Реалізм icon

Реалізм
Скачати 48.31 Kb.
НазваРеалізм
Дата конвертації13.12.2012
Розмір48.31 Kb.
ТипДокументи
1. /Худ культура 9 кл/Музеи мира/Британский музей.doc
2. /Худ культура 9 кл/Музеи мира/Дрезденская галлерея.doc
3. /Худ культура 9 кл/Музеи мира/Музей Пушкина.doc
4. /Худ культура 9 кл/Музеи мира/Музей истории искусств в Вене.doc
5. /Худ культура 9 кл/Музеи мира/Уффицы.doc
6. /Худ культура 9 кл/Музеи мира/Эрмитаж.doc
7. /Худ культура 9 кл/Театр как синтез искусств/Балет.doc
8. /Худ культура 9 кл/Театр как синтез искусств/Истоки современного театра.doc
9. /Худ культура 9 кл/Театр как синтез искусств/Итальянская опера.doc
10. /Худ культура 9 кл/Театр как синтез искусств/Мюзикл.doc
11. /Худ культура 9 кл/Театр как синтез искусств/Рождения оперы.doc
12. /Худ культура 9 кл/Театр как синтез искусств/Средневековый театр.doc
13. /Худ культура 9 кл/Театр как синтез искусств/Театр эпохи реформации.doc
14. /Худ культура 9 кл/Тесты/2 сем.doc
15. /Худ культура 9 кл/Тесты/АНКЕТА.doc
16. /Худ культура 9 кл/Тесты/Архитектура средневековья.doc
17. /Худ культура 9 кл/Тесты/Графика.doc
18. /Худ культура 9 кл/Тесты/Для 10-11 кл.doc
19. /Худ культура 9 кл/Тесты/Для 9-11 кл.doc
20. /Худ культура 9 кл/Тесты/Живопись Возрождения.doc
21. /Худ культура 9 кл/Тесты/Искусство Львова.doc
22. /Худ культура 9 кл/Тесты/Кольорознавство.doc
23. /Худ культура 9 кл/Тесты/Русские художники.doc
24. /Худ культура 9 кл/Тесты/Украина 1 сем.doc
25. /Худ культура 9 кл/Тесты/Украина 2 сем.doc
26. /Худ культура 9 кл/Тесты/Хор концерт 17 ст.doc
27. /Худ культура 9 кл/Тесты/Япония.doc
28. /Худ культура 9 кл/Художественные направления и стили/Бароко.doc
29. /Худ культура 9 кл/Художественные направления и стили/Импрессионизм.doc
30. /Худ культура 9 кл/Художественные направления и стили/Искусство Возраждения.doc
31. /Худ культура 9 кл/Художественные направления и стили/Класицизм.doc
32. /Худ культура 9 кл/Художественные направления и стили/Модерн.doc
33. /Худ культура 9 кл/Художественные направления и стили/Реализм.doc
34. /Худ культура 9 кл/Художественные направления и стили/Стиль барокко.doc
Британский музей
Дрезденская галлерея
Музей изобразительного искусства им. А. С. Пушкина
Музей истории искусства в Вене
Уффицы
Галерея истории древней живописи. Акварель Эдуарда Гау. 1859
Балет
Витоки сучасного театру
Італійська опера Сцена з опери Верді «Ернані» в постановці Римської опери 1970 р. Мелодійні хори цієї опери стали народними гімнами
Зародившись як легке розважальне уявлення з музикою і танцями, мюзикл з часом перетворився на театральне дійство куди вищого польоту.
Опера як самостійний жанр музичної драми з'явилася на італійській землі в епоху Відродження. Ця спочатку чисто аристократична забава незабаром придбала популярність у широкої публіки і вийшла на підмостки театрів всієї Європи
Средньовічний театр
Театр часів реформації
Художня культура світу 11 клас Контрольні завдання з художньої культури світу ІІ семестр
Анкета шановний друже! Просимо обвести номер вибраної
Архітектура середньовіччя
Тестові запитання Графіка
Діагностичні завдання для учнів старшої школи 10
Старша школа 9 клас
Живопис епохи Відродження
Мистецтво України. Архітектура Львова
Тестові запитання Кольорознавство Що таке живопис?
Художня культура тестові завдання по темі «Російські художники» Кого з відомих російських художників-пейзажистів називали «велетнем лісу»
Художня культура України 10 клас Контрольний тест з художньої культури України І семестр
Художня культура України
Тема 2: Музична культура
Б білої прозорої порцеляни
Випробовуючи вплив класичних сюжетів Високого Відродження, Аннібале Карраччи прагнув, перш за все, розважати і веселити глядача, як в цій сцені, що бризкає фарбами, «Тріумф Вакха і Аріадни»
Xix в група художників зробила справжній переворот в живописі. Завдяки захоплюючим яскравим образам, що запам'ятовуються, створені ними полотна зайняли місце серед найбільш знаменитих творів мистецтва всіх часів. Цих художників назвали імпресіоністами
Містецтво Відродження
Провідним стилем французької художньої культури XVII століття став
Три наречені кисті Ян Торопа. Фігури нареченої людською (у центрі), наречені христовой (зліва) і наречені смерті в намисті з черепів (справа) немов зростають з химерної гри хвилястих ліній
Реалізм
У чому особливість стилю бароко?

Реалізм


В середині XIX століття зухвалий виклик класичним традиціям французького живопису кинули художники-реалісти, що зображали життя такий, як вона є. Розлючені критики угледіли в їх творчості заклик до революції.

У 1855 р., у виконання задумів імператора Луї-Наполеона, що прагнув перетворити Францію на культурний центр Європи, в Парижі відкрилася величезна художня виставка. Відібрані для неї твори відображали офіційні смаки епохи: великі люди і події на грандіозних полотнах в улюбленій живописцями-академіками помпезній манері. Всі спроби показати реальне життя простих французів були визнані ознакою неблагонадійності і безжально знехтувані - дуже свіжа була пам'ять про революцію, яка за 8 років до того змила з престолу попередника імператора, короля Луї-Пилипа.

Більшості знехтуваних живописців залишалося лише нарікати на життя, годинами просиджуючи в кафе, але Постав Курбе (1819-77) не міг сидіти склавши руки. Виставковий комітет не прийняв дві його картини: «Похорони в Орнане» і «Ательє», і у відповідь Курбе влаштував персональну виставку в спеціально збудованому «Павільйоні реалізму».
«Ательє» - одне з найскладніших творінь Курбе. У його підзаголовку значилося: «Алегорія реалізму, семирічний підсумок мого художнього і духовного життя». Автор писав: «Тут показані всі, хто служить моїй справі, розділяє мої ідеали і підтримує мою творчість».
Витоки реалізму Курбе частково криються в модній тоді філософії позитивізму, а частково - в бажанні шокувати суспільство. «Отцем» позитивізму був Огюст Конт (1798-1857), що учив, що вірити слід лише тому, що доступно зору і плотському досвіду. Не залишаючи місця метафізичним іграм розуму, його учення підштовхувало художників до відмови від уяви і добросовісного перенесення на полотно того, що у них перед очима. Сам Курбе писав, що «картина може бути лише відображенням реально існуючих предметів». Саме така його картина «Похорони в Орнане», де відображено поховання діда художника в 1848 р.

Картина «Похорони в Орнане» викликала бурю обурення тривіальним сюжетом і неосяжними масштабами. В ті роки монументальність була не для простих людей.
Просто і без затій

Монументальні «Похорони в Орнане» зображають простих жителів містечка Орнан, присутніх на кладовищі і що слухають надгробному слову кюре. У всій сцені немає нічого піднесеного або символічного - ні єдиного натяку на щось, окрім простих похоронів. Але, як ні парадоксально, саме відсутність символізму донезмоги розлютила критиків, які визнали це величне трактування буденної сцени умисною образою традиційних духовних цінностей.

Курбе був гордою, навіть упертою людиною. Він писав крупні полотна, бо жадав бути відміченим. «Малими картинами імені не зробиш», - писав він. «Я повинен створити велике полотно, по якому люди дізнаються мене таким, який я є. Мені потрібно все або нічого». Така людина не могла писати, «як все», для нього шлях до слави лежав через скандал.

Мабуть, найвідоміша його картина - «Здрастуйте, пан Курбе» (1854), де художника, що гордо простує по дорозі в Монпельє, вітає багатий меценат. Самого себе Курбе зобразив в богемному віще, без сюртука, з мольбертом за спиною і товстою тростиною простого ремісника. Його знайомий, навпаки, має вид значної людини, бездоганно одягнений і подорожує у супроводі слуги. Та все ж цей багатій знімає капелюх перед художником, на обличчі якого написана гордовита перевага. Ідея ясна, як день - художник більший, ніж його покровитель. Для Курбе це і був дійсний реалізм, і ніж більше обурення він викликав, тим краще.


Співак французького села

Ще одним яскравим представником реалізму, хоча і абсолютно іншим по стилю був прихильник барбизонской школи Жан-Франсуа Мілле (1814-75). Ця школа була групою художників, що поселилися в 1840-х рр. в селі Барбізон поблизу лісу Фонтенбло, щоб працювати на пленері за прикладом Джона Констебла. Наскучивши нескінченними пейзажами, Мілле вирішив пожвавити їх невибагливими людськими фігурами у дусі Констебла, особливо в сценах з життя французького села.

У вибраній ним темі не було нічого нового, окрім самого трактування. До Мілле людей праці зображали або в гротесково-комічній манері, або у вигляді безтурботних поселян на тлі ідилічної природи. А в «Складальниках колосів» (1857) міцно збиті селянки гнуть спину, підбираючи зерна, що прокидалися на стерню. Реальні самі жінки, реальна їх тяжка праця під пекучим сонцем. Ні бідність, ні страждання героїнь художника не впадають в очі.


Головною темою своєї творчості Мілле вибрав життя французького села. У чіткій композиції «Складальників колосів» немає і натяку на драматизм. Перед глядачем лише тяжка буденна праця бідних селянок, але їх образи повні величі і урочистої простоти. Мілле був далекий від думки уразити критиків, бажаючи лише виразити щире співчуття до трудового сільського люду, проте багато хто угледів в його картинах підбурювання до бунту. Про майстерність того, що Милле-рисовальщика можна судити по ескізу.Є лише глибоке співчуття до сільських трудівників і бажання пробудить ті ж відчуття в глядачах. Проте соціальний протест картин Мілле не залишився непоміченим, і критики не забарилися засудити його за підбурювання до бунту.


Від реалізму до імпресіонізму

Реалізм як стиль був витканий з двох елементів - правдивого соціального репортажу і спроби гранично достовірного відображення реального миру. Картини Курбе і Мілле реалістичні за змістом, але в ретельному моделюванні об'ємів і тонких градаціях тонів помітна сильна традиція студійної роботи попереднього покоління художників. Проте, зухвалу манеру Курбе перейняли інші живописці, що в корені змінили техніку листа ради передачі вислизаючих митей реальності.

Першим з них став Едуард Мане (1832-83), що виявляв глибоку цікавість до візуального реалізму. Мане писав, в основному, сцени паризького життя, сміливо користуючись колірними контрастами для передачі ефектів сліпучого сонячного світла. Його знамениті картини «Сніданок на траві» і «Олімпія» (обидві 1863) викликали не меншу бурю критики, чим полотна Курбе, і надихнули на творчий пошук молоде покоління художників, зокрема Клода Моне (1840-1926), і Пьера-огюста Ренуара (1841-1919), що були особистими друзями Мане. Їм було призначено розвинути ідеї вчителя і стати родоначальниками імпресіонізму.Схожі:

Реалізм icon10 клас. Рівень стандарту
Загальна характеристика розвитку культури та літератури ХІХ ст. Реалізм як напрям у світовій літературі
Реалізм iconКалендарне планування 10 а клас
Загальна характеристика розвитку культури та літератури XIX ст. Реалізм як напрям у світовій літературі
Реалізм iconСвітова література 10-11 класи Рівень стандарту
Загальна характеристика розвитку культури та лі­тератури XIX ст. Реалізм як напрям у світовій літературі
Реалізм iconСвітова література 10-11 класи Академічний рівень
Загальна характеристика розвитку культури та лі­тератури XIX ст. Реалізм як напрям у світовій літературі
Реалізм iconДата проведення Розділ, тема уроку
Загальна характеристика розвитку культури та літератури ХІХ ст. Реалізм як напрям у світовій літературі
Реалізм iconКалендарно-тематичне планування зі світової літератури 10 клас
Загальна характеристика розвитку культури та лі­тератури XIX ст. Реалізм як напрям у світовій літературі
Реалізм iconЗавдання для державної підсумкової атестації учнів 11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів iз зaрyбіжної літератури
Реалізм як літературно-мистецький напрям: філософсько-світоглядна основа, художньо-стильові особливості, вершинні прояви
Реалізм iconПрограма з української літератури 5-11 класи за ред. М. Жулинського. К.:"Генеза", 2004 №п/п Дата Зміст уроку Домашнє завдання Література 70-90-х р р. ХІХ ст
...
Реалізм iconПлан Біографія і творчість Літературні епіграфи
Але реалізм Марціала не виходить за межі зовнішнього сприймання: його сатира лише констатує комічну сторону життя, не аналізуючи...
Реалізм iconКласицизм, романтизм, реалізм провідні художні течії в культурі XIX ст
Паровий двигун, сконструйований Джеймсом Уаттом, стає універсальною машиною, від якої живляться як засоби транспорту, так і механізми...
Реалізм iconКласицизм, романтизм, реалізм провідні художні течії в культурі XIX ст
Паровий двигун, сконструйований Джеймсом Уаттом, стає універсальною машиною, від якої живляться як засоби транспорту, так і механізми...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи