Наказ №164 Про підсумки атестації педагогічних працівників навчальних закладів у 2011-2012 навчальному році icon

Наказ №164 Про підсумки атестації педагогічних працівників навчальних закладів у 2011-2012 навчальному році
Скачати 117.39 Kb.
НазваНаказ №164 Про підсумки атестації педагогічних працівників навчальних закладів у 2011-2012 навчальному році
Дата конвертації18.02.2013
Розмір117.39 Kb.
ТипНаказ

У
К Р А Ї Н А


БЕРДЯНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ВІДДІЛ ОСВІТИ


НАКАЗ

07.05.2012 № 164


Про підсумки атестації педагогічних

працівників навчальних закладів

у 2011-2012 навчальному році


Відповідно до ст.54 Закону України «Про освіту», ст.27 Закону України «Про загальну середню освіту», ст.32 Закону України «Про дошкільну освіту», Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930 (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 20.12.2011 № 1473), наказів управління освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації від 20.09.2011 № 653 «Про атестацію педагогічних працівників установ та закладів Запорізької області у 2011-2012 навчальному році», відділу освіти Бердянської районної державної адміністрації від 23.09.2011 № 298 «Про атестацію педагогічних працівників закладів освіти району у 2011-2012 навчальному році» проведено атестацію педагогів загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів району.

Для належної організації та проведення атестації відділом освіти заплановано та проведено наступне:

 • 28.10.2011р. - нарада із заступниками директорів з навчально-виховної роботи щодо організації атестаційного періоду у школах району;

 • 15.02.2012р. - нарада з керівниками навчальних закладів щодо вивчення вимог Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930, із змінами, внесеними згідно з наказом МОНМС від 20.12.2011 № 1473.

 • 28.02.2012р. - нарада із заступниками директорів з навчально-виховної роботи щодо підготовки матеріалів до підсумкових засідань атестаційних комісій І та ІІ рівнів;

 • 22.05.2012р. - нарада із заступниками директорів з навчально-виховної роботи з питань моніторингу якості проведення атестації педагогічних кадрів у 2012 році.

 • 30.05.2012р. - нарада із керівниками навчальних закладів за підсумками атестації педагогічних працівників району.

Для активізації творчої професійної діяльності педпрацівників, підвищення якості освітніх послуг, річним планом роботи кожного навчального закладу району передбачено заходи щодо організації роботи з педагогічними кадрами, до числа яких віднесено й питання атестації.

Аналіз стану та порівняння наслідків цієї роботи свідчить про те, що педагогічні колективи розглядають атестацію в єдиному комплексі з підвищенням професійного рівня і педагогічної майстерності. У зв`язку з цим поширюється перспективний педагогічний досвід. Форми презентації досвіду, здебільшого традиційні, як правило, це - творчі звіти (Андріївська СРШ, Карло-Марксівська ЗОШ, Долинська ЗОШ, Троянська ЗОШ), підготовка методичних розробок (Берестівська ЗОШ, Червонопільська ЗОШ, Андрівська ЗОШ, Новотроїцька ЗОШ, Старопетрівська ЗОШ). Треба зауважити, що адміністрація шкіл, все ще неактивно використовує сучасні форми організації роботи з педкадрами.

У шкільних колективах були створені необхідні умови для проведення атестації: педагоги ознайомлені з відповідними нормативними документами, з графіками атестації, відкритих уроків, творчих звітів; були розроблені та проведені індивідуальні та групові консультації для різних категорій педагогічних працівників.

Атестаційними комісіями оцінювалась діяльність педагогічних працівників з огляду на рівень теоретичної, методичної та професійної компетентності, глибину і якість навчальних досягнень учнів, використання педагогом оптимальних форм і методів на уроках та в позакласній роботі, методичну активність педпрацівників, керівництво науковою роботою школярів, підготовку переможців і призерів районних та обласних олімпіад, участь у роботі методичних об'єднань, роботу вчителя як класного керівника. Акцентувалася увага не тільки на певному освітньому рівні вчителя, а й здатності ним творчо використовувати набутий досвід у практичній діяльності. З цією метою всіма педагогами, які атестувалися, проведені відкриті уроки, виховні заходи. Вчителі, які претендували на присвоєння вищої кваліфікаційної категорії, представляли власні професійні портфоліо, 3 педагоги брали участь в районному етапі конкурсу «Учитель року».

Матеріали досвіду роботи претендентів на присвоєння вищої кваліфікаційної категорії, педагогічних звань розглядався на засіданні методичної ради 23.03.2012 р.

В Андріївській, Осипенківській, Луначарській, Дмитрівській, Старопетрівській, Новопетрівській загальноосвітніх школах та Осипенківському дошкільному навчальному закладу до оцінки професійної діяльності педагогічних працівників долучалися працівники психологічної служби закладів. Практичними психологами проводився психологічний аналіз відвіданих уроків, визначався рейтинг вчителів серед учнів, батьків, вчителів.

Значну увагу атестаційні комісії як ЗНЗ, так і відділу освіти, приділяли використанню вчителями сучасних інформаційних технологій.

Треба зазначити, що з 2011-2012 н.р. атестаційною комісією відділу освіти використано таку форму узагальнення досвіду роботи вчителів, що претендували на присвоєння вищої кваліфікаційної категорії та педагогічних звань, як презентація електронного портфоліо. Це в першу чергу зумовлено активним застосуванням ІКТ у навчально-виховному процесі, що в свою чергу є однією з ознак професійної майстерності сучасного вчителя, таким чином забезпечується виконання п.п. 4.3 -4.6 Типового положення.

Атестаційними комісіями І-ІІ рівнів зверталася особлива увага на рівень ІКТ компетентності вчителів, які атестувалися в поточному навчальному році, близько 70% атестованих мають базові навички роботи з інформаційними технологіями (Осипенківська ЗОШ, Новотроїцька ЗОШ, Андріївська СРШ, Луначарська ЗОШ, Берестівська ЗОШ, Новопетрівська ЗОШ, Троянська ЗОШ).

У ході проведення тематичних перевірок працівниками відділу освіти проводилися співбесіди як з педагогічними колективами навчальних закладів, так і з окремими вчителями для з’ясування вимог Положення про атестацію, обізнаності педагогів щодо запланованих адміністрацією школи атестаційних заходів.

Серед недоліків атестаційного періоду 2011-2012 н.р. вкотре спостерігається неякісне оформлення атестаційних матеріалів (атестаційних листів, протоколів, наказів).

Протягом 2011-2012 н.р. атестовано 67 педагогічних працівників із 446, які працюють у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах району. З них черговій атестації підлягало 65 осіб, позачерговій – 2.

Кваліфікаційні категорії присвоєно:

- «спеціаліст» - 5;

- «спеціаліст ІІ категорії» - 14;

- «спеціаліст І категорії» - 3;

- «спеціаліст вищої категорії» - 8;

Педагогічні звання:

 • «старший учитель» присвоєно - 3.

 • «учитель-методист» присвоєно – 1.

Встановлена відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії:

- «спеціаліст» - 4;

- «спеціаліст І категорії» - 14;

- «спеціаліст вищої категорії» - 19;

Педагогічні звання:

 • «старший учитель» встановлена відповідність - 4.

 • «учитель-методист» встановлена відповідність – 2.

За наслідками атестації представлено до нагородження Почесними грамотами відділу освіти райдержадміністрації - 18 осіб, Почесними грамотами управління освіти і науки облдержадміністрації – 14, відзнаками МОНМС – 1.

Вчителі-предметники, які претендували на встановлення категорії різних кваліфікаційних рівнів, продемонстрували відповідність пп. 4.3., 4.4., 4.5, 4.6 Типового положення про атестацію педагогічних працівників.

Серед недоліків, виявлених у роботі закладів освіти з питань атестації, мають місце наступні:

- неактивне використання адміністрацією шкіл інноваційних форм у роботі з педкадрами.;

- наявне порушення п.3.20 Типового положення про атестацію;

- неякісна підготовка атестаційних матеріалів окремими навчальними закладами (Троянська ЗОШІ-ІІІ ст., Осипенківська ЗОШ І-ІІІ ст., Новотроїцька ЗОШ І-ІІІ ст.).


НАКАЗУЮ:


1 Керівникам навчальних закладів:

1.1 Спрямувати управлінську діяльність на особистісне зростання педагогічних кадрів через розвиток компетентності, рівня професійної майстерності та самореалізації.

1.2 Підвищувати результативність взаємодії адміністрації з педагогічними кадрами щодо супроводу атестаційного процесу.

1.3 Планувати курсову перепідготовку педагогічних працівників з урахуванням термінів їхньої атестації.

1.4 Тримати на постійному контролі оформленні атестаційних документів.

1.5 Сприяти популяризації досвіду роботи педагогів у колективі.


2 Методичному кабінету відділу освіти:

2.1 Продовжити системну роботу з підвищення педагогічної майстерності, компетентності вчителів.

2.2 Продовження виявлення, вивчення, узагальнення та поширення оригінального й інноваційного досвіду, популяризувати різні форми узагальнення досвіду: буклети, альбоми, листівки, портфоліо, методичні бюлетені, посібники, відеозаписи.


3 Контроль за виконанням наказу покласти на завідувача районним методичним кабінетом Капітонову І.І.


Начальник відділу освіти

райдержадміністрації В.М.Липський


Шостак, 4-15-15


^

Витяг із наказу


ВІДДІЛУ ОСВІТИ БЕРДЯНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ


07.05.2012 № 164


Про підсумки атестації педагогічних

працівників навчальних закладів

у 2011-2012 навчальному році


Відповідно до ст.54 Закону України «Про освіту», ст.27 Закону України «Про загальну середню освіту», ст.32 Закону України «Про дошкільну освіту», Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930 (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 20.12.2011 № 1473), наказів управління освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації від 20.09.2011 № 653 «Про атестацію педагогічних працівників установ та закладів Запорізької області у 2011-2012 навчальному році», відділу освіти Бердянської районної державної адміністрації від 23.09.2011 № 298 «Про атестацію педагогічних працівників закладів освіти району у 2011-2012 навчальному році» проведено атестацію педагогів загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів району.

Серед недоліків атестаційного періоду 2011-2012 н.р. вкотре спостерігається неякісне оформлення атестаційних матеріалів (атестаційних листів, протоколів, наказів).

Протягом 2011-2012 н.р. атестовано 67 педагогічних працівників із 446, які працюють у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах району. З них черговій атестації підлягало 65 осіб, позачерговій – 2.

Кваліфікаційні категорії присвоєно:

- «спеціаліст» - 5;

- «спеціаліст ІІ категорії» - 14;

- «спеціаліст І категорії» - 3;

- «спеціаліст вищої категорії» - 8;

Педагогічні звання:

 • «старший учитель» присвоєно - 3.

 • «учитель-методист» присвоєно – 1.

Встановлена відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії:

- «спеціаліст» - 4;

- «спеціаліст І категорії» - 14;

- «спеціаліст вищої категорії» - 19;

Педагогічні звання:

 • «старший учитель» встановлена відповідність - 4.

 • «учитель-методист» встановлена відповідність – 2.

За наслідками атестації представлено до нагородження Почесними грамотами відділу освіти райдержадміністрації - 18 осіб, Почесними грамотами управління освіти і науки облдержадміністрації – 14, відзнаками МОНМС – 1.

Вчителі-предметники, які претендували на встановлення категорії різних кваліфікаційних рівнів, продемонстрували відповідність пп. 4.3., 4.4., 4.5, 4.6 Типового положення про атестацію педагогічних працівників.

Серед недоліків, виявлених у роботі закладів освіти з питань атестації, мають місце наступні:

- неактивне використання адміністрацією шкіл інноваційних форм у роботі з педкадрами.;

- наявне порушення п.3.20 Типового положення про атестацію;

- неякісна підготовка атестаційних матеріалів окремими навчальними закладами (Троянська ЗОШІ-ІІІ ст., Осипенківська ЗОШ І-ІІІ ст., Новотроїцька ЗОШ І-ІІІ ст.).


НАКАЗУЮ:


1 Керівникам навчальних закладів:

1.1 Спрямувати управлінську діяльність на особистісне зростання педагогічних кадрів через розвиток компетентності, рівня професійної майстерності та самореалізації.

1.2 Підвищувати результативність взаємодії адміністрації з педагогічними кадрами щодо супроводу атестаційного процесу.

1.3 Планувати курсову перепідготовку педагогічних працівників з урахуванням термінів їхньої атестації.

1.4 Тримати на постійному контролі оформленні атестаційних документів.

1.5 Сприяти популяризації досвіду роботи педагогів у колективі.


2 Методичному кабінету відділу освіти:

2.1 Продовжити системну роботу з підвищення педагогічної майстерності, компетентності вчителів.

2.2 Продовження виявлення, вивчення, узагальнення та поширення оригінального й інноваційного досвіду, популяризувати різні форми узагальнення досвіду: буклети, альбоми, листівки, портфоліо, методичні бюлетені, посібники, відеозаписи.


3 Контроль за виконанням наказу покласти на завідувача районним методичним кабінетом Капітонову І.І.


Начальник відділу освіти

райдержадміністрації В.М.Липський


Шостак, 4-15-15


Додаток 1

Показники результатів атестації

в частині присвоєння кваліфікаційних категорій,

встановлення відповідності раніше присвоєнним кваліфікаційним категоріямНавчальний рік

Усього атестовано

«Спеціаліст»

присвоєно/

відповідність раніше присвоєній категорії

«Спеціаліст ІІ категорії»

присвоєно/

відповідність раніше присвоєній категорії


«Спеціаліст І категорії»

присвоєно/

відповідність раніше присвоєній категорії

«Спеціаліст вищої категорії» присвоєно/

відповідність раніше присвоєній категорії

2011/2012

67

9

14/-

3/14

8/19


2010/2011

78

8

12/4

6/25

8/15


2009/2010

69

6

2/8

8/25

5/15


2008/2009

81

2

10/5

15/23

3/23


2007/2008

84

3

11/5

14/24

7/20Додаток 2

Показники результатів атестації в частині присвоєння педагогічних звань


Навчальний рік

Усього атестовано

Учитель-методист присвоєно/

підтверджено

Сташий учитель

присвоєно/

підтверджено

Вихователь-методист

присвоєно/

підтверджено

2011/2012


67

1/2

3/4

-

2010/2011

78

-

1

-


2009/2010

69

0/2

6/3

-


2008/2009

81

2/2

4/8

0/1


2007/2008

84

0/1

4/6

-Додаток 3

Якісний склад педкадрів

ЗНЗ

Всього 370 вчителів, з них:
ДНЗ

Всього 76 педагогів, з них:По району:

Всього педпрацівників – 446
Схожі:

Наказ №164 Про підсумки атестації педагогічних працівників навчальних закладів у 2011-2012 навчальному році iconНаказ №101 Про підсумки атестації педагогічних працівників загальноосвітніх закладів району у 2011-2012 навчальному році
Атестацію педагогічних працівників проведено згідно поданих заяв, зареєстрованих у журналі реєстрації. Розроблено заходи з організації...
Наказ №164 Про підсумки атестації педагогічних працівників навчальних закладів у 2011-2012 навчальному році iconНаказ №164 Про проходження курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2012-2013 навчальному році
Затвердити списки керівних і педагогічних працівників закладів освіти району, які проходитимуть у 2012-2013 навчальному році
Наказ №164 Про підсумки атестації педагогічних працівників навчальних закладів у 2011-2012 навчальному році iconНаказ №315 Про проведення атестації педагогічних працівників району в 2012/2013 навчальному році
Провести у 2012/2013 навчальному році атестацію педагогічних працівників закладів освіти
Наказ №164 Про підсумки атестації педагогічних працівників навчальних закладів у 2011-2012 навчальному році iconЗатверджено Директор школи І. О. Лозова План атестації педагогічних працівників Бутівської зош І-ІІІ ст на 2011-2012 н р
Підготувати і видати наказ "Про здійснення атестації педагогічних працівників у поточному навчальному році"
Наказ №164 Про підсумки атестації педагогічних працівників навчальних закладів у 2011-2012 навчальному році iconРішення Відмітка навчального закладу про виконання 4 Про підсумки атестації педагогічних працівників у 2010-2011 навчальному році. Директорам загальноосвітніх шкіл
Проаналізувати результати атестації педагогічних працівників 2011 року, розглянути ці питання на методичних об’єднаннях, нарадах...
Наказ №164 Про підсумки атестації педагогічних працівників навчальних закладів у 2011-2012 навчальному році iconНаказ №410-к Про атестацію педагогічних працівників Валківського району у 2011-2012 навчальному році
Провести у 2011/2012 навчальному році атестацію педагогічних працівників дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів...
Наказ №164 Про підсумки атестації педагогічних працівників навчальних закладів у 2011-2012 навчальному році iconНаказ №203 м. Шахтарськ Про створення атестаційної комісії при відділі освіти Шахтарської міської ради у 2012-2013 навчальному році та затвердження її складу
України, затвердженого наказом Міністерства освіти І науки України від 06. 10. 2010р. №930 із змінами (наказ монмсу від 20. 12. 2011...
Наказ №164 Про підсумки атестації педагогічних працівників навчальних закладів у 2011-2012 навчальному році iconНаказ №296 Про проведення атестації педагогічних працівників району в 2011-2012 навчальному році
Про проведення атестації педагогічних працівників району в 2011-2012 навчальному році
Наказ №164 Про підсумки атестації педагогічних працівників навчальних закладів у 2011-2012 навчальному році iconЗнз днз
Підсумки атестації педагогічних працівників навчальних закладів за 2011-2012 Н. Р
Наказ №164 Про підсумки атестації педагогічних працівників навчальних закладів у 2011-2012 навчальному році iconНаказ №45 Від 04. 04. 2012р. Про підсумки проведення атестації педагогічних працівників загальноосвітніх шкіл району атетаційною комісією ІІ рівня у 2011/ 2012 навчальному році
Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженими наказом Міністерства освіти І науки, молоді та спорту України...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи