Тема : Настроювання параметрів безпеки браузера. Настроювання та використання брандмауера. Антивірусні программи icon

Тема : Настроювання параметрів безпеки браузера. Настроювання та використання брандмауера. Антивірусні программи
Скачати 52.79 Kb.
НазваТема : Настроювання параметрів безпеки браузера. Настроювання та використання брандмауера. Антивірусні программи
Дата конвертації16.11.2013
Розмір52.79 Kb.
ТипДокументи

Практична робота №26


Тема: Настроювання параметрів безпеки браузера. Настроювання та використання брандмауера.Антивірусні программи

Мета: Навчитися настроювати параметри безпеки браузера;


Теоретичні відомості


Брандмауер (Firewall) – це захисна стіна, що стоїть між мережним адаптером та операційною системою. Будь-який IP-пакет, перш ніж потрапити на обробку операційної системи (наприклад, для маршрутизації або передачі його web-серверу) проходить через строгий контроль. Будь-який вихідний пакет також натрапляє на цю стіну, і може бути пропущений, відкинутий, підрахований або змінений. Якщо пакет проходить через операційну систему наскрізь (маршрутизується), то його перевірка відбувається як на вході, так і на виході. При складній обробці пакету він може проходити через брандмауер і більшу кількість разів.
Брандмауер дозволяє заборонити доступ до певних портів системи, з певних хостів або по деяких протоколах. Він може запобігти переважній більшості атак, пропускаючи тільки ті пакети, які адміністратор визнав допустимими. За допомогою брандмауера можна робити дві речі. По-перше, фільтрувати пакети по заданих критеріях і, по-друге, вести облік, зберігаючи статистичну інформацію про використання системи, стежачи за тим, які об'єми інформації і звідки надходять.

^ Віруси, хробаки та троянські коні — це програми, створені хакерами, які використовують Інтернет для зараження комп’ютерів. Віруси та хробаки можуть самостійно переписуватись із комп’ютера на комп’ютер, а троянський кінь потрапляє до комп’ютера, сховавшись у звичайній на позір програмі, такій як заставка. Деструктивні віруси, хробаки та троянські коні можуть стерти інформацію з жорсткого диска або повністю вивести з ладу комп’ютер. Інші не завдають прямої шкоди, але знижують продуктивність і стабільність комп’ютера.


^ Хід роботи :

Настроїти параметри безпеки браузера (Internet Explorer)

 1. Відкрийте браузер Internet Explorer. Для цього натисніть кнопку Пускі виберіть пункт Internet Explorer.

 2. Натисніть кнопку Знаряддя і виберіть пункт Властивості браузера.

 3. Перейдіть на вкладку Безпека.

 4. Клацніть піктограму Інтернет.

 5. Виконайте одну з наведених нижче дій.

  • Щоб вибрати заздалегідь визначений рівень безпеки, перетягніть повзунок.

  • Щоб змінити власні настройки безпеки, натисніть кнопку Інший. Змініть настройки та натисніть кнопку OK.

  • Щоб відновити настройки безпеки за промовчанням у браузері Internet Explorer, натисніть кнопку Рівень за промовчанням.

 6. Змінивши настройки безпеки, натисніть кнопку OK.
^

Змінення настройок конфіденційності в браузері Internet Explorer


 1. Відкрийте браузер Internet Explorer. Для цього натисніть кнопку Пускі виберіть пункт Internet Explorer.

 2. Натисніть кнопку Знаряддя і виберіть пункт Властивості браузера.

 3. Відкрийте вкладку Конфіденційність.

 4. У розділі Параметри виконайте одну з наведених нижче дій.

  • Щоб дозволити або заблокувати файли cookie з певних веб-сайтів, натисніть кнопку Сайти.

  • Щоб завантажити файл персональних настройок, натисніть кнопку Імпорт. Ці файли вносять зміни до правил, за якими програма Internet Explorer обробляє файли cookie. Ці файли можуть замінити настройки за промовчанням, тому їх слід імпортувати, тільки якщо ви знаєте джерело їх походження та довіряєте йому.

 5. Змінивши настройки конфіденційності, натисніть кнопку OK. 1. ^ Використання брандмауера

Брандмауер — це програма або пристрій, який перевіряє дані, що надходять з Інтернету або мережі, та на основі поточних параметрів приймає рішення, потрібно їх пропускати чи ні. Таким чином, брандмауер запобігає доступу до вашого комп’ютера хакерів і зловмисних програм.

Брандмауер Windows вбудований у систему Windows та вмикається автоматично.

Як працює брандмауер

Якщо використовується така програма, як служба обміну миттєвими повідомленнями або мережна гра для багатьох користувачів, якій потрібно отримувати дані з Інтернету або мережі, брандмауер запитує, чи потрібно заблокувати або розблокувати (дозволити) підключення. Якщо дозволити з’єднання, брандмауер Windows створить виняток і не буде відображати запит стосовно цієї програми в майбутньому, коли їй буде потрібно отримати дані з мережі.

Вопераційній системі Microsoft Windows XP є вбудований брандмауер. Можна із самого початку скористатися функцією брандмауера підключення до інтернету в цій системі.

Більш ранні версії Windows, ніж Windows XP, випускалися без брандмауера підключення до інтернету. Якщо на вашому комп'ютері встановлена більш рання версія Windows, а комп'ютер підключений безпосередньо до Інтернету, необхідно придбати брандмауер і використовувати його

^ 3. Використання захисту від вірусів

Антивірусне програмне забезпечення перевіряє електронну пошту та інші файли комп’ютера на наявність вірусів, хробаків і троянських коней. Якщо такі будуть знайдені, антивірусна програма переміщує їх у карантин (ізолює) або повністю видаляє до того, як буде заподіяно шкоду комп’ютеру та файлам.

Windows не має вбудованої антивірусної програми

^ Класифікація антивірусних програм

Основна тактика захисту від вірусної «інфекції» полягає у використанні програмного забезпечення з надійних джерел (в ідеалі - тільки ліцензійного), в регулярному контролі за станом найбільш важливої інформації в комп'ютері (по можливості - зі створенням резервних копій на дискетах, стрічці або мережевому диску) . Необхідна також обов'язкова перевірка всіх знову надходять на дисках або через мережу програм яких-небудь надійним антивирусом або їх комплектом. Набір якісних антивірусних програм незмінно поповнюється в міру розширення фронту вірусної атаки.

Популярними антивірусними пакетами є комплект АТ «ДіалогНаука», Norton Antivirus і Antiviral Toolkit Pro. Panda Antivirus Titanium.Dr. Web

Наприклад, Doctor Web бореться з відомими програмі поліморфними вірусами. Крім того, Doctor Web може проводити евристичний аналіз файлів з метою виявлення невідомих вірусів, у тому числі сложношіфруемих і поліморфних вірусів. Успіх такого аналізу - у середньому 82%. Програма може розпаковувати і перевіряти виконувані файли, оброблені архіваторами

Антивірусний набір, який є розширеною версією відомого антивірусного комплекту «Доктор Касперський». Комплекс містить програму-фаг, тестуючу і відновлює файли і завантажувальні сектори дисків, пошкоджені вірусами. У процесі роботи програми проводиться тестування на невідомі віруси. Також у комплект входить резидентний програма, що відстежує підозрілі дії, що здійснюються на комп'ютері, і що дає можливість проглядати карту пам'яті. Спеціальний набір утиліт допомагає виявляти нові віруси і розбиратися в них.

Антивірусний пакет Norton Antivirus відноситься до засобів типу «встановив і забув». Всі необхідні параметри конфігурації та планові заходи (перевірка диска, перевірка нових і модифікованих програм, запуск Windows-утиліти Auto-Protect, перевірка boot-сектора диска A: перед перезавантаженням) встановлюються за замовчуванням. Програма сканування диска існує для DOS і Windows. У числі інших Norton AntiVirus виявляє і знищує навіть поліморфні віруси, а також успішно реагує на вірусоподібні активність і бореться з невідомими вірусами.

Активність постійного захисту можна перевірити 2 способами: через іконку на панелі завдань поряд з годинником, або в настройках антивірусної програми.

Антивірусний захист повинен включати в себе постійний захист файлів і електронної пошти.

- Перш ніж відкрити повідомлення, отримані по електронній пошті, перевірте їх на віруси.

- Нічого не завантажуйте з сумнівних сайтів.


Під час роботи на комп'ютері, ви можете помітити різні симптоми прояви вірусної активності в системі: збільшення розмірів файлів, повідомлення про наявність в документах Word і Excel макросів, де їм бути не слід, люди отримують від Вас листа, які Ви не відправляли і т.д .


Контрольні питання:

1.Дайте визначення поняттям брандмауер ,віруси, хробаки та троянські коні

2. Як чином настроїти параметри безпеки браузера (Internet Explorer).

3. Опишіть як працює брандмауер

4. Дайте визначення поняттю «антивірусна програма». Які антивірусні програми ви

знаєте
Схожі:

Тема : Настроювання параметрів безпеки браузера. Настроювання та використання брандмауера. Антивірусні программи iconІ – ІІІ ступенів Тема: «Варіативна складова – свідомий вибір орієнтований на результат»
Урок інформатики у 8 класі на тему: «Настроювання параметрів показу електронних презентацій». Практична робота №18 «Настроювання...
Тема : Настроювання параметрів безпеки браузера. Настроювання та використання брандмауера. Антивірусні программи iconТема: Поняття форми й елемента керування. Практична робота №12. Розміщення на формі елементів керування та настроювання їх властивостей. Мета
Навчальна: повторити правила техніки безпеки в комп’ютерному класі; ознайомити студентів з поняттям елемента керування та їх призначенням,...
Тема : Настроювання параметрів безпеки браузера. Настроювання та використання брандмауера. Антивірусні программи iconРозділ II підручники. Навчально-методичні посібники Віруси та антивірусні програми
Віруси та антивірусні програми: Навчальний посібник / Т.Є. Рак, О. Б. Зачко, О. О. Смотр. – Львів: Львівський державний університет...
Тема : Настроювання параметрів безпеки браузера. Настроювання та використання брандмауера. Антивірусні программи iconПрограма предмет Апаратне забезпечення комп’ютерних технологій в електроніці
Складові частини пк, їх фізичні принципи роботи, технічні характеристики та можливості. Сучасні операційні системи та настроювання...
Тема : Настроювання параметрів безпеки браузера. Настроювання та використання брандмауера. Антивірусні программи iconОрієнтовні питання до заліку з дисципліни “Економетрія”
Оцінювання невідомих параметрів у багатофакторній регресії. Властивості мнк-оцінок параметрів
Тема : Настроювання параметрів безпеки браузера. Настроювання та використання брандмауера. Антивірусні программи iconПрограма Microsoft Word. Щоб запустити програму потрібно натиснути Пуск/Програми/ Microsoft Word. Настроювання середовища
Одним з найбільш поширених текстових процесорів є програма Microsoft Word. Щоб запустити програму потрібно натиснути Пуск/Програми/...
Тема : Настроювання параметрів безпеки браузера. Настроювання та використання брандмауера. Антивірусні программи iconДокументи
1. /_нформатика 9 клас календарн_ + поурочн_/_нформатика 9 клас календарн_.docx
2....

Тема : Настроювання параметрів безпеки браузера. Настроювання та використання брандмауера. Антивірусні программи icon© пдату, Наукова частина 2011р. Міністерство аграрної політики України Подільський державний аграрно-технічний університет
Проведення комплексного вимірювання параметрів електрообладнання та електромереж спрямованих на поліпшення безпеки
Тема : Настроювання параметрів безпеки браузера. Настроювання та використання брандмауера. Антивірусні программи iconТема. Комп'ютерні віруси та антивірусні програми. П/р №5: "Захист пк від вірусів" Мета
Навчальна. Ознайомити з комп’териними вірусами та їх негативному впливові на роботу систем пк та антивірусними програмами. Навчтися...
Тема : Настроювання параметрів безпеки браузера. Настроювання та використання брандмауера. Антивірусні программи iconПрограма курсу «Основи інформатики. 8 клас»
Загальні правила роботи з вікнами налаштування параметрів. Елементи вікон налаштування параметрів та особливості роботи з різними...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи