Постанова кабінету Міністрів України icon

Постанова кабінету Міністрів України




Скачати 63.44 Kb.
НазваПостанова кабінету Міністрів України
Дата конвертації27.01.2013
Розмір63.44 Kb.
ТипПостанова

ПОСТАНОВА

Кабінету Міністрів

України від 5 квітня 1994 р. N 228

Про порядок створення, реорганізації і ліквідації

навчально-виховних закладів



(Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N316 (316-94-п) від 17.05.94, N200 (200-96-п) від 12.02.96)

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Положення про порядок створення, реорганізації і ліквідації навчально-виховних закладів, що додається. ,

2. (Пункт 2 втратив чинність Постановою КМ N 316 (316-94-п) від 17.05.94) У зв'язку з введенням в дію Закону України від 16 грудня 1993р. “Про внесення доповнення до статті 4 Закону України “Про підприємство” (3713-12) доповнити пункт 1 Положення про порядок видачі суб'єктами підприємницької діяльності спеціальних дозволів (ліцензій) на здійснення окремих видів діяльності, затвердженого постановою Ради Міністрів УРСР від 15 квітня 1991р. N 99 (99-91-п) “Про порядок видачі суб'єктами підприємницької діяльності спеціальних дозволів (ліцензій) на здійснена окремих видів діяльності та про розмір плати за державну реєстрацію суб'єктів підприємництва” (ЗП УРСР, 1991р., N 5, ст.37; ЗП України, 1992р., N 2, ст.48; 1993 р., N 4-5, ст.63), підпунктом “у” такого змісту:

“у” діяльність, пов'язана з наданням послуг для одержання загальної середньої освіти, - Урядом Криму, обласними, Київською і Севастопольською міськими державними адміністраціями; діяльність, пов'язана з наданням послуг для одержання професійної освіти, підготовкою спеціалістів різних рівнів кваліфікації, - Міністерством освіти”.

3. Навчально-виховні заклади незалежно від їх належності можуть розпочинати діяльність, пов'язану з наданням послуг для одержання загальної середньої та професійної освіти, підготовкою спеціалістів різних рівнів кваліфікації, лише після отримання спеціальних дозволів (ліцензій).

При цьому навчально-виховні заклади, незалежно від форми власності, створені до прийняття цієї постанови, можуть здійснювати діяльність, пов'язану з наданням послуг для одержання загальної середньої та професійної освіти, підготовкою спеціалістів різних рівнів кваліфікації, без отримання спеціальних дозволів (ліцензій) до 1 липня 1995 року.

4. (Пункт 4 втратив чинність Постановою КМ N 316 (316-94-п) від 17.05.94) Для одержання спеціального дозволу (ліцензії) навчально-виховним закладом подаються: зареєстрований статут, програми підготовки, довідки про стан матеріально-технічного та кадрового забезпечення за встановленими Міністерством освіти формами, реєстраційна картка встановленого зразка, документ про внесення плати для отримання спеціальних дозволів (ліцензій).

5. Навчально-виховні заклади, які отримали спеціальні дозволи (ліцензії) на здійснення діяльності, пов'язаної з наданням послуг для одержання загальної середньої та професійної освіти, підготовкою спеціалістів різних рівнів кваліфікації, включаються до Державного реєстру навчально-виховних закладів України. Положення про Державний реєстр навчально-виховних закладів України затверджується Міністерством освіти.

6. Засновникам, Міністерству освіти. Уряду Криму, обласним. Київській і Севастопольській міським державним адміністраціям забезпечити в зазначений у пункті 3 цієї постанови термін ліцензування діючих навчально-виховних закладів, що здійснюють діяльність, пов'язану з наданням послуг для одержання загальної середньої та професійної освіти, підготовкою спеціалістів різних рівнів кваліфікації.

7. Запровадження у вищих та професійних навчально-виховних закладах нових напрямів підготовки (спеціальностей) погоджується з місцевими органами державної виконавчої влади і здійснюється після відповідного їх ліцензування Міністерством освіти.

8. Визнати таким, що втратив чинність, пункт 5 Положення про професійний навчально-виховний заклад України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1993р. N 715 (715-93-п).


Виконуючий обов'язки

Прем'єр-міністра України Ю.ЗВвягільський

Міністр Кабінету Міністрів України І.Доценко


ЗАТВЕРДЖЕНО

постановою Кабінету Міністрів України

від 5 квітня 1994р. N228


ПОЛОЖЕННЯ


про порядок створення, реорганізації і ліквідації

навчально-виховних закладів


1. Це Положення відповідно до Закону України “Про освіту” (1060-12) (стаття 16) визначає порядок створення, реорганізації і ліквідації навчально-виховних закладів усіх типів незалежно від їхнього статусу та належності.

2. Навчально-виховні заклади створюються відповідно до соціально-економічних, національних, культурно-освітніх потреб у них і за наявності необхідної матеріально-технічної, науково-методичної бази, педагогічних кадрів та статутного фонду (що може включати вартість майна та власні кошти) у розмірі не нижче розрахованої вартості навчання слухачів, кількість яких зумовлена обсягом прийому, що заявляється. (Абзац перший пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 200 (200-96-п) від 12.02.96)

Засновниками навчально-виховних закладів можуть виступати державні органи, кооперативні, громадські організації, підприємства та установи, приватні особи.

3. Рішення про створення навчально-виховних закладів, заснованих на загальнодержавній власності, приймається: вищих навчальних закладів третього й четвертого рівнів акредитації - Кабінетом Міністрів України.

Пропозиції про створення зазначених навчально-виховних закладів вносяться до Кабінету Міністрів України після погодження з Міністерством освіти. Міністерством економіки і Міністерством фінансів за наявності дозволу відповідної Ради народних депутатів;

вищих навчальних закладів першого та другого рівнів акредитації Міністерством освіти за погодженням з Міністерством фінансів та Міністерством економіки; іншими міністерствами, відомствами за погодженням з Міністерством освіти, Міністерством фінансів та Міністерством економіки; (Абзац четвертий пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 200 (200-96-п) від 12.02.96)

професійно-технічних закладів освіти - Міносвіти за поданням місцевих органів державної виконавчої влади, міністерств і відомств, корпорацій, об'єднань тощо. (Пункт 3 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 200 (200-96-п) від 12.02.96)

Зазначені рішення приймаються після попереднього розгляду цих питань Віце-прем'єр-міністром України та за наявності дозволу відповідної Ради народних депутатів.

4. Рішення про створення навчально-виховних закладів, заснованих на комунальній власності, приймаються:

вищих навчальних закладів першого й другого рівнів акредитації, професійно-технічних закладів освіти, навчально-виховних закладів для дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків, - Урядом Криму, обласними, і Київською і Севастопольською міськими державними адміністраціями за наявності і дозволу відповідної Ради народних депутатів після погодження з Міністерством освіти і відповідними галузевими міністерствами, відомствами; (Абзац другий пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 200 (200-96-п) від 12.02.96);

ліцеїв, гімназій та інших спеціалізованих загальноосвітніх навчально-виховних закладів - виконавчими комітетами міських (міст без районного поділу), районних у містах Рад народних депутатів або районними, районними міст Києва і Севастополя державними адміністраціями за погодженням відповідно з органами управління освітою Уряду Криму, обласних. Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій;

інших типів навчально-виховних закладів - виконавчими комітетами міських (міст без районного поділу), районних у містах Рад народних депутатів або районними, районними міст Києва і Севастополя державними адміністраціями.

5. Рішення про створення навчально-виховних закладів, заснованих на інших формах власності, приймається засновником (засновниками) за наявності дозволу відповідної Ради народних депутатів.

6. Відкриття філій та інших відокремлених підрозділів навчально-виховних закладів провадиться у порядку, встановленому для створення навчально-виховних закладів.

7. Реорганізація навчально-виховних закладів здійснюється відповідно до порядку, визначеного цим Положенням щодо створення відповідних навчально-виховних закладів.

8. Ліквідація навчально-виховних закладів провадиться засновниками або органами, за рішенням яких їх створено, в порядку, встановленому чинним законодавством.

9. Навчально-виховний заклад вважається реорганізованим чи ліквідованим з дня внесення відповідних змін до Державного реєстру навчально-виховних закладів України.

10. При реорганізації чи ліквідації навчально-виховного закладу його працівникам і особам, які навчаються в ньому, гарантується дотримання їх прав та інтересів відповідно до чинного законодавства з питань праці та освіти.

11. Інформація про створення, реорганізацію і ліквідацію навчально-виховних закладів подається в десятиденний термін до органів державної статистики.



Схожі:

Постанова кабінету Міністрів України iconПоложення про бухгалтерську службу бюджетної установи затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 26. 01. 2011р. №59 постанова набирає чинності з 1 березня 2011 р., крім п п. 1 і 3 п. 7, п п. 3 п. 11 та п. 18
Кабінету Міністрів України від 26. 01. 2011р. №59 постанова набирає чинності з 1 березня 2011 р
Постанова кабінету Міністрів України iconПостанова кму №1033 від 30. 09. 09 року кабінет міністрів україни постанова №1033
Внести до Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000...
Постанова кабінету Міністрів України iconПостанова Кабінету Міністрів України від 3 травня 1994 р. N 283 "Про порядок обчислення стажу державної служби" (зп україни, 1994 р., N 8, ст. 213)
Постанова Кабінету Міністрів України від 10 листопада 1994 р. N 758 "Про доповнення Порядку обчислення стажу державної служби" (зп...
Постанова кабінету Міністрів України iconПостанова кму №993 від 05. 11. 08 року кабінет міністрів україни постанова №993
Внести до переліку типів позашкільних навчальних закладів та до Положення про позашкільний навчальний заклад, затверджених постановою...
Постанова кабінету Міністрів України iconПостанова кабінету міністрів україни
Відповідно до статей 2651 та 2653 Кодексу України про адміністративні правопорушення Кабінет Міністрів України п о с т а н о в л...
Постанова кабінету Міністрів України iconПостанова кабінету Міністрів України
Відповідно до статей 12 і 13 Закону України “Про позашкільну освіту” (841-14) Кабінет Міністрів України постановляє
Постанова кабінету Міністрів України iconПостанова кабінету міністрів україни
Відповідно до частини п’ятої статті 38 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» Кабінет Міністрів України...
Постанова кабінету Міністрів України iconКабінет Міністрів України; Постанова вiд 07. 05. 2008 №438
Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 2007 р. N 350
Постанова кабінету Міністрів України iconПостанова Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2004 р. №1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» із змінами і доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2007 року №873 9
Витяг із Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»
Постанова кабінету Міністрів України iconПоложення про Державну інспекцію навчальних закладів постанова кабінету Міністрів України від 29 листопада 2001 р. №1614 Зміна тексту: пкм №1106 17. 07. 2003 Кабінет Міністрів України постановляє
Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1992 р. №539 "Про Державну інспекцію закладів освіти при Міністерстві освіти України"
Постанова кабінету Міністрів України iconКабінет міністрів україни постанова
Кабінету Міністрів України від 3 квітня 2006 року №413, здійснюється в межах фонду оплати праці, затвердженого кошторисом на 2006...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи