу. Одним з таких шляхів є укладення 375 договорів між роботодавцем-фізичною особою та найманими працівниками.

Створення робочих місць передбачається також за рахунок легалізації заробітної плати. За січень-жовтень 2012 року робочою групою з питань легалізації заробітної плати та “тіньової” зайнятості населення обстежено всього 260 суб'єктів господарської діяльності:

  • управлінням праці та соцзахисту населення шляхом вивчення стану справ – 59;

  • робочою групою з питань легалізації заробітної плати та “тіньової” зайнятості населення – 201 суб¢єкт господарської діяльності, в т.ч. 104 за участю головного державного податкового ревізора-інспектора, 10 – державного інспектора праці, 51 – дільничого інспектора та 7 спільних: за участю державного інспектора праці і міськвідділу внутрішніх справ; 29 спільних - з ОДПІ та державного інспектора праці.

За їх результатами виявлено 108 випадків неналежним чином оформленої найманої праці, це наймані працівники фізичних осіб-підприємців, до яких податковою інспекцією та міжрайонною прокуратурою вжиті відповідні заходи щодо легалізації найманої праці та оформлення трудових відносин. Легалізовано всього 108 робочих місця. .Додаткові надходження до Пенсійного фонду м Знам'янки та Знам'янського району склали 145,2тис.грн

Спостерігаючи позитивну тенденцію щодо збільшення рівня зайнятості по місту до кінця 2012 року планується створення 700 нових робочих місць. Підтримуючи реалізацію пріоритетних інвестиційних проектів промислових підприємств міста та збільшення обсягів промислового виробництва, залучення громадян до підприємницької діяльності прогнозується в 2013 році створення 710 нових робочих місць.


Протягом січня-жовтня 2012 року за сприянням у працевлаштуванні до Знам”янського міськрайонного центру зайнятості звернулося 1883 мешканця міста, із них статус безробітного мало – 1483 особи.

Станом на 1 листопада 2012 року на обліку перебуває 503 особи, із них статус безробітного мають 485 осіб.

Працевлаштовані за направленням міськрайонного центру зайнятості 782 особи, що становить 102,9 % від річного завдання передбаченого основними напрямками реалізації Програми зайнятості міста на 2012 рік (річне програмне завдання становить – 760 осіб) та становить 41,5 % від усіх зареєстрованих в центрі зайнятості громадян. В тому числі працевлаштовані 33 особи на робочі місця створені за рахунок дотацій роботодавцям з Фонду загальнообов”язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та 19 осіб отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.

Завдяки вжитим заходам щодо сприяння зайнятості населення у нинішніх економічних умовах в місті складається позитивна тенденція щодо збільшення рівня зайнятості.

В 2013 році за рахунок збільшення чисельності вакансій, які надійдуть до центру зайнятості планується збільшити працевлаштування незайнятих громадян до 800 осіб.


СЕРЕДНЬОМІСЯЧНА ЗАРОБІТНА ПЛАТА

Середньомісячна заробітна плата штатного працівника за І півріччя 2012 року збільшилася проти аналогічного періоду попереднього року на 19,3% і склала 3127грн. Очікувана середньомісячна заробітна плата штатного працівника на кінець року складає 3294 грн., ріст до попереднього року – 19,2%.

Ріст середньомісячної заробітної плати на 2013 рік передбачається не менше 106,0%. Очікувана заробітна плата на кінець 2013 року складатиме 3491,6грн.

ТОРГІВЛЯ ТА ПОСЛУГИ

Обсяг послуг, реалізованих споживачам підприємствами сфери послуг, за січень–вересень 2012 року становив 882,9 млн.грн., у тому числі населенню – на суму 17,1 млн.грн. або 1,9% загального їх обсягу.

У січні–вересні 2012 року питома вага реалізованих послуг по місту становила 33,3% загального обсягу послуг, реалізованих по області.

У вересні 2012р. фактично на ринку послуг працювало 18 підприємств. Чисельність працівників, зайнятих у сфері послуг, становила 10151 особу.

Обсяг реалізованих послуг у розрахунку на одну особу по місту у січні–вересні 2012 року склав 576,1 грн. проти 353,9 грн. в цілому по області.


ДІЯЛЬНІСТЬ БУДІВЕЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ

У січні–вересні 2012р. будівельними підприємствами м.Знам’янки виконано робіт на суму 33 млн.грн., що становить 8,3% загального обсягу будівельних робіт по області. У вересні п.р. виконано робіт на 14,9% більше ніж у серпні п.р.

За характером будівництва на обсяги робіт з нового будівництва, реконструкції та технічного переозброєння припало 53,5% загального обсягу будівельних робіт, з капітального ремонту – 41,9%, решта – з поточного ремонту.

Підприємства виконували роботи з будівництва та ремонту будівель і споруд.Схожі:

Пояснювальна записка до програми економічного І соціального розвитку міста знам\Програма економічного і соціального розвитку м. Знам’янка на 2012 рік Програма економічного і соціального розвитку м. Знам’янка на 2012 рік (далі програма) розроблена
Закону України “Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України”, ст. 44 Закону України...
Пояснювальна записка до програми економічного І соціального розвитку міста знам\Рішення від 27 січня 2012 року №497 м. Знам`янка Про затвердження Програми економічного І соціального розвитку міста Знам`янка на 2012 рік
Затвердити Програму економічного і соціального розвитку міста Знам`янка на 2012 рік (додається)
Пояснювальна записка до програми економічного І соціального розвитку міста знам\Рішення від 6 вересня 2013 року №1027 м. Знам’янка Про внесення змін до Програми економічного І соціального розвитку міста Знам’янка на 2013 рік
Знам’янка на 2013 рік» підрозділ «Підвищення бюджетоспроможності міста» наступним пунктом: «Проведення експертної грошової оцінки...
Пояснювальна записка до програми економічного І соціального розвитку міста знам\Додаток 2 основні показники економічного І соціального розвитку міста Знам'янка на 2013 рік
Обсяг роздрібного товарообороту підприємств юридичних осіб, включаючи ресторанне господарство
Пояснювальна записка до програми економічного І соціального розвитку міста знам\Мета та першочергові завдання економічного і соціального розвитку міста Знам'янка на 2013 рік
Метою є створення умов для забезпечення стабільності та прискореного розвитку економіки, реалізації програм розвитку міста, підтримки...
Пояснювальна записка до програми економічного І соціального розвитку міста знам\Рішення від 18 жовтня 2013 року №1068 м. Знам'янка Про хід виконання Програми розвитку малого підприємництва у м. Знам’янка на 2012-2014 роки
Знам’янка на 2012-2014 роки за період з травня 2012р., у рамках заходів Програми розвитку малого підприємництва у м. Знам’янка на...
Пояснювальна записка до програми економічного І соціального розвитку міста знам\Виконання програми економічного, соціального та культурного розвитку Каланчацького району за І квартал 2013 року
Каланчацького району на 2013 рік (далі – Програма) органами виконавчої влади та місцевого самоврядування району проводилась робота,...
Пояснювальна записка до програми економічного І соціального розвитку міста знам\Програма економічного і соціального розвитку Валківського району на 2013 рік
Валківського району на 2013рік (далі – Програма) та основні показники економічного і соціального розвитку району на 2013 рік
Пояснювальна записка до програми економічного І соціального розвитку міста знам\Розпорядження " 03 " 08 2012 р. №507-р Про формування Програми економічного І соціального розвитку Чернівецької області на 2013 рік
України від 26. 04. 2003 №621 «Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання...
Пояснювальна записка до програми економічного І соціального розвитку міста знам\Рішення № ­­­­­ " " грудня 2012 р м. Кремінна Про затвердження Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Кремінна на 2013 рік
«Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету»,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи