Мета. Ознайомити учнів зі шкідливим впливом на організм людини нікотину, алкоголю, наркотичних та аналогічних речовин; формувати вміння категорично відмовитися від вживання алкоголю, тютюну та наркотиків; icon

Мета. Ознайомити учнів зі шкідливим впливом на організм людини нікотину, алкоголю, наркотичних та аналогічних речовин; формувати вміння категорично відмовитися від вживання алкоголю, тютюну та наркотиків;
Скачати 197.49 Kb.
НазваМета. Ознайомити учнів зі шкідливим впливом на організм людини нікотину, алкоголю, наркотичних та аналогічних речовин; формувати вміння категорично відмовитися від вживання алкоголю, тютюну та наркотиків;
Дата конвертації22.01.2013
Розмір197.49 Kb.
ТипДокументи

Мета. Ознайомити учнів зі шкідливим впливом на організм людини нікотину, алкоголю, наркотичних та аналогічних речовин; формувати вміння категорично відмовитися від вживання алкоголю, тютюну та наркотиків; усвідомлення необхідності вести здоровий спосіб життя; розвивати творчі здібності учнів; продовжувати формувати вміння працювати з додатковою літературою, оцінювати роботу товаришів.

Обладнання. Малюнки з серії „Антиреклама шкідливих звичок”, газети і плакати з антинікотинової, алкогольної, антинаркотичної тематики; вислови відомих людей про шкідливі звички.

На дошці вислови та афоризми.

„Людина часто сама собі найзліший ворог”

Цицерон

„Пияцтво є вправляння у безумстві”

Піфагор

„Алкоголізм робить більше спустошення, ніж три істинні лиха разом узяті: голод, чума і війни”

У. Гладстон


Хід проведення виховного заходу

Сьогодні у нас відбудеться відкрита виховна година. Вона присвячена вивченню впливу шкідливих звичок на організм людини та необхідності їх позбуття. Вони руйнують здоров’я, послаблюють волю, позбавляють людину життєвих, моральних цінностей, викликають апатію до життя взагалі. Недарма з давніх-давен їх називають викрадачами розуму та здоров’я.

Пам’ятаєте, ви читали твір Гьоте „Фауст”. У цій легенді про Фауста був такий цікавий епізод.

Після відкриття Америки Фауст у супроводі чорта побував у Новому Світі. Вони виявили там багато цікавого, зокрема небачені рослини і поміж них був тютюн. Мефістофель заявив:

- Корисна травичка, не лопух якийсь! Вона ощасливить Старий Світ! Хто хоч раз закурить не покине цієї забави. Більше не говоритимуть про нас, чортів, що тільки ми вдихаємо дим і випускаємо його ніздрями. Чи не натоптати вам тютюном люльку, шановний докторе?

- Не треба. Забава ця для дурнів, - рішуче відповів Фауст. Про цю та інші несерйозні забави ми і поведемо нашу серйозну розмову.

Сьогодні на нашій виховній годині присутні лікар, історик, філософ, статист… Ви можете поставити їм запитання.

Першому слово надається історику.

Він розкаже вам про історію виникнення та розповсюдження тютюну та спиртних напоїв..

Із щоденника Христофора Колумба: „Висадившись на берег, ми рушили вглиб острова. Нас зустріло багато майже голих людей, дуже струнких та сильних, які йшли зі своїх сіл з тліючими головешками в руках та травою, дим якої вони пили. Інші несли одну велику сигарету і при кожній зупинці запалювали її. Потім кожен робив з неї 3-4 затяжки, випускаючи дим через ніздрі”.

Туземці пригощали мандрівників тютюном. Відмова від „трубки миру” розглядалась як недружелюбна дія. Іспанці ж не хотіли псувати стосунки з туземцями. Вірогідно, ці іспанці й були першими європейцями, що пристрастилися до куріння. На моряків, що повернулися до Іспанії, дивилися з підозрою: людина випускає з рота і носа дим, отже, спутався з нечистою силою.

Купці завезли насіння тютюну і почали його культивувати. Поширення тютюну зустрічали в країнах сильну протидію. В Туреччині куріння тютюну розглядалося як порушення законів Корану, і винних саджали на кіл. У Росію тютюн потрапив у кінці ХVI ст. і теж зустріли його не дуже привітно. За куріння передбачалося дуже серйозне покарання – від ударів палицями до відрізання носа та вух і заслання на Сибір. Торговців тютюном чекала смертна кара. З релігійних переконань і мотивів у ряді країн, наприклад в Італії, його оголосили „забавою диявола”. Римські папи навіть пропонували відлучити від церкви тих, хто курив чи нюхав тютюн.

В Англії за указом Єлизавети І (1585 рік) курців прирівнювали до злодіїв і водили вулицями з мотузкою на шиї. Проте Холтер Ролі, фаворит двора королеви, популяризував куріння тютюну. Після смерті Єлизавети правління перейшло до Якова Стюарта, який стратив Ролі з політичних мотивів, хоч, за переказами, його стратили за куріння.

Яків І оголосив куріння шкідливим, неблагочестивим і не підходящим для цивілізованої людини заняттям. Свою знамениту працю „Про шкідливість тютюну”, опубліковану в 1604 році, він закінчив словами: „... звичка, на яку гидко дивитися, нестерпна для нюху, шкідлива для мозку, небезпечна для легенів...”, це була перша книжка про шкідливість куріння.

Багато тисяч років тому люди звернули увагу на те, що деякі речовини мають особливий вплив на людину – спричиняють галюцинації, покращують сон, формують стан душевного комфорту, задоволення, емоційного піднесення. Вживання цих речовин найчастіше було пов’язане з релігійними містеріями. Ейфорія та неадекватна веселість, а потім дивне заніміння після вживання зілля із різних рослин незмінно супроводжувало грецькі вакханалії, релігійні свята мешканців джунглів Амазонки або верхів’я Нілу. Якщо в минулих століттях їх використовували доволі рідко, то у ХХІ ст. наркоманія розповсюдилася дуже широко і головним чином у великих містах. Про шкоду алкоголю відомо теж з прадавніх часів. У Стародавній Греції та Римі хлопцям до певного віку взагалі заборонялося пити вино. Алкоголь негативно впливає на потомство. Про це знали ще в глибоку давнину. У Грецькій міфології богиня Юнона народила від сп’янілого Юпітера кульгавого Вулкана. Правитель Спарти Лікург забороняв у день весілля вживання спиртних напоїв під загрозою серйозного покарання. Гіппократ вказував, що причиною ідіотизму, епілепсії та інших нервово-психічних захворювань є п’янство батьків тощо.

Вчитель. Алкоголізм, у перекладі з арабської мови, означає одурманення, запаморочення. Ви, звичайно, всі знаєте, що алкоголізм – це не лише ганебне, але і страшне явище, це хвороба, якої можна й уникнути. Що ж спонукає до вживання першої чарки? Причин дуже багато, хоч жодну з них не можна вважати поважною. Про це писав навіть шотландський поет Роберт Бернс:

Для пьянства есть такие поводы:

поминки, праздник, встреча, проводы,

крестины, свадьба и развод,

мороз, охота, Новый год,

печаль, раскаянье, веселье,

успех, награда, новый чин,

и просто пьянство без причин.

Молодь прикладається до чарки в пошуку незвичних відчуттів, для сміливості й впевненості в собі. Для питущих підлітків характерні нещирість, розв’язність, хвастощі, які легко змінюються пригніченістю, безпорадністю, пасивною схильністю до підкорення. Алкоголь призводить до безпричинних змін настрою, вибухів радості й люті. На превеликий жаль, останнім часом п’ють і жінки. Ще жахливіше, коли дозволяють випити дитині. Адже жіночий і дитячий організми менше захищені від впливу алкоголю, тому жінки й діти спиваються й гублять своє здоров’я швидше, ніж дорослі чоловіки. Отже, алкоголізм шкідливо діє на весь організм вцілому і на окремі його органи.

Доктор медицини.

Доведено, що алкоголь з руйнівною силою діє на всі органи і системи людини. Звичайний шлях надходження алкоголю в організм - через шлунково-кишковий тракт. При цьому 20% прийнятого алкоголю всмоктується в шлунок, а решта 80% - у тонкому кишечнику. Потрапляючи у шлунок, він негативно впливає на його оболонку і безпосередньо через центральну нервову систему – на травну функцію. За умови тривалого вживання алкоголю організм звикає до постійного отруєння, й людина починає відчувати позитивні емоції, ейфорію – піднесений настрій. Здається, навіть, що після чарки стаєш сильнішим, сміливішим і красивішим, словом, усе навколишнє постає в рожевому кольорі. А насправді, це все – самообман. Бо п’яна людина й слабкіша, й менш спритна, й нерозсудлива, тому не розуміє справжньої небезпеки й переоцінює свої можливості. Через те випадки каліцтва й навіть загибелі найчастіше трапляються саме внаслідок сп’яніння. Мабуть, не треба казати, що й зовнішній вигляд у п’яної людини не викликає поваги до неї алкоголь – це специфічна паралітична отрута. Він вражає насамперед головний мозок. За наявності невеликої концентрації алкоголю в крові (0,05 % ) блокується кора головного мозку, центри уваги ц самоконтролю. Людина стає балакучою, рухливою, утрачає контроль над своїми словами, учинками. А якщо велика кількість алкоголю (0,15 %), то притуплюється діяльність моторних центрів мозку й людина втрачає контроль над своїми рухами.

А зараз надаємо слово соціологу.

Соціолог.

Дослідження вчених показали, що у підлітків алкоголізм, як важковиліковна, серйозна хвороба, виникає і розвивається у чотири рази швидше, ніж у дорослих. Деградація особистості також відбувається набагато швидше. Злочини, скоєні у стані алкогольного сп’яніння, носять серйозний характер і особливо суворо караються законом.

В алкогольну залежність людина потрапляє поступово. Спочатку – кухоль пива, потім – склянка вина, далі – склянка горілки, а тоді і пляшки замало. Людина перетворюється на потенційного алкоголіка. А це велика проблема як для самого алкоголіка, так і для його родини та суспільства.

Статист.

В історії людства були спроби запровадити „сухий закон”, підкреслений навіть досить жорстокими мірами, аж до сить жорстокими мірами, аж до смертної кари. За американськими дослідженнями, ¾ дорослого населення країни вживає спиртні напої, а затрати на них зросли в 3,3 рази за останні 20 років і досягли 30 млрд. доларів.

Алкоголь є однією із причин дорожньо-транс­портних пригод, 50% аварій на дорогах пов'язано із вживанням водіями спиртного.

Доктор медицини. П'янство — це захворювання добровільне, яке спричиняє низку інших захворю­вань: порушення функцій нервової системи, зміни в психіці, захворювання внутрішніх органів. У ал­коголіків розвивається алкогольний психоз: хворий не може заснути, виникають зорові галюцинації (гадюки, павуки, щури, чорти). Хворий хоче вряту­ватися від них. бере ніж або сокиру й рубає навко­ло себе. А від цього можуть постраждати люди. Часто алкоголіки мають слухові галюцинації: чу­ють голоси невідомих людей або сусідів, друзів, які нібито переслідують Їх, на щось намовляють.

Перебуваючи в стані відчаю, хворі можуть бути дуже небезпечними для навколишніх. Таких хво­рих слід госпіталізувати. Одним із проявів психіч­ного розладу є алкогольна депресія. У такому стані хворі можуть накласти на себе руки.

Майже всі алкоголіки страждають на захворю­вання внутрішніх органів, оскільки весь організм отруєний алкоголем: ішемічна хвороба серця, інфаркт міокарда, виразкова хвороба шлунка, ки­шечника, запалення нирок, цироз печінки, гепа­тит, туберкульоз легень, венеричні захворюван­ня, невралгії, неврити. Практично уражені всі сис­теми й органи людини.

Статист. Працездатність таких людей зменшу­ється на 15—30% порівняно із тверезими людь­ми. Економіка країни страждає від таких людей, оскільки їм треба часто оплачувати лікарняні лис­ти, бо вони хворіють у 10—20 разів частіше, ніж звичайні люди. У п'яниць у 4,3 разу вищий рі­вень травматизму, ніж у тверезих.

Литовські вчені констатують, що в стані сп'я­ніння замерзають 82,2% осіб, серед повішаних — 58%, серед утоплених — 54,3%. За даними амери­канської поліції, близько 55% порушників зако­ну — люди. що перебували в стані сп'яніння.

У Франції нараховується 3 млн, розумово від­сталих через те, що 60% батьків із цих сімей ужи­вали алкоголь. Французькі вчені дослідили, що з 819 дітей, батьки яких уживали алкоголь, 16 — мертвонароджені. 37 — недоношені, 38 — недо­розвинуті, 145 — душевнохворі, 121 — передчасно померлі.

Учитель. Як бачите, картина дуже сумна. Дуже важко лікувати алкоголізм. Краще запобігти привиканню організму до спиртних напоїв. Дітям ні і в якому разі не можна вживати алкоголь. Склянка пива може вбити немовля. Мама, яка годує дитину грудьми й сама випиває, прирікає своє дитя :на смерть. Тож будьте розумними, обачними, не і забувайте про страшні наслідки.

Учні. У народі з давніх-давен негативно ставились до пияцтва, кажучи: — Коли вино в людині, то розум у пляшці,

— Хто вино любить, той сам себе губить.

— Пияцтво роботі не товариш.

— Річка починається з потічка, а пияцтво — з чарочки,

— Вино входить — розум виходить.

І розумні часом від вина дуріють.

— Добрі діти — батькам вінець, а погані — кінець.


/. Ніколи не кажи й одного злого слова

Поспішного, недоброго, пустого!

О Боже мій, де Істину шукати?

Так важко досконалості надбати.


2. Знай, що на суд підуть твої діла.

Пильнуй, бо ж ти собі не ворог!

Якщо у праці Господу хвала -

Вона не перетвориться на порох.


3. Ти бачиш: світ наш пропадає,

В пітьму Земля поринула.

Хто блудить в світі, той страждає,

Бо звісно, сильний сатана.


4. А Бог стократ його сильніший!

Хай же відкриються врата,

Тоді диявол не зуміє

Зітерти світ цей до кінця!


5. Та ми чомусь глухими стали,

Забули Бога пияки.

Невже нам горя й сліз замало?

Одумаймося, грішники!

Вчитель. Діти, ви не раз чули та й бачили застереження: „Куріння шкідливе для здоров’я ”. Про негативний вплив на організм людини нікотину розкаже

лікар-нарколог.

Нікотин, що міститься в сигаретах, це надзвичайно сильна отрута, яка діє переважно на нервову систему, травлення, а також дихальну та серцево-судинну систему. Опис впливу куріння на організм людини буде неповним, якщо не сказати про дуже несприятливі наслідки паління для жіночого організму. У жінок, які палять, спостерігається значно раніше згасання організму, ніж у тих, які не курять. Шкіра втрачає свою еластичність і свіжість, з’являються ранні зморшки на обличчі, голос стає низьким, хрипким. Назавжди зникають жіночість, свіжість, чистота. Особливо такого негативного впливу зазнає організм дівчини.

Людина, яка не курить, це йдеться мова про пасивне куріння, перебуваючи в приміщенні із курцем протягом однієї години, по суті, кожного разу спалює по пів сигарети. У неї спостерігаються негативні зміни у діяльності нервової системи, порушується склад крові. Пасивні курці ризикують мати злоякісні новоутворення не лише легенях, але й у інших органах. Особливо пасивне куріння, небезпечне для дітей.

Вчитель. Дійсно, куріння – це справжня наркоманія, і тим більше небезпечно, що люди не сприймають її серйозно. Нікотин – одна з найнебезпечніших отрут рослинного походження. Він включається у процес обміну речовин в організмі людини і стає необхідним. Найбільшої шкоди тютюн завдає підлітковому організму. Люди, що почали курити після 15-річного віку, помирають від раку легень у 5 разів частіше, ніж ті, які закурили після 25. Учні дослідили, що в цигарках міститься близько 1200 отруйних сполук.

Про це докладніше розкаже соціолог.

Протягом кількох років здійснювалися спостереження над 200 школярами, які долучилися до куріння і 200 учнями, що не курили. З’ясувалося, що серед перших було в 15-20 разів з поганою пам’яттю, слабким фізичним станом та розумовим розвитком. На основі статистичних даних різних країн можна зробити висновок, що тепер на нашій планеті до 60% чоловіків і 20% жінок курять. Однією з головних причин є цікавість. За даними опитування учнів, курити з цікавості почали 25% інша причина - наслідування дорослих. Частина дітей починає курити дуже рано у 5-7 класі. Половина з них наслідує товаришів по школі. Ще значна частина починає курити, прагнучи надзвичайного, таємничого: адже потрібно дістати сигарети і сірники, заховатися в безлюдному місці, а це так схоже на маленьку пригоду.

Статист.

Мільйони людей на планеті курять цигарки, що спричиняє багато захворювань, при­зводить до передчасної смерті. Дедалі частіше жертвами тютюнового агресора стають молоді люди, учнівська молодьг а також жінки. Май­бутні матері, які курять, не лише занапащають своє здоров'я, але й народжують неповноцінне потомство, тому що тютюнова отрута уражує його генетичний апарат, затримує фізичний і психічний розвиток.

• Легені людини, яка курить 20 цигарок за день протягом року містять літр осаду смоли.

• Одна цигарка скорочує життя на 8 хвилин.

• 90% людей, які курять, признаються в тому, що хотіли б кинути .цю згубну звичку,

• Учені зробили висновок, що у вагітних жінок, які курять по 10 цигарок за день, народжується 80% нездорових дітей.

У багатьох країнах світу за останні 20 років куріння зросло: в Німеччині на 12 %, Бельгії – на 19 %, США – на 32%, Канаді – на 33 %, Великобританії – на 34 %, на Україні – на 15 %.

Доктор медицини. Тютюн — причина 95% ви­падків захворювання на рак легенів. Ті, що багато курять, хворіють на рак легенів у 15—ЗО разів час­тіше, ніж некурці. Курці в 13 разів частіше хворі­ють на стенокардію і в 10 разів частіше — на ви­разку шлунка, а також на бронхіт. У дитини, яка дихає тютюновим димом, порушується обмін ре­човин і, насамперед, засвоєння цукру, необхідно­го для живлення тканин організму. Це проявля­ється у роздратованості, відставанні у фізичному розвитку.

Довідка біолога - хіміка. Тютюн — це однорічна росли­на пасльонових, висушене листя якої подрібню­ють і використовують для куріння. До складу лис­тя тютюну входить нікотин, вуглеводи, органічні кислоти, смоли та ефірні олії. Основна особли­вість тютюну — вміст нікотину, однієї з найсиль-ніших рослинних отрут. Недарма сказано: «Крап­ля нікотину вбиває коня». Дуже чутливі до ніко­тину птахи, риби, земноводні. Якщо затятому кур­цеві поставити медичну п'явку, то вона дуже швид­ко відпадає й гине в судомах, бо всмоктує кров із вмістом нікотину.

До складу тютюнового диму входить близько ЗО отруйних речовин: аміак, си­нильна кислота, чадний газ. Близько 8% тютюно­вого диму становить окис вуглецю. Таким чином, під час куріння втрачається здатність організму постачати тканинам кисень. Настає кисневе го­лодування, сповільнюється ріст, людина почува­ється кволою, у неї виникає головний біль, запа­морочення,

Під час згоряння 1 кг тютюну утворюється 70 г дьогтю. Крізь легені за рік проходить близько 300 г такого дьогтю, який буквально заліплює кисневі пухирці (альвеоли) легень, що призводить до утво­рення злоякісних пухлин. Викуривши 1 пачку ци­гарок, людина одержує дозу радіації, що в 7 разів перевищує допустиму норму, визнану міжнарод­ною угодою із захисту від радіації.

Доктор медицини. Покинути куріння кожен змо­же. І зробити це потрібно вже сьогодні — це буде найкращим рішенням.

По-перше, поставте перед собою чітку установ­ку: «Хочу позбутися цього диявольського зілля!», «Прагну почати нове життя!», «Хочу займатися спор­том, навчитись танців!», «Хочу бути здоровим!».

Опісля, перейдіть на овочево-фруктову дієту (м'яса, міцної кави та чаю не вживати).

Випивайте по 2—2,5 літра води, соків, молока щодня. Напишіть перелік речей, які б ви хотіли придбати для себе або комусь на подарунок, біля кожної речі поставте ціну в одиницях цигарок;

гроші, не витрачені на цигарки, складайте в скриньку.

Відвідайте стоматолога й почніть нове життя із блискучими білими зубами.

Уникайте компаній курців, азартних ігор, стресо­вих ситуацій. Дихайте глибше, затримуйте дихання до 15—40 секунд, спокійно вдихайте носом і повіль­но видихайте. Це допоможе уникнути стресу.

За кожний відвойований день похваліть себе, усміхніться собі перед дзеркалом, переможно під­німіть кулак. Курс лікування — не більше як два тижні. Покинути курити — дуже важлива спра­ва, а найкраща — не починати курити!

Читці.

/. Любить хлопець закурити

Так, від нічого робити,

Ще й трима цигарку згорда —

Отака тепер є мода.


2. Лікар хлопця оглядав

І таке йому сказав:

«Нікотин легені з‘їв,

Що ж ти, хлопче, наробив?»


3. З розуму дурного він почав курити,

А тепер не знає, що йому робити.


4. В кімнаті накуреній будеш сидіти,

Не буде у тебе тоді апетиту,

І біль в голові будеш ти відчувати,

А в розвитку фізичному будеш відставати.


5. Млявим ти будеш і нездоровим,

Бо дуже шкідливим є дим тютюновий.


6. Думають діти: якщо закурили —

Значить, дорослі вже чи особливі.

Насправді це, друзі, скажу вам, не так.

Курець — лиш здоров 'я губити мастак!


7 Десь на задвірках знайома картинка —

Душаться хлопці: цигарка-малинка.

А поруч дівчата цигарочки смокчуть,

Бо хочуть вони сподобатись хлопцям.


8. Любі дівчатка, вам скажемо прямо:

Забудьте, покиньте звички погані.

Подумайте краще, що буде із вами —

Ви ж бо майбутні дружини і мами!


9. Почати нелегко, покинуть — ще гірше!

Хай рішення ваше буде наймудріше.

Куріння шкідливе, курець — це не жарти,

Тож краще курити не починайте!


Вчитель. Кинути курити може кожен. Для цього слід поставити собі мету. Адже запеклий курець скорочує собі вік на 8-9 років. Чи варта щоденна сигарета такого скорочення вашого життя? Замисліться над цими фактами. Наступною тяжкою і майже не виліковною хворобою є наркоманія.

Термін „наркоманія” походить від грецьких слів „narko” – заціпеніння, оніміння і „mania”- безумство, пристрасть, потяг. Це хвороба, яка виникає внаслідок вживання наркотичних та аналогічних речовин і призводить до глибокого руйнування організму і навіть смерті. Якщо наркоман не отримує наркотик тривалий час, у нього з’являється абсистенція – болісні відчуття, які не кожен наркоман витримує і може навіть померти. Життєвий строк наркоманів невеликий. Після першої спроби наркотику вони живуть 4-4,5 року. Доза з кожним разом стає все більшою, і наркоман помирає від руйнування організму або від передозування.

До яких же наслідків призводять наркотики, докладніше розкаже вам лікар – нарколог. Вже через 2 – 3 роки після вживання наркотиків організм людини руйнується. Людина худне, її шкіра набуває жовтуватого відтінку, з´являється крихкість нігтів, починає випадати волосся. Вона втрачає здатність навіть до найменших фізичних і психічних навантажень. Настає передчасне старіння з ознаками слабоумства. Повністю втрачаються попередні почуття та інтереси, єдиною турботою стає добування наркотику будь-якою ціною. Настає остаточна моральна та інтелектуальна деградація – повний розпад особистості.

Дійсно, наркоманія – це тяжка хвороба, від якої дорослу людину вилікувати легше, аніж підлітка, бо він ще несформований психологічно. Але це не означає, що допомогти підліткові неможливо. Йому потрібно приділити більше уваги. Причина, через яку вилікувати дитину складніше, та ж сама, що й при алкоголізмі, - у дітей деградація протікає в 4 рази швидше, ніж у дорослих. Скажімо, людина, яка вперше спробувала наркотики після 20 років, до 30 стане невиправним наркоманом, але збережеться при цьому як особистість, а дитина, яка почала колотися в 13 років до 23 як особистість повністю деградує.

Надаємо слово соціологу.

Сумна статистика говорить, що за останні сім років кількість наркоманів серед підлітків зросла у 165 разів. Щорічне збільшення кількості наркоманів серед підлітків складає 70-80 %. В останні 2-3 роки від призову до лав армії було звільнено більше 18000 наркоманів. Підлітки вживають наркотики у 6 разів частіше, ніж люди інших вікових груп. Рівень захворюваності наркоманією серед підлітків у 2,5 рази більше, ніж у всього населення. За останні 10 років смертність від вживання наркотиків збільшилась у 12 разів, а серед дітей – у 42 рази. Число злочинів, пов’язаних з наркотиками та сильнодіючими речовинами, за останні 5 років збільшилась у 6 разів. З 10 пограбувань кожні 6 скоюються наркоманами.

головний герой змушений рятувати свою коман-ЛУг одурманену запахом квітки лотоса, у давньо-лідійських книгах згадується таємниче Сома — це назва «божественного гриба» — мухомора. Ста­родавні звичаї вживання наркотиків збереглися в Східній Азії й арабських країнах. У Європі нар­команія поширилась після Другої світової війни. У 60-ті роки з появою руху хіпі почалося поши­рення наркотичної сировини в США.

Довідка хіміка. Які ж препарати вживають нар­комани ?

1. Опій — сильнодіючий наркотик, який добу­вають з особливих сортів маку. З нього виробля­ють морфін, героїн та інші знеболювальні медичні препарати, на що полюють наркомани.

2. Марихуана, гатиш, анаша — препарати з ін­дійських конопель, які використовуються для ку­ріння впереміш із тютюном.

3. Месколін — алкалоїд, токсичний компонент, який добули і деяких кактусів.

4. Псилоцибін — алкалоїд певного виду грибів. Окрему груп) наркотиків становлять психостимулятори центральної нервової системи: кокаїн/ ефедрин, фенамін.

Читці.

1. Наркоманія — це біда.

А наркоман — Її творіння,

Нанюхавшись отрути досхочу,

Перебуває в своєрідній ейфорії.

2. Він горя завдає собі і близьким,

Не думає про наслідки погані

Сьогодні вперше кайф зловив,

А завтра став токсикоманом.

3. Він відчуває потяг хворобливий,

І потяг той такий магічний,

І зовсім він не розуміє

Що кайф приносить наслідки трагічні.

4. Запам 'ятайте, діти, ці слова,

Щоб не змогли ніколи ви забути:

«Хай жоден з вас отрути не візьме

І кайф не побажає цей відчути!!!»


Учитель. Наркотики не лікують — вони калічать організм людини, особливо молодої, роблять й інва­лідом, призводять до злочинності, самогубства.

Наркоманам властиво шукати собі подібних. Вони можуть групуватися у своєрідні клуби зі свої­ми лідерами та своїми статутами, швидко тягнуть у своє болото новачків, дають пробувати зловити кайф безкоштовно кілька разів, а потім примушу­ють діставати зілля, а це штовхає молодь на зло­чини, адже наркотики коштують дорого.

Доктор медицини. Поступово захисні функції ор­ганізму втрачаються, виникає щоденна, щогодин­на потреба організму в отруті. Людина втрачає апетит, розвивається авітаміноз, зменшується опір організму різним хворобам, виникають зміни в психіці, відбувається деградація особистості. Людина втрачає людську подобу, стає фізично й духовно калікою, організм старіє, шкіра висихає, береться зморшками, людина худне, виснажується та помирає, не доживши часом і до ЗО років.

1. Ну що ж зробити нам такого,

Щоб світ від злоби вберегти

/ від погибелі страшної

Нам грішний люд застерегти?

2. Як біда, то волаєш до неба,

Звинувачуєш всіх і усе.

Усвідомити ж добре нам треба:

Кожен з нас гріхи роду несе.

3. Все, що предки і ми сотворили,

Наші діти і внуки пожнуть.

В чистоті і любові прожили

Світла й добра їм стелиться путь.

4. Тож стараймось в житті не смітити,

Очищаймо чорнобиль душі,

Щоб світельцем горіти, світити,

А гріхи не бувають чужі.

Вчитель. А тепер давайте з вами проведемо тест


ЧИ СХИЛЬНИЙ ТИ ДО НАРКОТИКІВ?

1. На жаль, тютюн, цигарки в нашому житті дуже поширені серед молоді, адже нікотин «атакує» не тільки ле­гені, але і серце, і кровообіг. А як ти ставишся до «блакитного диму» й до тих, хто палить?

а] я думаю, що курці отруюють будь-яке приміщення і пе­ретворюють всіх оточуючих в пасивних курців;

б)кожен повинен сам вирішити, де курити, всякі

обмеження зайві;

в) курити можна де завгодно.

2. Скоро іспити. Всі твої товариші нервують, хвилювання досягло найвищого розпечення. Хтось приніс за­спокійливі таблетки і пропонують тобі. Чи візьмеш?

а) так, я візьму таблетку, але тільки в тому разі, якщо я вже зовсім у «ауті»;

б) ні, мені лінь думати про те, де брати цю таблетку на­ступного разу, коли її не запропонують;

в) ні, я не маю потреби в штучному заспокоюванні.

3. На вечірці по колу йде цигарка «з травкою». Всі твої друзі один за одним затягуються, і ось настала твоя черга. Як ти вчинеш?

а) я в будь-якому разі хоч раз та спробую;

б) ні, я не стану цього робити, краще піду з такої вечірки:

в) я сам не візьму цигарки, а над цими дурнями досхоча посміюсь.

4. Зібралась весела компанія, гості сміються, танцюють. Ти запізнюєшся, коли інші вже трохи випили. Як ти поведеш себе?

а) вип'ю дві-три чарки, щоб наздогнати інших;

б) терпіти не можу, коли в компанії гарний настрій зале­жить тільки від випивки, я краще побуду трохи та піду;

в) мені байдуже, якщо інші п'ють, у мене самого настрій гарний і без того.

5. Деякі говорять: «Наркотики нешкідливі, треба ли­ше правильно поводитись з ними». А ти також в це віриш?

а) той, хто так вважає, обдурює самого себе;

б) так, це відповідає дійсності, за винятком особливо

сильних наркотиків.

6. Існує думка, що «круту» музику і наркотики не можна роз'єднати. А ти якої думки?

а) можна робити прекрасну музику, не вдаючись до на­ркотиків;

б) прийнявши наркотики, взагалі не можна сприймати музики;

в) всі музиканти що-небудь приймають.

7. Твій приятель настирливо просить тебе терміново діста­ти йому деяку суму в борг. Ти знаєш, що він регу­лярно приймає наркотики. Чи позичиш ти йому гроші?

а) так;

б) ні;

в) тільки в тому разі, якщо буду знати, навіщо вони йому.

8. Ти закохався! З твоєю новою дівчиною ви проводите вечори разом у її компанії. Ти помічаєш, що всі в цій компанії, включаючи твою кохану, не проти пропустити рюмку-другу, а то й прийняти ще щось. Чи будеш ти почувати себе у своїй тарілці?

а) якщо там весело, чому б і ні?

б) не обов'язково часто проводити час в компанії;

в) ця компанія шкодить моєму коханню.

Результати тесту,

Постав хрестик біля тієї відповіді, яка тобі більше підходить. Підрахуй число балів. Виходячи з отриманої суми, автори цього німецького тесту допоможуть тобі визначити твій тип.

  1. а) 10 б) 0 в) 5

  2. а) 5 б) 0 в) 10

  3. а) 0 б) 10 в) 5

  4. а) 0 б) 10 в) 5

  5. а) 10 б) 5 в) 0

  6. а) 10 б) 5 в) 0

  7. а) 0 б) 10 в) 5

  8. а) 10 б) 5 в) 10

0—20 балів: ти поводиш себе так, наче проблем з наркотика­ми взагалі не існує. Виявляється, ти не відносиш до наркотичних речовин алкоголь і нікотин. Адже небезпечні не тільки героїн або кокаїн, зверни увагу, що більшість наркоманів алкоголіки. Заду­майся ще раз про своє ставлення до наркотиків!

Мабуть, тобі не завадило б порадитись з тим, кому ти довіряєш.

— з будь-яким учителем або з кимось із батьків, із знайомим лікарем.

Той, хто набрав 20—25 балів, відносяться до «групи ризику», ' їм необхідно бути дуже обережними.

25—60 балів: не можна стверджувати, що ти заядлий тве­резник. Час від часу ти не проти пропустити чарку, але вважаєш, що тобі ніщо не загрожує, що ти контролюєш ситуацію. Але не­обхідно бути напоготові: під впливом друзів ти можеш піддатись спокусі та спробувати наркотики.

60—80 балів: наркотики ніколи не стануть для тебе серйоз­ною проблемою. Але не впадай у іншу крайність і не виступай по відношенню до інших у ролі проповідника моралі.

Шкідливі звички завдають великих збитків фізичному і моральному здоров’ю людей. Подумайте про те, що чекає на вас у майбутньому, якщо ви будете курити, пити спиртне і вживати наркотичні речовини. У важкі хвилини згадайте слова Джека Лондона: „ Хмільне завжди простягає руку, коли нас спіткає невдача, коли ми підупадаємо в силі, коли й стомлені, і вказує надзвичайно легкий вихід з такого становища. Але обіцянки ці фальшиві: під впливом хмільного ми втрачаємо справжнє уявлення про цінність речей.”

Якщо ви все зважили, то зробіть ще одне зусилля і вирішіть ніколи не торкатися чарки, сигарети і наркотиків.

Пам’ятайте! Здоров’я, справжня радість життя і щастя не сумісні з тютюном, наркотиками і спиртними напоями.


Схожі:

Мета. Ознайомити учнів зі шкідливим впливом на організм людини нікотину, алкоголю, наркотичних та аналогічних речовин; формувати вміння категорично відмовитися від вживання алкоголю, тютюну та наркотиків; iconНаказ №298 Про посилення відповідальності щодо організації роботи з питань профілактики злочинності, попередження вживання алкоголю та наркотичних речовин серед учнів
Взяти під особистий контроль питання профілактики злочинності, попередження вживання алкоголю та наркотичних речовин серед учнів
Мета. Ознайомити учнів зі шкідливим впливом на організм людини нікотину, алкоголю, наркотичних та аналогічних речовин; формувати вміння категорично відмовитися від вживання алкоголю, тютюну та наркотиків; iconВиховний захід на тему: Судимо алкоголь Мета
Мета: Через розкриття негативного впливу алкоголю на Організм людини, розвивати почуття зневаги до вживання -алкоголю, заохочувати...
Мета. Ознайомити учнів зі шкідливим впливом на організм людини нікотину, алкоголю, наркотичних та аналогічних речовин; формувати вміння категорично відмовитися від вживання алкоголю, тютюну та наркотиків; iconРішення відповідно до ситуації; виховувати здатність протидіяти пропозиціям щодо куріння, вживання алкоголю, наркотичних речовин. Обладнання
Віл; розвивати вміння відстоювати власні переконання, оцінювати свої вчинки та приймати рішення відповідно до ситуації; виховувати...
Мета. Ознайомити учнів зі шкідливим впливом на організм людини нікотину, алкоголю, наркотичних та аналогічних речовин; формувати вміння категорично відмовитися від вживання алкоголю, тютюну та наркотиків; iconВиховна година на тему : Вплив куріння,алкоголю та
Мета. Розширити уявлення дітей про згубний вплив куріння, алкоголю та наркотиків на організм дитини. Вчити казати «НІ» в окремих...
Мета. Ознайомити учнів зі шкідливим впливом на організм людини нікотину, алкоголю, наркотичних та аналогічних речовин; формувати вміння категорично відмовитися від вживання алкоголю, тютюну та наркотиків; icon37. «Відверта розмова» факультативний курс для учнів 7-8 класів
Разом з тим, рівень поінформованості про шкідливі наслідки вживання алкоголю на організм людини у підлітків є досить низьким
Мета. Ознайомити учнів зі шкідливим впливом на організм людини нікотину, алкоголю, наркотичних та аналогічних речовин; формувати вміння категорично відмовитися від вживання алкоголю, тютюну та наркотиків; iconАнкета «Рівень схильності до відхилень у поведінці»
Я вважаю що, вживання наркотиків, або алкоголю дуже пагубно відображається на особистості
Мета. Ознайомити учнів зі шкідливим впливом на організм людини нікотину, алкоголю, наркотичних та аналогічних речовин; формувати вміння категорично відмовитися від вживання алкоголю, тютюну та наркотиків; iconПроблема превентивного виховання дуже актуальна в усьому світі. В рамках юнеско це одна з найпріоритетніших проблем світової науки в системі психолого педагогічних, медичних, правових, соціологічних досліджень
України до Європейського та світового життєвого простору викликала необхідність переглянути деякі підходи до виховання учнів, проаналізувати...
Мета. Ознайомити учнів зі шкідливим впливом на організм людини нікотину, алкоголю, наркотичних та аналогічних речовин; формувати вміння категорично відмовитися від вживання алкоголю, тютюну та наркотиків; iconДодаток 13 «Рівень схильності до відхилень у поведінці»
Вживання алкоголю або токсичних речовин відрізняють найбільш авторитетних в моїх очах підлітків
Мета. Ознайомити учнів зі шкідливим впливом на організм людини нікотину, алкоголю, наркотичних та аналогічних речовин; формувати вміння категорично відмовитися від вживання алкоголю, тютюну та наркотиків; iconТема. Алкоголь — ворог людства. Мета
Мета: розповісти учням про негативний вплив на ор­ганізм людини навіть невеликої кількості алкоголю; виховувати в учнів дбайливе...
Мета. Ознайомити учнів зі шкідливим впливом на організм людини нікотину, алкоголю, наркотичних та аналогічних речовин; формувати вміння категорично відмовитися від вживання алкоголю, тютюну та наркотиків; iconДокументи
1. /Негативн_ впливи шк_дливих звичок (кур_ння, вживання алкоголю _ наркотик_в) на орган_зм...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи