Година пам’яті жертв Голодомору в Україні (1932-1933рр) Україна пам\

Година пам’яті жертв Голодомору в Україні (1932-1933рр) Україна пам'ятає! Світ визнає! Всеукраїнська акція «Засвіти свічку!»
Скачати 59.41 Kb.
НазваГодина пам’яті жертв Голодомору в Україні (1932-1933рр) Україна пам'ятає! Світ визнає! Всеукраїнська акція «Засвіти свічку!»
Дата конвертації09.03.2013
Розмір59.41 Kb.
ТипДокументи

Година пам’яті жертв Голодомору в Україні (1932-1933рр)


Україна пам'ятає! Світ визнає!

Всеукраїнська акція «Засвіти свічку!» на знак вшанування пам'яті жертв Голодомору (Субота, 24 листопада 2007 року з 16 год. Г)
ГОЛОДОМОР УСТАМИ ОЧЕВИДЦІВ

У 1933 році померла моя сестричка..., ій було лише три роки. Бона не кричала, не вередувала, а лише тихо просила їсти...»

Микола Піскун 1926р. н. смт Сиваське, Херсонська область


У Бабаях був спиртзавод, біля якого знаходилися чий, куди зливалась барда. Голодні люди набирали барду в торбинки, тут же їли її, але від кольок багато хто помирав на місці. Трупи везли на кладовище і заривали, як худобу… спиртзавод переганяв зерно на спирт - і це при такому Голоді!»

Жінка, яка не назвала себе, 1924 р. н., .с Бабаї, Харківська область


Голод почався ще у 1932р. Врожай був непоганий, але увесь хліб намолочений забирали под мітлу... В поле нікому було виходити, люди мерли, як ті мухи... за день вмирало до 20 душ. Не було кому ховати.„»

Іван Приступній, 1916 р. н., с. Єгорівка, Одеська область.


Когда мне было 12 лет, осудили за колоски меня маленького на 5 лет к тяжелым работам. Мама пухла вместе с сестрой и умерла на моих глазах. Одно спасенье - мыши наносили в норки запасы,
землей обворачивали их в круглых кучках, а мы уже ее раздалбывали зимой и забирали эти запасы...

Петро Олизка, 1921 р. н. смт Петропавлівка, Дніпропетровська область


А мені згадався 1933-й... То ж таки був геноцид! Пів-Сухої виморено голодом за одну весну. Сім'я Булата – коваля, де діти старші поїли менших... А ті мої товариші - однокласники Киселі, що незрівнянні успіхи видавали в математиці, - сьогодні в школі 6ули, а на завтра вже не прийшли: померли обоє. А торгсини. Галещинська біофабрика окороки відправляє на експорт... Ні то довічний Сталінів гріх, злочин, якому ніколи не буде виправдання....

Письменник Олесь Гончар, 1918 р. н. Щоденники запис від 23.08.1980 р.


^ ГОЛОДОМОР МОВОЮ ФАКТІВ

Складовими політики Голодомору були:

Насильне вилучення всіх продовольчих припасів:

липень 1932р. - влада ухвалила завідомо нереальні до виконання плани хлібозаготівель;

серпень 1932р. - прийнято так званий. закон "про п'ять колосків" за яким засуджували навіть дітей, які збирали колоски пшениці на полях;

листопад 1932р. - запроваджено натуральні штрафи, що означало вилучення всіх харчів у селян;

грудень 1932р. - примусово вивезено із колгоспів усі фонди, у тому числі і насіннєві.

Блокада мешканців окремих територій та всієї України:

листопад 1932р. - в Україні запроваджується система голодних гетто - "чорних дощок". Занесення на "чорні дошки" колгоспів, сіл і цілих
районів означало їх повну ізоляцію, вилучення всього продовольства, заборону ввезення будь-яких товарів та інші жорстокі репресії, що було рівнозначним смертному вироку їх мешканцям. Всього на "чорну дошку" було занесено до третини сіл України;

січень 1933р. - забороняється виїзд за межі України. Відповідно до директиви Сталіна території УСРР і Кубані, в той час переважно заселеної українцями, були оточені збройними загонами для блокування виїзду селян "за хлібом" в інші регіони Таких заходів більше ніде і ніколи не застосовувалося в СРСР.

У той час, як від голоду умирали мільйони українців, влада продовжувала вивозити зерно за кордон. Також з Україні у той час на повну потужність працювали спиртзаводи, які переробляли зерно на горілку, що йшла на експорт.


^ ЧОМУ ГОЛОДОМОР Є ГЕНОЦИДОМ?

Сталін наголошував, що "национальный вопрос єсть по сути дела вопрос крестьянский". Тому голод був спрямований на українське селянство для придушення національного опору. Особливо чітко це проявилося у постанові від 14 грудня 1932р. у якій "проблеми" хлібозаготівель в Україні та на Кубані пов'язувалися з "неправильно проведеною" політикою українізації. Після цього почалося закриття українських шкіл на Кубані та переслідування української інтелігенції.

У результаті зумисних дій влади голодна смерть щодня забирала тисячі невинних життів. Особливо великою була смертність серед дітєй. У вересні 1933 року за шкільні парти не сіло близько двох третин учнів. Зрештою влада заборонила реєструвати смертність від голоду та приховувала Голодомор від світової громадськості.

Голод не був наслідком засухи чи неврожаю, а став результатом цілеспрямованої політики комуністичного режиму. Шляхом тотального вилучення харчів, блокади сіл і цілих районів, заборони виїзду за межі голодуючої України, репресій незгодних сталінський режим творив для українців умови, несумісні із життям.

Такі дії влади є злочином проти людяності і відповідають визначенню геноциду у Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року. На цій основі 28 листопада 2006р. за ініціативи Президента України Віктора Ющенка Верховна Рада прийняла Закон "Про Голодомор 1932-1933 років в Україні", яким Голодомор визнано геноцидом Українського народу.


"Великий голод 1932-1933 років в Україні забрав життя від 7 до 10 мільйонів невинних людей.. "

Спільна заява делегати 65 держав-членів СОН 7 листопада 2003р.


^ ІСТОРІЯ СІЛЬСЬКОЇ ДІВЧИНКИ З ЛУГАНЩИНИ

До Луганської філії Асоціації дослідників голодоморів звернувся професор з Москви щодо допомоги у встановленні прізвища і дати народження його матері Ганни Євгенівни, яка пам'ятає тільки те, що виховувалася у дитбудинку на Луганщині.

Після кількох місяців пошуків в архівах дослідники не лише встановили прізвище (Неласа), але й допомогли розкрити усю трагічну Історію її сім'ї. Усі рідні - 6атько, мати і четверо братів маленької Ганни померли від голоду навесні 1933 року.

Побачивши фото рідних місць, зроблені дослідниками, почувши аудіозаписи розповідей своїх земляків, Ганна Євгенівна з плачем зізналася, що насправді вона все це пам'ятала. Але понад 70 років через страх за своїх дітей не наважувалася розповісти правду.

Комуністична влада відібрала усе майно і вигнала сім'ю Неласих з п'ятьма дітьми з рідної хати з села. Для прихистку вони викопали у лісі землянку. Щоб вижити, їли ховрахів, змій, яйця птахів, падаль зі скотомогильників. Представники влади час від часу навідувались у землянку і відбирали Будь-який харч. На очах у восьмирічної дівчинки померли обоє батьків.

Згадує Ганна Євгенівна:

"Зайдя в землянку, я увидела мамочку, лежащую на лохмотьях с распущенной косой, по лицу ползали вши, живот прилип к спине. Я стала лить ей в рот из бутылки молоко, но оно не проходило. Я плачу. Отец говорит. «Дочка, ей это уже не поможет...»

Отец стал бредить и хрипеть. Я прошу "Тату, не храпи!". Он умер на второй день после маны... Мы с братиком остались среди мертвих родителей. Сколько это продержалось - не знаю.

Нас забрали в ясли. Братика положили на земляной пол под печкой. Он умирали, с его опухшего тела сочилась жидкость. Я сидела рядом, он скрипел зубами и просил огурчик... Братик умер. Его завернули в одеяло и похоронили рядом с яслями. Все, что я написала, - истинная правда. Да такое и нельзя придумать нарочно. Такое не приснится и в страшном сне..’’

Історія сім'ї Неласих с лише краплею в морі людського горя, яке довелося пережити мільйонам українських сімей у 1932-1933 рр. Вона засвідчує, що Голодомор був не стихійним лихом, а рукотворним актом, страшним злочином комуністичного режиму проти Українського народу.
^ ДОРОГІ СПІВВІТЧИЗНИКИ!

Я звертаю це слово до ваших сердець. 75 років тому нам хотіли винести вирок смерті.

75 років тому мільйони синів і доньок України, мільйони невинних людей, мільйони наших рідних і близьких були без жалю винищені Голодомором. Тоталітарний комуністичний режим свідомо спланував і здійснив проти нас терор голодом.

75 років тому ми пережили Катастрофу, яка могла зупинити життя всього нашого народу.

Голодомор приніс не лише страждання і смерть. Він посіяв страх серед людей. Тільки правда про геноцид Українського народу і чиста пам'ять про усіх полеглих здатна звільнити нас від мороку минулого.

Я прошу кожного громадянина України і кожну українську сім'ю схилитись перед пам'яттю наших невинно загиблих батьків, братів і сестер. Це дуже потрібно для кожного з нас, для нинішнього і прийдешнього поколінь, для нашої єдності, для нашої віри у життя і справедливість.

Увечері 24 листопада у Києві на Михайлівській площі, по всій Україні і на всіх континентах, світу будуть запалені поминальні свічки.

Закликаю вас, дорогі співвітчизники, у цей день об'єднатись у слові і молитві за Україну і поставити у кожному вікні свічку віри і надії.

Це - знак нашої пам'яті. Це - святий вогник, який зігріє душі загиблих. Це – світло очищення задля нашого майбутнього. Ми живемо. Живе наш народ. Так буде завжди.

Президент України Віктор Ющенко

Приєднуйтесь!

Із настанням темряви засвітіть і поставте свічку на підвіконня так, щоб її було видно знадвору.

Цей вогник символізуватиме нашу скорботу і пам'ять про мільйони загублених життів співвітчизників.

субота, 24 листопада 2007 року з 16 год.
Схожі:

Година пам’яті жертв Голодомору в Україні (1932-1933рр) Україна пам\План заходів з нагоди підготовки та відзначення у 2012 році Дня вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років у навчальних закладах
З метою вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років взяти участь у скорботних заходах за участю представників органів виконавчої...
Година пам’яті жертв Голодомору в Україні (1932-1933рр) Україна пам\Наказ №750 Про проведення Всеукраїнської краєзнавчої акції учнівської молоді „Колосок пам'яті
На виконання Указ Президента України від 12. 06. 09 №432 «Про додаткові заходи щодо вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933...
Година пам’яті жертв Голодомору в Україні (1932-1933рр) Україна пам\Сценарій виховного заходу "Голгофа України" (присвячений пам"яті жертв голодомору 1932-1933 років) Вступне слово вчителя
Сценарій виховного заходу “Голгофа України” (присвячений пам”яті жертв голодомору 1932-1933 років)
Година пам’яті жертв Голодомору в Україні (1932-1933рр) Україна пам\Факсограма №290 від 16 листопада 2010 р
Координаційна Рада міського дитячого об`єднання «Армія Добра» повідомляє, що 27 листопада о 15-45 год на площі Незалежності відбудеться...
Година пам’яті жертв Голодомору в Україні (1932-1933рр) Україна пам\Рішення від 12 листопада 2013 року №473 Про «Послання пам’яті» «Послання співвітчизникам, які вшановуватимуть пам'ять жертв Голодомору геноциду 1932-1933 років в Україні у 100-ті роковини трагедії (в 2033 році)»
Відповідно до статей 5, 140 Конституції України, статей 10,43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою збереження...
Година пам’яті жертв Голодомору в Україні (1932-1933рр) Україна пам\Сценарій тематичної лінійки „ Голодомор. Україна пам’ятає
Мета: розширювати знання дітей про історію своєї Батьківщини, ознайомити з Законом Верховної ради України „Про Голодомор 1932-1933...
Година пам’яті жертв Голодомору в Україні (1932-1933рр) Україна пам\Розпорядження голови районної
Про обласні заходи у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів, з метою гідного вшанування в районі пам’яті жертв голоду, належної...
Година пам’яті жертв Голодомору в Україні (1932-1933рр) Україна пам\Короткий зміст дата
У школах Львівщини відбудеться акція «Незабудки пам’яті», присвячена вшануванню жертв Голодомору та політичних репресій Більше…
Година пам’яті жертв Голодомору в Україні (1932-1933рр) Україна пам\Заходи управління освіти, молоді та спорту Яворівської райдержадміністрації щодо вшанування жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні
Проведення в усіх загальноосвітніх навчальних закладах «Уроку пам’яті» та таких заходів
Година пам’яті жертв Голодомору в Україні (1932-1933рр) Україна пам\Наказ №273 Про заходи у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів
Теофіпольської районної державної адміністрації №290/2012-р від 13. 11. 2012 року „ Про план районних заходіву зв’язку з Днем пам’яті...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи