План роботи районного методичного об’єднання вчителів іноземних мов Гадяцького району icon

План роботи районного методичного об’єднання вчителів іноземних мов Гадяцького району
Скачати 295.42 Kb.
НазваПлан роботи районного методичного об’єднання вчителів іноземних мов Гадяцького району
Дата конвертації24.12.2012
Розмір295.42 Kb.
ТипПлан роботи

ПОГОДЖУЮ


Методист Гадяцького

науково- методичного центру

___________Н.М.Мирошниченко

«_____» ________________ 2012 р.


ЗАТВЕРДЖУЮ


Директор Гадяцького

науково-методичного центру ____________ Т.Ю.Смірнова

«____» ____________ 2012 р.


План роботи

районного методичного об’єднання вчителів іноземних мов Гадяцького району


2012-2013 н.р.
Голова РМО –

Шаманська Руслана Миколаївна,

вчитель англійської мови,

вища категорія

Гадяцька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №4


Гадяч 2012

I. Вступ


1.1. Аналіз роботи районного методичного об’єднання вчителів іноземних мов Гадяцького району за 2011-2012 навчальний рік


          Згідно закону України «Про загальну середню освіту» та Положеннями про Гадяцький науково-методичний центр та про методичні об’єднання, районне методичне об’єднання вчителів іноземних мов проводить свою діяльність з метою координації творчого потенціалу учителів для вирішення актуальних проблем методики викладання навчальних предметів (англійської та німецької мов).

МО налічує _54_учителів . Це досвідчені фахівці та молоді учителі.

Вчителі вищої категорії _16_

Вчителі першої категорії _11_

Вчителі другої категорії _9_

Спеціалісти _12_

Мають звання «Старший вчитель» __3__

Мають звання «Методист» __2__


Вже другий рік, з 2011 року методичне об’єднання працює над проблемою "Підвищення якості освіти через оптимальне поєднання традиційних та нових технологій  та забезпечення сприятливих умов  для підвищення кваліфікації вчителів".  


Пріоритетні напрями та завдання роботи РМО були:

 • широке впровадження в роботу педагогів інформаційно-комунікаційних технологій;

 • забезпечення реалізації здоров’язберігаючих технологій;

 • здійснення моніторингу ефективної діяльності членів РМО;

 • удосконалення педмайстерності членів РМО.


Робота методоб’єднання велася згідно затвердженого плану на рік.

  • За 2011-2012 навчальний рік було проведено 3 засідання методичного об’єднання : перед початком навчального року -27 серпня 2010 року, під час зимових канікул - 5 січня 2011 року та під час весняних канікул - 22 березня 2012року.

- На першому засіданні було підбито підсумки роботи методичного об’єднання за 2011-2012 навчальний рік, вчителі були ознайомленні з методичними рекомендаціями викладання іноземних мов у новому навчальному році, особлива увага була звернена на ведення шкільної документації;

- Друге засідання було присвячене підведенню підсумків першого півріччя, участі в шкільних та районних олімпіадах, конкурсі МАН та «Гринвіч». Учасники конкурсу педагогічної майстерності «Вчитель року» поділилися досвідом про участь у даному заході, Члени РМО довідалися про останні новини з курсової перепідготовки при Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти та про нові конкурси для тих, хто вивчає та викладає англійську мову;

- Під час третього засідання вчителі ознайомилися з методичними рекомендаціями Міністерства Освіти України та Полтавського інститут післядипломної освіти щодо порядку закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації у 4, 9 11 класах та контрольних робіт у 5- 8 класах. Під час засідання відбулася презентація проекту моніторингу навчальних досягнень учнів району. Також було заслухано презентації вчителів, що атестуються на вищу кваліфікаційну категорію чи її підтвердження. Голова РМО розповіла про міжнародну асоціацію викладачів англійської мови ТЕСОЛ і деякими вчителями було прийняте рішення стати членами даної організації та взяти участь у щорічній міжнародній конференції. Окрім того члени РМО заслухали інформацію про можливості публікацій власних матеріалів в професійних друкованих виданнях та в мережі Інтернет.


Семінари 2011-2012

 • Протягом навчального року було проведено 2 семінари. 27 вересня 2011 року на базі Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №4 відбувся практичний семінар для вчителів англійської мови «Участь у міжнародних проектах як один із шляхів підвищення мотивації учнів до вивчення іноземної мови»". Під час семінару учасники мали змогу ознайомитися з основними ідеями та поняттями процесу навчання з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, розглянули переваги та недоліки використання комп’ютера та Інтернету на уроках англійської мови, обговорили проблеми щодо забезпечення шкіл комп’ютерною технікою та якісним Інтернет зв'язком. Під час практичної частини семінару вчителі створили електронні скриньки на сайті www.gmail.com, познайомилися з процесом створення віртуальних постерів за допомогою сайту www.glоgster.com та зареєструвалися у глобальній мережі, що поєднує вчителів та учнів з усього світу для участі у навчальних проектах www.epals.com та www.iearn.org. Вчителі отримали домашнє завдання, яке вони повинні були надіслати зі своєї електронної скриньки на адресу голови методичного об’єднання.

 • 29 листопада 2011 вчителі Гадяцької спеціалізованої школи №4 запросили колег на семінар «Педагогічна мозаїка вчителя англійської мови». Шаманська Р.М. провела тренінг по здоров’я –зберігаючих технологіях, а Дудченко Л.А. продемонструвала відкритий урок у 7 класі «Кухні світу» з використанням інформаційних, інтерактивних та здоров’я зберігаючих технологій. Пізніше всі були запрошені до актової зали для перегляду виховного заходу «Передзвони Біг Бену», які підготували спільними зусиллями Дудченко Л.А., Коломієць А.І., Ємець Л.М. та Шаманська Р.М. Захід був побудований за мотивами твору британського письменника Джерома К. Джерома «Троє в човні, не рахуючи собаки». Під час заходу використовувалося багато відео та аудіо матеріалів, було представлено виставу «Король Лір», звучали пісні англійською мовою.

 • Вчитель англійської мови ГСШ №4 Шаманська Р.М. 6-8 жовтня була запрошена на міжвідомчу конференцію всіх агенцій, що займаються викладанням англійської мови в Україні. Посольство США, Корпус Миру США, Британська Рада, представники Міністерства освіти, асоціації вчителів англійської мови, викладачі з провідних британських університетів, автори українських підручників з англійської мови брали участь у цій конференції, обговорювали проблеми викладання англійської мови в Україні, разом шукали шляхи їх вирішення.

Вебінари

 • Окрім семінарів в реальному житті, вчителі збиралися разом у ГСШ №4, щоб взяти участь у 5 вебінарах, які були організовані Посольством США. Усі, хто відвідав 3 вебінари з 5 отримали електронні сертифікати від представника Посольства. А саме: Шаманська Р.М., Дудченко Л.А., Коломієць А.І., Ємець Л.М., Ткачова О.С., Хируненко В.В., Тараніна Л.Є., Тихоненко Н.М., Горб О.В., Чепурна Л.П., Романків Н.Г.

Теми вебінарів: "Використання музики на уроках англійської мови", «Викладання з миром», «Методика викладання у великому класі», «Фразові дієслова в англійській мові», «50 років журналу «Форум»

Відкриті виховні заходи

 • Виховний захід «Передзвони Біг Бену» був проведений у рамках семінару у ГСШ №4 29.11.2011.

 • У ГСШ №3 у лютому 2012 було також проведено тиждень англійської мови, у якому брали участь усі учні школи. Протягом тижня учні змагалися у конкурсі «Битва титанів», відвідували живий музей мадам Тюсо, виставки вишивки і фотографій, зроблених за допомогою комп’ютера, учні початкової школи брали участь у «Веселому експресі». Завершився тиждень виховним заходом «Музика в нашому житті», під час якого учні виконували пісні в оригіналі.

 • Окрім того, виховний захід, присвячений весняним святам в Британії та Америки було організовано у ГСШ №3 Ткачовою О.С. у квітні 2012. Поєднання музики, відео-матеріалів та розважальних конкурсів запам’яталися учням школи.

Конкурси для вчителів

 • 14 та 15 грудня відбувався районний конкурс педагогічної майстерності серед вчителів англійської мови. До заочного туру подали матеріали 7 вчителів, а до очного було обрано троє.

Вчитель

Навчальний заклад

Тема уроку

Дудченко Людмила Анатоліївна

Гадяцька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №4

«Різдвяні покупки»

6 клас

Хируненко Валентина Василівна

Гадяцька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №4

«Музика в житті»

8 клас

Шаманська Ольга Миколаївна

Гадяцька Гімназія

«Традиції харчування моєї сімї » 10 клас

Переможцем конкурсу стала Дудченко Л.А.

 • «Вчитель року» у Полтаві

9 лютого 2012 року у Полтавському обласном у інституті післядипломної освіти проходив перший тур обласного конкурсу "Вчитель року" -2012. У номінації "Вчитель англійської мови" від Гадяцького району виступала вчитель Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №4 Дудченко Людмила Анатоліївна. До Полтави приїхало 25 вчителів англійської мови - переможці районних та міських конкурсів "Вчитель року". Всі конкурсанти повинні були представити свій досвід роботи англійською мовою, дати відповіді на фахові та загальні запитання, пройти тестування на вміння володінням компютером. Окрім Людмили Анатоліївни у конкурсі брала участь і вчитель Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №3Хируненко Валентина Василівна, але як член журі.

 • Шість вчителів надіслали свої конспекти уроків до участі у конкурсі Інтернет видання «Учительський журнал он-лайн». Вчителі мають сертифікати про публікацію авторського матеріалу на сайті. Хируненко В.В., Ткачова О.С., Дудченко Л.А., Долгополова Л.М., Коломієць В.М., Ткачова О.С.;

 • Ткачова О.С., Ємець Л.М. та Шаманська Р.М. надіслали свої роботи на конкурс конспектів уроків за допомогою комп’ютерних технологій «Відкритий світ»;

 • Шаманська Р.М. у грудні 2012 брала участь у конкурсі з творчого письма, який було організовано волонтерами Корпусу Миру. Разом з сотнею інших учасників , вона написала про свій день із життя 14 грудня. Під час конференції ТЕСОЛ вчителю було вручено диплом учасника;

 • Шаманська Р.М. взяла участь у конкурсі на кращий освітній сайт, який проводила газета ENGLISH і була нагороджена дипломом учасника. Окрім того, посилання на адресу блогу методичного об’єднання розташована на сайті ТЕСОЛ, як один з чотирьох друзів-сайту;

 • Р.М.Шаманська брала участь у конкурсі газети ENGLISH на кращу розробку виховного заходу. Вона надіслала конспект виховного заходу «Передзвони Біг Бену» і отримала сертифікат учасника;

 • Шаманська Р.М. отримала 3 місце у конкурсі Британської Ради на кращий конспект уроку з використанням сайту Британської ради для дітей. Вчитель отримала диплом переможця та подарунок від Британської Ради – книга англійською мовою з диском, ляльками - персонажами та настільну гру.

 • Брала участь Шаманська Р.М. і в конкурсі Майкрософт «Вчитель-новатор». Тема роботи «Digital storytelling». Вчитель отримала диплом учасника.

 • Як вчитель-новатор Шаманська Р.М. виступала з доповіддю на обласному семінарі вчителів - новаторів при Омелянівському НВК Кременчуцького району.

Участь у роботі асоціації вчителів англійської мови ТЕСОЛ

Десять вчителів англійської мови стали членами всеукраїнської асоціації ТЕСОЛ. Членство дозволяє безкоштовно отримувати журнали англійською мовою та електронну розсилку про всі події у світі викладання англійської мови.

Окрім того, восьмеро педагогів з різних шкіл Вчителі англійської мови Хируненко В.В (ГСШ №3), Ткачова О.С. (ГСШ №3), Тараніна Л.Є. (ГСШ №3), Чепурна Л.П. (ГСШ №2), Шаманська Р.М. (ГСШ №4), Донець А.А. (Вельбівська ЗОШ), Коломієць В.О (Сарська СШ) та Романків Н.Г. (Гадяцьке училище культури) 15-16 березня 2012 відвідали 17 щорічну міжнародну конференцію асоціації викладачів англійської мови ТЕСОЛ. Протягом двох днів конференції вчителі мали змогу відвідати презентації, тренінги, семінари та виставки у Камянець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка. Як було вже зазначено, конференція міжнародна, а тому лекторами та презентерами були не тільки кращі викладачі України, а й представники двох американських університетів, Кембріджського університету, Канадської мовної школи, Британської Ради, Корпусу Миру США, гості з Фінляндії, Молдови та Росії.

Вчитель англійської мови Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №4 Руслана Миколаївна Шаманська теж проводила майстер-клас на конференції про використання ресурсів мережі ВЕБ 2.0 при викладанні англійської мови .

Окрім насиченої навчальної програми, організатори включили до конференції і книжкову виставку Британських видавництв, і концерт студентів університету, і екскурсію по місту, і концерт органної музики, і книжкову лотерею, і, звичайно святкову вечірку. Після закінчення конференції вчителі також відвідали Хотинську фортецю (Чернівецька область), Кришталеву печеру у селі Кривче (Тернопільська область) та побували на виставі у Київському театрі російської драми імені Лесі Українки.

Самоосвіта

Шаманська Р.М у 2011-2012 роках закінчила навчання на 5- тижневих он-лайн курсах Британської Ради «Навчальні технології на уроках англійської мови» та «Методика викладання англійської мови – теоретичні засади (частина 1)». Також у січні-лютому брала участь у ЕВО-сесії по digital storytelling. Знаннями отриманими на даних курсах вчитель ділиться під час тренінгів та семінарів.;

Вчителі англійської мови працювали волонтерами у відділенні міліції під час проведення Європейського чемпіонату з футболу у червні 2012.

^ Залучення учнів до конкурсів з англійської мови

Олімпіада

Учні активно брали участь в предметних олімпіадах з англійської та німецької мов. У зв’язку з карантином у школах дати проведення олімпіад було змінено, однак на результати це не вплинуло. Всього взяло учать у ІІ турі олімпіад – 62 учня з англійської мови (11 клас – 10 учнів, 10 клас - учнів, 9 клас - учнів , 8 клас – 15 учнів)та з німецької мови.


Школа

Учасників

^ Всього учасників

Призерів

Якісний показник

 

8

клас

9 клас

10 клас

11 клас

 

 

 

^ Гадяцька Гімназія

1

3

3

2

9

4

45%

ГСШ №2

 

 

1

 

1

1

100%

ГСШ №3

4

5

5

1

15

6

25%

ГСШ №4

3

3

3

2

11

5

22%

Петрівська

2

1

1

 

4

4

100%

Сватківська

 

2

 

 

2

1

50%

Веприцька

 

 

 

1

1

1

100%

Книшівська

1

1

 

 

2

-

-

Сарська

1

1

 

2

4

-

-

Бобрицька

1

1

 

 

2

-

-

Краснолуцька

1

 

 

 

1

-

-

Хитцівська

1

 

 

 

1

-

-

Березоволуцька

 

1

 

 

1

-

-

Лютенська

 

1

1

1

3

-

-

Мартинівська

 

1

 

 

1

-

-

Римарівська

 

1

1

 

2

-

-

Рашівська

 

 

1

 

1

-

-

Краснознаменська

 

 

 

1

1

-

-


У Полтаві, під час ІІІ туру олімпіад, наша учениця 10 класу Коренівська Аліна - ГСШ №3 зайняла 3 місце. (вчитель Хируненко В.В.)

МАН

У секції англійська мова у конкурсі-захисті МАН брало участь 3 роботи. Члени журі вирішили не подавати жодної роботи на обласний конкурс, оскільки вони були не достатнього рівня. Однак, у секції інформатики стала переможцем робота Булиги Артема (один з наукових керівників -Шаманська О.М). Учень створив програму для комп’ютера, яку можна використовувати, як лексичний тренажер з англійської мови.

Гринвіч

15 грудня по всій Україні відбувся другий всеукраїнський конкурс знавців англійської мови "Гринвіч". У нашому районі у конкурсі взяло участь 285 учнів з 10 навчальних закладів.^ Назва школи

Кількість учасників


Гадяцька Гімназія

63Гадяцька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №2

40Гадяцька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №3

48Гадяцька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №4

60Сарська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів

13Петрово-Роменська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

29Хитцівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

8Плішивецька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

5Сватківська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

8Березоволуцька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

11Програма майбутніх лідерів FLEX

22 жовтня у Полтавській спеціалізоаній школі №29 відбувався перший тур програми обміну майбутніх лідерів FLEX. До другого туру пройшли 9 учнів: Булига Артем - Гадяцька Гімназія, Велічай Ярослава - Гадяцька школа-інтернат, Мак Аліна - Гадяцька школа-інтернат, Сергієвський Антон - Гадяцька школа-інтернат, Бондаренко Ярослава - Гадяцька школа-інтернат, Дашкевич Олег - Гадяцька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №3, Коренівська Аліна - Гадяцька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №3, Максименко Ігор - Гадяцька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №3, Кравчук Вікторія - Гадяцька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №2.

Американський університет в Болгарії

Двоє учнів 11 класу Буряк Анастасія (ГСШ №4) та Яловий Олександр (Гадяцька Гімназія) спробували себе у конкурсі Американських Рад, щоб здобувати безкоштовно освіту в Американському Університеті в Болгарії. Учні подавали аплікаційні заяви, здавали безкоштовно міжнародний екзамен ТОЕFL та проходили співбесіду. На жаль, даних учнів було запрошено до Болгарії, але на платній основі.

Виставка «Освіта за кордоном»

Учениця 8в класу Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №4 Филь Руслана, (вчитель Шаманська Р.М.) була учасником міжнародної виставки "Освіта за кордоном" у Києві у березні 2012. Дівчину запросили до Києва, як одну з фіналісток он-лайн змагання на знання англійської мови, що проводила компанія Study.ua. Змагання складалися з трьох етапів, під час кожного слід було пройти тестування у мережі Інтернет. У Києві Руслана ще раз проходила тестування, отримавши Грамоту від організаторів та платинову картку на знижки при замовленні навчання на мовних курсах study.ua.

Міжнародні проекти

Учні Гадяцьких спеціалізованих шкіл №3 та №4 під керівництвом Ткачової Ольги Сергіївни та Шаманської Руслани Миколаївни вже другий рік обмінюються Різдвяними листівками з учнями з інших країн. Вітальні листівки з США, Японії, Тайваню, Австралії, Словаччини, Білорусії та інших країн можна було оглянути та прочитати під час виставок у школі.

Учні Сарської СШ обмінювалися листами з учнями з Туреччини. Вони разом працювали над проектом, що пропонує сайт www.epals.com. Вчитель Коломієць В.О. довідалася про даний проект саме під час одного з семінарів для вчителів англійської мови.


 ^ 1.2. Науково-методична проблема освітніх закладів району на 2011/2012 навчальний рік


«Розвиток індивідуальних здібностей учнів як складова реалізації особистісно-орієнтованого навчання та виховання».

Напрямки реалізації:

 1. Підвищення якості навчально-виховного процесу шляхом

упровадження інформаційно-комунікаційних технологій;

 1. Реалізація здоров’язберігаючих технологій;

 2. Формування моделі випускника: лідера, освіченої конкурентно- спроможної особистості.


^ 1.3. Пріоритетні напрями та завдання роботи

у 2012/2013 навчальному році


Завдання роботи та пріоритетні напрями роботи вчителів іноземних мов визначені в рекомендаціях МОНУ "Про вивчення іноземних мов  у 2012-2013 н.р.". Даний навчальний рік є особливим, новий державний стандарт для початкової школи передбачає обов’язкове вивчення іноземної мови у першому класі загальноосвітніх навчальних закладів з 1-ого вересня 2012 р. Тож необхідно націлювати вчителів звертати особливу увагу на викладання саме у першому класі, враховуючи психолого-педагогічні можливості першокласників.

Важливою є підготовка учнів до зовнішнього незалежного оцінювання, тому потрібно більше часу виділяти на тестові завдання у старших класах, використовуючи при цьому автентичні навчальні матеріали, нові інформаційні технологіі.

Слід також вести підготовку учнів до проведення моніторингу (6-9 класи).

Всім вчителям іноземної мови слід включити заходи щодо використання Європейського мовного портфоліо у навчально-виховному процесі з іноземної мови як ефективної технології, що допомагає планувати власну навчальну діяльність з предмета, розвинути в учнів здатність до самооцінювання в іншомовному навчанні.

     Учителям МО слід залучати учнів і до дослідницької роботи в МАН., яка є одним із напрямків, що реалізують особистісно-орієнтованого підхід до навчання.

Для успішного вирішення вказаних питань увага учителів буде звернута  на:


 • належне знання пояснювальних записок та змісту програм;
 • знання загальних критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів;
 • вивчення досвіду кращих учителів району;
 • знання вимог до уроку;
 • підготовку матеріалів  до атестації;
 • підготовку учнів до участі олімпіадах та  роботі МАН;
 • взаємовідвідування та аналіз уроків колег , самоаналіз ,надання методичної допомоги молодим учителям;

 • широке впровадження в роботу педагогів інформаційно-комунікаційних технологій • забезпечення реалізації здоров’язберігаючих технологій^ II. Підвищення кваліфікації

учителів і організація самоосвіти.


 1. З метою підвищення науково-теоретичного та методичного рівня учителів  планується  провести   засідання МО (під час літніх, зимових та весняних канікул ) та 1 виїзний семінар.

 • Районний семінар-практикум вчителів іноземної мови «Викладання англійської мови у початковій школі. Основні принципи та методика проведення уроків» буде проведений на базі ресурсного центру Києво-Могилянської Академії та приміщення Британської Ради у Києві під час осінніх канікул.

 1. З метою підвищення кваліфікації учителям необхідно  своєчасно проходити курсову перепідготовку за фахом та заслуховувати звіт про неї на засіданнях МО.

 2. Проводити індивідуальне консультування молодих учителів та учителів, які  потребують підвищення свого фахового рівня .
 1. Учителям, які атестуються, проводити відкриті уроки  для педпрацівників у своєму навчальному закладі; учителям, які атестуються на вищу кваліфікаційну категорію або звання, провести презентації досвіду.
 1. Учителям взяти участь у ярмарці педагогічних технологій та виставках , які організовуватимуться на  засіданнях МО.
 1. Важливою формою підвищення кваліфікації залишається самоосвіта. У роботі над своєю проблемою учитель:

 • Систематизує методичні розробки з даного питання.

 • Реалізує її у своїй практичній діяльності.

 • Узагальнює напрацьований досвід.

 1. Постійно опрацьовувати періодичну фахову літературу (журнал «Іноземні мови в загальноосвітніх закладах»,  газети «Англійська мова в початковій школі», «Англійська мова в школі», «English»).

 2. На засіданнях РМО систематично проводити огляд новинок педагогічної та методичної літератури, на базі ресурсного центру для вчителів англійської мови при Гадяцькій спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №4 проводити виставки нових надходжень.
 1. Поповнювати скарбницю педагогічних надбань з метою поширення і використання сучасних педтехнологій, продовжувати роботу над поповненням блогу методичного об’єднання, який містить  інформаційно – методичні матеріали.
 1. Брати участь в он-лайн курсах та вебінарах Британської Ради та Посольства США^ III. Вивчення та узагальнення

передового педагогічного досвіду.


1. З метою виявлення творчо працюючих учителів планується  вивчення  та узагальнення педагогічного досвіду таких учителів       англійської мови :

 • Шаманська Руслана Миколаївна- Гадяцька спеціалізована школа  I-III ст  № 4,

 • Ткачова Ольга Сергіївна - Гадяцька спеціалізована школа I-III ст № 3

      2. Учителям до березня  2013 р. підготувати  презентацію досвіду і виступи на засіданнях  МО. Увесь матеріал з роботи над проблемою може бути систематизований  у накопичувальній теці або в електронному варіанті  (CD-теці) з набором додатків( це можуть  бути плани відкритих уроків і заходів , моніторинг досягнень учнів, індивідуальний щоденник, фото і т. д.).Це допоможе учителю розкрити свою всебічну діяльність у  міжатестаційний період 5 років.


3.Учителям постійно вивчати  і впроваджувати в роботу передовий досвід учителів іноземної мови в Україні та інших країнах, ознайомлюватися з прогресивними зарубіжними методиками викладання предмету.


4. Заохочувати та залучати учителів до участі у конкурсах педагогічної майстерності , проводити роз’яснювальну роботу по участі у програмах, які організовують Британські ради та Американське посольство (TEA,  MUSKIE, PESTALOZZI).

Забезпечити участь вчителів французької мови у міському конкурсі «Учитель року-2012»


 5. З  метою кращої організації позакласної роботи учителям району вивчати досвід роботи керівників Євроклубів.


6. Спонукати вчителів району до реєстрації в освітній мережі iEARN та

E-pals.com з метою участі учнів в on-line проектах


^ IV. Заходи

по вивченню стану навчально-виховної роботи  та рівня навченості учнів.


        1.Методисту НМЦ проводити аналіз стану викладання предмету в навчальних закладах району.


        2. Проводити контрольні роботи та зрізи знань відповідно до плану НМЦ з подальшим обговоренням та аналізом помилок. Проводити моніторинг  досягнень учнів.


        3.Організовувати участь учнів у олімпіадах , программах  та конкурсах та проводити аналіз їх результатів.


        всеукраїнський конкурс з англійської мови «Грінвіч»

        Конкурс Посольства США обмінів майбутніми лідерами  «FLEX».

        Конкурс знавців англійської мови «Пазли»


        4. Організовувати науково-дослідницьку роботу учнів у секціях МАН.


        5. Вивчити стан  викладання іноземної мови під час проведення   методичних тижнів  у Гадяцькій СШ І-ІІІ ст. № 4, Хитцівської ЗОШ І-ІІІ ст.,


   6. Активізувати позакласну роботу в оволодінні іншомовною освітою.


^ V. Робота з молодими вчителями


Список молодих учителів  МО (зі стажем до  трьох років)


      Бугайова Олена Анатоліївна, учитель англійської мови Книшівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів


1. Постійно проводити консультування учителів зі стажем до  трьох років.


2.Ознайомити молодих учителів із змістом програм з іноземної мови.


3. Проконсультувати учителів по питанню календарного та  поурочного планування.


4. Ознайомити з критеріями оцінювання.


5. Провести інструктаж по оформленню класного журналу.


6.Запрошувати учителів на уроки досвідчених педагогів району.


7. Забезпечити молодих учителів схемами самоаналізу уроку, пам'ятками,

    методичними  матеріалами.


8. Провести тренінг для молодих учителів по дидактиці та методиці викладання предмета на базі Гадяцької Гімназії ім. Олени Пчілки (Крат Н.О.)


 9. Акцентувати увагу на  особливостях  викладання предмета у початковій школі.


10. Відвідувати уроки учителів з метою надання методичної допомоги.


^ VI. Тематика засідань методоб'єднання


Серпень 2012


№ з/п

Питання для розгляду

Доповідач

Примітка

1.

Аналіз роботи методичного об’єднання за минулий навчальний рік, звіт голови РМО

Шаманська Р.М. – голова РМО
2.

Розгляд методичних рекомендацій щодо викладання іноземної мови у 2012-2013 н.р

Мирошниченко Н.М., методист НМЦ
3.

Упровадження Державних стандартів загальної початкової освіти. Вивчення іноземної мови з 1 класу

Шаманська Р.М. – голова РМО
4.

Упровадження проекту «Моніторинг рівня навченості учнів – шляхи удосконалення»

Мирошниченко Н.М., методист НМЦ
5.

Етика діяльності педагогів

Шаманська Р.М. – голова РМО
6

Методика проведення позакласної роботи з іноземної мови

Ткачова О.С.
7

Підсумки всеукраїнського конкурсу з німецької мови «Орлятко»

– вчитель Качанівської ЗОШ
8

Професійний конкурс «Учитель року» - підсумки та перспективи

Мирошниченко Н.М


Січень 2013


№ з/п

Питання для розгляду

Доповідач

Примітка

1.

Звіт роботи МО за перше півріччя 2012-2013 н.р.

Шаманська Р.М. керівник МО

2.

Підсумки проведення ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з іноземних мов, І етапу Всеукраїнського конкурсу – захисту науково – дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук

Мирошниченко Н.М.,

методист НМЦ

3.

Викладання у першому класі – перші результати

Вчителі сільських шкіл та учасники виїзного семінару
4

Готуємося до ЗНО (критерії оцінювання письмової відповіді)

Хируненко В.В. – Гадяцька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №4
5.

Ще раз про порт фоліо – рекомендації до роботи з порт фоліо вчителя-предметника та класного керівника

Шаманська Р.М. керівник МО
6.

Ознайомлення з новинками фахової періодичної преси та методичної літератури. Конкурси для вчителів та учнів.

Шаманська Р.М. керівник МОБерезень 2013


№ з/п

Питання для розгляду

Доповідач

Примітка

1

Схема функціонального самоаналізу урока. Презентація досвіду учителями англійської мови , що атестуються.

Шаманська Р.М – вчитель англійської мови ГСШ №4

2

Викладання у великих класах

Перегляд частини вебінару, організованого Посольством США
3

Огляд новинок літератури британських видавництв

Юлія Михайленко – менеджер з продажу англійської літератури магазину Дінтернал-книга, Київ (через Скайп)
6.

Конкурси для вчителів та учнів.

Шаманська Р.М. керівник МО
7.

Про закінчення навчального року 2011-2012

Мирошниченко Н.М.,

методист НМЦСхожі:

План роботи районного методичного об’єднання вчителів іноземних мов Гадяцького району iconПлан роботи районного методичного об’єднання вчителів етики на 2011/2012 навчальний рік
Методист Гадяцького Директор Гадяцького науково-методичного центру науково-методичного центру
План роботи районного методичного об’єднання вчителів іноземних мов Гадяцького району iconПлан роботи районного методичного об’єднання вчителів предметів суспільно-гуманітарного спрямування на 2011/2012 навчальний рік
Методист Гадяцького Директор Гадяцького науково-методичного центру науково-методичного центру
План роботи районного методичного об’єднання вчителів іноземних мов Гадяцького району iconПлан роботи районного методичного об’єднання вчителів предметів суспільно-гуманітарного спрямування на 2013/2014 навчальний рік
Методист Гадяцького В. о директора Гадяцького науково-методичного центру науково-методичного центру
План роботи районного методичного об’єднання вчителів іноземних мов Гадяцького району iconПлан роботи міського методичного об’єднання вчителів іноземних мов на 2012 2013 навчальний рік

План роботи районного методичного об’єднання вчителів іноземних мов Гадяцького району iconПлан роботи міського методичного об’єднання вчителів іноземних мов на 2013 2014 навчальний рік

План роботи районного методичного об’єднання вчителів іноземних мов Гадяцького району iconПротокол №3 засідання районного методичного об’єднання вчителів суспільно-гуманітарного циклу предметів Гадяцького району
Присутні: Майборода С. М. – методист Гадяцького науково-методичного центру, Оніщенко Н. А. – голова районного методичного об’єднання,...
План роботи районного методичного об’єднання вчителів іноземних мов Гадяцького району iconПротокол №3 засідання районного методичного об’єднання вчителів суспільно-гуманітарного циклу предметів Гадяцького району 27. 09. 2012 Гядяцька гімназія ім. Олени Пчілки, каб. №16
Присутні: Майборода С. М. – методист Гадяцького науково-методичного центру, Оніщенко Н. А. – голова районного методичного об’єднання,...
План роботи районного методичного об’єднання вчителів іноземних мов Гадяцького району iconЗвіт про виконану роботу голови районного методичного об’єднання вчителів 4-х класів Таранушенко Тетяни Михайлівни за 2012-2013 н р
Складено план роботи районного методичного об’єднання вчителів 4-х класів на 2012-2013 н р Внесено зміни до ІІ засідання районного...
План роботи районного методичного об’єднання вчителів іноземних мов Гадяцького району iconПлан роботи районного методичного об’єднання вчителів світової літератури і російської мови
Аналіз роботи районного методичного об’єднання вчителів сл та рм у 2011 – 2012 н р
План роботи районного методичного об’єднання вчителів іноземних мов Гадяцького району iconПротокол 26. 08 11р. №1 засідання методичного об’єднання вчителів математики Гадяцького районного
Ознайомлення з планом роботи методичного об’єднання на 2011 – 2012 навчальний рік
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи