Тема: Електричний струм у різних середовищах (металах) та його використання Мета icon

Тема: Електричний струм у різних середовищах (металах) та його використання Мета




Скачати 26.68 Kb.
НазваТема: Електричний струм у різних середовищах (металах) та його використання Мета
Дата конвертації25.03.2014
Розмір26.68 Kb.
ТипДокументи

Тема: Електричний струм у різних середовищах (металах) та його використання

Мета:

навчальна: розширити та поглибити знання учнів про електричний струм у різних середовищах, систематизувати та узагальнити знання щодо протікання струму в різних середовищах за допомогою таблиці; показати практичну значущість набутих знань у побуті, техніці, на виробництві.

розвиваюча:розвивати зацікавленість до вивчення фізики; розвивати логічне мислення через проведення таких операцій як аналіз, порівняння, систематизація.

виховна: виховувати в учнів любов до рідної природи, повагу до оточуючого середовища.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

План уроку

  1. Організаторські питання (3 хв)

  2. Вивчення нового матеріалу (30 хв)

  3. Закріплення вивченого матеріалу (10 хв)

  4. Домашнє завдання (2 хв)

Хід уроку

1. Організаторські питання

Перевірка відсутніх, повідомлення теми уроку

2. Вивчення нового матеріалу

Електронна теорія так пояснює відмінності у властивостях провідників і діелектриків: в одних тілах є вільні носії зарядів, які можуть переміщатися в різних напрямках, а в інших тілах носії електричних зарядів зв’язані й можуть лише трохи зміщуватися в ту або іншу сторону.

Природа носіїв зарядів у металах доведена класичними дослідами Рікке, Мандельштама–Папалекси й Толмена–Стюарта. Дослід Рікке дозволяє зробити висновок, що струм у металах забезпечують не іони, а електрони.

Прямі докази електронної природи струму в металі дали досліди Мандельштама– Папалекси (1913) і Толмена–Стюарта (1916).

У цих дослідах було встановлене відношення заряду електрона до його маси:

,

що відповідає встановленому раніше з інших дослідів.

З дослідів легко встановити, що опір металів залежить від температури. Якщо за температури 0 °С, опір провідника дорівнює ^ R0 , а за температури T він дорівнює R, то відносна зміна опору, як показує дослід, прямо пропорційна зміні температури.

Під час нагрівання провідника його геометричні розміри змінюються незначною мірою.

Опір провідника змінюється в основному за рахунок зміни його питомого опору: .

Тут α — температурний коефіцієнт опору. Для чистих металів α ≈1/273 К-1 .

1911 року голландський фізик Камерлінг-Оннес виявив, що під час охолодження ртуті в рідкому гелії її опір спочатку змінюється поступово, а потім за температури 4,15 К різко знижується до нуля.

^ Явище, яке полягає в тому, що опір провідника за певної температури стає рівним нулю, називають надпровідністю.

Практичне застосування надпровідності набуває поширення.

Поряд з надпровідними магнітами, надпровідними магнітометрами існує ряд інших технічних пристроїв і вимірювальних приладів, заснованих на використанні різних властивостей надпровідників.

3. Закріплення вивченого матеріалу

  • відмінність провідників від діалектриків

  • природа носіїв заряду

  • поняття надпровідності

  1. Домашнє завдання

____________________________________________________________________________



Схожі:

Тема: Електричний струм у різних середовищах (металах) та його використання Мета iconТема: Електричний струм у різних середовищах (газах) та його використання. Плазма та її властивості. (Практичне застосування плазми) Мета уроку
Розвиваюча: показати роль фізичного знання вжитті людини та в суспільному розвитку
Тема: Електричний струм у різних середовищах (металах) та його використання Мета iconТема: Електричний струм у різних середовищах (рідинах) та його використання Мета уроку
З курсу хімії та курсу фізики 9 класу вам відомо, що всі речовини поділяються на електроліти і неелектроліти. Електроліти характеризуються...
Тема: Електричний струм у різних середовищах (металах) та його використання Мета iconЗакон збереження щодо теплових явищ. Розділ Електродинаміка. 1 Електричне поле. Закони постійног струму. Електричний струм в різних середовищах. 2 Магнітне поле. Електромагнітна взаємодія. Розділ Коливання і хвилі
Голова приймальної комісії Ковельського промислово-економічного коледжу Луцького нту
Тема: Електричний струм у різних середовищах (металах) та його використання Мета iconПитання для контролю знань учнів по темі «Електричний стум у різних середовищах»
При визначенні електрохімічного еквівалента міді учень протягом 5 хв пропускав через розчин мідного купоросу струм 1,2 А. За цей...
Тема: Електричний струм у різних середовищах (металах) та його використання Мета iconТема: Аналіз контрольної роботи. Електричний струм. Електричне коло Мета уроку
Нагадаємо, що під електричним струмом розуміють напрямлений рух заряджених частинок або тіл. Струм супроводжується певними фізичними...
Тема: Електричний струм у різних середовищах (металах) та його використання Мета iconТема «Електричний струм у газах. Самостійний та несамостійний розряди.»

Тема: Електричний струм у різних середовищах (металах) та його використання Мета iconТема: Робота та потужність електричного струму. Міри та засоби безпеки під час роботи з електричними пристроями Мета уроку
Навчальна: навчити учнів обраховувати, яку роботу виконує електричний струм; визначати його потужність; ознайомити із мірами та засобами...
Тема: Електричний струм у різних середовищах (металах) та його використання Мета iconМатеріали з фізики до уроків у лютому (карантин)
Проходження світла в різних оптимальних середовищах. Заломлення світла в різних оптичних середовищах
Тема: Електричний струм у різних середовищах (металах) та його використання Мета iconОптикою. У геометричній оптиці використовується поняття світлового променя І розглядаються закономірності поширення світлових променів у різних середовищах І в різних спеціальних оптичних пристроях (наприклад, в лінзах І в приладах, в яких застосовуються лінзи).
В однорідних середовищах і при відсутності перешкод світло поширюється прямолінійно. Це твердження називають законом прямолінійного...
Тема: Електричний струм у різних середовищах (металах) та його використання Мета iconТема уроку: Закони електричного струму 9кл. Мета уроку: повторити, узагальнити й систематизувати набуті учнями знання з теми «Електричний струм»
Обладнання: мультимедійний проектор, презентація запитань, 2 дзвоники, 3 лампочки, 2 джерела струму, 4 вмикачі, 2 ялинкові гірлянді...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи