Скачати 37.51 Kb.
|
Новоодеська гуманітарна гімназія Методична розробка заняття Тема: Хто володіє інформацією, той володіє… життям” Автор розробки Татаренко Т.В. Мета: перевірити рівень обізнаності гуртківців з питання шляхів передачі ВІЛу та методів запобігання інфікування. Заповнити прогалини в знаннях та дати достовірну інформацію про причини, що призводять до інфікування. Закласти основу „Ні” стратегії щодо початку раннього статевого життя. Обладнання: плакати, картки, мітки-«тарілки» для об’єднання в групи, таймер, маркери, папір формату А-3, А-4, ватман. Хід заняття Вчитель: Шановні старшокласники! Ви так багато знаєте про ВІЛ, що дізнавшись про тему нашої розмови зітхнете „Скільки можна?” Так, дійсно. Мабуть, ви вже й самі готові читати лекції з даної теми. Перевіримо? Уявімо що вас запросили прочитати лекцію про ВІЛ на міжгалактичному молодіжному симпозіумі з питань безпеки. Уявіть, що хвороба загрожує всій галактиці, але лише ви володієте інформацією про неї і можете застерегти жителів інших планет від біди. Отож, прошу об’єднатись в 3 групи, оскільки маємо з групи прибульців. Об’єднання відбувається за кольоровими „тарілками” – червоними, жовтими та зеленими, які заздалегідь були прикріплені кожному учневі).Кожна група, протягом 10 хв. складає інформаційне повідомлення про суть ВІЛ, шляхи його передачі, небезпеку яку несе вірус та методи збереження від інфікування. Пам’ятаймо, що для того, щоб лекція була цікавою та змістовною, вона повинна бути підкріплена фактами та проілюстрована. Оберіть в кожній групі доповідача, можливо їх буде декілька, який представлятиме вашу інформацію. /Час на обговорення, складання текстів, малювання таблиць. Бажано, щоб під час обговорення звучала тиха спокійна музика – тоді діти не соромляться свого голосу і вільно ведуть обговорення./ По закінченню обговорення кожна група презентує свою лекцію, а інші дві виступають в ролі „прибульців” і уточнюють незрозумілі моменти. Запитання після обговорення:
Отже головне, що має знати не тільки кожен прибулець, а й кожен землянин про вірус імунодефіциту людини: /плакати/ ВІЛ передається: ![]()
![]() ВІЛ передається при:
Стосовно останнього пункту, хочу нагадати слова відомого американського психолога Пола Райссера: Мільйони молодих людей позбавляються свого здоров’я – або життя - через хвороби, що передаються статевим шляхом, тоді як вони просто хотіли гарно провести час у ліжку” , або такі: „Секс насправді є чудовим, яскравим і важливим, але він може принести розчарування, хворобу, нещастя. Він занадто величний, щоб тратити його марно, занадто небезпечний, щоб гратися з ним, і, безперечно, не вартий того, щоб вмирати через нього”. А за лаштунками реклами раннього статевого життя, яку нам пропонують ті ж американські, російські, а деколи і вітчизняні кіношедеври, стоять і радість, і задоволення, і відчуття дорослості, і біль, і розчарування, і хвороби, що передаються статевим шляхом, і на жаль, ВІЛ. Шановні старшокласники, сказати „ТАК” ви ще встигнете. А от навчитися казати „НІ” в деяких ситуаціях просто необхідно. Ось декілька ситуацій, які можуть призвести до непередбачуваних наслідків. /картки з ситуаціями: запрошення до вживання наркотиків, до вступу в статеві зносини (наодинці, в компанії)/ Ваше завдання відмовити так, щоб опонент зрозумів: ви цього кроку не зробите. Але пам’ятайте: на агресію найчастіше відповідають агресією, а занадто пасивна, або тимчасова відмова – може викликати повторну ситуацію через деякий час. Отже, хто бажає взяти участь в ролевих іграх? /Акторам дається 3 хв. на підготовку, потім ситуації розігруються, обговорюються: хто був найпереконливіший, як би глядачі повелися в подібних ситуаціях/ Добігає кінця наша розмова. Чи була вона для вас цікавою? Чи проростуть знання, які ми сьогодні здобували разом, паростками мудрих вчинків, коли прийде час? Життя покаже. Але я вам бажаю, щоб ваші імена ніколи не поповнили сумного списку тих, хто зробив фатальну помилку, за які розплачуватиметься до останніх днів. Шануймося! В підготовці заняття використовувалися матеріали Програми МОНУ /ПРООН/ЮНЕЙДС/ «Сприяння просвітницькій роботі «рівний-рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя» |
![]() | Використання інтернету в навчальному процесі Зі збільшенням світової web для людей все більше на першому місці стає здобуття інформації. В ХХІ столітті той хто володіє інформацією... | ![]() | Тест за змістом твору Е. Портер «Полліанна» Хто так відгукнувся про Полліанну: «Вона володіє здатністю радіти всьому, що сталося, чи має статися»? |
![]() | Мазур О. М., вчитель зош №56, директор Хто дорожить життям думки, той знає дуже добре Що ефективніше: копіювання педагогічних технологій майстрів освіти чи власна творчість? | ![]() | Анкета-тест для визначення творчого потенціалу вчителя Чи вважаєте ви, що певні ваші ідеї значно поліпшують навчально-виховний процес? так; за сприятливих умов Хто, на вашу думку, у колективі справді володіє творчими здібностями в педагогічній діяльності |
![]() | Інформації Відповідно до статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації»: Розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту в таких випадках Розпорядник інформації не володіє і не зобов’язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією,... | ![]() | Інформації Відповідно до статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації»: Розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту в таких випадках Розпорядник інформації не володіє і не зобов’язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією,... |
![]() | Інформації відповідно до статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації»: Розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту в таких випадках Розпорядник інформації не володіє і не зобов’язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією,... | ![]() | Leader той, хто веде, перший, що йде попереду — той, хто веде Член групи, всі учасники якої визнають його авторитет, покладаються на нього у прийнятті найбільш серйозних рішень і вирішенні ключових... |
![]() | Усний математичний журнал Хто зневажає досягнення математики, той завдає шкоди всій науці, бо той, хто не знає математики, не може вивчити інші точні науки... | ![]() | 1. Пам'ятай, що учень володіє необмеженими можливостями розвитку. Не блокуй їх, а підтримуй Пам'ятай, що учень володіє необмеженими можливостями розвитку. Не блокуй їх, а підтримуй |