Виховна година на тему: «Людина починається з добра» icon

Виховна година на тему: «Людина починається з добра»
НазваВиховна година на тему: «Людина починається з добра»
Дата конвертації27.05.2013
Розмір48 Kb.
ТипДокументиВиховна година на тему:

«Людина починається з добра»


Класний керівник

5-В класу

Золочівської ЗОШ №2

ім.М.Шашкевича

Заяць Любов Богданівна

Мета.

Допомогти учням осягнути,що значить бути добрим,що лежить в основі доброти,доброго вчинку,славлячи добро в людині,її справах і ставленні до інших,розвивати в учнів бажання робити добро,формувати в підростаючого покоління моральні чесноти,шляхетність,почуття милосердя,виховувати морально-етичні норми життя.

Обладнання.

Картки для гри,музичні записи,уривок з української народної казки «Названий батько».

Епіграф.Крик-народжує грубість;

Обман-народжує недовір`я;

Посмішка-розтоплює лід;

Прощення-приносить полегшення;

Турбота-наповнює життя змістом.

Посієш бажання-пожнеш вчинок;

Посієш вчинок-пожнеш звичку;

Посієш звичку-пожнеш характер;

Посієш характер-пожнеш долю.

Матір Тереза


Хід уроку

Учні.

Все-із доброго чи злого -

Починається з малого.

Хліб-з маленької зернини,

Дощ-із чистої краплини.

День турботою почнеться,

Проганяй мерщій дрімоту -

І рукам давай роботу.

І роби невтомно,вміло,

Хоч мале та добре діло.

Вчитель.

Діти,сьогодні ми з вами поговоримо про доброту. Добро,чуйність,уміння розуміти чужий біль,вчасно підтримати у важку хвилину,розрадити добрим словом та вчинками-є складовими характеру нашого народу.

Які правила доброти ви знаєте?(Допомагати слабким,старим,хворим,тим,хто потрапив у біду,пробачати помилки,не бути жадібним,не заздрити)

Якими ж рисами повинна бути наділена людина,щоб про неї говорили лише добре?Подивимось на екран:

Доброзичливість

вихОваність

доБросовісність

поРядність

тактОвність

чеснісТь

лАска

А зараз я пропоную вам гру «Рецепти доброти»

(У кожній групі є добрі лікарі,які повинні придумати рецепти ліків від «людських хвороб».Кожна група витягує картку з однією з назв «людських хворіб». Наприклад:злість,грубість,егоїзм,нахабство,невдячність. Перемогу отримує та група,яка придумає найцікавіший рецепт-засіб,який допоможе позбавитися людям від цієї негативної якості і зробить людей добрішими по відношенню один до одного)

Високу моральну цінність добра,яке ми робимо сторонній людині,розуміли люди ще у сиву давнину.


Учень 1.

Колись у Сербії був такий закон:той,хто одружувався,мав посадити 75 оливкових дерев. Оливки живуть і плодоносять 400 років. Уже давно не має тих, хто саджав ці дерева. Забули їхні імена,імена їхніх правнуків,а дерева,посаджені в 17ст.,плодоносять і радують людей ще й сьогодні.

Учень 2.

У Вавилоні був такий звичай:недужих виносили на майдан чи дорогу. Кожен,хто йшов повз нього,підходив, розпитував,коли знав якийсь засіб,радив нещасному. Ніхто байдуже не проходив.

Вчитель.

Такий звичай побутував і в ассирійців,і в єгиптян. Звичай чинити добро безкорисливо.

Учень 3.

Прекрасний звичай побутує й нині на Кавказі. Високо в горах саджають плодові дерева. Випадковий мандрів-ник, втамувавши голод чи спрагу,не може навіть подя-кувати,не знає кому. Але смуга відчуження відступає. Чужі стають рідними,близькими,коли потрапляють у скруту.

Вчитель.

Поряд із добрими людьми живуть злі і байдужі. На вашу думку,яких дітей у класі більше?Який колір відповідає вашому стану?

(Учні повинні замалювати,заздалегідь роздані вчителем кружечки такими кольорами: зеленим - «я добрий», сірим – «я байдужий», коричневим – «я не роблю добро»)

Подивимось на екран і переконаємось,що в класі панує переважно добра атмосфера,тобто зелений колір перемагає байдужість.

(На екрані висвітлюються знімки з добрими чи поганими вчинками учнів класу. Під час перегляду лунає пісня кота Леопольда «Бути добрим»)

Людська порядність,доброта не має меж. Ми сьогодні маємо бути милосердними не тільки до людей, а й до всього,що нас оточує: тварин,рослин. Недаремно говорять,що криниця без води-просто яма,так і людина без доброти-сама тільки оболонка.

Давайте подивимось уривок з української народної казки «Названий батько»

(На екрані уривок мультфільму з казки)


Учень 1.

Хіба чекати плати за добро?

Нехай в руці зламається перо,

Нехай твоя зламається рука,

Що за добро добра собі чека.

Учень 2.

Добро твориться просто-ні за так,

Так,як цвіте і опадає мак,

Як хмарка в`ється і сміється пташка,

Як трудиться мурашка-горопашка.

Вчитель.

Іноді здається,що зло перемогло. Це тому,що про нього всі говорять,пишуть,з екранів телевізорів на нас часто дивляться не люди,а звірі в людській подобі: вбивці, грабіжники. Але добрих людей дуже-дуже багато! Просто вони чинять свої благодійні справи мовчки, не афішують їх!

Однією з таких була Матір Тереза,слова якої є епігра-фом уроку.

(Учні зачитують)

Проживши нелегке життя,Вона творила добро всім своїм серцем,своєю посмішкою,своїми руками і ми будемо щасливі якщо дотримуватимемось Заповідей, які створила і за якими жила сама Матір Тереза.

^ На екрані висвітлюються Заповіді:

Бути добрим-це забути про себе самого,щоб думати за інших.

Бути добрим-це пробачати,пам`ятаючи,що слабкість людська є сильніша від злості.

Бутим добрим-це мати милосердя для слабкості інших людей і пам`ятати,що ми не є кращими від інших,навіть в їхніх ситуаціях ми були б,може,ще гірші.

Бути добрим-це закрити очі на прояви невдячності.

Бути добрим-це давати навіть тоді,коли нічого не отримуємо,посміхаючись до тих,які нас не розуміють, навіть недооцінюючих нашої доброти.

Бути добрим-це погодитись на те,що чим більше будемо давати,тим більше від нас будуть очікувати.

(Лунає музика)


Гете писав: «Перед розумним треба схилити голову,а перед добрим серцем стати на коліна».

Отже,що таке добро і як ви його зрозуміли,ми побачимо у грі «Квітка добра».

(Діти отримують листочки у формі пелюстки,на яких треба написати слово,що характеризує людину. Кожен з групи виходить до дошки і прикріплює пелюстки)

Вчитель.

Віддані людям тепло і душевна доброта обов`язково повернуться до вас. Бо ми послані на землю,щоб примножувати добро і красу,творити земний рай,а не бути лише споживачами. Маємо таке коротке життя, тож хай не буде в ньому місця злим помислам. Хай оживає істина стара: людина починається з добра.

Домашнє завдання.

Намалювати добру чарівну іграшку-тварину,назвати її та скласти про неї казку.Схожі:

Виховна година на тему: «Людина починається з добра» iconВиховна година Виховна година
Зазвичай виховна година проходить у формі лекції, бесіди або диспуту, але може включати в себе і елементи вікторини, конкурсу, ігри,...
Виховна година на тему: «Людина починається з добра» iconВиховна година з елементами народознавства для учнів 4 класу «мова, мама, пісня на рідній землі»
То родинне вогнище, маленька батьківщина кожної людини. То її велике«Я», з якого починається Батьківщина, родина, Людина
Виховна година на тему: «Людина починається з добра» iconМетодична розробка виховної години «Людина починається з добра» Тема. Людина починається з добра Мета. Формувати у дітей поняття про життя як найвищу цінність і неповторність.
Мета. Формувати у дітей поняття про життя як найвищу цінність і неповторність. Ознайомити дітей з поняттям доброта. Розвивати уявлення...
Виховна година на тему: «Людина починається з добра» iconБарна М. М., Волощенко О. В., Козак О. П. Орієнтовне календарно – тематичне планування з українського читання
Л. Забашта «Людина починається з добра»; «Чарівні окуляри» (притча) виділяє в тексті суттєву інформацію
Виховна година на тему: «Людина починається з добра» iconТема. Плекати свою душу. Притча про сіяча
Обладнання: комп’ютер, фрагмент мультфільму «Просто так!», грамзапис оповідання «Брудна старенька», грамзапис пісні «людина починається...
Виховна година на тему: «Людина починається з добра» iconВиховна година на тему: «Славутич – наш дім, а ми господарі в нім»
«Кодексу етики, честі, порядності, добросовісного та ефективного управління Славутицької територіальної громади»
Виховна година на тему: «Людина починається з добра» iconМета: розгляд поняття «любов» з точки зору релігії, поезії, психології, медицини. Виховна
Виховна: виховання ідеалів добра, любові, дружби людської гідності на основі християнських цінностей
Виховна година на тему: «Людина починається з добра» iconВиховна година «Наповнюймо серця добром» «Людина у цьому світі Лиш добро повинна творити» О. А. Захаренко Мета
...
Виховна година на тему: «Людина починається з добра» iconРеферат на тему: «Людина як біосоціальна істота І елемент екосистеми, ланка в біосферному ланцюзі та складова частина суспільства»
Й І духовний способи існування І яка спроможна цілеспрямовано удосконалювати світ І саму себе, керуючись при цьому засадами істини,...
Виховна година на тему: «Людина починається з добра» iconВиховна година на тему: «Прийди до серця, Україно, благослови добром мене…»
Мета: виховувати почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю, розуміння своєї причетності до всіх подій, які...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи