Фарбований шакал icon

Фарбований шакал
Скачати 13.68 Kb.
НазваФарбований шакал
Дата конвертації21.02.2013
Розмір13.68 Kb.
ТипДокументи

Фарбований шакал

У лісовому краю жив шакал на ймення Чандарава. Одного разу від лютого голоду він забився у місто. З усіх сторін збіглися голодні пси і, голосно гавкаючи, кинулися на нього. Нещадно покусаний, рятуючи життя, шакал шмигнув у дім маляра, а там ускочив у велику бочку із синьою фарбою. Звідти він виліз геть синій. Пси, що чекали на нього під дверима дому, навіть не впізнали його, і пофарбований шакал спокійно побіг до рідного лісу.

Забачивши дивовижного звіра із синьою, як у самого бога Шіви, шиєю, лісові мешканці - леви, тигри, пантери, вовки та і решта - із жахом кинулися тікати.

Хто знає, чого сподіватися від цього чудовиська, - прика­зували вони. - Краще сховатись од нього подалі.

Чому ви всі втікаєте? - зупиняв їх Чандарава. - Вам нема чого боятися. Мене сьогодні створив сам Брахман1. «Віднині помазаний мною на царство, - сказав він,- ти будеш володарем над усіма звірами».

- Прав нами, о царю! - визнали його лісові мешканці.

Новоспечений «цар» подарував левові посаду головного радника, тигра зробив керуючим палацом, пантері довірив охорону царської скарбниці, а вовка призначив палацовим сторожем. Зі своєю ріднею, шакалами, він навіть не захотів говорити: наказав вигнати геть усіх до одного.

Із того часу всі хижаки приносили здобич шакалові, а вже він - своєю царською владою - розподіляв її між своїми підданими.

Якось, сидячи на раді, він почув десь далеко тужливе виття шакалів. І тут од великої радості з його очей полилися сльози, він скочив і голосно завив у відповідь. Звірі одразу збагнули, хто перед ними.

- Як же обдурив нас цей пройдисвіт?! - у гніві вигукували вони.

- Це ж усього-на-всього жалюгідний шакал! За обман - розірвати негідника!

Шакал намагався було втекти, але його наздогнали й роздерли на дрібні шматки.


1Брахман - представник вищого суспільного кола в Індії; тут: Бог-творець.
Схожі:

Фарбований шакал iconТема. Індійська народна казка «Фарбований шакал» та казка
Обладнання: портрет І. Франка, зміст казок «Фарбований шакал» та «Фарбований Лис», ілюстрації до казок
Фарбований шакал iconТема. Індійська народна казка «Фарбований шакал». Викриття в образах тварин негативних людських якостей. Філософський зміст казки

Фарбований шакал iconФарбований шакал
Забачивши дивовижного звіра із синьою, як у самого бога Шіви, шиєю, лісові мешканці леви, тигри, пантери, вовки та і решта із жахом...
Фарбований шакал iconІван Франко «Фарбований лис»
Дійшло до того, що він у білий день вибирався на полювання й ніколи не вертавсь з порожніми руками. Незвичайне щастя і його хитрість...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи