Урок 1/69. Способи заощадження енергетичних ресурсів Мета уроку: показати учням роль енергії в житті людини. Тип уроку: урок узагальнення й систематизації знань icon

Урок 1/69. Способи заощадження енергетичних ресурсів Мета уроку: показати учням роль енергії в житті людини. Тип уроку: урок узагальнення й систематизації знань




НазваУрок 1/69. Способи заощадження енергетичних ресурсів Мета уроку: показати учням роль енергії в житті людини. Тип уроку: урок узагальнення й систематизації знань
Дата конвертації09.01.2013
Розмір37.6 Kb.
ТипУрок

Урок 1/69. Способи заощадження енергетичних ресурсів

Мета уроку: показати учням роль енергії в житті людини.

Тип уроку: урок узагальнення й систематизації знань.


РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ УРОКУ

1. Роль теплоенергетики в житті людини

Невідомий китайський поет дві з половиною тисячі років тому писав:

Якщо ви думаєте на рік уперед — сійте зерна.

Якщо ви думаєте на 10 років уперед — саджайте дерева.

Якщо ви думаєте на 100 років уперед — виховуйте людину.

Напевно, це і є основна мета екологічної освіти.

Основу життя людини складає навколишнє природне середовище, а основу сучасної цивілізації — викопні природні ресурси й енергія, що з них виробляється, включаючи найбільш технологічний її вид — електроенергію.

У цей час саме тепловій енергетиці належить визначальна роль у виробництві електроенергії в усьому світі. У середині 90-х років у структурі світового виробництва електроенергії, що перевищувала 13 трлн кВт ⋅ год, ТЕС становили 64,5 %, АЕС — 16,9 %, ГЕС — 18,4 %.

Домінуючі позиції теплової енергетики збережуться, мабуть, і в подальшій перспективі. Тому майбутнє енергетики буде істотно залежати від забезпечення допустимого рівня впливу теплових електростанцій на навколишнє середовище.

Протягом багатьох століть полум’я багаття або печі було практично єдиним джерелом енергії для людей. І тільки в XX сторіччі альтернативні (не теплові) джерела енергії стали відігравати велику роль у житті людини.

Альтернативні джерела, розробка й створення яких потребує значних витрат, з’явилися «не від гарного життя». Адже в минулому сторіччі різко збільшилося використання теплових машин. Мова йде в першу чергу про автомобілі й інші транспортні пристрої, які використовують продукти переробки нафти (бензин, гас і т. ін.).

Практично скрізь для обігрівання житла й приготування їжі використовують теплові пристрої, що спалюють природний газ. Газ, нафту, вугілля використовують для вироблення електроенергії на теплових електростанціях. Однак і нафта, і природний газ, і вугілля є викопними ресурсами, запаси яких обмежені.

Швидке збільшення кількості теплових машин призвело до різкого зменшення значної частини викопних ресурсів.

Мільйони й мільйони автомобілів усього приблизно за 100 років «з’їли» практично всі світові запаси нафти. Природного газу, за оцінками фахівців, також залишилося не дуже багато, приблизно років на 40.


^ 2. Як зберегти енергетичні ресурси?

Невтішні прогнози, наведені вище, свідчать про те, що через 10–15 років звичні для нас види палива будуть на грані зникнення.

Що ж робити? Зараз пропонується три напрямки вирішення проблеми майбутнього «енергетичного голоду».

^ Перший напрямок: це економія існуючих корисних копалин. Економія передбачає використання нових технологічних рішень — енергозберігаючих технологій.

Другий напрямок: поступова заміна викопного палива на паливо, одержуване з рослин. Наприклад, масло, одержуване з деяких рослин, можна переробляти в дизельне паливо. Розрахунки показують, що посівні площі нашої країни дозволяють повністю забезпечити внутрішні проблеми в паливі.

^ Третій напрямок: використання альтернативних джерел енергії, насамперед ядерної й термоядерної. Палива для атомних станцій вистачить на кілька сотень років. У багатьох країнах (Україна, Росія, Франція, США) цей вид видобутку електроенергії є одним з провідних. В Україні на атомних електростанціях виробляють близько половини всієї електроенергії.

Невичерпним джерелом енергії може стати термоядерна енергія. Запасів важкого водню (палива для термоядерної установки) у Світовому океані вистачить для забезпечення потреб людства на кілька тисячоліть.


^ 3. Енергозберігаючі технології

Найяскравіший приклад енергозберігаючої технології — заміна традиційних ламп накалювання на новий вид економічних ламп. Якщо замінити всі звичайні лампочки накалювання на нові, то споживання енергії для освітлення квартир зменшиться при-

близно в 10 разів.

У звичайній лампі струм нагріває нитка накалювання, що випромінює світло. Однак у світло перетвориться тільки мала частина електроенергії. Інфрачервоне випромінювання людське око не бачить, воно сприймається як тепло. Енергозберігаючі лампи, заповнені газом і покриті флуоресціюючою сполукою, при рівному споживанні електроенергії дають більше світла, ніж лампи накалювання.

Наприклад, австралійський уряд збирається заборонити застосування традиційних ламп накалювання й перейти на енергозберігаючі лампи, що повинне скоротити споживання електроенергії й поліпшити екологію країни.

Ученими США створений світний фотонний пластик, що зможе замінити електричні лампочки.

Найбільша кількість енергії в наших квартирах іде на їх обігрівання. Отже, із цього й потрібно починати заощаджувати. Заміна традиційних вікон на склопакети, утеплення дверей, нанесення теплозахисних покриттів на зовнішні стіни будинків дозволяє зменшити споживання тепла на десятки відсотків.

Якщо застосовувати не один якийсь пристрій, а вживати цілий комплекс заходів, можна зменшити споживання енергії в багато разів.

Джерела:

1. Усі уроки фізики. 8 клас./ Кирик Л. А.— Х.: Вид. група «Основа», 2008.— 352 с.

2. Сайти: newsru.com



Схожі:

Урок 1/69. Способи заощадження енергетичних ресурсів Мета уроку: показати учням роль енергії в житті людини. Тип уроку: урок узагальнення й систематизації знань iconУрок 5/39. «Золоте правило» механіки. Ккд мета уроку: пояснити учням поняття ккд. Тип уроку: комбінований урок. План уроку Контроль знань
Ця частина енергії перетворюється у внутрішню, тобто вона йде на нагрівання тіла. Отже, механізм передає лише частину енергії, отриманої...
Урок 1/69. Способи заощадження енергетичних ресурсів Мета уроку: показати учням роль енергії в житті людини. Тип уроку: урок узагальнення й систематизації знань iconУрок 2/44. Способи зміни внутрішньої енергії Мета уроку: познайомити учнів із двома способами зміни внутрішньої енергії. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу. План уроку
Ми вже знаємо, що внутрішню енергію тіла можна збільшити, виконавши роботу — за допомогою тертя або стиску газу. А коли газ розширюється,...
Урок 1/69. Способи заощадження енергетичних ресурсів Мета уроку: показати учням роль енергії в житті людини. Тип уроку: урок узагальнення й систематизації знань iconУрок узагальнення і систематизації знань
У статті подається типологія уроків та методика проведення уроку узагальнення і систематизації знань учнів з української мови
Урок 1/69. Способи заощадження енергетичних ресурсів Мета уроку: показати учням роль енергії в житті людини. Тип уроку: урок узагальнення й систематизації знань iconОбладнання: картки із завданнями, олівці, гумки, лінійки, ручки. Тип уроку: урок систематизації та узагальнення знань. Форма проведення: урок-гра «Топографічний марафон»
Мета: установити рівень оволодіння та засвоєння учнями теоретичних знань; повторити вивчений навчальний матеріал; перевірити рівень...
Урок 1/69. Способи заощадження енергетичних ресурсів Мета уроку: показати учням роль енергії в житті людини. Тип уроку: урок узагальнення й систематизації знань iconУрок 3/45. Конвекція Мета уроку: познайомити учнів з конвекцією як одним зі способів передачі енергії в рідинах і газах; показати значення конвекції в житті людини
Мета уроку: познайомити учнів з конвекцією як одним зі способів передачі енергії в рідинах і газах; показати значення конвекції в...
Урок 1/69. Способи заощадження енергетичних ресурсів Мета уроку: показати учням роль енергії в житті людини. Тип уроку: урок узагальнення й систематизації знань iconУрок 2/70 Підсумковий урок Мета уроку: підбити підсумок вивчення курсу фізики у 8 класі. Тип уроку: урок закріплення знань. Методичні рекомендації

Урок 1/69. Способи заощадження енергетичних ресурсів Мета уроку: показати учням роль енергії в житті людини. Тип уроку: урок узагальнення й систематизації знань iconУрок 4/38. Закон збереження механічної енергії Мета уроку: розкрити сутність закону збереження енергії в механіч них процесах. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу
У всіх видів енергії є загальна властивість: енергія нізвідки не виникає й нікуди не зникає, вона лише переходить із одного виду...
Урок 1/69. Способи заощадження енергетичних ресурсів Мета уроку: показати учням роль енергії в житті людини. Тип уроку: урок узагальнення й систематизації знань iconУрок для 5 класу Мета уроку
Мета уроку: Дати учням поняття про довідкову літературу, розкрити її значення в житті людини. Навчити користуватися словниками, довідниками,...
Урок 1/69. Способи заощадження енергетичних ресурсів Мета уроку: показати учням роль енергії в житті людини. Тип уроку: урок узагальнення й систематизації знань iconУроку. Взаємодія тіл. Навчальна мета. Здійснення контролю знань учнів по темі "Взаємодія тіл". Тип уроку. Урок-залік ( спарений урок ). Хід уроку
Кожен учень почергово проходить всі етапи і здає свої результати експертній комісії
Урок 1/69. Способи заощадження енергетичних ресурсів Мета уроку: показати учням роль енергії в житті людини. Тип уроку: урок узагальнення й систематизації знань iconУрок – суд Мета уроку
Мета уроку: з’ясувати роль хімії у житті суспільства, співставити усі «за» і «проти»
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи