Урок 13/13. Узагальнюючий урок за темою «Механічний рух» Мета уроку: узагальнити вивчений з теми «Механічний рух» навчальний матеріал. Тип уроку: урок закріплення знань icon

Урок 13/13. Узагальнюючий урок за темою «Механічний рух» Мета уроку: узагальнити вивчений з теми «Механічний рух» навчальний матеріал. Тип уроку: урок закріплення знань




Скачати 39.12 Kb.
НазваУрок 13/13. Узагальнюючий урок за темою «Механічний рух» Мета уроку: узагальнити вивчений з теми «Механічний рух» навчальний матеріал. Тип уроку: урок закріплення знань
Дата конвертації09.01.2013
Розмір39.12 Kb.
ТипУрок

Урок 13/13. Узагальнюючий урок за темою «Механічний рух»

Мета уроку: узагальнити вивчений з теми «Механічний рух» навчальний матеріал.

Тип уроку: урок закріплення знань.

План уроку


Контроль знань

15 хв

Самостійна робота № 5 «Механічні коливання. Звук»

Закріплення вивченого матеріалу

30 хв

1. Розв’язання тестових задач.

2. Розв’язання якісних задач


^ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРОВЕДЕНЯ ЕТАПУ УРОКУ ПО ЗАКРІПЛЕННЮ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

На цьому етапі вчителеві необхідно узагальнити вивчений матеріал за темою «Механічний рух».

Формуванню розуміння цієї теми найбільшою мірою сприяє розв’язання якісних і розрахункових завдань.

Для цього необхідно ретельно підібрати завдання й виробити продуману методику роботи з ними. Особливу увагу слід приділити усвідомленню учнем всіх етапів роботи із задачами — тільки це може викликати в нього інтерес до розв’язання задач і, як наслідок, досягти успіхів, перетворивши «негативний імідж» задач на «позитивний».

Бажано складати задачі так, щоб правильність отриманих числових значень учень міг оцінити за допомогою здорового глузду й життєвого досвіду, а не тільки порівнюючи їх з «правильними» наприкінці підручника або задачника.

На даному уроці, узагальнюючи вивчений матеріал, можна запропонувати учням задачі у вигляді тестів. Розглянемо кілька прикладів таких завдань.

^ 1. Розв’язання тестових завдань

Можна запропонувати вчителеві таку методику роботи із клаом. Учням дається ситуаційне питання, при цьому відповідати може не один учень, а весь клас: якщо учні вважають твердження правильним, то піднімають догори палець, якщо ж вони вважають дане твердження неправильним, то піднімають догори кулачок.

У такий спосіб працює не один учень, а весь клас. Крім того, якщо частина учнів на те саме твердження піднімали пальчик, а частина учнів — кулачок, то виникає дискусія: хто ж з них має рацію? Заслухавши пояснення однієї й іншої групи учнів, знаходимо спільно правильну відповідь.


^ 1. Шлях, що пройшло тіло, — це…

А ...лінія, уздовж якого рухається тіло;

Б ...довжина ділянки траєкторії;

В ...відношення часу руху тіла і його швидкостей;

^ Г ...відношення швидкості руху тіла й часу руху.

2. Велосипедист їде по прямому шосе зі швидкістю 10 м/с. Швидкість вітру 2 м/с. Виберіть правильне твердження.

^ А Якщо вітер попутний, то швидкість вітру відносно велосипедиста дорівнює 12 м/с.

Б Якщо вітер зустрічний, то швидкість вітру відносно велосипедиста дорівнює 8 м/с.

^ В Точка на ободі колеса велосипеда здійснює криволінійний рух.

Г 1 км велосипедист проїде за 10 хв.


3. Довжина хвилинної стрілки баштових годинників дорівнює 3 м. Виберіть, які з наведених чотирьох тверджень правильні, а які — неправильні.

^ А Період обертання хвилинної стрілки 12 год.

Б За 1 год кінець стрілки пройде шлях, менший 20 м.

В Кінець стрілки рухається зі швидкістю, меншою за 0,6 см/с.

Г За добу кінець хвилинної стрілки пройде шлях, більший за 450 м.


^ 4. Період коливань математичного маятника…

А ...залежить від довжини нитки;

Б ...залежить від маси вантажу;

В ...залежить від амплітуди коливань;

^ Г ...не залежить від земного притягання.

5. Гойдалка рухалася із крайнього лівого положення в крайнє праве протягом 2 с. Виберіть, які з наведених чотирьох тверджень правильні, а які — неправильні.

^ А Період коливань 4 с.

Б Частота коливань 2 Гц.

В Якщо відпустити гойдалку, то її коливання будуть незатухаючими.

Г Якщо довжину мотузки, на якій висить гойдалка, зменшити вдвічі, то період коливань також зменшиться вдвічі.


Відповіді:

1

2

3

4

5

Б

В

Б В Г

А

А



^ 2. Розв’язання якісних завдань

1. Наведіть приклади, коли траєкторія може бути відома ще до початку руху.

2. Які основні властивості математичного й пружинного маятників? Де їх використовують? Що спільного у пружинного й математичного маятників?

3. Чому звучання симфонічного оркестру зовсім різне в концертному залі й на відкритому повітрі?

4. Галілео Галілей використав свій пульс для вимірювання часу. (Триста років тому секундомірів не було). Чи зможете ви визначити, чи рівномірно рухається поїзд на даній ділянці, чи ні, використовуючи свій пульс? Як це зробити?

5. Як використовують ультразвукові хвилі тварини, показані на рисунку? Розкажіть про це докладніше.

Джерела:

1. Усі уроки фізики. 8 клас./ Кирик Л. А.— Х.: Вид. група «Основа», 2008.— 352 с.



Схожі:

Урок 13/13. Узагальнюючий урок за темою «Механічний рух» Мета уроку: узагальнити вивчений з теми «Механічний рух» навчальний матеріал. Тип уроку: урок закріплення знань iconУрок 25/67. Узагальнюючий урок Мета уроку: узагальнити вивчений матеріал за темою «Теплові явища»; підготувати учнів до майбутнього тематичного оцінювання знань
На цьому уроці вчителеві необхідно узагальнити вивчений матеріал за темою «Теплові явища» і підготувати учнів до підсумкового тематичного...
Урок 13/13. Узагальнюючий урок за темою «Механічний рух» Мета уроку: узагальнити вивчений з теми «Механічний рух» навчальний матеріал. Тип уроку: урок закріплення знань iconУрок 1 Механічний рух Мета уроку: ознайомити учнів з основними поняттями, що характеризують механічний рух; увести поняття
...
Урок 13/13. Узагальнюючий урок за темою «Механічний рух» Мета уроку: узагальнити вивчений з теми «Механічний рух» навчальний матеріал. Тип уроку: урок закріплення знань iconКонспект уроку Визначте головну тему уроку. Зазвичай тема випливає з тематичного плану і навчальної програми з конкретного предмета
Вкажіть тип уроку: урок ознайомлення з новою інформацією або урок закріплення пройденого матеріалу, комбінований урок, повторювально-узагальнюючий,...
Урок 13/13. Узагальнюючий урок за темою «Механічний рух» Мета уроку: узагальнити вивчений з теми «Механічний рух» навчальний матеріал. Тип уроку: урок закріплення знань iconУрок 2/70 Підсумковий урок Мета уроку: підбити підсумок вивчення курсу фізики у 8 класі. Тип уроку: урок закріплення знань. Методичні рекомендації

Урок 13/13. Узагальнюючий урок за темою «Механічний рух» Мета уроку: узагальнити вивчений з теми «Механічний рух» навчальний матеріал. Тип уроку: урок закріплення знань iconОбладнання: картки із завданнями, олівці, гумки, лінійки, ручки. Тип уроку: урок систематизації та узагальнення знань. Форма проведення: урок-гра «Топографічний марафон»
Мета: установити рівень оволодіння та засвоєння учнями теоретичних знань; повторити вивчений навчальний матеріал; перевірити рівень...
Урок 13/13. Узагальнюючий урок за темою «Механічний рух» Мета уроку: узагальнити вивчений з теми «Механічний рух» навчальний матеріал. Тип уроку: урок закріплення знань iconКонтрольна робота з теми «Механічний рух»
«Механічний рух», рівень сформованості навичок розв’язування задач на застосування формул рівномірного, нерівномірного, обертального...
Урок 13/13. Узагальнюючий урок за темою «Механічний рух» Мета уроку: узагальнити вивчений з теми «Механічний рух» навчальний матеріал. Тип уроку: урок закріплення знань iconУрок 7 Рівномірний рух по колу Мета уроку: ознайомити учнів із природою рівномірного руху по колу, з фізичними величинами, що характеризують цей рух. Тип уроку: комбінований урок
Мета уроку: ознайомити учнів із природою рівномірного руху по колу, з фізичними величинами, що характеризують цей рух
Урок 13/13. Узагальнюючий урок за темою «Механічний рух» Мета уроку: узагальнити вивчений з теми «Механічний рух» навчальний матеріал. Тип уроку: урок закріплення знань iconУрок алгебри у 8 класі. Тема уроку. Квадратні рівняння Мета уроку: формувати уміння розв'язувати квадратні рівняння. Тип уроку: комбінований. Хід уроку
Повідомлення теми і мети. Здійснення мотивації навчаль­но-пізнавальної діяльності учнів. Урок проводиться в формі подорожі до Єгипетської...
Урок 13/13. Узагальнюючий урок за темою «Механічний рух» Мета уроку: узагальнити вивчений з теми «Механічний рух» навчальний матеріал. Тип уроку: урок закріплення знань iconУрок 1 Тема: Вступний інструктаж з техніки безпеки. Механічний рух
Тема: Вступний інструктаж з техніки безпеки. Механічний рух. Відносність руху. Траєкторія. Пройдений тілом шлях
Урок 13/13. Узагальнюючий урок за темою «Механічний рух» Мета уроку: узагальнити вивчений з теми «Механічний рух» навчальний матеріал. Тип уроку: урок закріплення знань iconУрок Тематичне оцінювання Мета уроку: контроль рівня навчальних досягнень учнів за темою. Тип уроку: урок контролю. Обладнання: комплект завдань тематичного оцінювання
Насамперед треба підбити підсумки попереднього уроку, повідомити оцінки за лабораторні роботи 4 і 5 та за самостійну роботу. Якщо...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи