Сімейне насильство. Погляд сучасності icon

Сімейне насильство. Погляд сучасності
НазваСімейне насильство. Погляд сучасності
Дата конвертації25.12.2012
Розмір30.6 Kb.
ТипДокументи

Сімейне насильство. Погляд сучасності.


Ми живемо в світі, однією з характерних ознак якого є насильство . Нині Україна потерпає від жорстокої економічної кризи, перехідний період якої характеризується зростанням злочинності. На такому фоні актуальною є проблема насильства в сім’ї. За даними Центру соціологічних досліджень при НАН України близько 70% жінок потерпають від різних форм приниження і знущання в родині. Це відображається на дітях, які або безпосередньо самі страждають від насильства, або переймають «соціальну естафету» насильницьких дій. За даними соціологічного дослідження «Насилля серед дітей та підлітків», встановлено, що витоки жорстокості та насильства частіше за все треба шукати в сім’ї. Так, близько 60% батьків систематично так чи інакше виявляють агресивне ставлення до своїх дітей, у 17 % таких батьків агресивність характеризується особливою грубістю. Таким чином, домашнє насильство вже стало національною ганьбою.

На жаль, публічне обговорення цієї проблеми може продемонструвати тільки те, що нині суспільство та всі його інститути не в змозі гарантувати безпеку всередині родини всім її членам. Витоки сімейного насильства – у звичаях суспільства, у системі норм і правил поведінки чоловіків та жінок. Суспільство підтримує тих, хто дотримується цих правил, і карає за їхнє порушення. Під домашнім насильством прийнято розуміти поодиноку або повторювану дію одного з членів родини, спрямовану на збереження влади та контролю над близькою людиною.

Найчастіше, кажучи про домашнє насильство, мають на увазі насильство чоловіка над жінкою (ідеться про подружжя – зареєстрований або цивільний шлюб), батьків над дитиною, дорослої дитини над батьками. Однак здебільшого від насильства в сім’ї потерпають діти.

Зважаючи на таке визначення, зрозуміло, що існують різні форми насильства:

  1. фізичне насильство: побиття, ляпаси, різкі або несподівані удари по різних частинах тіла, небажані дотики тощо.

  2. Сексуальне насильство: згвалтування, здійснення сексуальних дій проти волі партнера.

  3. Емоційне та словесне насильство: ізолювання від членів родини та друзів; погрози застосувати насильство, використання слів, що принижують гідність.

  4. Психологічне насильство: обвинувачення в божевіллі; штучне створення ситуацій, коли один із членів родини почувається психічно неповноцінним.

  5. Економічне насильство: створення економічної залежності, повний контроль за витратами грошей.

Проблема сімейного насильства в сучасному світі зумовлена не тільки почастішанням психологічного, фізичного, сексуального насилля. А й небажанням соціуму розглядати це питання відкрито. Думка про те, що насильство трапляється лише в проблемних сім’ях, давно стала міфом. Насправді воно має місце і в багатьох, на перший погляд, цілком благополучних сім’ях.

Які ж специфічні наслідки жорстокого ставлення до дітей? Сексуальне і фізичне насильство має тривалі наслідки для емоційного благополуччя дитини. ЇЇ почуттю власної гідності завдається непоправної шкоди, а страх повторно зазнати подібного ставлення породжує в неї недовіру до оточуючих. Діти, що пізнали людське зло і ростуть в атмосфері, насиченій гнівом і болем, прагнуть ізолюватися від суспільства і можуть виявляти у своїй поведінці підвищену агресивність.

Жорстоке ставлення до дітей – це результат дії багатьох чинників: психологічні особливості окремих індивідів, соціальні умови, які впливають на добробут сім’ї, діяльність соціальних інститутів, покликаних дбати про дітей, характер нашої нації.

І хоча на сьогодні держава вживає заходів для викорінення

проявів насильства в сім’ї, однак це негативне явище і далі поширюється . Одним із чинників є відносно впорядкована нормативно-правова база і водночас відсутність механізмів, обґрунтування конкретних кроків для реалізації права дитини бути захищеною.

Тому основними завданнями на найближчий період має бути підвищення поінформованості населення про сутність жорстокого поводження з дітьми, його види, прояви та можливі шляхи запобігання приниженню дитячої гідності.

Загалом проблема захисту прав молодого покоління ніколи не втратить своєї актуальності, адже діти – гарант здоров’я, самозбереження нації, наше майбутнє.


Використана література:

  1. Газета « Психолог», № 6, березень 2012 р.

  2. Газета « Психолог», № 19, травень 2008 р.

  3. Газета « Психолог», № 11-12, червень 2012р.

  4. Науково-методичний журнал « Виховна робота в школі, № 3, березень 2006р.Підготувала практичний психолог Березоволуцької ЗОШ І-ІІІ ст. Клименко В.П.Схожі:

Сімейне насильство. Погляд сучасності icon«Насильство : як захистити дитину»
Насильство : поняття, форми, види, фактори – теоретичний виклад питання (презентація)
Сімейне насильство. Погляд сучасності iconАнкета Стать Вік Дата опитування Чи допускав хтось насильство по
Ділилися з тобою друзі, однокласники, інші діти інформацією про перенесене насильство?
Сімейне насильство. Погляд сучасності iconМетодичні рекомендації по проблемі: «Насильство : як захистити дитину» (за результатами районного семінару фахівців психологічної служби)
Жорстокість та насильство серед дітей, жорстокість та насильство по відношенню до дітей стає актуальною проблемою сьогодення. Школа...
Сімейне насильство. Погляд сучасності iconПрактикум для вихователів дошкільних установ міста «насильство в сім'ї проблема сучасності» укладений методистом сектору соціально-психологічної роботи Науково-методичного центру Андрущенко О. О. (2 заняття)
Через деякий час з небес пролунав голос. Голос сказав: «Наберіть гальки і покладіть в сумки. На ранок відправляйтеся в дорогу. Йдіть...
Сімейне насильство. Погляд сучасності iconМетодика «Погляд на сімейне життя»
Перед вами 20 тверджень. Запропонуйте юнакові (дівчині) виразити своє ставлення до них, відзначаючи у відповідній графі «Я», якщо...
Сімейне насильство. Погляд сучасності iconНасильство в сім’ї Домашнє насильство завжди вважалось «приватною справою»
Домашнє насильство завжди вважалось «приватною справою» сім’ї і лише впродовж останніх 40 років про цю проблему говорять як про проблему...
Сімейне насильство. Погляд сучасності iconКласифікація основних правових систем сучасності Поняття і структура правової системи
Цей рівень традиційно вважається основним у порівняльному правознавстві, оскільки воно спрямоване головним чи­ном на розкриття взаємовідносин...
Сімейне насильство. Погляд сучасності iconДокументи
1. /Власний погляд/Сенс людського життя.doc
2. /Власний...

Сімейне насильство. Погляд сучасності iconПедагогічні читання з гуманної педагогіки «Філософія Симона Соловейчика. Погляд на дитину» Згідно з положенням про другі обласні педагогічні читання з гуманної педагогіки «Філософія Симона Соловейчика. Погляд на дитину»
Ж визначеного періоду часу (лютий-серпень 2010 р.). Другий (міський) етап педагогічних читань з гуманної педагогіки «Філософія Симона...
Сімейне насильство. Погляд сучасності iconПорівняльне цивільне право Частина IV. Порівняльне сімейне та спадкове право Відділення «Міжнародне право». 3 курс. Група №3 Семінари – вівторок (нижній тиждень) – 1 пара – 00 ауд
Частина IV. Порівняльне сімейне та спадкове право Відділення «Міжнародне право». 3 курс
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи