1124рр.\" та \"Європа в міжвоєнний період /xx ст./\", схеми №1 3, документи: задача із шкільного підручника математики, спогад американського журналіста, кольорові прапорці icon

1124рр." та "Європа в міжвоєнний період /xx ст./", схеми №1 3, документи: задача із шкільного підручника математики, спогад американського журналіста, кольорові прапорці
Скачати 181.71 Kb.
Назва1124рр." та "Європа в міжвоєнний період /xx ст./", схеми №1 3, документи: задача із шкільного підручника математики, спогад американського журналіста, кольорові прапорці
Дата конвертації24.12.2012
Розмір181.71 Kb.
ТипЗадача


Всесвітня історія 10 клас

ТЕМА - ……..


М Е Т А - .. . .....

Проблемне завдання -

Унаочнення: карти “Версальсько - Вашингтонська система 1918 - 1124рр.” та “Європа в міжвоєнний період /XX ст./”, схеми № 1 – 3 , документи: задача із шкільного підручника математики, спогад американського журналіста, кольорові прапорці.


Хід уроку.

І.Організаційна хвилинка.

Вчитель: Традиційно вчитель на початку уроку завжди називає тему і мету уроку і доводе до відома учнів проблемне завдання, яке вони по­винні розв’язати. Я вирішила сьогодні порушити цю традицію. Ми попро­буємо з вами працювати нарівні і ви самі на протязі або в кінці уроку дасте назву, сформулюєте мету і поставите проблемне завдання, Я тіль­ки скажу, що мова йтиме про дві країни світу - Німеччина і Японія, 1924 - 1939 роки.

Тільки назвавши ці дві дати, я впевнена, що ви зможете пояснити, чому ці 15 років?

ОВУ: В К24 році розпочинається період стабілізації або так звані "золоті роки "процвітання? Для нього характерні: спад революцій­ного руху, піднесення капіталістичної економіки, послаблення протиріч між країнами, визнання СРСР країнами світу. З 1929 року світ вступив в найбільшу за всю історію капіталізму економічну кризу, яка тривала до 1933 року. Основна причина - надмонополізація. Криза охопила всі країни світу, але найбільше США і Німеччину. Тяжкі випробування випали на долю трудящих - безробіття, спад виробництва. Вихід з кризи вбачали в активному втручанні держави в економіку.

Для 1933 по 1937 роки характерна депресія, за якою послідував тимчасовий ріст виробництва, але з 1937 року капіталістичний світ знову опинився в полосі економічної кризи, яку перервала Друга світова війна.

Вчитель:Так, але Ви більш розкрили економічну сторону. Хто доповне?

ОВУ: Хочу добавити, що в цей період розгорілося полум’я національно-визвольної боротьби в колоніальному світі, які носили збройний характер при активній участі робітників і навіть під їх керів­ництвом,

1929 - 1939 роки: класові битви потрясли багато капіталістичних країн. Боячись росту робітничого руху, найбільш реакційні кола стали на шлях встановлення фашистських режимів.

Вчитель:Так, цілком згодна. Чому я назвала Німеччину і Японію?

ОВУ: Німеччина і Японія - це активні учасниці Першої світової війни. Німеччина - це агресор, країна, яка зазнала поразки і за Версальським договором /19І9р./ втратила Ельзас і Лотарингію, вугільні шахти Саарської області, округи Мальмеді, морене і Ейпен, пів. Шлезвіг, Познань, райони Західної Прусії і Померанії, верхня Сі­лезія, м. Данцінг і м. Клайпеда, окупована західна частина Німеч­чини - утворено Рейнську демілітаризовану зону, залишилась без ко­лоній, обмежено до 100 тис. чисельність військ, здано флот союз­никам, заборонено підводний флот і військову авіацію, танки, важ­ку артилерію, Генеральний Штаб, відкрито порти, віддала І50 тис. вагонів, 5 тис. автомобілів, 5 тис. одиниць важкої артилерії, 1700 літаків, але ця держава не була остаточно знищена. На неї робили ставку провідні капіталістичні країни для боротьби з Радянським Союзом. Тому неурядиці з репараціями закінчилися для Німеччини у 1924 році планом Дауеса: Німеччина отримувала кредит від США на суму 800 млн. золотих марок і виплачувать репарації повинна в за­лежності від фінансово-економічного становища країни. За 6 років Німеччина виплатила 7,5 млрд. марок, а отримала в кредит від країн 21 млрд. марок. І різницю - 13,5 млрд. марок - було використано для відновлення економіки і відродження військової промисловості.

Але якщо Німеччина вийшла з війна розореною, то Японія навпаки. За рішенням Версальсько-Вашингтонської конференцій отримала Каролінські, Маршалові та Маріанські острови, територію на Шаньдунському півострові.

/Можна щоб відповідало декілька учнів. Обов’язкова робота з картою./

Вчитель :Ви нагадали нам якими вийшли з війни Німеччина і Японія Але чому я назвала ці країни так відповіді і не отримала. Хто допоможе?

ОВУ: Ми маємо вільний доступ до друкованої преси, радіо і телебачення, завжди святкуємо дні Перемоги та день визволення міста від німецько фашистських загарбників. Виходячи з цього можна зробити висновок: ці дві країни щось поєднало в 30-ті роки, вони стануть союзнииями-агресорами в наступній війні, от що їх поєднає ми повинні сьогодні дізнатися на уроці.

Вчитель: Не чекаючи кінця уроку, поставив/ла/ перед нами проблемне завдання – ЩО ПОЄДНУЄ НІМЕЧЧИНУ І ЯПОНІЮ В 30-ті роки XX ст? /Можливі інші варіанти проблемних завдань. Запис на дошці./

Вчитель; Дуже приємно, що Ви знайомі з історією сучасності. Ви знаєте і хто агресор, і хто переміг. Та й не дивно. Адже ці країни принесли багато лиха в радянські сім’ї. Але я впевнена - те, що Ви сьогодні дізнаєтеся на уроці доповнить Ваші поверхові знання. Отож, переходимо до вивчення історії Німеччини даного періоду.

Поразка німецького пролетаріату восени 1923 року стала відправною точкою стабілізації Німеччини. Промислові кола США та Англії допомогли правлячим колам Німеччини вибратися із глибокої економічної і політичної кризи. Завдяки плану Дауеса в економіку Німеччини влилося 13,5 млрд. марок. План Дауеса зміцнив позиції найбільш реваншистських і реакційних кіл. Американські позики давалися ведучим монополіям особливо у важкій промисловості:

1925 р. - хімічній монополії "І.Г.Фарбеніндустрі"

синтетичний бензин,штучні тканини,гарби,вибухові речовини.

1926 р. - монополії «Стальний трест», яка контролювала 40% виплавки сталі і 509» чавуну, здійснювала контроль над залізницями;

Загальній компанії електроенергії і компанії Сіменса, яка контролювала цю галузь. З 1924 - 1926 роки автомобільна промисловість зменшилась у 2 рази, а випуск продукції зріс у 3 рази.

Якщо на 1922р. було 1000 монополій, то на 1930р. - 2100.

Все це вело до того, що підприємці ставили питання про корінний перерозподіл колоній і о ер впливу. Американсько-англійська допомога, дозволила німецьким правлячим колам вже в І924-І926рр. зробити першi серйозні кроки на шляху відродження військового виробництва:

- концерн Круппа через нейтральні країни Голандію, Швецію, Швейца­рію виробляв підводні човни /Гол./, штурмові літаки "Юнкерс" /Швеція/, важкі бомбардувальники "Дорн’є" /Швейц./;

 • під вивіскою "Загальне військове"бюро" діяв Генеральний Штаб. Якщо в І9І4р. нараховувалося 619 офіцерів, то в 1927р. - 922;

 • підпільно працювала Академія Генштаба;

 • з 1925р. розроблялися плани вторгнення в західні країни Європи:

 • у різноманітних військових союзах «Стальний шлем», «Вервольф», «Юнгдо»

«Німецький союз офіцерів» нараховувалось на 1927р. більше 3 млн. чол.;

- синтема військової підготовки була побудована так, щоб можна було підготувати iз унтер-офіцерів;

-йшла ідеологічна підготовка через реваншистську літературу: "Три Гря- дущих войны", Отто Аутенріта, "День расплаты"' і "Грядущая конечная победа" Баума, "Великая будущая война" Емануеля;

- Локарнська угода 1925р. і Рейнський гарантійний пакт щодо кордонів Німеччини свідчили, що створювався західний блок проти СРСР. Хоча в 1922р., а потім і в 1925р. Німеччина підписала торгівельні угоди з СРСР і вивозила необхідну сировину з Радянського Союзу.

Економічна криза 1929 - 1933 pp. привела до різкого спаду у виробництві, гострої боротьби з конкурентами, кредитори стали забирати гроші і це привело до краху банків і ряду великих кампаній. Розорялися дрібні підприємства, сільські господарства. Криза викликала велике незадоволення" народу і посилення класової боротьби. Безробітніх нараховувалося від 7,5 - 9 млн. чол. Вплив КПН невпинно зростав і це викликало серйозне занепокоєння у німецької буржуазії».

В березні 1930 року канцлером був призначений Генріх Брюнінг, який готовий був перейти до фашистської диктатури.

- Нагадайте, що означає поняття ". фашистська диктатура"? /Відповідь учня./ Коли ж появився фашизм в Німеччині? Перші післявоєнні роки аж до "пивного путчу" в Мюнхені 1923р. у фашистському русі Німеччини брали участь дрібна буржуазія і юнкера. Порівняно швидко лідером Націоналсоціалістської робітничої партії /НСДАП/ стає Адольл Гітлер /Шикль-грубер/.У 20-роки вони ледь животіли - всього 17 тис. членів партії. Але їх вплив почав невпинно зростати під час економічної кризи 1929- 1930 років. Гасла «Геть Версаль!», «Геть шахраїв!», «Геть європейський капітал!», обіцянки закрити універсами, знищити безробіття встановити контроль над трестами, провести аграрну реформу справляли велике враження, на молодь, розорених власників, ремісників, селян, ветеранів" війни. Великій і середній буржуазії дуже подобалися обіцянки покінчити з революційним рухом, заклики до завоювань, обіцянки створити велику Німеччину. І от з цього часу різко зросла грошова допомога партії, яка виступала проти демократії, обіцяла встановити тверду владу і вивести країну з кризи. Справжнім натхненником фашистської партії був Фріц Тіссен. Завдяки грошовим надходженням зросла чисельність охоронних загонів СС /1925р., відбірна гвардія, форма - чорна і знак - череп і схрещені кістки/ та штурмових загонів СA /192Ір./, які створювали безчинства, тероризували, вбивали політичних противників. Крім них. НСДАП мала допоміжні організації: "Націонал-соціалістський Союз боротьби за німецьку культуру", "Націонал- Соціалістський Союз вчителів" , "Союз націонал-соціалістських німецьких юристів" серед жінок - "Червоний хрест-свастика" , серед молоді - "Німецьке студенство", "Націонал- соціалістський Союз школярів", "Гітлерівська молодь" та інші.

Ріст популярності нацистів можна прослідкувати за результатами до рейхстагу:

І92ьр, - 800 тис голосуючих, 1930р. - 6,4 млн. - " Bee у 1930 році у рейхстагі розпочала роботу фракція фашистів на чолі

- . гол /23С чол./.З травні 1932л.. новий"уряд очолив тісне спіе-

: з пашистами Франц Паисн. Новий кабінет відкрито підтримував -"-листів і проштовхував їх до влади.Папен за вимогою фашистів розпустив

- л ■ ервні 11 о2р.

Нові вибори Іл32р. пртесли ИС," АП 13,7 млн. голосів.«ашисти від-:— висунули вимогу про передачу влади.Остаточно питання про пере­дачу влади було віірішено під час таємних переговорів 4-7 січня 1933р.

ЗО січня 1933 року президент Німеччини"Гінденбург призначив канц­лером Німеччини А.ГІтлера.це вже була зміна державної форми правління республіки на іншу - Фашистську диктатуру, з метою придушити в країні ""«ратичні свободи і сили, підготовити і розпочати нову війну.

/Під час розповіді вчитель користується схемо.) ; І "Етапи становлення фашизму в Німеччині"/.

Зсі послідуючі кроки і'ітлера в економічному, політичному литті,

- 4 -

і:;-;:сгії були направлені па підготовку до зіішп:

 • т серпні 1934 року помирає президент Гінденбург і А.Гітлєр зосере-і .-/є" з руках всю владу, ставши Фюрером і рейхванцлеромі

 • : творено Генеральну Ра,тду німецького" господаства;

- :зі підприємства включалися в об"сднання, які визнавав уряд, щеїна поділялась на 18 господарських областей;

-"дрібні власники не отримували кредитів, сировини, робітників;

- пшбуток "І.Г.Фарбенінцустрі15 досяг

з 42 млн.марок на 1932 рік до 363 млн.-*- на 1939 рік. -"- фірми Крупна:

з lib млн» марок на 1933 рік до 395 млн. - - на 1939 рік, Раєм для монополістів називали Німеччину, в якій на 1935р. нарахо­вувалося 3563 мільйонера.

- швидко переводилася економіка на військові рсльси:

державний бюджет виділяв на військову промисловість у 1939р.-60,4 JJL

на 1938р. із ЬО млрд. марок національного доходу 66 млрд. мар< йшли на військові потреби,

за 1933 - 1939рр. фашисти витратили на підготовку до зійни-90 млрд. марок,

на 1937р. в Німеччині запрацювало 3 тис. військових заводів, на 1939р. випущено літаків оільше В тис;

- сировина суворо регламентувалася;

 • існувала допомога інших країн, завіз сировини, створення запасів кольорових металів;

 • здійснювався ідеологічний вплив на населення через пресу, радіо, кіно, театри.Все поставлено під нагляд міністра пропаганди .це при­вело до знищення пам"яток мистецтва, книг, арештів, створення єврей­ських гетто, масової еміграції,зменшення кількості студентів;

 • теорія завоювання "життєвого простору" поясі повала чому необхідне зкипения сусідніх народів та слов"як;

 • расова теорія: арійці - благородна північна раса , пояснювала хто такі арійці;

 • антисемітизм - ойіційна теорія і політика фашистського уряду.Гонін­ня на євреїв досягли кульмінації у 1938 році.

Запитання до учнів: Я зараз зачитаю задачу із шкільного підручника математики:

" нкерс" вилетів із вантажем 12 дюжин бомб, кожна вагою 10 кг. Гітак тримає курс на Варшаву, центр світового єврейства.Він бомбар--- місто .В разі вильоту з повним бомбовим навантаженням і позниж «кзобаками, що містять 1500 кг пального, літак важить 8т. Із по­верненням літака з його хрестового походу він все ще має 230 кг паль-вого.Яка власна вага літака?"

Ми не будемо її вираховувати. Я б хотіла почути - яка Ваша дум­ка модо задачі? Чому вона з"явилася в шкільному підручнику ?

СЗУ: Німеччина готувалася до війни і їй потрібні були солдати.Тому ідеологічне виховання, як і в СРСР, розпочиналося з школи.Ви­раховуючи такі задачі, беручи участь у роботі молодіжних орга­нізацій, молодь виростала з ненавистю до євреїв, як своїх ворог: мріяла відродити велич Німеччини,своїх ідеологічних противників вже вміла виділяти. Ця задача ще свідчить, що Німеччина прово­дила агресивну зовнішню політику.

~читоль:Правильно. В 1933 році Німеччина вийшла з Ліги Націй. В 1936р. івела війська у Рейнську демілітаризовану зону, напротязі 1936 - 1937] «верила військово-політичний союз - Антикомінтернівський пакт, в

:: "узійшли Японія та Італія»В 1938 рощ захопила Австрію, 1939р. -Чекословаків, м.КлаГшеду.З серпні 1939р. підписала з СРСР пакт про ненапад і розпочала підготовку до війни із західними країнаш.Отже, зовнішня політика дійсно була агресивною.

/Вчитель працює із картою і схемою "~-2 "Політика фашистської Німеччини'.'/

гчнтель: Дивлячись на схеми можна зробити висновок, що вся політика

Німеччини направлена на відродження військової могутності, повернення :бітової величі країни.

Щоб перейти до висвітлення питання про розвиток Японії, нам необхідно закріпити матеріал по Німеччині.

Запитання, до учнів: І.Які причини виникнення фашизму в Німеччині? 2.Назвіть етапи приходу Фашистів до влади. З.йк можна оцінити економічну політику нацистів** -1. кі теорії сповідували фашисти? 5.Яку мету ставили нацисти?

/При відповіді учні користуються схемами/. читель: Переход:мо до Японії.

іїїїйсно, Японія вийшла з Першої світової війни не розореною, а ■авпаки, вона отримала низку остр: вів в Тихому океані від Німеччини. ~инодиЧи з цього, можне зробити заключения, що економіка .Японії роз­вивалася досить швидко, збільшився експорт у Півдешо-ихідну Азію, зміцнилися позиції в Китаї, Кореї. У складні"! внутрішньополітичній боротьбі зароджувалася багатопартійність, парламентська система.У 1925 році ввели загальне виборче право для чоловіків. Робітничий клас все більше завойовував соціальні права. В той же час, великий вплив мали ij ськові кола*, що виступали за відродження "духу самураїв* повернення до традиційно агресивної зовнішньої політики.Воші вважали, що рішення вашингтонської конференції принижують гідність Японії.

У 1927 році організація " 'олоді опіцери" сприяла приходу до влади г "покії генерала Танани.В це угрупування входили військові, які ро­били ставку на силу, війну, агресио.Вони виступали проти демократії і вимагали встановлення диктатури в країні, "молоді офіцери" були неза--оволені старим генералітетом, який заважав просуватися по військовим східцям.Навесні 1932 року серед офіцерів виділяється генерал Аракі, ник' починає утворювати сашистеьку федерацію "'олоді офіцери" і нотою здійснити державний переворот.Встановити військову диктатуру їм не вдалося, бо уряд^' вони видалися небезпечними і багатьох заарештували. Тоді організувавши серію змов і політичних переворотів "молоді офі­цери" надали зовнішній політиці агресивного характеру. У 1932 році Японія окупувала Маньчжурію і створила там державу Маньчжоу-Го. Ліга Наці" не визнала нової держави і Японія на знак протесту демонстратив­но з неї вийшла.Це розв"язало їй руки для нових завоювань. 1935 рік -направлено війська в Монголію.

Демократичні сили в Японії виступили проти такого агресивного кур­су. Це підтвердили вибори 1936 і 19.37 років, які завершилися перемо­гою демократів. Однак опозиційний парламент був розпусний.Уряд Японії отримав-/ могутню підтримку з боку Німеччини, з якою у 1936 році під­писав Антшсомінтернівсьіші! пакт. Влітку 1937 року розпочали агресію проти Китаю.Тула ліквідована багатопартійність і парламентська"систе­ма в Японії, почався наступ на демократичні завоювання трудящих. Економіка була переведена на мілітаристські рейки.

Згортання демократії і встановлення жорстокого авторитарного ре- . жиму військових спрямувало зовнішню політику Японії на розв"язання нове'і світової війни і завоювання нових територій. У І93с і 1939 роках відбулося зіткнення японської армії з радянськими військами"поблизу озера Хасан і в гайові Халхін-Гол. Але поразка не зупинила японських мілітаристів, які продовжували розширювати агресію в Китаї, Монголії, Південнс-Охідній Азії й басейні Тихого океану.

Отже, агресивний зовнішньополітичний курс Японії був спрямований на встановлення "нового порядку" в Східній Азії - створення великої, підпорядкованої Японії імперії*

Американський журналіст так описував існуючий режим в Японії:
"9о більше я знайомлюся зі становищем, то більше розумію, що для за-
воювання світу японські мілітаристи намагаються перетворити Японію в
тоталітарну дярзаву такого ж тішу, яку побудував Гітлер у Німеччині...
У країні вживаються ті самі заходи, що становлять сукупність "небез-
печної думки" і подавались японському нородові як шкідливий вплив Захо-
ду- . _

запитання до учнів: Про які процеси свідчать наведені в документі

[акти?

ОВУ.Про агресивну зовнішню політику, мілітаризацію економіки, іс-

;-ъатш фашистської партії і мрії про встановлення "нового порядку" терор і репресії, ідеологічне виховання, тобто ьтріяли встановити такий же режим як і в Німеччині.

Зритель:Перед нами поставлено проблемне завдання /зачит. напис на юпці/. Чи можемо ми зараз дати відновіть?

ПУ: Так, можемо.Німеччина і Японія мали багато спільного, яко притя­гувало їх один до одного.Це

агресивна зовнішня політика,

існування Фашистської партії,

мрії про встановлення "нового порядку"

реваншистські настрої,

слабкість демократичних сил,

знжцення багатопартійності,

союзниці по Антикомінтернівському пакту?

мілітаризація економіки",

встановлення жорстокого режиму,

вихід з Ліги Наїдй,

мета.

/При відповіді учні користуються схемами, вчитель може правильні відповіді викоеслювати./ ВчительШР відмінного у режимах, встановлених у Німеччині та Японії^ /Див. на схему.'/

вчитель:Як Ви думайте, чи пщвильно поставлено проблемне завдання?

/Відповідь учнів./ 'читель.Японію та Німеччину пошщуе мета і бажання, іноземна допомого, мілітаризація .Яку дамо назву урок/і

^ ОВУ: -Порівняльна характеристика Німеччини і Японії в 20 - 30 роках XX ст.

-Німеччина І Японія в 30-ті роки XX ст.:знахідки, дослішення, спогади.

/Вибирають назву учні, відоовідно пояснюючи./ читель: Про що дізналися на уроці?

ОЗУ; На уроці ми познайомилися з етапами становлення фашистської іцттат^/ри в Німеччині, розкрито цілі авторитарного режиму військових в Японії. -чителыДо яких дій Вас спонукало проблемне завдання?

ОВУ: Ми порівнювали спільні і відмінні риси режимів цих країн.За­вдяки порівнтто ми зрозуміли чому Німеччина і Японія розпо­чали нову світову війну і ким вони були в цій війні - союзни­цями чи ворогами.

читель: Які почуття у Вас виникли по ходу знайомства з діями урядів цих держав?

ОВУ: Почуття хвилювання, тривоги за долю країн і народів в яких в
встановлювався тоталітарними режим, бейіання допомогти зберегти
демократичні завоювання.
/Відповіді учнів розкрили завдання поставлені вчителем на почат-
ку уроку./ -
читель:Отже» ми на уроці дізнаяися, які режими були встановлені в
г.шеччині та Японії, що зблизило ці країни у 30-ті роки XX ст., ми
порівнювали і робили висновки; ця тема не залишила Вас байдужим до
долі люде', які проживали в названих країнах.Можна вже і закінчувати
урок, але н знову традиїтія - які є запитання до Вчителя?

/Викладаючи новил матеріал> вчитель кріпить на карті кольорові прапорцз]на захоплених територіях./

Якщо залишився час можна пограти в ігриї

 • розшифруй абревіатуру, знаки па таблицях, дати, назви лідерів партій

 • робота" з картою.Схожі:

1124рр.\" та \"Європа в міжвоєнний період /xx ст./\", схеми №1 3, документи: задача із шкільного підручника математики, спогад американського журналіста, кольорові прапорці iconЗадача 1 2 Задача 2 2 Фінансово-економічний аналіз 4 Задача 2 5 Інвестиції 6 Задача 1 6 Задача 2 6 Економіка праці 7 Задача 1 7 Маркетинг 8 Задача 1 8 Задача 2 8
Діяльність виробничого підприємства, що займається виробництвом сільськогосподарської продукції, характеризується такими даними
1124рр.\" та \"Європа в міжвоєнний період /xx ст./\", схеми №1 3, документи: задача із шкільного підручника математики, спогад американського журналіста, кольорові прапорці iconРекомендації щодо організації самоосвіти учнів на літній період з біології
Зміст біології і як науки, і як шкільного предмету дозволяє пізнавати та вивчати різноманітний світ живої природи, організм людини,...
1124рр.\" та \"Європа в міжвоєнний період /xx ст./\", схеми №1 3, документи: задача із шкільного підручника математики, спогад американського журналіста, кольорові прапорці iconОрієнтовне тематичне планування уроків зі всесвітньої історії у 9 класі
Тема Велика Французька революція кінця XVIII ст. Європа у період наполеонівських війн
1124рр.\" та \"Європа в міжвоєнний період /xx ст./\", схеми №1 3, документи: задача із шкільного підручника математики, спогад американського журналіста, кольорові прапорці iconРозпорядження 30 травня 2012 р. №15 Про відзначення з нагоди Дня журналіста
Чернівецької області, високі фахові здобутки, активну громадянську позицію та з нагоди професійного свята – Дня журналіста нагородити...
1124рр.\" та \"Європа в міжвоєнний період /xx ст./\", схеми №1 3, документи: задача із шкільного підручника математики, спогад американського журналіста, кольорові прапорці iconРозпорядження №117 01 червня 2011 р. Про відзначення з нагоди Дня журналіста
Чернівецької області, високі фахові здобутки, активну громадянську позицію та з нагоди професійного свята – Дня журналіста нагородити...
1124рр.\" та \"Європа в міжвоєнний період /xx ст./\", схеми №1 3, документи: задача із шкільного підручника математики, спогад американського журналіста, кольорові прапорці iconТема І: Велика Французька революція кінця XVIII ст. Європа у період Наполеонівських воєн
Назвіть не менше трьох французьких просвітителів, ідеї яких стали ідеологічними передумовами революції
1124рр.\" та \"Європа в міжвоєнний період /xx ст./\", схеми №1 3, документи: задача із шкільного підручника математики, спогад американського журналіста, кольорові прапорці iconАтестаційний лист кабінету математики
Міністерства освіти І науки України або схвалених вченою радою оіппо : опорні схеми; картки інформатори; робочі зошити тощо
1124рр.\" та \"Європа в міжвоєнний період /xx ст./\", схеми №1 3, документи: задача із шкільного підручника математики, спогад американського журналіста, кольорові прапорці iconІнформаційний довідник
Східна Європа та за рахунок коштів,наданих Агенством США з Міжнародного Розвитку (usaid). Проект виконується в рамках програми «Розвиток...
1124рр.\" та \"Європа в міжвоєнний період /xx ст./\", схеми №1 3, документи: задача із шкільного підручника математики, спогад американського журналіста, кольорові прапорці iconІнформаційний довідник
Східна Європа та за рахунок коштів,наданих Агенством США з Міжнародного Розвитку (usaid). Проект виконується в рамках програми «Розвиток...
1124рр.\" та \"Європа в міжвоєнний період /xx ст./\", схеми №1 3, документи: задача із шкільного підручника математики, спогад американського журналіста, кольорові прапорці icon10 клас Задача Див. Лабораторна робота №2 (10 клас). Задача Див. Задача 2 (9 клас) 11 клас
Кладемо диск на міліметровий папір і визначаємо внутрішній і зовнішній його діаметри. Тоді
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи