Лабораторна робота №1 Компоненти персонального комп\

Лабораторна робота №1 Компоненти персонального комп'ютера Мета роботи: Вивчити будову, призначення та функціональність основних компонентів пк. Теоретичні
Скачати 67.37 Kb.
НазваЛабораторна робота №1 Компоненти персонального комп'ютера Мета роботи: Вивчити будову, призначення та функціональність основних компонентів пк. Теоретичні
Дата конвертації10.04.2013
Розмір67.37 Kb.
ТипЛабораторна робота

Лабораторна робота № 1

Компоненти персонального комп'ютера

Мета роботи: Вивчити будову, призначення та функціональність основних компонентів ПК.

1. Теоретичні відомості

Персональний комп'ютер (рис.1) складається з наступних основних елементів - системний блок і пристрої вводу/виводу (монітор, клавіатура, мишка, колонки, принтер і т. д.).

Рис.1. Персональний комп'ютер


Розглянемо всі компоненти детальніше. Системний блок складається з:

1. корпусу;
2. материнської плати;
3. процесора;
4. оперативної пам'яті;
5. жорсткого диска;
6. накопичувача флоппі -дисків;
7. накопичувача компакт - (або DVD) дисків;
8. відеокарти;
9. звукової карти;

Корпус. Це скелет і шкіра комп'ютера. До рами корпусу кріпляться: материнська плата, блок живлення, накопичувачі, жорсткі диски (рис.2). Існує декілька типів корпусів:


1. Desktop.
2. Mini-Tower.
3. Midi-Tower.
4. Big-Tower.

Рис.2. Системний блок


Desktop - це настільний блок, що знаходиться на столі біля монітора (як правило). Tower– це вертикальні блоки, вони ж є і найпоширенішими (на фото midi-tower).

Материнська плата (mainboard, matherboard, systemboard). Також її називають системною платою. Це основа комп'ютера (рис.3). Саме ця плата визначає, який тип процесора Ви можете визначити, який максимальний розмір оперативної пам'яті можна буде поставити і так далі. Додаткова плата розширення (відеокарта, контроллер SCSI, модем, мережева карта і т. д.) кріпиться до материнської плати, а на ній знаходяться мікросхеми, що керують усім, що є в комп’ютері. Перерахуємо основні компоненти системної плати, що видно на рис.:


1. Процесорний сокет. Рис.3. Материнська плата


2. Роз'єми для оперативної пам'яті.
3. Інтерфейси шини PCI.
4. Мікросхема системної логіки (чіпсет).
5. Інтерфейси для підключення жорстких дисків і накопичувачів CD або DVD дисків.
6. Інтерфейси для підключення FDD.
7. Блок портів вводу/виводу.

Процессор (рис.4). Основою будь-якого процесора є ядро, яке складається з мільйонів транзисторів, розташованих на кристалі кремнію. За великим рахунком, процесор можна розділити на дві частини: АЛП| (Арифметико-логічний пристрій) і ПУ (Пристрій Управління). Перша займається обробкою даних, інша – їх передачею. Процесор забезпечений внутрішньою пам'яттю. Називається вона кеш-пам'ять і буває двох рівнів. Сучасні процесори м
ають корпуси типу PGA (Pin Grid Array – шахові грати масиву штирків). На даний момент часу існують декілька виробників процесорів, але лідерів лише двоє: Intel і AMD.


Рис.4. Процесор


^ Оперативна пам'ять (DRAM – Dynamic Random Access memory). Динамічна пам'ять із довільним доступом (рис.5). ЇЇ ще можна назвати так: ОЗП - Оперативно Запам'ятовуючий Пристрій. Завдання пам'яті є зрозуміле – зберігати дані. Якщо Ви включили ПК, то елементи операційної системи, запущені Вами програми - все завантажується в оперативну пам'ять. Основним недоліком ОЗП є те, що при вимкненні живлення, дані втрачаються. Більш того, навіть під час роботи при безперебійному живленні дані доводиться постійно обновляти (якщо точно перекласти з англійської назву цієї операції, то вийде освіжати). Це необхідно унаслідок того, що конденсатори, які застосовуються при виробництві елементів пам'яті не ідеальні і заряд з часом стікає.
Рис.5. Оперативна пам'ять


^ Жорсткий диск (HDD – Hard Disk Drive). Цей пристрій необхідний для постійного зберігання даних (рис.6). Для зберігання даних постійного живлення не потрібно, оскільки принцип зберігання в корені відрізняється від роботи ОЗП. Тут в основу покладений електромагнетизм. Існує два основні розміри жорстких дисків: 3,5 дюйма ­­  для звичайних персональних компів і 2,5 дюйма – для ноутбуків. Об'єми сучасних доступних жорстких дисків вимірюються в гігабайтах, а точніше в десятках і сотнях гігабайт.
Рис.6. Жорсткий диск та флоппі – дисковод


Флоппі – дисковод (FDD Floppy Disk Drive). Дисковод, призначений для роботи із дискетами (рис.6). Так, у дискет є ряд недоліків:

 1. Малий об'єм (1,44 Мб).

 2. Унаслідок того, що використовується магнітний принцип зберігання інформації, дискети не відрізняються надійністю в плані тривалого зберігання цієї самої інформації.

 3. Малий термін служби.
  Але є і переваги:
  1. Простота в роботі та дешевизна.
  2. Не вимагається додаткових програм для роботи з дисководом (скажімо, для запису).

Накопичувачі CD або DVD дисків (CD-ROM - Compact Disk Read Only Memory, DVD-ROM - Digital Versatile Disk). Взагалі накопичувачі - це пристрої читання/запису на/з носія. Накопичувачі CD призначені для роботи з компакт-дисками, а накопичувачі DVD - з DVD-дисками. До речі, CD-ROM можуть працювати лише з CD, а ось DVD-ROM можуть працювати як з DVD, так і CD.

Відеокарта. Він же відеоадаптер (рис.7). Може бути вбудована (інтегрована) в материнську плату. Це означає, що мікрочіпи, що відповідають за формування картинки знаходяться на материнській платі. Це не є добре! Чому? Виносна (у вигляді плати розширення) відеокарта| має власний графічний процесор. В усякому разі всі сучасні могутні відеокарти його мають. У вбудованих же відео, формуванням займається CPU, тобто головний процесор (як правило). Окрім цього, виносні відео мають більший об'єм власної пам'яті, що важливо! Відеокарта необхідна для формування і передачі на монітор або TV (якщо підтримується картою така можливість) картинки.

Рис.7. Відеоадаптер

^ Звукова карта. Річ потрібна в персональному комп'ютері, але без якої, у принципі, можна і обійтися. У більшості компів звук вбудований в материнську плату. Це те ж саме, що і з відео. Тобто мікрочіпи, що відповідають за звук знаходяться на системній платі.

Клавіатура (Keyboard). Дуже необхідна річ, але на жаль при купівлі мало хто звертає на неї увагу (рис.8). Для чого потрібна клавіатура? Для введення команд і символів. Скажу Вам одну річ по секрету: клавіатурі абсолютно всеодно, на якій мові Ви друкуєте і які команди Ви віддаєте. Це визначається програмно! А все тому, що в клавіатурі є власний мініпроцесор і при натисненні на будь-яку клавішу, він відправляє певний код в системний блок, а точніше на материнську плату (якщо так можна висловитись), оскільки саме на ній знаходиться контролер клавіатури. Ну а програма вже сама визначає, що із цим кодом робити.

Рис.8. Клавіатура та мишка


Мишка (Mouse). Цей пристрій набув поширення лише після того, як появилися операційні системи, що використовували GUI (Graphics User Interface - графічний інтерфейс користувача). Якщо говорити про ПК типу IBM PC-сумісних, то це операційні системи типу Windows. Мишка (рис.8) дозволяє керувати покажчиком, а за допомогою нього - керувати і всією системою. Існує просто величезний вибір мишок. Яких лише немає: оптичні, бездротові, комбіновані і просто роликові мишкі різноманітних форм і кольорів. При купівлі мишки слід приділити увагу тому, як лежать пальці на ній, чи зручно вам.

Монітор (рис.9). По-іншому ще дисплей, але все-таки перша назва зустрічається частіше. Цей пристрійне просто виводить нам певну інформацію, а дозволяє працювати з комп’ютером. Тобто, монітор - це основний пристрій виведення інформації. Крім того, далеко не найдешевший з компонентів мультимедійного персонального комп'ютера. Як правило, монітор купують надовго і тому до купівлі його треба відноситись серйозно. Адже від якості монітора залежить Ваше здоров'я. Якість можна визначити, в основному, за трьома параметрами: фірма - виробник, роздільна здатність і частота регенерації. З фірмою зрозуміло, від роздільної здатності залежить якість зображення (кількість крапок на одиницю поверхні), а частота регенерації - це як в телевізорі. Ще монітори можна розділити за розміром екрану, який вимірюється в дюймах.


Р
ис.9. Монітор та сканер


Сканер (рис.9). Пристрій для введення зображення. Тут все відносно просто: кладете листок з картинкою або текстом в сканер, натискаєте кнопку в програмі і бачите зняте зображення в комп’ютері. Сканер широко застосовується студентами для робіт над рефератами з використанням таких програм, як FineReader. Ці програми дозволяють розпізнати текст і перевести його у формат .doc. Дуже зручно, скажу я Вам. Сканери бувають декількох типів. Окрім цього, вони ще поділяються за якістю зображення, що знімається (кількість крапок на одиницю поверхні). Зрозуміло, що в цьому параметрі чим більше число, тим краще, але тим і дорожче.

Принтер (рис.10). Цей пристрій призначений для виведення інформації на папір. Існує три основних типи принтерів: матричні, струменеві і лазерні.

Рис.10. Принтер


Матричні принтери давно вже застаріли, хоча їх ще можна іноді зустріти, лазерні достатньо дорогі, а ось струменеві є на сьогодні, мабуть, найпоширенішими (у зв'язку з відношенням ціни і якості). До речі, повна назва струменевих принтерів - бульбашково-струменеві. Назва пов'язана з принципом роботи цього пристрою. Фарба наноситься на папір в рідкому вигляді через сопла.

^

2. Порядок виконання роботи


 1. Ознайомитися з теоретичними відомостями.

 2. Запустити програму EVEREST для визначення конфігурації ПК.

 3. Виконати дії з програмним забезпеченням

 4. Закінчити роботу з програмою.

 5. Скласти звіт з власними висновками про проведену роботу та відповідями на наступні питання:

 • Дати обґрунтування поняттям контролер та адаптер?

 • Дати обґрунтування визначенням та функціональному призначенню компонентів ПК?


Список рекомендованої літератури


 1. Википедия - свободная энциклопедия. http://ru.wikipedia.org/wiki.

 2. Електронний дидактичний комплекс кафедри КТПН ЛДТУ. Нttp://elearning.lutsk.ua.Схожі:

Лабораторна робота №1 Компоненти персонального комп\Лабораторна робота №4. Тема: «відеоінформаційні засоби навчання (MovieMaker)» Мета: вивчити можливості комп’ютера для створення, збереження І
Мета: вивчити можливості комп’ютера для створення, збереження і відтворення аудіо- та відео- файлів; надати навички створення слайдів-фільмів...
Лабораторна робота №1 Компоненти персонального комп\Лабораторна робота №3 Тема: відеоінформаційні засоби навчання, програмне забезпечення Windows Movi Maker Мета: вивчити можливості комп’ютера для створення, збереження і
Мета: вивчити можливості комп’ютера для створення, збереження і відтворення аудіо- та відео-файлів. Надати навички створення слайдів-фільмів...
Лабораторна робота №1 Компоненти персонального комп\Лабораторна робота №4 Тема: відеоінформаційні засоби навчання, програмне забезпечення Windows Movi Maker Мета: вивчити можливості комп’ютера для створення, збереження і
Мета: вивчити можливості комп’ютера для створення, збереження і відтворення аудіо- та відео-файлів. Надати навички створення слайдів-фільмів...
Лабораторна робота №1 Компоненти персонального комп\Лабораторна робота №7 Тема роботи: Робота із звуковою інформацією з використанням персонального комп’ютера. Мета роботи: отримати навички по запису
Отримати навички по запису, відтворенню, обробці та збереження звукової інформації
Лабораторна робота №1 Компоненти персонального комп\Лабораторна робота №6 Тема роботи: Робота із звуковою інформацією з використанням персонального комп’ютера. Мета роботи: отримати навички по запису
Отримати навички по запису, відтворенню, обробці та збереження звукової інформації
Лабораторна робота №1 Компоненти персонального комп\Тема уроку: Типова архітектура персонального комп’ютера. Класифікація та призначення апаратних засобів: пристроїв введення, виведення, зберігання та обробки інформації. Класифікація та основні характеристики процесорів. Мета
Мета: познайомити учнів з типовою архітектурою персонального комп’ютера; розглянути класифікацію та призначення апаратних засобів:...
Лабораторна робота №1 Компоненти персонального комп\О.І., Тарасюк К.І. Англійска мова. Апаратне забезпечення персонального комп'ютера пристрої пам'яті персонального комп'ютера
Рецензент : Поповська І.І., викладач англійської мови Національного авіаційного університету
Лабораторна робота №1 Компоненти персонального комп\Лабораторна робота №5 Тема: Вивчення будови материнської плати, процесора, внутрішньої пам’яті, системи живлення та системи охолодження персонального комп’ютера
Мета: засвоїти функціональне призначення, технічні характеристики материнсь¬кої плати, процесора, внутрішньої пам’яті, системи живлення...
Лабораторна робота №1 Компоненти персонального комп\Тема: Структура персонального комп’ютера. Зміст матеріалу
Структура персонального комп'ютера: процесор, внутрішня та зовнішня пам'ять, пристрої введення-виведення інформації
Лабораторна робота №1 Компоненти персонального комп\Лабораторна робота №5 дослідження однофазного трансформатора
Мета роботи: Вивчити будову та принцип дії однофазного трансформатора; визначити параметри та основні показники трансформатора; дослідити...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи