Лабораторна робота №1 тема: Основи роботи в локальних мережах Windows. Мережеві ресурси мета: Вивчення способів доступу до мережевих ресурсів. Ознайомлення з мережевими можливостями Windows icon

Лабораторна робота №1 тема: Основи роботи в локальних мережах Windows. Мережеві ресурси мета: Вивчення способів доступу до мережевих ресурсів. Ознайомлення з мережевими можливостями Windows
Скачати 107.14 Kb.
НазваЛабораторна робота №1 тема: Основи роботи в локальних мережах Windows. Мережеві ресурси мета: Вивчення способів доступу до мережевих ресурсів. Ознайомлення з мережевими можливостями Windows
Дата конвертації27.12.2012
Розмір107.14 Kb.
ТипЛабораторна робота

ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 1 ТЕМА: Основи роботи в локальних мережах Windows. Мережеві ресурси


МЕТА: Вивчення способів доступу до мережевих ресурсів.

Ознайомлення з мережевими можливостями Windows.

Отримання практичних навичок роботи з мережею


КОРОТКІ ТЕОРЕТИЧНІ ВІДОМОСТІ


Головне завдання адміністрування мережевих операційних систем полягає в тому, щоб всі користувачі мережі могли отримати доступ до тих ресурсів, до яких їм належить мати доступ, але не могли отримати доступ до ресурсів до яких їм не належить мати доступу. За способом доступу до ресурсів мережі можна розділити на однорангові і мережі з виділеним сервером. Однорангові мережі - такі мережі, в яких комп'ютери можуть виступати як у ролі клієнтів, так і в ролі серверів. У таких мережах всі комп'ютери рівноправні і, отже, в них відсутнє централізоване управління поділом ресурсів. Будь-який комп'ютер може розділяти свій ресурс з будь-яким комп'ютером у тій же мережі. Кожен користувач в однорангової мережі є одночасно мережевим адміністратором. Це означає, що кожен користувач управляє доступом до ресурсів, розташованим на його комп'ютері. При такій гнучкості і свободі відносно мережевих ресурсів основною проблемою в однорангових мережах є безпека. Тільки ті користувачі, які знають відповідні паролі, можуть отримати доступ до ресурсів. При цьому потрібно, щоб користувачі знали і пам'ятали різні паролі для кожного розділеного ресурсу в мережі. Із зростанням кількості користувачів і ресурсів однорангова мережа стає непрацездатною по причині того, що користувачі не в змозі впоратися з логічною складністю мережі. До того ж більшість однорангових мереж складається з набору типових персональних комп'ютерів, зв'язаних загальним мережевим носієм. Ці комп'ютери не були розроблені для роботи в якості мережевих серверів, тому продуктивність мережі може впасти, коли багато користувачів спробують одночасно отримати доступ до ресурсів якогось одного комп'ютера.

У тимчасовій мережі так само важко організувати зберігання та облік даних. Коли кожен комп'ютер може служити сервером, користувачам важко відслідковувати, на якій машині лежить цікава їм інформація.

Децентралізована природа такого типу мереж ускладнює процедуру резервного копіювання даних - замість копіювання централізованого сховища даних доводиться здійснювати резервне копіювання на кожному мережевому комп'ютері, щоб захистити розділені дані.

Основні переваги однорангових мереж:

 • Легкість установки і настройки.
  - Окремі машини не залежать від виділеного сервера.
  - Користувачі в змозі контролювати свої власні (Локальні) ресурси.
  - Мережа недорога в придбанні та експлуатації.
  - Відсутня необхідність, в якомусь обладнанні або програмному забезпеченні, крім операційної системи.
  - Даний тип підходить для мереж з кількістю користувачів, що не
  перевищує 10-12.

Основні недоліки мереж з виділеним сервером:

- Можливість застосування мережевої безпеки одночасно тільки до одного ресурсу.

- Користувачам необхідно мати стільки паролів, скільки мається розділених ресурсів.

- Резервне копіювання потрібно робити окремо на кожному комп'ютері, щоб захистити всі спільні дані.

- Коли хто-небудь отримує доступ до розділеному ресурсу, на комп'ютері, де цей ресурс розташований, відчувається падіння продуктивності.

- Не існує централізованої організаційної схеми для пошуку і управління доступом до даних.

Однорангові мережі зазвичай будуються на основі так званих локальних операційних систем.

У однорагнових мережах (локальних операційних системах) використовується захист на рівні ресурсів (share-level security) - така техніка захисту, при якій кожен користувач надає ресурс в спільне користування під своїм контролем і створює пароль для управління доступом до цього ресурсу. Ця техніка захисту та визначає основний спосіб адміністрування однорангових мереж. Мережі з виділеним сервером - такі мережі, в яких є виділені спеціалізовані комп'ютери, чиєю єдиною функцією є реакція на клієнтські запити. Сервери являють собою централізовані сховища мережевих ресурсів і засоби централізованого забезпечення безпеки і управління.

З точки зору обладнання серверні комп'ютери зазвичай мають більш швидкий центральний процесор (кілька процесорів), більше пам'яті, великі жорсткі диски і додаткові периферійні пристрої, для підвищення надійності роботи серверів в них, найчастіше, резервується система живлення і вентиляційна система.

Важливим аргументом на користь вибору мережі з виділеним сервером є фізична безпека даних, тобто доступ до самої машини. Для забезпечення фізичної безпеки сервери зазвичай розташовують в спеціальному приміщенні з контрольованим доступом і захистом від зовнішніх явищ (пожеж, повеней тощо), окремому від приміщень із загальним доступом.

Основні переваги мереж з виділеним сервером:

- Вони забезпечують централізоване управління розподілом ресурсів, безпекою та доступом, що спрощує мережне адміністрування.

- Більш потужне обладнання означає і більш ефективний доступ до мережевих ресурсів.

- Користувачам для входу в мережу потрібно пам'ятати тільки один пароль, що дозволяє їм отримувати доступ до всіх ресурсів, до яких є відповідні права.

Основні недоліки мереж з виділеним сервером:

- Несправність сервера може зробити систему непрацездатною (В кращому випадку втрата мережевих ресурсів).

- Мережа вимагає наявності кваліфікованого персоналу для супроводу складного спеціалізованого програмного забезпечення, що значно збільшує загальну вартість володіння мережею.

^ ХІД РОБОТИ

1) Забезпечення загального доступу до папок. Для того, щоб інші користувачі могли отримати доступ до папки по мережі, до неї необхідно відкрити загальний доступ. Якщо використовується ОС Windows XP, для цього потрібно: 1. Клацнути правою кнопкою миші по теці; 2. У меню, вибрати "властивості"; 3. Далі вибрати "доступ";4. У вікні вибрати "відкрити загальний доступ до цієї папки;

5. У графі "ім'я загального ресурсу" задати ім'я папки;

6. При необхідності встановити прапорець "дозволити зміна файлів по мережі ". Windows дозволяє створювати папки для загального доступу, які не видні простим користувачам. Для цього необхідно

1) до імені загальної папки при налаштуванні доступу додати знак "$". Звернення до такої папки можливо тільки за умов згадування її імені зі знаком "$" в кінці.

2) Перегляд прав доступу о спільної папки.

3) Видалення прав доступу групи.

4) Модифікація загальних папок. Всі параметри загальної папки можна змінити в діалоговому вікні ім'я_папки Properties (Властивості ім'я_папки). Таким чином, щоб надати папку в загальне користування, необхідно бути членом однієї з вбудованих груп Administrators (Адміністратори), Server Operators (Оператори сервера) або Power Users (Досвідчені користувачі). Перший крок в надання папки у спільне користування - призначення мережевого імені. Потім необхідно вказати спосіб доступу до папки.

5) Підключення до загальних папок. Існує два способи знайти загальну папку і підключитися до неї. Після того як папка надана в загальне користування, працюючі в мережі зможуть підключатися до неї за допомогою команд Map Network Drive (Підключити мережевий диск), або Run (Виконати) меню Start (Пуск).

6) Підключення командою Map Network Drive. Підключившись до загального ресурсу за допомогою команди Map Network Drive (Підключити мережевий диск), встановлюється з'єднання, яке працює до тих пір, поки призначення мережного диска не буде скасовано вручну. Це, в Зокрема, дозволяє скористатися мережевим диском у вікні Open (Відкрити) різних додатків. Командою Map Network Drive (Підключити мережний
диск) можна користуватися в Explore (Провідник Windows) і у вікнах My Computer (Мій комп'ютер) і My Network Places (Мережне оточення). Доступ до цієї команди в Провіднику здійснюється за допомогою меню Tools (Сервіс), а у вікнах My Computer і My Network Places - за допомогою кнопки Map Network Drive контекстного меню. Після підключення загальної папки командою Map Network Drive вона стане аналогом папки на Вашому комп'ютері, її можна переглядати, як вміст будь-якої папки на своєму диску. Призначення мережевого диска зберігається в профілі, тому з'єднання може автоматично відновлюватися при наступній реєстрації.

7) Підключення командою Run. За допомогою команди Run (Виконати) меню Start (Пуск) можна переглянути список загальних папок на комп'ютері мережі, причому для цього не обов'язково знати мережеве ім'я конкретної папки - досить імені комп'ютера. Команда Run (Виконати) не призначає символ диска загальної папці, і тому встановлене з'єднання недоступне в інших додатках. Щоб скористатися командою Run (Виконати), в меню Start (Пуск) необхідно клацнути пункт Run (Виконати). У вікні Open (Відкрити) вводиться ім'я комп'ютера, де розташована загальна папка, і її мережеве ім'я (наприклад, \ \ ім'я_комп'ютера \ сетевое_імя) або тільки ім'я комп'ютера (наприклад, \ \ ім'я_комп'ютера).

8) ipconfig. Команда ipconfig ефективна в системах, що використовують протокол динамічного розподілу IP-адрес (Dynamic Host Configuration Protocol - DHCP), так як практично тільки з її допомогою можна визначити IP- адресу даного комп'ютера. Запущена без параметрів, команда ipconfig видає в якості результату поточну конфігурацію адрес TCP / IP для всіх встановлених на даному комп'ютері мережевих адаптерів і комутованих з'єднань.

9) ping. Невдала спроба з'єднання з якою-небудь службою Internet або отримання доступу до загальних файлів і папок, що знаходяться на інших комп'ютерах локальної мережі, може бути викликана тим, що інші комп'ютери просто не отримують відправлених ним запитів на підключення або ж не можуть виконати запит через несправності на вищих рівнях мережевої взаємодії. Після ipconfig команда ping є самим корисним засобом для тестування працездатності з'єднання TCP / IP.

Наприклад:
C: \ Documents and Settings \ Ardor> ping 192.168.57.136

Обмін пакетами з 192.168.57.136 по 32 байт:

Відповідь від 192.168.57.136: число байт = 32 час <10мс TTL = 128

Відповідь від 192.168.57.136: число байт = 32 час <10мс TTL = 128

Відповідь від 192.168.57.136: число байт = 32 час <10мс TTL = 128

Відповідь від 192.168.57.136: число байт = 32 час <10мс TTL = 128

Статистика Ping для 192.168.57.136:

Пакетів: відправлено = 4, отримано = 4, втрачено = 0 (0% втрат),

Приблизний час передачі і прийому:

найменше = 0мс, найбільшу = 0мс, середнє = 0мс

10) tracert. Головна відмінність пакетів команди tracert від пакетів ping полягає в тому, що вони мають різний термін життя. Перші пакети позначаються спеціальної міткою, яка означає, що вони не можуть бути пропущені ні одним маршрутизатором. При досягненні першого ж маршрутизатора на тестованому шляху такі пакети відсилаються назад на тестуючий комп'ютер як пакети, які неможливо доставити за даною адресою. Повернуті пакети містять адресу не пропустив їх маршрутизатора, визначаючи таким чином перша ланка в тестованому маршруті. Зазвичай їм є або мережевий шлюз (при підключенні до Internet по локальній мережі), або пристрій, що приймає модемні дзвінки в офісі провайдера послуг Internet (при комутованому підключенні). Потім tracert пересилає наступні пакети, вже позначаючи їх як пакети, які можуть бути пропущені не більше ніж одним маршрутизатором. Таким чином буде визначено друга ланка в тестованому маршруті. Таким чином, за допомогою команди tracert можна отримати докладний маршрут проходження пакетів даних між комп'ютером, на якому була запущена tracert, і будь-яким віддаленим комп'ютером мережі.

Наприклад:
C: \ Documents and Settings \ Ardor> tracert www.google.ru Трасування маршруту до www.google.akadns.net [66.102.11.104]
з максимальним числом стрибків 30:


1 <10 мс <10 ​​мс 16 ms serv5-2.icn.bmstu.ru [192.168.57.1]
2 <10 мс <10 ​​мс <10 ​​мс h129.net37.bmstu.ru [195.19.37.129]
16 березня ms 15 ms 16 ms main-Ethernet.bmstu.ru [195.19.33.4]
16 квітня ms 15 ms 16 ms BMSTU-Relarn.bmstu.ru [195.19.32.193]
16 травня ms 31 ms 16 ms ru-msk-gw.tv11.msk.runnet.ru [194.85.37.129]
16 червня ms 31 ms 31 ms msk-gw.RUN.Net [193.232.80.249]
31 липня ms 32 ms 46 ms sth-gw.RUN.Net [193.232.80.210]
8 32 ms 31 ms 31 ms s-b4-geth6-2.telia.net [213.248.99.165]
31 вересня ms 47 ms 32 ms s-bb2-pos7-2-0.telia.net [213.248.66.13]
10 47 ms 62 ms 47 ms hbg-bb2-pos4-0-0.telia.net [213.248.64.38]
11 46 ms 63 ms 62 ms adm-bb2-pos7-0-0.telia.net [213.248.65.161]
12 62 ms 63 ms 62 ms adm-b3-pos1-0-0.telia.net [213.248.72.222]
13 47 ms 63 ms 62 ms google-104715-adm-b3.c.telia.net [213.248.72.150]

14 93 мс 94 мс 78 мс 64.233.175.246

15 93 мс 94 мс 94 мс 216.239.46.173

16 * 219 мс, 109 мс 216.239.49.254

17 * 94 мс 94 мс 216.239.48.158

18 63 мс, 78 мс, 78 мс 64.233.174.49

19 78 мс, 78 мс, 78 мс 216.239.49.46

20 62 мс, 78 мс, 94 мс 66.102.11.104


Трасування завершена.

11) PathPing.

Команда PathPing виконує трасування маршрутизації трохи швидше, так як відводить всього лише по одному пакету даних на кожний транзитний ділянку, на відміну від трьох пакетів даних команди TRACERT. Після визначення маршруту PathPing проводить грунтовний тест мережевого трафіку кожного маршрутизатора, що зустрівся на шляху від користувальницького до тестованого таким чином комп'ютера, посилаючи йому 100 пакетів даних, аналогічних пакетам команди Ping. Потім PathPing підраховує коефіцієнт втрати пакетів і середній час очікування відповіді для кожного маршрутизатора, виводячи результати своєї роботи в таблиці. C: \ Documents і Settings \ Ardor> PathPing 192.168.57.136 Трасування маршруту до nevazhno.icn.bmstu.ru [192.168.57.136] з максимальним числом стрибків 30: 0 AlexStation.icn.bmstu.ru [192.168.57.236] 1 nevazhno.icn.bmstu.ru [192.168.57.136] Підрахунок статистики за: 25 сек. ... Вихідний вузол Маршрутний вузол Hop RTT Утер. / Відпр. % Утер. / Відпр. Адреса% 0 AlexStation.icn.bmstu.ru [192.168.57.236] 0/100 = 0% | 1 0мс 0/100 = 0% 0/100 = 0% nevazhno.icn.bmstu.ru [192.168.57.136] Трасування завершено.


Виконати наступні дії:

1. За допомогою команди ping виміряти час проходження пакетів між комп'ютерами в мережі для довільних трьох Internet-адрес в командному рядку ( зробити скриншот виконаного завдання).


Приклад пінгування однієї адреси показаний на рис. 1:
(Тут після Інтернет-адреси вказується його IP-адреса, і час, витрачений на пересилання тестового пакета по мережі від Вашого комп'ютера до комп'ютера, позначеному Інтернет-адресою)


2. Які IP-адреси мають кожен з сайтів? Запишіть їх.

3. Записати максимальне, мінімальне та середнє час передачі пакетів для кожного із сайтів.

4. За допомогою команди tracert (в сеансі MS DOS), отримати інформацію про вузли (комп'ютери), через які проходить інформація з вибраних сайтів Internet ( зробити скриншот виконаного завдання)

5. Яка кількість переходів здійснилося для доступу до кожної сторінки?

6. Які вузли мають доменне ім'я? (перелічити для кожної сторінки)

7. Через який університетський комп'ютер здійснений доступ (записати IP-адресу)?


^ КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ

1. З перерахованих нижче назвіть два основних типи організації комп'ютерної мережі:

- Однорангова мережа;

- Однополюсна мережа;

- Багаторангова мережа;

- Багатополюсна мережа;

- Мережа на базі сервера;

- Мережа на основі незалежних клієнтів.

2. Від чого залежить вибір структури локальної мережі?

3. Вкажіть, хто управляє мережевими ресурсами в одноранговій мережі:

- Адміністратор мережі;

- Власники ресурсів;

- Користувачі ресурсів;

4. Які операційні системи підтримують серверні мережі?

5. Чи можна організувати однорангову мережу засобами ОС Windows XP? Обгрунтувати.

6. Навіщо у великих мережах використовують кілька серверів вузького призначення замість одного-двох загального?

7. Вкажіть, що використовується для організації захисту інформаційних ресурсів при доступі до них користувачів:

- Паролі доступу до ресурсів;

- Паролі користувачів;

- Права доступу користувачів;

- Права адміністратора мережі.

8. Які права доступу до своїх ресурсів може надати користувач клієнтам ЛВС?

9. Що таке мережевий диск, і які його функції?Схожі:

Лабораторна робота №1 тема: Основи роботи в локальних мережах Windows. Мережеві ресурси мета: Вивчення способів доступу до мережевих ресурсів. Ознайомлення з мережевими можливостями Windows icon«Історія виникнення та етапи розвитку ос windows» Виконала учениця групи ос-2 Баглер Н. Ю. Керівник роботи Алчієв О. С. смт Велика Новосілка, 2006р
Очевидно що ознайомлення з пк необхідно починати з ознайомлення з Windows, адже без неї робота на пк немислима для більшості користувачів....
Лабораторна робота №1 тема: Основи роботи в локальних мережах Windows. Мережеві ресурси мета: Вивчення способів доступу до мережевих ресурсів. Ознайомлення з мережевими можливостями Windows iconТема: Вивчення прийомів роботи за допомогою миші та робота з об’єктами windows
Зависання. Зліва на панелі задач є кнопка “пуск” – це елемент управління windows називається командною кнопкою. Наведіть на неї вказівник...
Лабораторна робота №1 тема: Основи роботи в локальних мережах Windows. Мережеві ресурси мета: Вивчення способів доступу до мережевих ресурсів. Ознайомлення з мережевими можливостями Windows icon§ Загальні відомості
В операційній системі Windows, на відміну від ms dos, користувач може завантажувати до пам’яті декілька програм І вільно перемикатися...
Лабораторна робота №1 тема: Основи роботи в локальних мережах Windows. Мережеві ресурси мета: Вивчення способів доступу до мережевих ресурсів. Ознайомлення з мережевими можливостями Windows iconЛабораторна робота №4 Тема роботи: Конференцзвязок в NetMeeting, icq мета роботи
Мета роботи: ознайомитися та одержати навички роботи із програмними й технічними засобами передачі-прийому інформації, організації...
Лабораторна робота №1 тема: Основи роботи в локальних мережах Windows. Мережеві ресурси мета: Вивчення способів доступу до мережевих ресурсів. Ознайомлення з мережевими можливостями Windows iconЛабораторна робота №1 Тема роботи: Конференцзвязок в NetMeeting, icq мета роботи
Мета роботи: ознайомитися та одержати навички роботи із програмними й технічними засобами передачі-прийому інформації, організації...
Лабораторна робота №1 тема: Основи роботи в локальних мережах Windows. Мережеві ресурси мета: Вивчення способів доступу до мережевих ресурсів. Ознайомлення з мережевими можливостями Windows iconЛабораторна робота №4 Тема роботи
Мета роботи: ознайомитися та одержати навички роботи із програмними й технічними засобами передачі-прийому інформації, організації...
Лабораторна робота №1 тема: Основи роботи в локальних мережах Windows. Мережеві ресурси мета: Вивчення способів доступу до мережевих ресурсів. Ознайомлення з мережевими можливостями Windows iconЛабораторна робота№4 Тема. Мережеві служби. Передача файлів. Протокол ftp
Мета: ознайомитися з роботою програм, які використовують протокол ftp, навчитися виконувати обмін інформацією з використанням доступу...
Лабораторна робота №1 тема: Основи роботи в локальних мережах Windows. Мережеві ресурси мета: Вивчення способів доступу до мережевих ресурсів. Ознайомлення з мережевими можливостями Windows iconТема: вікна ос windows. Типи вікон
...
Лабораторна робота №1 тема: Основи роботи в локальних мережах Windows. Мережеві ресурси мета: Вивчення способів доступу до мережевих ресурсів. Ознайомлення з мережевими можливостями Windows iconЛабораторна робота №3 Архітектура серверних характеристик Microsoft Windows Мета роботи
Вивчити завдання адміністратора та інструментарій, застосовуваний для їх вирішення. Отримання навичок по застосуванню механізмів...
Лабораторна робота №1 тема: Основи роботи в локальних мережах Windows. Мережеві ресурси мета: Вивчення способів доступу до мережевих ресурсів. Ознайомлення з мережевими можливостями Windows iconПитання І блоку Апаратне забезпечення пк
Робочий стіл Windows. Основні об'єкти Windows. Поняття каталогу, файлу, основні типи файлів, поняття імені і розширення файлу у Windows....
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи