Про міську владу І її господарку icon

Про міську владу І її господарку
Скачати 54.05 Kb.
НазваПро міську владу І її господарку
Дата конвертації21.04.2013
Розмір54.05 Kb.
ТипДокументи

ПРО МІСЬКУ ВЛАДУ І ЇЇ ГОСПОДАРКУ


Підприємці, які торгують на комунальному ринку по вул. Млинівський, висловлюють стурбованість заявами керівництва ринку про підняття плати за бронювання торгових місць. Неодноразові прохання організувати зустріч, на якій адміністрація ринку пояснила б необхідність такого кроку, обґрунтувала його та надала відповідні рішення, ігноруються. З метою вивчення ситуації представники громадської організації, в числі інших депутатів міської ради, провели перерахунок контейнерів на території комунального ринку. У складеному ними акті зафіксовано, що загальна кількість контейнерів на комунальному ринку по вул. Млинівській та Сурмичі складає 824 шт (за нашими підрахунками ще більше - 850 шт). Що на 187 (213) контейнерів більше, ніж в офіційній інформації. А це означає, що тільки від цих не облікованих контейнерів незрозуміло куди щомісяця потрапляє більше п`ятнадцяти тисяч гривень.

Стосовно цього на засіданні бюджетної депутатської комісії представники нашої організації наполягали на проведенні аудиту і перевірки КП „Ринок” незалежними контролюючими органами. Проте більшість депутатів вирішила владнати існуючу проблему силами тих чиновників, які мали б нести за це відповідальність. То ж „щуку кинули у річку”? Надіємося, що питання не залишиться без уваги компетентних органів.

Подібне має місце і на інших комунальних об`єктах, які є спільною власністю міської громади. Так, вивчаючи стан комунального підприємства - газети „Вісник Дубенщини”- з`ясовано, що станом на 01.03.2007 року збитки сягнули 101.9 тисяч гривень. На даний час створено нове підприємство, проте незрозуміло ХТО відшкодує завдані громаді збитки і понесе відповідальність. Така схема традиційно застосовується там, де необхідно заховати безгосподарність, непрофесійність або інші, більш матеріальні мотиви.

Схожа ситуація існує у виробничому управлінні комунального господарства, яке визнано банкрутом, будівлі знаходяться у банківській заставі та виставляються на продаж і це приховується від громадськості. Частина приміщень, за дивним збігом обставин, надається в безоплатну оренду товариству, яким керує довірена особа міського голови. Майно і техніка без відповідного на це рішення використовуються нашвидкоруч створеним дочірнім підприємством, а компенсувати збитки має знову ж-таки невідомо хто і як. Прослідковується дивна закономірність у неодноразовому завданні міській громаді значної матеріальної шкоди та уникненні за це будь – якої відповідальності.

На прикладі звітності про здійснення господарської діяльності ще одного комунального підприємства - „Рембуддільниці” - котрим керував нині перший заступник міського голови Будзін, відслідковується намагання шляхом маніпулювання цифрами прикрасити результати плачевного господарювання. Так, згідно офіційних даних, „Рембуддільниця” з 2005 по 2006 рік наростила обсяги виконаних робіт на 127%. Однак при цьому середня заробітна плата зросла лише на 7% і склала аж 413 грн. Нарахування на заробітну плату зменшились у 6.7 разів, або на 570%, а кредиторська заборгованість зросла на 568% (або у 6.7 разів !!!).

Вивчаючи тему оренди комунального майна, Рада громадської організації виявила нездорову тенденцію, коли одні сплачують за оренду 1 метра квадратного приміщення 0.98 грн, а інші - 242 гривні на рік! В деяких випадках (навіть в одному і тому ж приміщенні) одні підприємці сплачують за оренду 1 м. кв. втричі більше, ніж сусіди.

Аналіз платежів за оренду і продаж земельних ділянок показує, що й тут міський бюджет недоотримує значні кошти. В 2006 році від оренди 38.147 га землі до бюджету міста надійшло 146 900 грн. При цьому середня вартість 1 м. кв. становить 0.385 грн. (а разом з платою за оренду землі, наданої для городництва, сінокосіння та випасання худоби (373.95 га) ще менше). Мінімальна плата за орендну землі для окремих юридичних осіб становить 0.00074 грн., фізичних – 0.98 грн. за 1 м. кв. Максимальна – 25.0 грн та 22.80 грн за 1 м. кв. відповідно. Різницю, як кажуть, відчуйте самі.

Якщо співставити дані міської ради від 15.01.2007 р та 28.02.2007 р, то лише за місяць кількість орендованих земель збільшилась з 28.8 га до 98.3 га, хоча сесія міської ради у цей період рішень з цього приводу не приймала. Дивним є і те, що у списку орендарів відсутні прізвища дружини і сина міського голови, хоча відповідне рішення міської ради прийнято ще в липні 2006 року. В багатьох орендарів закінчився термін дії договору оренди, в облікових даних діється повний кавардак. За цією, на перший погляд уже хронічною безвідповідальністю ховаються значні фінансові втрати міського бюджету.

Недостовірність інформації, яку ми раз-по-раз фіксуємо, змушує громадську організацію скрупульозно вивчати і співставляти дані з різних офіційних джерел. Так в отриманій відповіді від 15.01. 2007 року стосовно асфальтування міських доріг було вказано, що „на ремонт шляхово – транспортної мережі міста у 2006 році використано 868.5 тисяч гривень, або 1522 тони асфальту”. В інформації, доданій до пректу рішення міської ради березневого сесійного засідання зафіксовано інші цифри – один мільйон двісті сімдесят дві тисячі двісті гривень. В результаті нескладного перерахунку виявилось, що на ремонт 1 метра квадратного дорожного покриття використано 155 кг асфальту. Тому було прийнято рішення провести опитування дубенчан стосовно оцінки якості проведених робіт, кількості використаного асфальту та витрачених на це коштів. Як свідчать результати, городяни здивовані наведеними цифрами і не вірять у їх достовірність. Тому приводимо дані щодо асфальтування міських доріг у 2006 році – можливо з цього приводу мають що сказати мешканці цих вулиць.


Т А Б Л И Ц Я З А С Ф А Л Ь Т У В А Н Н Я


Останнє звернення до міського голови за рішенням Ради громадської організації „Дубенське громадське самоврядування” звучить наступним чином: „ просимо Вас після кожного сесійного засідання та засідання виконкому Дубенської міської ради надавати прийняті ними рішення в електронному вигляді для контролю громадськості за здійсненням органами влади передбачених українським законодавством повноважень в інтересах міської територіальної громади”. У нас є підстави стверджувати, що сьогодні від імені громадськості взаємовідносини з міською владою здійснюють ретельно підібрані прислужники, що спотворює основу самоурядування - ПРАВО ГРОМАДИ у ПРАВО ВЛАДИ ОБМЕЖЕНОГО КОЛА ОСІБ. Тому вітаємо шлях, обраний освітянами Дубна, коли на розширеному засіданні ради профспілки педагогічних працівників чи не вперше за останні роки міському керівництву було відкрито і принципово висловлено думки, претензії і поради. Це стосувалось так званої „економії” бюджетних коштів під час канікул і зимового карантину, хоча у подібних випадках передбачено стовідсоткову оплату праці. Не в повному обсязі, в розмірі посадового окладу, виплачується винагорода за сумлінну працю. Різдво 2007 року освітяни чи не вперше за останні роки зустріли без заробітної плати.

Вчителі міста піднімали також питання тарифів на житлово – комунальні послуги, коли заробітну плату не підвищують (обіцяють колись підняти на 12%), а тарифи вищі, ніж будь – де. Варто було б пояснити, чому в Дубні такі високі тарифи на воду, вивезення сміття, тепло, як вони формуються і хто з цього отримує прибутки.

Не поділяють педагоги оптимізму міської влади стосовно видатків міського бюджету на заробітну плату, дотримання умов колективних договорів, покращення матеріально – технічної бази, ремонтні роботи, тощо. З цього приводу було висловлено слушні зауваження, що чиновники зайняті ЗАБЕЗПЕННЯМ своїх непомірних апетитів, а не СТВОРЕННЯМ матеріальних благ. Показовим щодо цього є статус державного службовця з усіма надбавками та доплатами, чого позбавлені вчителі. Хоча саме вони є „началом усіх начал”, адже саме через ЗНАННЯ закладаються основи нації і держави.

„Досить солодких обіцянок і відвертої брехні! Ми хочемо правди та достойної влади! Вимагаємо належної зарплати, а не подачок! Прагнемо розуміння, піклування і підтримки” – таке резюме винесли вчителі для співпраці з міською владою. Така постановка питання свідчить про намагання місцевих еліт жити і працювати за стандартами демократичного суспільства, усвідомлення своєї місії у становленні повноцінної міської громади. В цьому маємо бути єдиними, активними і цілеспрямованими


25 березня 2007 року.


Громадська організація

„Дубенське громадське самоврядування”Схожі:

Про міську владу І її господарку iconРозпорядження від 28 березня 2013 року №26 Про створення оргкомітету з питань встановлення гранітної стели борцям за владу Рад
Зважаючи на необхідність вивчення громадської думки щодо встановлення гранітної стели на меморіальному кладовищі Борця за владу Рад,...
Про міську владу І її господарку iconПоложення про міську психолого-медико-педагогічну консультацію (Додаток 1). Внести зміни до складу міської психолого-медико-педагогічної консультації відповідно до рекомендованого складу членів пмпк (Додаток 2)
Затвердити Положення про міську психолого-медико-педагогічну консультацію (Додаток 1)
Про міську владу І її господарку iconРішення 16. 11. 2011 року №Пр-4 м. Первомайськ Про хід виконання рішення виконкому Первомайської міської ради „Про міську програму „Вчитель на 2003-2012 роки від 15. 07. 2003 р. №272
Про міську програму „Вчитель" на 2003-2012 роки" виконком Первомайської міської ради відзначає, що в місті проводиться певна робота...
Про міську владу І її господарку iconПоложення зафіксовано в Конституції України, з нього ж починається закон України "Про судоустрій України". В цій статті піде мова про судову владу. Завдання судової влади
Державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову. Це положення зафіксовано в Конституції...
Про міську владу І її господарку iconПро міську програму охорони здоров’я дітей і матерів на період 2008-2012 рр
Затвердити міську програму охорони здоров’я дітей і матерів на період 2008-2012 рр. (додається)
Про міську владу І її господарку iconТа Демчишину Владу, учнів Чорноострівського нвк

Про міську владу І її господарку iconНаказ №14 Про міську виставку дидактичних і методичних досягнень „ Інноваційний підхід до науково-методичного супроводу навчально-виховної діяльності „
Провести в березні 2009 року міську виставку дидактичних і методичних досягнень „ Інноваційний підхід до науково-методичного супроводу...
Про міську владу І її господарку iconІ рівень Головною властивістю політичної карти є: а
Суверенні політичні утворення,що мають владу на певній території та ведуть на ній господарську діяльність –це
Про міську владу І її господарку iconІльчишин Катерина Тимофіївна є учасником бойових дій, сама веде господарку, тримає корову. І змушена вечори проводить при свічці. Відповідно до п. 4 Статті 12 закон
До мене як до депутата обласної ради звернулася мешканка с. Мартини Мостиського району Ільчишин Катерина Тимофіївна з наступним проханням...
Про міську владу І її господарку iconРішення 14. 02. 2012 №83/3 м. Чернівці Про міську Консультативну раду з питань вирішення соціально побутових проблем, забезпечення гідного рівня життя ветеранів війни ( воїнів-інтернаціоналістів), створення належних умов для їх життєзабезпечення
Про міську Консультативну раду з питань вирішення соціально побутових проблем, забезпечення гідного рівня життя ветеранів війни (воїнів-інтернаціоналістів),...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи