Лабораторна робота №5 швейні машини для виконання зиґЗАҐоподібної строчки icon

Лабораторна робота №5 швейні машини для виконання зиґЗАҐоподібної строчки
Скачати 107.16 Kb.
НазваЛабораторна робота №5 швейні машини для виконання зиґЗАҐоподібної строчки
Дата конвертації28.05.2013
Розмір107.16 Kb.
ТипЛабораторна робота


ЛАБОРАТОРНА РОБОТА №5

ШВЕЙНІ МАШИНИ ДЛЯ ВИКОНАННЯ ЗИҐЗАҐОПОДІБНОЇ СТРОЧКИ

Практична робота №5 виконується на прикладі швейної машини 26 кл.

Зміст звіту:

 1. Призначення та технологічні параметри швейної машини 26 кл.

 2. Процес утворення стібків типу 304.

 3. Призначення, будова та регулювання механізму голки швейної машини 26 кл.

 4. Призначення, будова та регулювання механізму ниткопритягувача швейної машини 26 кл.

 5. Призначення, будова та регулювання механізму човника швейної машини 26 кл.

 6. Призначення, будова та регулювання механізму зубчастої рейки швейної машини 26 кл.

Контрольні питання:

 1. Для чого призначена швейна машина 26 кл.?

 2. Для виконання яких стібків призначена машина 26 кл.?

 3. Технологічні параметри машини 26 кл.?

 4. Де встановлений голковiд в машині 26 кл.?

 5. Для чого призначений трицентровий кулачок?

 6. З чого складається човникова голка, яка використовується на машині 26 кл. та як вона встановлюється?

 7. Яким чином виконуються регулювання механізму голки в машині 26 кл.?

 8. За допомогою чого передається обертальний рух від головного вала до вала човника в машині 26 кл.?

 9. За допомогою яких робочих органів виконується стібок на машині 26 кл.?

 10. За допомогою якого механізму голка отримує зворотно-поступальний рух?

 11. За допомогою якого пристрою можна забезпечити необхідний натяг голкової нитки?

 12. За рахунок чого в машині 26 кл. виконується зигзагоподібне розташування стібків?

 13. Машина якого класу призначена для виконання зигзагоподібних строчок зі складним малюнком?

 14. Для чого призначена петля-напуск та на скільки міліметрів повинна піднятися голка з крайнього нижнього положення для її утворення?

 15. На яких ланках кріпляться робочі органи в механізмах машини 26 кл.?

 16. Чим відрізняється човник машини 26 кл. від човників машин загального призначення?

 17. Регулювання довжини та ширини стібка в машині 26 кл.?

 18. Регулювання механізму ниткопритягувача в машині 26 кл.?

 19. Як направлена вісь човника в машині 26 кл.?

 20. Які передаточні відношення у зубчастих передач в машині 26 кл.?

 21. Який тип механізму ниткопритягувача використовується в машині 26 кл.?

 22. Яку кількість обертів здійснює головний вал та човник за хвилину в машині 26 кл.?

^ ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО ЗИГЗАГОПОДІБНІ СТІБКИ. ПРОЦЕС УТВОРЕННЯ СТІБКІВ ТИПУ 304


Відмінною рисою швейних машин для виконання зиґзаґоподібних строчок є те, що голка, крім поступальних рухів, має відхилення уздовж платформи швейної машини на величину а (рис. 1), яка називається шириною зиґзаґа. У цих швейних машинах човник обертається в площині, що паралельна осі головного вала; човник збільшений для забезпечення захоплення петлі верхньої нитки при лівому і правому проколах.

Зигзагоподібні строчки можуть бути утворені як з човникових стібків так і з ланцюгових стібків, вони знаходять широке застосування при пришиванні мережив, аплікацій, фурнітури (ґудзиків, гачків та інше); обметуванні країв тканин, які сиплються, зшиванні двох шарів матеріалів устик, виготовленні ажурних строчок, закріпок, петель на білизні та одязі.

Процес утворення зиґзаґоподібної строчки відбувається таким чином: голка здійснює перший прокол і при підйомі з крайнього нижнього положення утворює з нитки петлю, яку носик човника захоплює й обводить навколо шпульки. Голка виходить із тканини, відхиляється вправо від працюючого на величину а, зубчаста рейка просуває тканину на довжину стібка б, потім голка виконує другий прокол, після виходу із тканини відхиляється вліво, а тканина знову переміщається на довжину стібка, після чого процес повторюється.Рис. 1. Схема зиґзаґоподібної

строчки


^ ШВЕЙНА МАШИНА 26 КЛ. ПМЗ


Швейна машина 26 кл. ПМЗ призначена для зшивання бавовняних і вовняних тканин зиґзаґоподібною строчкою двониткового човникового стібка. Головний вал швейної машини виконує 2500 об/хв., довжина стібка – від 0 до 4,5 мм, ширина зиґзаґа до 9 мм, виліт рукава машини 200 мм.

Механізм голки кривошипно-повзунний; ниткопритягувач кривошипно-коромисловий; човник центрально-шпульний, що рівномірно обертається у вертикальній площині; двигун тканини рейкового типу. Пристрою для закріплення строчки немає.

^ Механізм голки

Механізм голки складається з двох кінематичних ланцюгів: вертикальних і горизонтальних рухів голки.

Кінематичний ланцюг вертикальних рухів голки. Головний вал 1 (рис. 6) встановлюється у двох втулках 2, 3, які в рукаві швейної машини кріпляться упорними гвинтами. На правому кінці головного вала 1 кріпиться махове колесо 4. На лівому кінці упорним і установчим гвинтами кріпиться кривошип 5. У нього вставляється палець 6 і закріплюється двома упорними гвинтами 7. Верхня головка шатуна 8 надівається на внутрішнє плече пальця 6 кривошипа, нижня – на палець повідка 9. Нижня головка шатуна виготовлена подовженою, і її права частина вставляється в паз напрямної 10. Напрямна 10 кріпиться двома упорними гвинтами у корпусі машини.

У бічний отвір повідка ^ 9 кубічної форми вставляється циліндричний палець 11, у якому упорним гвинтом 12 кріпиться пустотілий голковід 13. Поводок має осьовий отвір, діаметр якого більше діаметра голководу, що дає йому змогу повертатися усередині нерухомого повідка при відхиленні голки. Голковід 13 встановлюється у двох напрямних куліси 14 маятникового типу. Верхнім кінцем куліса надівається на палець 15, який в отворі головки швейної машини кріпиться упорним гвинтом 16. Для усунення зсувів куліси поперек платформи в її нижню дугоподібну прорізь вставляється палець 17, який кріпиться упорним гвинтом у корпусі швейної машини. У голководі 13 кріпиться голка 18 упорним гвинтом. Голка 18 установлюється довгим жолобком до працюючого.

Кінематичний ланцюг горизонтальних рухів голки. На головному валу 1 кріпиться циліндричне косозубе зубчасте колесо ^ 19 двома упорними гвинтами 20. Зубчасте колесо 19 з’єднується із зубчастим колесом 21 (і = 2:1) трицентрового кулачка 22. Зубчасте колесо 21 і трицентровий кулачок 22 виконуються заодно і надіваються на шарнірний циліндричний гвинт 23. Трицентровий кулачок 22 охоплює вилкувата головка шатуна 24, друга головка якого надівається на шарнірний ексцентричний палець 25, закріплений упорним гвинтом 26 у кулісі 14.

У шатун 24 загвинчується шарнірний палець 27, який зі зворотної сторони закріплений контргайкою. На шарнірний палець ^ 27 надівається повзун 28, що вставляється в паз куліси-регулятора 29, за допомогою якого регулюється ширина зиґзаґа. Куліса-регулятор 29 відростком 29а вставляється в отвір кришки 30, а гвинт 31 – в її дугоподібну прорізь. Кришка 30 чотирма притискними гвинтами 32 прикріплюється до рукава машини. На гвинт 31 надіваються шайба 33, пружина 34 і загвинчується гайка 35.

При обертанні трицентрового кулачка 22 вилкувата головка шатуна 24 отримує рух. Якщо шатун 24 під дією кулачка 22 опускається, то повзун 28 переміщає шатун 24 вправо від працюючого, куліса 14 повертається проти годинникової стрілки, і голка 18 виконує правий прокол.

Регулювання:

Положення голки по висоті відносно носика човника регулюється переміщенням голководу ^ 13 по вертикалі після ослаблення гвинта 12.

Ширина зиґзаґа регулюється поворотом куліси-регулятора 29 після ослаблення гайки 35; якщо кулісу-регулятор повернути проти годинникової стрілки, ширина зиґзаґа збільшується.

Час відхилення голки регулюється поворотом головного вала ^ 1 після ослаблення гвинтів 20 зубчастого колеса 19.

Місце розташування голки в прорізі голкової пластини регулюється поворотом шарнірного ексцентричного пальця ^ 25 після ослаблення гвинта 26; якщо лінію ексцентриситету пальця повертають вправо, то в цьому самому напрямку відхиляється голка.

Механізм ниткопритягувача

У швейній машині застосовується кривошипно-коромисловий механізм ниткопритягувача. На зовнішнє плече колінчастого пальця ^ 6 (рис. 6) надітий шатун з відростком 37′ ниткопритягувача. У середній отвір шатуна 37′ вставлений палець коромисла 38′, його задня головка надіта на шарнірний палець 39′, закріплений упорним гвинтом у рукаві швейної машини. Вушко ниткопритягувача 37′ виведено в прорізь машини й закрито запобіжною скобою 40′.

Регулювання:

Час затягування стібка й одночасно величина ходу вушка ниткопритягувача регулюються поворотом колінчастого пальця ^ 6 кривошипа після ослаблення гвинтів 7.

Механізм човника

На головному валу 1 (рис. 6) двома упорними гвинтами кріпиться конічне косозубе зубчасте колесо 36, яке з’єднується із зубчастим колесом 37, закріпленим двома упорними гвинтами на вертикальному валу 38. Вал 38 обертається у двох втулках 39 і 40, закріплених у стійці рукава швейної машини двома упорними гвинтами. На нижньому кінці вала 38 двома упорними гвинтами кріпиться зубчасте колесо 41, яке з’єднується із зубчастим колесом 42, закріпленим на проміжному валу 43. Вал 43 встановлюється всередині пустотілого вала підйому 44. На передньому кінці вала 43 двома упорними гвинтами кріпиться зубчасте колесо 45, яке з’єднується із зубчастим колесом 46, закріпленим двома упорними гвинтами 47 на човниковому валу 48. Загальне передаточне число трьох пар зубчастих коліс дорівнює 1:2.

Човниковий пристрій складається із човника 49, шпулетримача 50, шпульного ковпачка 51 і шпульки 52. Знизу до човника 49 двома гвинтами прикріплюється запобіжник 53. Човник 49 хвостовиком вставляється в пустотілий човниковий вал 48. У передній кінець вала загвинчується гвинт 54, через отвір якого вставляється гвинт 55. Різьбова частина гвинта 55 загвинчується у хвостовик човника, втягуючи його в човниковий вал і створюючи надійне з’єднання. Вал 48 встановлюється у втулці 56, що під платформою машини закріплюється упорним гвинтом 57. Від осьових зсувів вал 48 утримується буртиком, що впирається в задній торець втулки 56, і головкою гвинта 54.

Обертальний рух головного вала 1 за допомогою трьох пар зубчастих коліс передається човнику ^ 49, який обертається за годинниковою стрілкою, якщо дивитися з боку шпульного ковпачка.

Регулювання:

Час підходу носика човника до голки регулюється поворотом човникового вала ^ 48 після ослаблення гвинтів 47 зубчастого колеса 46; при виконанні цього регулювання встановлюють максимальну величину зиґзаґа; при лівому проколі голки, коли голка піднімається на 1,5 мм із крайнього нижнього положення, носик човника повинен проходити вище вушка голки на 2 мм, а при правому уколі, коли голка піднімається на 3,8-4 мм, носик човника повинен бути вище вушка на 1,5 мм.

Місце розташування носика човника відносно голки регулюється переміщенням вала ^ 48 разом із втулкою 56 уздовж їхньої осі після ослаблення гвинтів 47, зубчастого колеса 46 і гвинта 57.Рис. 6. Конструктивна схема швейної машини 26 кл. ПМЗ

^ Механізм зубчастої рейки

Механізм зубчастої рейки складається з кінематичних ланцюгів вертикальних і горизонтальних переміщень зубчастої рейки й вузла притискної лапки.

^ Кінематичний ланцюг вертикальних переміщень рейки. На головному валу 1 двома упорними гвинтами 58 кріпиться ексцентрик підйому 59, на який надівається верхня стягуюча головка шатуна 60. Нижня головка шатуна надівається на шарнірний циліндричний гвинт 61, що загвинчується в коромисло 62 і кріпиться в ньому гайкою 63. Коромисло 62 стягуючим гвинтом 64 кріпиться на пустотілому валу підйому 44, на передньому кінці якого стягуючим гвинтом 65 кріпиться коромисло 66. На шарнірний гвинт 67 надівається повзун 68, який, у свою чергу, вставляється у вилкувату головку куліси 69. Гвинт 67 закріплюється в коромислі 66 гайкою 70. До куліси 69 двома притискними гвинтами 71 кріпиться зубчаста рейка 72.

Якщо під дією ексцентрика 59 шатун 60 піднімається, то коромисла 62, 66 і вал 44 повертаються за годинниковою стрілкою, повзун 68 піднімає зубчасту рейку 72.

Кінематичний ланцюг горизонтальних переміщень зубчастої рейки. На головному валу ^ 1 двома упорними гвинтами 73 кріпиться ексцентрик просування 74, на нього надівається повзун 75, який охоплює вилкувата головка 76. Щоб повзун не мав осьових зсувів, до ексцентрика 74 притискним гвинтом 77 прикріплюється шайба 78. Нижня головка шатуна 76 з’єднується з коромислом 79 (з’єднання таке саме, що й у шатуна 60 з коромислом 62). Коромисло 79 стягуючим гвинтом 80 кріпиться на валу просування 81.

У рамку 82 вала 81 вставляється шарнірний гвинт 83, на який надівається куліса 69. З правої сторони шарнірний гвинт 83 закріплюється гайкою. Осьові зсуви валів 81 і 44 усуваються стопорними кільцями 84. У шатун 76 загвинчується шарнірний гвинт 85 і закріплюється гайкою 86. На шарнірний гвинт 85 надівається повзун 87, що вставляється в паз куліси-регулятора 88 для регулювання довжини стібка. Куліса-регулятор 88 у рукаві машини втримується притискним гвинтом 89. У кулісу-регулятор 88 загвинчується гвинт 90, на який надівається шайба 91 і пружина, потім нагвинчується гайка 92, що втримує кулісу-регулятор 88 у певному положенні.

Шатун 76 виконує складні рухи під дією ексцентрика ^ 74 і куліси-регулятора 88. Якщо шатун зміщається до працюючого, то повзун 87, рухаючись уздовж паза куліси-регулятора 88, опускає шатун 76. Коромисло 79, вал 81, рамка 82 повертаються за годинниковою стрілкою, а зубчаста рейка 72 зміщається до працюючого (холостий хід).

Регулювання:

Довжина стібка регулюється поворотом куліси-регулятора ^ 88 після ослаблення гайки 92; якщо кулісу-регулятор 88 повертати за годинниковою стрілкою, то рухи повзуна 87 близькі до вертикальних, і шатун 24 під дією повзуна 87 переміщається на більшу величину; у результаті чого стібок збільшується.

Висота підйому зубчастої рейки ^ 72 над голковою пластиною регулюється поворотом коромисла 66 на валу 44 після ослаблення гвинта 65.

Час підйому зубчастої рейки 72 регулюється поворотом головного вала 1 після ослаблення гвинтів 58 ексцентрика 59.

Час просування тканини регулюється поворотом головного вала ^ 1 після ослаблення гвинтів 73 ексцентрика 74.

Місце розташування зубчастої рейки в прорізі голкової пластини регулюється поворотом вала 81 після ослаблення гвинта 80 коромисла 79, якщо зубчасту рейку потрібно перемістити поперек платформи машини; при переміщенні зубчастої рейки уздовж платформи машини, окрім того, ослабляють гвинти стопорних кілець 84 на валу просування 81 і вал переміщають уздовж осі.

Кінематичний ланцюг притискної лапки. Шарнірна притискна лапка ^ 93 за допомогою стягуючого гвинта 94 кріпиться на стержні 95, що проходить через втулку 96, запресовану у фронтову частину машини, і через регулювальний гвинт 97. На стержні 95 упорним гвинтом 98 кріпиться стопорне кільце 99, на яке натискає пружина 100, що впирається зверху у гвинт 97 і створює тиск лапки на тканину. Вільно на стержень 95 надівається кронштейн 101, між напрямними якого стягуючим гвинтом 102 кріпиться муфточка 103. Палець муфточки вставляється в паз фронтової частини машини й запобігає довільному поворотові стержня 95 притискної лапки навколо своєї осі.

Палець кронштейна 101 опирається на важіль 104 підйому лапки, що встановлюється на циліндричному шарнірному гвинті ^ 105. Із другим пальцем кронштейна 101 стикається ліве плече важеля 106. Третій палець кронштейна 101 виконаний у вигляді клина й служить для послаблення натягу верхньої нитки при підйомі притискної лапки, тиснучи на стержень 107 регулятора натягу верхньої нитки. Важелі 106 і 108 встановлюються на шарнірних циліндричних гвинтах 109 і 110. В отвір правого плеча важеля 108 вставляється верхній кінець шатуна 111.

При підйомі притискної лапки колінопідйомником шатун 111, піднімаючись, повертає важіль 108 проти годинникової стрілки, важіль 106 повертається за годинниковою стрілкою і, натискаючи на другий палець кронштейна 101, піднімає притискну лапку.

Регулювання:

Сила тиску притискної лапки на тканину регулюється гвинтом ^ 97.

Висота підйому лапки над голковою пластиною регулюється переміщенням притискної лапки разом зі стержнем 95 по вертикалі після ослаблення гвинтів 98, 102.

Положення лапки відносно голки регулюється поворотом стержня ^ 95 навколо його осі після ослаблення гвинта 102 муфточки 103.

Заправлення ниток у машині

Заправлення верхньої нитки аналогічні заправленню у звичайних швейних машинах човникового стібка.

Заправлення нижньої нитки має деякі особливості: коли шпульку вкладають у шпульний ковпачок 51 (рис. 6), то нитка зі шпульки вводиться в прорізь А, підводиться під пластинчасту пружину й проводиться в прорізь Б, потім нитка заправляється усередину шпульного ковпачка й виводиться через отвір В назовні.

Схожі:

Лабораторна робота №5 швейні машини для виконання зиґЗАҐоподібної строчки iconЛабораторна робота №12 швейні машини-напівавтомати для виконання прямих петель човниковим стібком лабораторна робота №12 виконується на прикладі швейної машини-напівавтомату 25-а кл
Призначення, будова та регулювання механізму голки швейної машини-напівавтомату 25-а кл
Лабораторна робота №5 швейні машини для виконання зиґЗАҐоподібної строчки iconЛабораторна робота №6 швейні машини для виконання потайних стібків
Призначення, будова та регулювання механізму зубчастої рейки швейної машини 85 кл
Лабораторна робота №5 швейні машини для виконання зиґЗАҐоподібної строчки iconЛабораторна робота №7 швейні машини для виконання стібків класу 500
Призначення, будова та регулювання механізму зубчастих рейок швейної машини 85 кл
Лабораторна робота №5 швейні машини для виконання зиґЗАҐоподібної строчки iconЛабораторна робота №9 швейні машини-напівавтомати для пришивання гудзиків човниковим стібком лабораторна робота №9 виконується на прикладі швейної машини-напівавтомату 27 кл. Зміст звіту
Призначення, будова та регулювання механізму голки швейної машини-напівавтомату 27 кл
Лабораторна робота №5 швейні машини для виконання зиґЗАҐоподібної строчки iconЛабораторна робота №8 швейні машини для виконання стібків типу 406
Призначення, будова та регулювання механізму зубчастих рейок швейної машини 876 кл
Лабораторна робота №5 швейні машини для виконання зиґЗАҐоподібної строчки iconЛабораторна робота №10 виконується на прикладі швейної машини-напівавтомату 95 кл. Зміст звіту
Призначення, будова та регулювання механізму двигуна тканини швейної машини-напівавтомату 95 кл
Лабораторна робота №5 швейні машини для виконання зиґЗАҐоподібної строчки iconЛабораторна робота №11 виконується на прикладі швейної машини-напівавтомату 220 кл. Зміст звіту
Призначення, будова та регулювання механізму човника швейної машини-напівавтомату 220 кл
Лабораторна робота №5 швейні машини для виконання зиґЗАҐоподібної строчки iconЛабораторна робота №2 (Фізика, 10 клас, за новою програмо) Тема: Лабораторна робота №2. Вимірювання сил
...
Лабораторна робота №5 швейні машини для виконання зиґЗАҐоподібної строчки iconЛабораторна робота №9 Використання мови sql для роботи з базою даних у форматі InterBase Порядок виконання роботи 1
Відкрити у Delphi проект для роботи з базою даних у форматі InterBase з лр №7. Перевірити правильність виконання запиту до таблиці...
Лабораторна робота №5 швейні машини для виконання зиґЗАҐоподібної строчки iconЛабораторна робота №10 Використання мови sql для роботи з базою даних у форматі Mysql порядок виконання роботи 1
Відкрити у Delphi проект для роботи з базою даних у форматі Mysql з лр №8. Перевірити правильність виконання запиту до таблиці бази...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи