Конспект фрагменту комплексного заняття на тему: „ icon

Конспект фрагменту комплексного заняття на тему: „




Скачати 39.03 Kb.
НазваКонспект фрагменту комплексного заняття на тему: „
Дата конвертації25.12.2012
Розмір39.03 Kb.
ТипКонспект

Дошкільний навчальний заклад №2 «Берізка»


Конспект фрагменту

комплексного заняття

на тему:

Разом з Мудрою

Совою

(розвиток мовлення, ТРВЗ)


Старша група

вихователь Хорішко М.І.


2010р


Програмовий зміст.

Розвивати в дітей навички комунікативного мовлення, гармонізувати взаємодію дітей з різними дорослими та однолітками.

Закріпити вміння дітей складати розповідь-роздум з трьох структурно-смислових частин: учити використовувати складнопідрядні речення з підрядними причини, наслідку в доказовій частині розповіді-роздуму.

Уточнити знання дітей про аргументацію, закріплювати вміння добирати суттєві ознаки предмета для доведення думки.

Закріплювати з дітьми різні варіанти вставних слів (я гадаю, я думаю, я вважаю, на мій погляд, мені здається, може і т.д.), формувати уявлення про етичні правила поведінки дитини під час бесіди, суперечки.

Виховувати витримку, взаємну повагу, повагу до думки товариша.


Матеріал: Телеграма-запрошення від Мудрої Сови, схема для розповіді загадки про сову,

фрагменти з мультфільму „Дитячі фантазії”, сюжетна картина „

Будівельники”, ордени „Мудрого Совеняти”, музичний супровід для фізхвилинки „Веселий гопачок”.


„Не стулить ні на мить очей

Вночі полює на мишей

Зате удень відпочива

Ні, це не кішка, це (сова)


І не спиться їй щоночі,

Ху-ху-ху – кричить вона

Відгадали, хто вона?

(сова)


Діти заходять до зали, вітаються, знайомляться з гостями.

Вчитель повідомляє:


  • Діти, хочу вам сказати, що сьогодні у нас буде незвичайне заняття.

  • Може, хтось із вас здогадався, чому я так кажу?

/Варіанти відповідей/

  • Я думаю тому, що буде відбуватися в залі.

  • Я гадаю незвичайне через те, що відбуватиметься в присутності гостей.

  • Мені здається на занятті буде якийсь сюрприз.

  • Вірно малята, ви правильно підмітили і сюрприз буде прямо зараз.

  • Зверніть увагу, в мене у рукахзагадковий конверт. У ньому запрошення до зали. Ось таке: „Заходьте,Заходьте всі вранці до зали. Буде дуже цікаво і незвичайно...” А підпису, малята, немає,лише якісь символи. Ось вони.

Як ви думаєте, хто ж цей таємничий друг, який нас сюди запросив? Як нам дізнатися?

(Діти треба розшифрувати символи)


(Міркування дітей, звертати увагу , щоб діти вживали /Я думаю, мені здається, мабуть, може, тому що/)


Діти встановлюють, що мова, мабуть, іде про дикого птаха, який живе в лісі у дуплі, веде нічний спосіб життя, називається совою.


  • Але до чого тут літера М?

Діти здогадуються, що це Мудра Сова, героїня наших улюблених мультиків.

  • А ось і вона сама:

(Вмикається телевізор, з екрана якого звертається до дітей Мудра Сова і ставить перед дітьми запитання „Гра „Веселі запитання”)


  • Чи знаєте чому собака – друг людини?

  • Чому кролик мирна тварина?

  • Чрму світлофор називають Моргайком?

  • Чому по глибокому снігу необхідно ходити на лижах?


(Якщо діти справились успішно, Мудра Сова радіє, говорить, що для кожного зних приготувала подарунок-сюрприз і пропонує їм трохи перепочити.

Проводиться фізхвилинка „Веселий гопачок” або „Зозуля”.)


Після того, як діти перепочили Мудра Сова розповідає одну історію, яка трапилась в лісі. „Будівельники”.


„Надумали якось Зайчик з Мишкою побудувати собі нові хатинки: наробили з глини цегли і взялися до діла. Спорудили дві гарненькі хатиночки і засперечалися, хто більше цеглинок використав. Зайчик каже, що він, а Мишка не погоджується, тільки сміється з нього. Розсудіть їх малата.”

Вчитель вивішує ілюстрацію, де діти наочно побачили 2 будинки, різні за величиною.


  • Діти, чому Зайчик думає, що на його хатинку пішло більше цеглинок?

(Тому що в Зайчика будиночок більший, а в Мишки менший.)


  • А як думає Мишка?

(Мишка, мабуть, порахувала цеглинки, які вона витратила на стіну з вікном. І в Зайчика і в неї по 8.)


  • А скільки цеглинок на стіні з дверима?

(І в Зайчика і в Мишки по 7.)


  • Скільки всього стін має будиночок?

(І в Зайчика і в Мишки по 4.)


  • Як ви дізналися, що 4?

(Міркування дітей)


  • Яким був би будиночок, коли б у нього була 1, 2, 3 стіни?

  • Добре, так чого ж все таки сміється Мишка?

(Треба порівняти цеглинки.)


Вірно діти, коли порівняєм цеглинки, побачимо, що у Зайчика більша, а в Мишки менша, та й не могло бути по-іншому: Зайчик більший від Мишки, то й цеглинок наробив більших.

  • Так чому у Зайчика будинок більший?

  • Тому що у нього більші цеглинки.

Чому сміялася Мишка?

(Відповіді дітей.)

  • А тепер, діти, підсумуємо:

Отже, будиночок у Зайчика вийшов більшим через те, що у зайчика більші цеглинки.

Молодці, діти, як добре, що ви такі розумні та кмітливі. Мудра Сова теж радіє за вас. І передала з лісу вам нагороди. Від сьогодні ви будете називатися Мудрими Совенятами.

Ось ці ордени (виносить в кошику „ордени Мудрого Совеняти” і по черзі вручає дітям.)

Сова прощається з дітьми. Потім діти прощаються і виходять з зали.





Схожі:

Конспект фрагменту комплексного заняття на тему: „ iconКонспект комплексного заняття з розвитку творчого потенціалу в дітей дошкільного віку «мова дотиків»
Вихователь: Діти, я пропоную сьогодні привітатися один до одного долоньками. Для цього потремо свою долоньку об долоньку сусіда зліва....
Конспект фрагменту комплексного заняття на тему: „ iconКонспект сюжетно-ігрового заняття з розвитку мовлення «Формування граматичної будови, зв’язного мовлення дітей» на тему «Чарівна мандрівка морем»
Слідкувати за правильною вимовою звуків у дітей, за правильністю виконання завдань
Конспект фрагменту комплексного заняття на тему: „ iconПлан-конспект заняття правового гуртка «Дебати» за темою «Україна – наш спільний дім»
Представлення теми та очікуваних результатів навчального заняття (робота в парах, бесіда) – 3-5 хв
Конспект фрагменту комплексного заняття на тему: „ iconКонспект гурткового заняття Рівень навчання: початковий, основний, вищий Рік навчання: Вік гуртківців: Керівник гуртка: Тема заняття
Тип заняття (засвоєння нових знань, умінь та навичок; формування практичних умінь та навичок; застосування умінь та навичок; узагальнення;...
Конспект фрагменту комплексного заняття на тему: „ iconКонспект гурткового заняття з англійської мови на тему: «Візит друзів з Англії»
Розвивати мовленнєві здібності дітей; створювати умови для оволодіння первинною комунікацією іноземною мовою; Формувати уміння досягати...
Конспект фрагменту комплексного заняття на тему: „ iconКонспект заняття з мовленнєвого розвитку та ліплення на тему: «Я печу діткам всім по Колобку» (І молодша група)
«один-багато», назви лісових звірів, вміння придавати тісту круглої форми. Розширювати знання українського фольклору. Розвивати інтонаційну...
Конспект фрагменту комплексного заняття на тему: „ iconКонспект заняття для дітей зі зниженим зором
Організаційний момент ( визначення робочих місць дітей відповідно до гостроти зору та наявності оклюзій на момент заняття, підготовка...
Конспект фрагменту комплексного заняття на тему: „ iconКонспект заняття для дітей зі зниженим зором
Організаційний момент ( визначення робочих місць дітей відповідно до гостроти зору та наявності оклюзій на момент заняття, підготовка...
Конспект фрагменту комплексного заняття на тему: „ iconКонспект інтегрованого заняття для дітей ІІ молодшої групи на тему: «Пригоди веселих мандрівників» Сфера «Природа» Підготувала та провела: вихователь молодшої групи №7
Соціально-моральний розвиток: використовуючи ігровий сюжет, закріпити правила пожежної безпеки;виховувати бережне ставлення до природи,...
Конспект фрагменту комплексного заняття на тему: „ iconКонспект заняття сфера життєдіяльності : «Природа» Пріоритетні лінії розвитку : пізнавальна, художньо-естетична Вік : 5-й рік життя Тижнева тема : «Світлиця природи. Зима.»
Організаційний момент ( визначення робочих мість дітей відповідно до гостроти зору та наявності оклюзій на момент заняття, підготовка...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи