Положення про організацію І проведення районного конкурсу \"Учитель року \" у 2011-2012 навчальному році І. Загальні положення icon

Положення про організацію І проведення районного конкурсу "Учитель року " у 2011-2012 навчальному році І. Загальні положення
Скачати 91.04 Kb.
НазваПоложення про організацію І проведення районного конкурсу "Учитель року " у 2011-2012 навчальному році І. Загальні положення
Дата конвертації25.12.2012
Розмір91.04 Kb.
ТипПоложення

ЗАТВЕРДЖЕНО

наказ відділу освіти

райдержадміністрації

24.11.2011 № 586


ПОЛОЖЕННЯ

про організацію і проведення районного конкурсу "Учитель року "

у 2011-2012 навчальному році


І. Загальні положення


1.1. Районний конкурс "Учитель року" у 2011-2012 навчальному році (далі-Конкурс) проводиться з метою виявлення і підтримання творчої праці вчителів, піднесення ролі вчителя в суспільстві та підвищення престижу вчительської професії, удосконалення фахової майстерності вчителів, привернення уваги місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, громадськості до проблем освіти.


1.2. Основними завданнями Конкурсу є:

виявлення та розвиток талановитих вчителів, їх підтримка та заохочення;

сприяння інноваційній діяльності в системі загальної середньої освіти;

піднесення ролі вчителя в суспільстві та підвищення престижу вчительської професії;

популяризація педагогічного досвіду найкращих вчителів району.


ІІ. Проведення Конкурсу


2.1. Організатором Конкурсу є відділ освіти Гадяцької райдержадміністрації.


2.2. Виконавцями та координаторами Конкурсу є відділ освіти Гадяцької райдержадміністрації та Гадяцький науково-методичний центр.


2.3. I етап Конкурсу проводиться у грудні поточного року. Конкурс проводиться в п'яти номінаціях з предметів інваріантної частини навчальних планів, графік проведення яких визначається Центральним оргкомітетом Конкурсу за поданням Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

2.4. I тур Конкурсу проводиться відповідно до умов порядку його проведення та критеріїв відбору поданих на Конкурс матеріалів.


2.5. Конкурс проводиться у III етапи:

I етап (відбірковий) – члени журі розглядають та оцінюють матеріали, надіслані на Конкурс, проводять конкурсні випробування, які включають виконання вчителями творчої письмової роботи; проведення співбесіди за темою представленого досвіду, відбирають учасників для II етапу Конкурсу (не більше 3-х учасників у одній номінації). Матеріали претендентів на участь у I тур Конкурсу, які не пройшли відбіркового етапу повертаються претендентам.

II етап – учасники, які пройшли відбірковий етап і були запрошені до участі у II етапі проводять урок у загальноосвітньому закладі, запропонованому організаторами Конкурсу та роблять його самоаналіз. Клас, тема уроку та час його проведення визначаються напередодні жеребкуванням у присутності журі та конкурсантів.

III етап – учасники представляють «Візитку педагога», беруть участь у конкурсі «Барви педагогічної майстерності», відповідають на 10 фахових запитань, представляють світ своїх захоплень.


2.6. Результати проведення всіх етапів Конкурсу оформляються протоколами засідання журі, які підписують голова, відповідальний секретар та всі присутні на Конкурсі члени журі.


ІІІ. Оргкомітет Конкурсу


3.1. Загальне керівництво та організація проведення Конкурсу здійснюється відділом освіти Гадяцької райдержадміністрації.


3.2. Для організації та проведення Конкурсу створюється оргкомітет та журі Конкурсу, склад яких затверджується наказом відділу освіти райдержадміністрації.


3.3. Оргкомітет створюється із числа адміністрації навчального закладу, на базі якого проводиться Конкурс, працівників відділу освіти райдержадміністрації та науково-методичного центру.


3.4. Очолює місцевий оргкомітет голова, який має заступника і секретаря.

Головою оргкомітету призначається начальник відділу освіти Гадяцької райдержадміністрації, а заступником – директор Гадяцького науково – методичного центру. Секретаря визначає голова оргкомітету та затверджує начальник відділу освіти райдержадміністрації. Голова оргкомітету здійснює розподіл доручень та керує роботою з організації проведення Конкурсу.


3.5. Члени оргкомітету:

проводять організаційну роботу щодо проведення Конкурсу.

забезпечують порядок та умови проведення Конкурсу.

готують документацію для проведення Конкурсу (програми, бланки протоколів, звіти).

позбавляють учасників Конкурсу права подальшої участі в Конкурсі у випадку порушення ними правил його проведення.


3.6. Журі Конкурсу в кожній із номінацій формується з фахівців відповідного профілю. Оформлення відповідної документації здійснює відповідальний секретар журі.


3.7. Журі готує завдання для проведення випробувань у кожній номінації та критерії їх оцінювання, перевіряють і оцінюють матеріали, представлені на Конкурс, конкурсні завдання.

Розголошення затверджених завдань до початку випробувань забороняється.


3.8. Голова журі відповідає за організацію роботи журі, несе відповідальність за об'єктивність перевірки.


3.9. Відповідальний секретар журі бере участь у роботі журі на дорадчих засадах, відповідає за оформлення відповідних документів, забезпечує схоронність і своєчасну доставку документів Конкурсу.

ІV. Учасники Конкурсу


4.1. Учасниками Конкурсу можуть бути вчителі – громадяни України, які мають відповідну фахову освіту, викладають у загальноосвітньому навчальному закладі предмет заявленої номінації.


4.2. Переможці шкільних конкурсів "Учитель року», які пройшли відбірковий тур.


4.3. Учителі, яким встановлена вища кваліфікаційна категорія та вчителі, на яких атестаційна комісія I рівня порушила клопотання перед атестаційними комісіями II, III рівнів про присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії».


4.4. Учителі, яким присвоєно звання "Старший учитель", "Учитель-методист" та вчителі на яких атестаційна комісія I рівня порушила клопотання перед атестаційними комісіями II, III рівнів про присвоєння педагогічних звань.


4.5. Учасники Конкурсу подають заяву на ім’я голови оргкомітету про участь у Конкурсі.

V. Умови проведення Конкурсу


5.1. Учитель, який бажає взяти участь у I етапі Конкурсу "Учитель року" у відповідній фаховій номінації, до оргкомітету подає такі матеріали:

особисту заяву про участь у I етапі Конкурсу, на ім'я голови оргкомітету, якою підтверджує згоду з умовами Конкурсу.

анкету учасника Конкурсу встановленого зразка (особистий підпис). комп'ютерну презентацію досвіду (не більше 15 слайдів).

творчу роботу на тему, визначену оргкомітетом Конкурсу (обсяг – довільний ).

фотографії (одне кольорове фото розміром 9х14 та 4-5 сюжетних фотоматеріалів про педагогічну діяльність в електронному варіанті без зменшення розміру).


5.2. Матеріали з досвіду власної роботи (розробки 5-6 уроків різних типів) з повним дидактичним забезпеченням однієї з навчальних тем, що розкриває специфіку системи роботи вчителя над проблемою, сучасні підходи до вивчення відповідного навчального предмета, розробку позакласного заходу як практичне підтвердження роботи над проблемою (електронний варіант в текстовому редакторі WORD).


    1. Перелік публікацій учителя (якщо такі є).
    1. Список використаної літератури.    1. У разі відсутності вищезазначених документів, неправильного їх оформлення, несвоєчасної подачі учасник знімається з Конкурсу.


VІ. Місце проведення Конкурсу


6.1. Умови та місце проведення Конкурсу визначає відділ освіти Гадяцької райдержадміністрації.


6.2. Заклад освіти, на базі якого проводиться Конкурс, готує приміщення і територію, матеріально-технічну базу, технологічну документацію.


VІІ. Порядок проведення Конкурсу


7.1. Відбірковий етап Конкурсу передбачає вивчення та оцінювання журі надісланих учителем на Конкурс матеріалів, відбір учасників ІІ етапу Конкурсу.


7.2. ІІ етап Конкурсу передбачає участь конкурсанта у таких видах випробувань:


7.2.1 Проведення відкритого уроку у загальноосвітньому навчальному закладі та проведення його самоаналізу (клас, тема уроку та дата його проведення визначаються шляхом жеребкування у присутності журі та конкурсантів ).


7.2.2. Візитка педагога (3 хв.). (У короткій формі конкурсанти представляють себе, висловлюють вітання суперникам, захищають власну емблему).


7.2.3. Барви педагогічної майстерності. (Кожен учасник упродовж 5 хвилин ділиться своїми педагогічними ідеями, знахідками, родзинками власної творчості, демонструє цікаві форми роботи, що відображає творчий пошук, особливості форм та методів роботи учасника).


7.2.4. Я вчителем бути не перестану. (Відповіді на 10 фахових запитань, які передбачають перевірку рівня фахової підготовки учителя-предметника).

7.2.5. Світ моїх захоплень (Протягом 5 хвилин учасники розкривають всебічність інтересів: захоплення, вподобання, таланти і здібності)


VIІІ. Критерії оцінювання Конкурсу


8.1. Кожний вид змагань між учасниками Конкурсу оцінюється членами журі за бальною системою з урахуванням специфіки навчальної дисципліни та умов, в яких проводиться Конкурс.

Оцінки членами журі не обговорюються. Бали складаються в загальну суму за кожний вид змагань, на підставі чого відповідальний секретар журі виводить середній бал.


8.2. Результати змагань учасників Конкурсу журі фахової номінації оцінює за рівнем педагогічної майстерності, загальної ерудиції, культури спілкування конкурсантів, творчим підходом щодо використання сучасних освітніх технологій, здатністю продукувати власні педагогічні надбання, вміння аналізувати шляхи і способи досягнення вчителем належних результатів навчально-виховного процесу та оцінювати їх ефективність.


8.3. Максимальна сума балів за проведення відкритого уроку становить – 36 балів. При оцінюванні уроку враховуються:

професійне знання предмета;

володіння методикою викладання;

реалізація мети та завдання уроку;

використання інноваційних технологій;

вибір форм, методів, засобів вивчення;

результативність уроку;

індивідуальний творчий почерк;.

рівень діяльності учнів на уроці;

культура мовлення;


8.4. Максимальна кількість балів за конкурс «Візитка педагога» - 5 балів.

При оцінюванні даного Конкурсу враховуються:

зміст і форма привітання;

лаконічність і інформаційна насиченість власного представлення;

естетичний вигляд емблеми, її змістовність та аргументоване коментування.


8.5. Максимальна кількість балів за конкурс «Барви педагогічної майстерності» - 10 балів.

При оцінюванні електронної версії презентації досвіду роботи учасника враховується :

актуальність проблеми, над якою працює вчитель;

сутність методів і прийомів, які застосовує вчитель;

наявність елементів новизни й оригінальності;

майстерність конкурсанта в представлені власного досвіду;

перспективність досвіду;

результативність досвіду;


8.6. Конкурс «Я вчителем бути не покину» передбачає максимальну кількість балів у сумі – 5 балів, з розрахунку 0,5 бала за кожну правильну відповідь.


8.7. Конкурс «Світ моїх захоплень» оцінюється 10 балами. При виставленні балів враховується різнобічність інтересів учасника, вміння цікаво і змістовно представити світ своїх захоплень.


8.8. Творча робота вчителя на запропоновану тему оцінюється у 5 балів.

Ознайомлення зі змістом і формою творчої роботи та її оцінювання відбувається попередньо. При виставленні балів виводиться середнє арифметичне оцінок усіх членів журі.


8.9. У разі однакової кількості балів, набраними кількома фіналістами, переможцем стає той учасник, який набрав більшу кількість балів за проведений урок.

8.10. Рішення журі оформляється відповідним протоколом, де вказуються бали, які виставляються персонально членами журі, виводиться загальний бал кожного учасника та визначається переможець у фаховій номінації. Кількість протоколів встановлюють члени журі відповідної номінації.


ІХ. Відзначення переможців та учасників Конкурсу


9.1. Переможці Конкурсу направляються на участь у II турі (обласного) конкурсу.


9.2. Нагородження переможців та учасників конкурсу здійснюється відповідно до пропозицій, розроблених відділом освіти райдержадміністрації та Гадяцькою районною організацією професійної спілки працівників освіти і науки України.

9.3. Переможці Конкурсу нагороджуються грошовою премією, пам'ятними подарунками та Дипломами відділу освіти.


9.4. Учасники Конкурсу отримують пам'ятні подарунки та Подяки відділу освіти райдержадміністрації.

Х. Фінансування Конкурсу


10.1. Фінансові витрати на організацію та проведення Конкурсу проводиться за рахунок місцевих бюджетів, коштів Гадяцької районної організації професійної спілки працівників освіти і науки України.


10.2. Фінансування Конкурсу може проводитися шляхом залучення спонсорських коштів.


Головний спеціаліст

відділу освіти Р.В. КузьменкоСхожі:

Положення про організацію І проведення районного конкурсу \"Учитель року \" у 2011-2012 навчальному році І. Загальні положення iconНаказ №235 Про проведення в 2011 /2012 навчальному році Всеукраїнського конкурсу "Учитель року"
Хмельницької обласної державної адміністрації від 18. 10. 2011 р. №677-но «Про проведення в 2011-2012 навчальному році Всеукраїнського...
Положення про організацію І проведення районного конкурсу \"Учитель року \" у 2011-2012 навчальному році І. Загальні положення iconНаказ №213/од Про проведення в 2010/2011 навчальному році Всеукраїнського конкурсу "Учитель року"
Хмельницької обласної державної адміністрації №635-но від 13. 10. 20010 року про проведення в 2010/2011 навчальному році Всеукраїнського...
Положення про організацію І проведення районного конкурсу \"Учитель року \" у 2011-2012 навчальному році І. Загальні положення iconДиректорам Згідно наказу міськво від 20. 09. 2010р. №352 «Про проведення міського етапу ХVІ всеукраїнського конкурсу «Учитель року»
Уон дода від 01. 11. 2010р №520/02 «Про підготовку до проведення районного (міського) туру ХVІ всеукраїнського конкурсу «Учитель...
Положення про організацію І проведення районного конкурсу \"Учитель року \" у 2011-2012 навчальному році І. Загальні положення iconНаказ №01 Про підсумки першого етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2013»
«Учитель року 2013», наказу відділу освіти від 22. 10. 2012 року №189«Про проведення в 2012-2013 навчальному році Всеукраїнського...
Положення про організацію І проведення районного конкурсу \"Учитель року \" у 2011-2012 навчальному році І. Загальні положення iconНаказ №3 Гадяцької районної ради Полтавської області від 07 листопада 2011 року №261 Про проведення шкільного етапу конкурсу «Учитель року-2011»
На виконання наказу відділу освіти від 26. 10. 2011 року №524 «Про організаційні заходи з проведення конкурсу «Учитель року», згідно...
Положення про організацію І проведення районного конкурсу \"Учитель року \" у 2011-2012 навчальному році І. Загальні положення iconНаказ № Про підсумки районного туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2011»
«Про проведення районного туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2011» в листопаді-грудні цього року проведено районний тур...
Положення про організацію І проведення районного конкурсу \"Учитель року \" у 2011-2012 навчальному році І. Загальні положення iconНаказ №692 м. Енергодар Про проведення міського етапу конкурсу "Учитель року"
На виконання наказу управління освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації від 25. 11. 2010 року №665 „Про проведення...
Положення про організацію І проведення районного конкурсу \"Учитель року \" у 2011-2012 навчальному році І. Загальні положення iconНаказ №18 Про проведення у 2011-2012 навчальному році огляду-конкурсу на кращу організацію правової освіти та виховання у навчальних закладах району
Полтавської облдержадміністрації від 16. 01. 2012 №22 «Про проведення у 2011-2012 навчальному році огляду-конкурсу на кращу організацію...
Положення про організацію І проведення районного конкурсу \"Учитель року \" у 2011-2012 навчальному році І. Загальні положення iconНаказ №127 Про проведення у 2013 /2014 навчальному році районного туру Всеукраїнського конкурсу "Учитель року"

Положення про організацію І проведення районного конкурсу \"Учитель року \" у 2011-2012 навчальному році І. Загальні положення iconПоложення про організацію та проведення Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості „Податки очима дітей (положення додається). Роботи подати в рмк до 08 квітня 2011 року. Затверджено наказом дпа україни від 02. 03. 2011 №122
Державною податковою адміністрацією України затверджено та рекомендовано до використання Положення про організацію та проведення...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи