Соціальні ініціативи Президента України – запорука якісних змін життя громадян icon

Соціальні ініціативи Президента України – запорука якісних змін життя громадян
НазваСоціальні ініціативи Президента України – запорука якісних змін життя громадян
Дата конвертації27.01.2013
Розмір88.9 Kb.
ТипДокументи


Соціальні ініціативи Президента України –

запорука якісних змін життя громадян

З перших днів роботи Уряд на основі стабілізації економіки поетапно забезпечував підвищення соціальних стандартів. Не дивлячись на те, що Уряд приступив до виконання повноважень з березня 2010 року, а державний бюджет на 2011 рік було прийнято у кінці квітня 2010 року, соціальні стандарти були підвищені з 1 січня 2010 року. Усім пенсіонерам та одержувачам державних соціальних допомог, виплати були перераховані та доплачені з 01 січня 2010 року. Працівникам бюджетної сфери заробітна плата також була доплачена з 1 січня 2010 року. Програма проголошених Президентом України В.Ф.Януковичем соціальних ініціатив - є логічним продовженням соціальної політики, яку нинішня влада послідовно проводить з 2010 року. Протягом останніх двох років обсяги соціальних виплат постійно нарощувалися. Починаючи з 2010 року, рівень мінімальної пенсії зріс майже на 70%, рівень мінімальної зарплати – майже на 46%.

Однією з найважливіших складових у ході реалізації соціальних ініціатив є адресність допомоги, яка надаватиметься. Адже збільшення виплат торкнеться, в першу чергу, найбідніших верств населення, серед яких – інваліди, сім’ї з дітьми, пенсіонери.

Зокрема, ця Програма передбачає проведення наступних першочергових кроків.

1. Впровадження європейських підходів до забезпечення громадян гідною роботою.

У цьому напрямку соціальні ініціативи Президента України В.Ф.Януковича стосуються створення робочих місць для молоді та людей передпенсійного віку, серед яких найвищий рівень безробіття. Ці робочі місця планується створювати за рахунок впровадження стимулів для підприємців, які надаватимуть роботу цим категоріям громадян.

2. Трудова пенсія – у залежності від трудового стажу та осучасненого заробітку.

В Херсонській області проводиться перерахунок пенсій шляхом перерахунку мінімальних розмірів пенсій, надбавок, додаткових пенсій, підвищень, компенсаційних виплат та визначення права на щомісячну державну адресну допомогу з урахуванням індексації відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» від 01 січня 2012 року, яким затверджено нові розміри соціальних стандартів. Мінімальний розмір пенсій, призначених відповідно до статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», визначається виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 01 січня 2012 року – 822,00 грн. Наступний перерахунок пенсій буде проведено з 01 квітня 2012 року виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність – 838 грн.

Результат:

Протягом травня-грудня 2012 року 8 млн. 845 тис. пенсіонерів отримає додатково щомісячно у середньому 103,60 гривень ( в області – біля 200 тисяч пенсіонерів отримають підвищення).

3. Для членів сімей померлих інвалідів війни – підвищення пенсійних виплат.

Урядовою постановою передбачено збільшення розмірів підвищень членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, які встановлюються до пенсії відповідно до частини четвертої статті 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

4. Для учасників війни – підвищення розміру пенсійних виплат.

З 1 травня 2012 року збільшити підвищення до пенсії для:

- учасників війни, нагороджених медалями, з 15 до 20%;

- учасників війни без нагород з 10 до 15%.

5. Військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу, які залишили службу, – гідну пенсію.

На даний час пенсію отримують 606,2 тис. осіб. Останній раз перерахунок пенсії здійснювався на початку 2008 року. Середній розмір пенсії у зв’язку з цим перерахунком складає для зазначених осіб:

– за вислугу років 1924,6 грн.;

– по інвалідності 2087,3 грн.;

– за втрату годувальника 948,8 грн.

6. Попередження негативних ситуацій у родині, особливо у сім’ях з дітьми, та надання своєчасної допомоги - основне завдання органів влади.

Результатом цієї роботи буде попередження проблем у сім’ї, зменшення майбутніх проблем, особливо при лікуванні громадян, утриманні дітей-сиріт у будинках-інтернатах тощо.

7. Сімейний затишок – дітям-сиротам та дітям, які залишилися без батьківського піклування.

Основною метою цієї ініціативи є поліпшення становища дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків, створення належних умов для їх фізичного, інтелектуального і духовного розвитку, підготовки до самостійного життя. Як результат – 24 тис. дітей-сиріт (в Херсонській області їх майже 3 тис. осіб) отримають сімейний затишок, що зіграє позивну роль у їх майбутньому житті, прискорить адаптацію до суспільного життя та поліпшиться соціальний захист дітей-сиріт.

8. Вперше в Україні - забезпечення малозабезпеченим пенсіонерам та інвалідам доходів не менше прожиткового мінімуму та підвищення рівня допомоги на дітей, малозабезпечених сімей.

9. Вперше в Україні за роки незалежності - кожному інваліду необхідний протез та колісне крісло.

283 тис. інвалідів потребують забезпечення протезами та кріслами колісними. Для цього необхідно у 2012 році 375,5 млн. грн., а у державному бюджеті передбачено 278,1 млн. грн. Таким чином забезпеченість складає 74,1 % ( у 2011 році було 40,3%). У 2012 році кожного інваліда необхідно забезпечити, який потребує протезом та кріслом коляскою. В результаті 283 тис. інвалідів (в області – 4,2 тис інвалідів) будуть забезпечені більш повноцінним життям.

10. Вперше в Україні - запровадження окремої державної підтримки сімей, які виховують дітей із дитячим церебральним паралічем.

На даний час проживає понад 30,4 тисячі дітей із ДЦП, які не отримують відповідної реабілітації у ранньому віці, що може надаватися при перебуванні із дельфінами та при їзді на конях, застосування міжнародних стандартів тощо, оскільки місцеві бюджети мають недостатньо коштів. Для виконання цього пункту необхідно передбачити окрему бюджетну програму у державному бюджеті для реабілітації дітей із дитячим церебральним паралічем, у тому числі і у недержавних благодійних фондах та недержавних реабілітаційних центрах. В результаті 30,4 тис. дітей можуть поліпшити стан свого здоров'я та розпочати процес відновлення своїх функцій. Також необхідно передбачити кошти із розрахунку 2 тис. гри. на одну дитину, додаткові видатки із державного бюджету у липні – грудні 2012 році 60,8 млн. гривень.

11. Психічно хворим – сімейний затишок.

На даний час виплачується державна допомога у розмірі 10% прожиткового мінімуму для працездатних осіб малозабезпеченим особам, які здійснюють догляд за психічно хворими, які проживають у сім'ях. Оскільки така допомога по догляду здійснюється у незначній сумі, у 2012 році це 109,8 грн., і лише малозабезпеченим особам, то на даний час допомогу отримують лише 7,1 тис. осіб. Необхідно поетапно збільшувати розмір допомоги з метою утримання психічно хворих у сім’ї. Як результат – повернення психічно хворих (в області майже 1 тис психічно хворих знаходяться в інтернатних закладах) у родинні умови проживання та підвищення рівня соціального сімей, у яких проживають психічно хворі.

12. Кожному інваліду війни – підвищити розмір одноразової допомоги до 5 травня.

1) інвалідам війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

- інвалідам I групи – 1200 грн.;

- інвалідам II групи – 1020 грн.;

- інвалідам III групи – 920 грн.;

2) учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків – 675 грн.;

3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – 1200 грн.;

4) членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге – 340 грн.;

5) учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 125 грн.

13. Інвалідам ліквідаторам аварії на ЧАЕС та інвалідам, потерпілим від Чорнобильської катастрофи – гідне спеціалізоване медичне лікування.

З перших днів роботи Уряд на основі стабілізації економіки поетапно забезпечував підвищення соціальних стандартів осіб, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС. Найголовніше для інвалідів-ліквідаторів аварії на ЧАЕС та інвалідів з числа потерпілих, внаслідок Чорнобильської катастрофи, - це своєчасне отримання безкоштовної медичної допомоги.

На жаль, таким особам необхідно при лікуванні самостійно придбавати ліки. У державному бюджеті на 2012 рік на спеціалізоване лікування передбачено лише 21,3 млн. грн., при тому, що лише інвалідів-ліквідаторів аварії на ЧАЕС проживає близько 66тис. осіб, які потребують спеціалізованої медичної допомоги, особливо лікування онкології, цукрового діабету тощо. З цією метою необхідно збільшити видатки для цієї мети на 28,7 млн. грн., загальна сума із урахуванням затверджених обсягів складе 50 млн. гривень. В результаті для близько 115 тис. (в області майже 1,5 тис.) зазначених інвалідів буде значно поліпшено рівень надання медичної допомоги.

14. Інвалідам-ліквідаторам аварії на ЧАЕС, інвалідам Великої Вітчизняної Війни, воїнам-інтернаціоналістам, інвалідам сліпих та глухих – прискорене придбання житла.

Можливість придбати додатково для цих категорій осіб у травні-вересні 2012 року 706 квартир. Таким чином усього буде придбано 1059 квартир.

15. Вперше в Україні – запровадження соціально справедливого рівня щомісячних страхових виплат шахтарям-інвалідам та іншим потерпілим на виробництві і членам сімей потерпілих.

16. Кожному вкладнику колишнього Ощадбанку – повернення частини коштів.

На даний час населенню, не повернуто вкладів у колишньому Ощадбанку у сумі понад 100 млрд. гривень. Для цього необхідно відновити соціальну справедливість і повернути близько 6 млн. громадянам по 1000 гривень. В результаті близько 6 млн. громадян отримає 1000 грн., що дасть можливість відновити соціальну справедливість.

17. Працівникам бюджетних установ освіти, культури, соціального захисту населення, науки, фізичної культури, сільського господарства — достойний рівень оплати праці.

18. Кожному працівнику місцевої державної адміністрації - необхідний рівень оплати праці

У державному бюджеті на 2012 рік для працівників місцевих державних адміністрацій передбачено середньомісячну заробітну плату 1688 грн.

Без виплат вихідної допомоги працівникам, які виходять на пенсію, без підвищеної заробітної плати керівництву місцевих державних адміністрацій - середньомісячна заробітна плата працівників складає близько 1400 грн., що менше посадового окладу завідувача сільським клубом.

Необхідно:

Передбачити збільшення фонду оплати праці для працівників місцевих державних адміністрацій з 1 липня 2012 року на 50%.

Результат:

Це дасть змогу для 66 тис. 343 працівників підвищити заробітну плату у середньому на 844 грн., таким чином зарплата складе 2532 грн. у місяць, при середній заробітні платі у бюджетній сфері 2215 гривень.

Додаткові видатки:

Додаткові видатки із державного бюджету складуть у липні-грудні 2012 року 457,9 мли. гривень.

19. Благодійна допомога на ліки - малозабезпеченому пенсіонеру та багатодітній сім'ї.

У зв'язку із обмеженістю бюджетних коштів малозабезпеченим громадянам навіть у випадку стаціонарного лікування не надають відповідні ліки. Для цього необхідно створити у кожному районі та місті благодійний фонд, до якого б бізнесові структури внесли б благодійні кошти. Результат: при надходженні до кожного такого фонду по 2,5 млн. грн., загальні доходи склали б 1970 млн. гривень. Це дасть змогу надавати допомогу на придбання ліків по 500 грн. близько 3940 тис. осіб. Додаткових видатків з бюджету не потрібно.

20. Кожному інваліду війни - більш гідну пенсійну виплату.

На даний час в Україні проживає 165 тис. 391 інвалід війни, із яких:

- 77 тис. 391 - отримують мінімальну пенсію 2211,6 грн.;

- 88 тис. 272 - середній розмір пенсії 2929,2 гривень.

Це менше від пенсійних виплат інвалідам-ліквідаторам аварії на ЧАЕС. Зважаючи на це, необхідно підвищити основний розмір пенсії інвалідам війни на 10 відсотків з 1 липня 2012 року. І, як результат 77 тис. 391 інвалідів, які отримують мінімальний розмір додатково щомісячно отримають по 221,2 грн.; 88 тис. 272 інвалідів, які отримують більше мінімального розміру, у середньому додатково щомісячно отримають 292,8 гривень. Додаткові видатки: Із державного бюджету у липні-грудні 2012 року додаткові видатки складуть 259,9 млн. гривень.

Багатство країни – заможність кожної сім’ї. Прості та чесні кроки дадуть змогу сформувати суспільство соціально захищених громадян. Передумовами економічного зростання та поліпшення добробуту людини є сприятливий інвестиційний та фінансовий клімат, прозора і чесна податкова система з помірними розмірами податків, гарантовані способи зберігання заощаджень, рівний та безперешкодний доступ до фінансових послуг за справедливою ціною. Підвищення рівня і якості життя громадян має забезпечуватися шляхом впровадження системи державних соціальних стандартів, доведення розмірів державних соціальних гарантій до рівня прожиткового мінімуму. Гідне матеріальне майбутнє людини, що є метою діяльності нинішньої влади, буде забезпечено в результаті здійснення нових соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича.
Схожі:

Соціальні ініціативи Президента України – запорука якісних змін життя громадян iconЗа цей період було зроблено
Соціальні ініціативи Президента вже трансформувалися у поліпшення якісних показників життя людей, торкнулися практично кожного жителя...
Соціальні ініціативи Президента України – запорука якісних змін життя громадян iconНа Херсонщині реалізовуються соціальні ініціативи Президента України В. Ф. Януковича щодо популяризації серед молоді здорового способу життя

Соціальні ініціативи Президента України – запорука якісних змін життя громадян iconВ засобах масової інформації широко обговорюються соціальні ініціативи Президента України Віктора Януковича. На вищому рівні йде напружена робота задля їх виконання
В цей же час на місця — в областях і районах — представники державних служб роз'яснюють ініціативи Глави держави і готуються до того,...
Соціальні ініціативи Президента України – запорука якісних змін життя громадян iconСоціальні ініціативи Президента України Віктора Януковича – це курс на підвищення якості життя людей та їхнього добробуту
Завдання, поставлені Главою Держави, спрямовані на продовження забезпечення реалізації задекларованих реформ, зокрема, соціальної...
Соціальні ініціативи Президента України – запорука якісних змін життя громадян iconОбласна державна адміністрація постійно здійснює заходи щодо поліпшення умов життя населення, особливо пільгових категорій громадян
Реалізація в області завдань Президента України щодо забезпечення якісних умов життя населення незалежно від місця проживання
Соціальні ініціативи Президента України – запорука якісних змін життя громадян iconНові соціальні ініціативи Президента України В. Януковича «Діти майбутнє України»
Нові соціальні ініціативи Президента України В. Януковича «Діти – майбутнє України»
Соціальні ініціативи Президента України – запорука якісних змін життя громадян iconТези за темою: «Нові соціальні ініціативи Президента» дитячий «Народний медогляд»
Одеській області завдань та соціальних ініціатив Президента України щодо соціального захисту кожного постраждалого внаслідок аварії...
Соціальні ініціативи Президента України – запорука якісних змін життя громадян iconНові соціальні ініціативи Президента України Віктора Януковича: «Діти – майбутнє України»
Ніціативи були проголошені на розширеному засіданні Кабінету Міністрів 27 лютого 2013 року
Соціальні ініціативи Президента України – запорука якісних змін життя громадян iconСоціальні ініціативи Президента України в дії
Додаткова дотація спрямована на введення посад фахівців із соціальної роботи в районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей...
Соціальні ініціативи Президента України – запорука якісних змін життя громадян iconВідповідно до доручення Адміністрації Президента в районі продовжується робота спрямована на реалізацію нових соціальних ініціатив Президента України
У минулому році Президент проголосив соціальні ініціативи спрямовані на підтримку найуразливіших верств населення – пенсіонерів яких...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи