Тема: Ввічливість – насамперед мистецтво людського спілкування. Мета icon

Тема: Ввічливість – насамперед мистецтво людського спілкування. Мета




Скачати 50.63 Kb.
НазваТема: Ввічливість – насамперед мистецтво людського спілкування. Мета
Дата конвертації09.01.2013
Розмір50.63 Kb.
ТипДокументи

Тема: Ввічливість – насамперед мистецтво людського спілкування.


Мета: формуванти суспільно значущі моральні якості дитини, навчати продуктивної взаємодії, стосунків із людьми, які її оточують у сім’ї, школі й інших соціальних інституціях.


Обладнання: пелюстки квіток із паперу, кленові листочки із паперу, плакат (дерево з гілочками без листочків), плакат зі словами письменника Сервантеса, заготовлений чистий папір, олівці, кружечки (червоні, зелені) з паперу.


Хід уроку

  1. Вступне слово бібліотекаря.

Бібліотекар.

Кожен день ви зустрічаєтеся з багатьма людьми. З одними ви зустрічаєтесь у транспорті, з іншими – на вулиці, зі своїми друзями у школі, кінотеатрі.

Питання в тому, як себе поводити в тій чи іншій ситуації.

Учитель.

Кожна епоха виробила свої правила поведінки. Давайте ми згадаємо.

Учень.

Дуже давно у Франції при королі Людовику ХІV всім придворним були роздані картки, на яких був перелік правил як себе поводити

Учень.

Картки ці називались етикетками, звідси і пішло слово «етикет», а з часом це слово ввійшло до мов інших країн, і воно означає ввічливість, вишукану поведінку, вміння себе поводити у товаристві.

Учитель.

За вашими манерами поведінки – як сидите, як говорите, можна вже судити, що ви за людина.

Подивіться на плакат з виразом «Ніщо не обходиться нам так дешево і не цінується так дорого як ввічливість». Що мав на увазі великий письменник Сервантес, діти?

^ Учень.

Дійсно - ввічливість не можна купити, але вона цінується, а неввічлива людина завжди може поплатитися.

Бібліотекар.

Збереглося і до наших часів немало звичаїв народів інших країн з правилами поведінки. Хто знає які це звичаї?

^ Учень.

З давнього Риму до нас прийшов звичай гостинності.

Учень.

У Скандинавії першими встановили за правило почесні місця надавати жінкам і почесним гостям.

^ Учень.

З Єгипту – прийшли правила поведінки за столом.


Учень.

А у часи середньовіччя (ХІ-ХІІІ ст..) ознакою вихованості було те, що кавалери сідали за обідній стіл поруч зі своїми дамами.

Учень.

У Росії при Петрові І тричі видавалась книга, яка мала назву «Юности честное зеркало или показание к житейскому обхождению». У цій книзі йшла мова не тільки про вивчення арифметики та орфографії, але й про те, як треба себе поводити за столом, к тримати виделку, ніж, на якій відстані знімати капелюх, коли вітаєшся, як поводити себе вдома. Вчили поважати батька й матері.

Учитель.

Діти, етикету повинні дотримуватися всі – незалежно від віку та статі. Кожен з нас має поважати жінок, батьків, старших за віком, своїх однолітків. І якщо хлопчик поступиться місцем дівчинці це ознака вихованості.

Бібліотекар.

І перш ніж почати розмову про ввічливість проведемо таку гру «Ввічливий світлофор».

- У кожного з вас у руках червоні і зелені кружечки – «світлофорчики».

Червоний – піднімете, якщо на моє запитання відповідь «забороняється».

Зелений – «дозволяється»

- Казати про друзів та знайомих погане.

- Радіти за успіхи товариша.

- Приходити до школи з кисли виразом обличчя.

- Брати від інших тільки хороше.

- Усім посміхатися.

- Боятися труднощів.

- Бути гарним, охайним.

- Добре вчитись.

- Допомагати меншим, старшим, батькам.

- Бути брудним.

- Дружити зі спортом.

- Нищити природу.

- Поступатися місцем старшим.

- Сьорбати, коли їм.

- Умиватися кожного дня.

- Гратися на дорозі.

- Вітатися з друзями, вчителями, знайомими.

- Вживати слова «сленги».

- Поважати старших.

- Дорослим говорити «ти».

- Уміти поважати і цінувати чужу працю.

- Уміти просити вибачення.

Підведемо підсумки. У кого було більше правильних відповідей.

Учитель.

А тепер запам’ятаємо «Правила школярів» (роздаються пам’ятки) і всі разом повторяємо ці правила.


Бібліотекар.

Діти, а зараз ми з вами зберемо велику «квітку доброти». Кожен з вас отримав по одній з пелюсток цієї квітки. вам треба написати друкованими літерами добре слово (кожен учень зачитує своє слово).

Учитель і бібліотекар збирають пелюстки та чіпляють на квітку.

Учень

До всіх сердець, як до дверей,

Є ключики малі,

Їх кожен легко підбере,

Якщо йому не лінь.

Ти, друже, мусиш знати їх,

Запам’ятать не важко:

Чарівні ключики твої –

«Спасибі» і «Будь ласка».

Учитель.

А зараз я разом із Світланою Вікторівною буду вам зачитувати запитання, а ви хором будете відповідати. І ми дізнаємось, чи винесли ви щось з нашого уроку гарного чи тільки послухали і забули, про що йшла мова.

Бібліотекар.

Ви прийшли до школи. Яке перше слово ви повинні сказати? (Доброго ранку).

Учитель.

Хлопчики дівчаткам відкрили двері класу і впустили дівчаток першими (Дякую).

Бібліотекар.

Ви шли по коридору і випадково когось штовхнули. Що потрібно сказати? (Вибачте, будь ласка).

Учитель.

Що потрібно сказати, поступаючись місцем у транспорті? (Сідайте, будь ласка).

Бібліотекар.

Якщо до тебе звертається вчитель, а ти сидиш, що потрібно зробити? (Встати).

Учитель.

Чи можна розмовляти в бібліотеці і як можна розмовляти (Можна: тихо, пошепки і тільки за потребою).

Бібліотекар.

А зараз зверніть увагу на дошку. (на папері намальоване дерево з гілками, але без листя).

Чого не вистачає на цьому «Дереві народної мудрості»? (листочків)

Вам було завдання намалювати кленові листочки і написати на них прислів’я та приказки на теми:

«Життя прожити – не поле перейти»


(Діти читають свої приказки і приклеюють на дерево, або приклеює бібліотекар)


Учитель.

А тепер на листочках, які у вас лежать на парті, ви будете писати слова «так» або «ні». Листочки підписувати не потрібно.

Тест

  1. У вас з’явились гроші. Чи змогли б ви витратити все на подарунки друзям?

  2. Чи часто ви говорите приємні речі людям, щоб підняти їм настрій?

  3. Чи любите ви злі пустощі та розваги?

  4. Чи пам’ятаєте ви зло, що вам колись зробили?

  5. Чи можете ви терпляче вислуховувати те, що вас зовсім не цікавить?

  6. Чи кидаєте ви гру, коли бачите, що програєте?

  7. Чи з охотою ви виконуєте прохання інших щось зробити?

За відповіді 1,2,5,7, якщо ви відповіли «так» - 1 бал.

За відповіді 3,4,6 поставте 1 бал, якщо відповіді «ні».

  1. Якщо ви набрали 6 балів – це є свідченням того, що ви люб’язні, подобаєтесь друзям, умієте спілкуватись.

  2. Якщо ви набрали 4 бали – ваша доброта питання випадкове. Ви добрі далеко не з усіма. Для одних ви можете піти на все, а з іншими зовсім неприємно з вами спілкуватись. Тому запам’ятайте, що з усіма потрібно бути привітними, що на вам ображались.

Якщо ви набрали 2 бали – стосунки з вами, треба сказати, не зовсім приємні навіть близьким людям.

Бібліотекар.

Будьте доброзичливі і пам’ятайте, що справжня дружба потребує добрих відносин.



Схожі:

Тема: Ввічливість – насамперед мистецтво людського спілкування. Мета iconСарненська загальноосвітня школа ІІ ступеня – економіко-правовий ліцей “Лідер”
Мета. Обговорити поняття спілкування, як процес взаємодії між людьми; виховувати культуру і мистецтво спілкування; довести, що спілкування...
Тема: Ввічливість – насамперед мистецтво людського спілкування. Мета iconТема: Їжа Мета
Мета: Повторити та активізувати лексику теми; практикувати учнів в аудіюванні тексту та читанні тексту; розвивати комунікативні навички...
Тема: Ввічливість – насамперед мистецтво людського спілкування. Мета iconТема. Як досягти успіху в спілкуванні мета
Мета: розкрити сутність поняття спілкування, виявити значення слова в людському спілкуванні, з’ясувати, коли спілкування приносить...
Тема: Ввічливість – насамперед мистецтво людського спілкування. Мета iconМета: розширити розуміння поняття щастя; ви­ховувати людяність, працьовитість, любов до людей, чесність; допомогти учням збагнути сенс людського життя, визначити своє місце в ньому. Обладнання
Учитель. Сьогодні ми проведемо диспут. Чому обрана така тема? Насамперед тому, що, мабуть, немає такої людини серед нас, яка б не...
Тема: Ввічливість – насамперед мистецтво людського спілкування. Мета iconТема: Позакласне читання. «Школа добрих вчинків» Мета
Мета: Вчити учнів самостійно підбирати і опрацьовувати твори на задану тему, розвивати якість читання, вміння правильно оцінювати...
Тема: Ввічливість – насамперед мистецтво людського спілкування. Мета iconВіталіна Широкова, Микола Даниленко (Черкаси) спілкування – це розкіш людської діяльності «Єдина відома мені розкіш – це розкіш людського спілкування»
В процесі спілкування відбувається перехід від одного рівня життя до іншого. Спілкуючись, людина виявляє себе індивідом і реалізує...
Тема: Ввічливість – насамперед мистецтво людського спілкування. Мета iconПро мистецтво спілкування з батьками
Пошук і встановлення контактів з різними людьми – основа педагогічної професії. Життя дуже коротке, щоб досконало опанувати велике...
Тема: Ввічливість – насамперед мистецтво людського спілкування. Мета iconТема: Б. Харчук «планетник». Роздуми про сенс людського життя, моральний вибір кожної людини мета: на прикладі твору Б. Харчука «Планетник»
Тема: Б. Харчук «планетник». Роздуми про сенс людського життя, моральний вибір кожної людини
Тема: Ввічливість – насамперед мистецтво людського спілкування. Мета iconТема. Йоганн Фрідріх Шіллер (1759 – 1805). “Рукавичка”. Утвердження самоцінності людського життя в баладі. Мета
Оголошення теми уроку, мотивація навчальної діяльності. Робота з першим епіграфом
Тема: Ввічливість – насамперед мистецтво людського спілкування. Мета icon«Ефективне спілкування батьків з дітьми» Мета тренінгу
Мета тренінгу: сприяти становленню батьківської компетентності шляхом усвідомлення і осмислення механізмів діалогічного спілкування...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи