Методичні рекомендації щодо проведення другого етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізичної культури і спорту Олена Аксьонова icon

Методичні рекомендації щодо проведення другого етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізичної культури і спорту Олена Аксьонова
Скачати 273.87 Kb.
НазваМетодичні рекомендації щодо проведення другого етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізичної культури і спорту Олена Аксьонова
Дата конвертації30.03.2014
Розмір273.87 Kb.
ТипМетодичні рекомендації

Запоріжжя - Україна

2012

Методичні рекомендації щодо проведення другого етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізичної культури і спорту

Олена Аксьонова

Кафедра ФКСіЗСЖ КЗ «ЗОІППО» ЗОР

ЗМІСТ


Методичні рекомендації щодо організації та проведення другого етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізичної культури і спорту (2012-2013 н/р) 3

Порядок допуску до участі в другому етапі олімпіади 3

Програма другого етапу олімпіади з фізичної культури і спорту та особливості проведення іспитів за видами 3

Загальні положення 4

I.Під час мандатної комісії певна команда проходить жеребкування. Номер, який обрала команда під час жеребкування, є постійним для всіх видів іспитів. 4

II.Кожна команда отримує «Бігунок», в якому позначена черговість виступу команди в кожному виді іспитів (зразок – додаток 2). 4

III.Головний суддя під час наради проводить інструктаж з супроводжуючими команд про правила безпечної поведінки. Прослухавши інструктаж, супроводжуючі підписуються у відповідному протоколі. 4

IV.Оргкомітет розподіляє черговість завдань для команд таким чином, що на одне завдання з’являлося одночасно 4-6 команд (залежно від загальної кількості команд). З ними мають бути присутні супроводжуючі команд. 4

V.До місця виконання певного завдання одночасно запрошуються лише учні (дівчата та юнаки), їхні супроводжуючі. Всі інші, якщо вони вже вільні, мають чекати своєї черги за межами місця виконання наступного завдання, доки не будуть запрошені суддями. 4

VI.Перед початком випробувань мають бути названі: прізвище, ім\'я, місто (район) і стартовий номер кожного учасника. Після виклику в учасника є 20 сек., щоб почати виконання вправи. Вправа, виконана без виклику, не оцінюється. 4

I.Теоретико-методичні знання (дівчата, юнаки) 5

II.Легка атлетика – потрійний стрибок (дівчата, юнаки) 5

III.Легка атлетика – човниковий біг «6х9х18» (дівчата, юнаки) 6

IV.Гімнастика - акробатика (різні зв’язки в дівчат та юнаків) 7

Гімнастика. Дівчата.Опис акробатичної комбінації. 8

Гімнастика. Юнаки.Опис акробатичної комбінації. 9

V.Спортивні ігри – загальні положення (дівчата, юнаки) 9

VI.Гандбол (дівчата, юнаки) 12

VII.Баскетбол (дівчата, юнаки) 12

VIII.Футбол (юнаки) 13

IX.Волейбол (дівчата) 15

Система нарахування балів 16

X.Туризм – в’язання вузлів (дівчата, юнаки) 16

Підведення підсумків олімпіади та визначення переможців 18

Особливості використання комп’ютерної програми EXEL під час роботи секретаріату другого етапу учнівської олімпіади з ФКіС 18

Додаток 1. 20

Заявка на участь у другому етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізичної культури і спорту (Запорізька область, 2012-2013 н/р) 20

Додаток 2 21

Орієнтовний зразок: 21

«Бігунок» для команд-учасниць другого етапу учнівської олімпіади з ФКіС (2012-2013 н/р) 21

Обов’язки суддів 27

Контактні данні для довідок 27^

Методичні рекомендації щодо організації та проведення другого етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізичної культури і спорту (2012-2013 н/р)
Порядок допуску до участі в другому етапі олімпіади

 1. В учнівській олімпіаді з фізичної культури беруть участь юнаки та дівчата 10-11 класів, які за станом здоров’я віднесені до основної медичної групи.

 2. До участі в другому етапі учнівської олімпіади з фізичної культури допускаються делегації від ЗНЗ у складі 2-х учасників (юнак, дівчина) –10-11 класу – переможці шкільної олімпіади та 1-го супроводжуючого.

 3. Супроводжуючий подає до оргкомітету з проведення олімпіади:

 • наказ;

 • відряджуюче посвідчення;

 • підсумковий протокол із проведення шкільної учнівської олімпіади;

 • заявку обов’язково з допуском лікаря за зразком (додаток 1);

 • паспорт супроводжуючого;

 • паспорт або свідоцтво про народження учасників олімпіади (оригінал).

 1. Відповідальність за здоров’я та життя учнів у дорозі та в дні проведення олімпіади покладається на осіб, які супроводжують команди супроводжуючих команд.

 2. Учасники олімпіади повинні мати єдину спортивну форму з символікою району та ЗНЗ.
^

Програма другого етапу олімпіади з фізичної культури і спорту та особливості проведення іспитів за видамиПрограма другого туру Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізичної культури складається із восьми завдань (іспитів): теоретичні знання; легка атлетика – потрійний стрибок з місця; легка атлетика – човниковий біг; гімнастика – акробатика; баскетбол; волейбол (дівчата); футбол (юнаки); гандбол; туризм (в’язання вузлів).

^ Зменшувати кількість завдань не дозволяється.

Умови виконання завдань другого етапу адаптовані до тривалості проведення олімпіади – один день. Оргкомітет має право, в свою чергу, адаптувати зміст завдань до певного спортивного залу, де відбуватиметься саме другий етап олімпіади.

^

Загальні положення
 1. Під час мандатної комісії певна команда проходить жеребкування. Номер, який обрала команда під час жеребкування, є постійним для всіх видів іспитів.

 2. Кожна команда отримує «Бігунок», в якому позначена черговість виступу команди в кожному виді іспитів (зразок – додаток 2).

 3. Головний суддя під час наради проводить інструктаж з супроводжуючими команд про правила безпечної поведінки. Прослухавши інструктаж, супроводжуючі підписуються у відповідному протоколі.

 4. Оргкомітет розподіляє черговість завдань для команд таким чином, що на одне завдання з’являлося одночасно 4-6 команд (залежно від загальної кількості команд). З ними мають бути присутні супроводжуючі команд.

 5. До місця виконання певного завдання одночасно запрошуються лише учні (дівчата та юнаки), їхні супроводжуючі. Всі інші, якщо вони вже вільні, мають чекати своєї черги за межами місця виконання наступного завдання, доки не будуть запрошені суддями.

 6. Перед початком випробувань мають бути названі: прізвище, ім'я, місто (район) і стартовий номер кожного учасника. Після виклику в учасника є 20 сек., щоб почати виконання вправи. Вправа, виконана без виклику, не оцінюється.

 7. Виступ учасника не може бути початий повторно, за винятком випадків, викликаних непередбаченими обставинами, до яких відносяться:

 • ушкодження обладнання та інвентарю, що сталося в процесі виступу;

 • недоліки в роботі загального устаткування – освітлення, задимлення приміщення тощо;

 • поява сторонніх об'єктів і суб’єктів, що створюють травмонебезпечну ситуацію.

 1. При виникненні вказаних вище ситуацій учасник повинен негайно припинити виступ. Якщо виступ буде завершений, він буде оцінений.

 2. Тільки Голова суддівської бригади має право дозволити повторне виконання вправи. У цьому випадку учасник виконує свою вправу спочатку, після виступу всіх учасників даної групи.

 3. Якщо виступ перерваний з вини учасника, повторне виконання вправи не дозволяється.

 4. Якщо учасник уходить з майданчика, не виконавши спроби виконання якоїсь вправи, випробування або порушивши структуру виконання випробування, він автоматично посідає останнє місце в цьому виді завдання.

 5. Усі учасники, які не запрошені до виступу і розминки, та керівники делегацій повинні перебувати в спеціально відведеному для них місці. Їх поведінка не повинна заважати іншим учасникам.

 6. Порушення вимог до спортивної форми карається зменшенням балу або штрафними секундами.

 7. Суддівська бригада не має права не допускати учня, в якого порушені вимоги до спортивної форми, якщо ця форма відповідає загальним вимогам для занять фізичними вправами.

 8. Використання прикрас не дозволяється.

 9. За неспортивну поведінку та грубе порушення дисципліни самим учнем або супроводжуючим команди комісія має право дискваліфікувати учасника з учнівської олімпіади. 1. ^

  Теоретико-методичні знання (дівчата, юнаки)

 1. Означений іспит проводиться в комп’ютерному класі з використанням тестової програми «ADtester», яку отримує працівник РМК на обласному семінарі 30.11.2012.

 2. Відповідальний за проведення означеного іспиту в зазначений для всієї області час отримує по електронній пошті код, який дає змогу розархивувати тести з диску та завантажити їх на всі комп’ютери. Біля кожного комп’ютера стоїть певний номер, орієнтуючись на який учасник займає відповідне до номера жеребкування місце. Слід мати на увазі, що комп’ютерів може бути менше, ніж кількість учасників – команд. Тому біля одного комп’ютера мають стояти декілька номерів. Коли учень з певним номером завершує завдання, судді вбирають з цього місця його номер.

 3. Супроводжуючі мають право знаходитися в приміщенні під час іспиту учасників своєї команди. Однак вони не підходять ні до кого з учнів, мовчки спостерігають за іспитом.

 4. У зв’язку з тим, що всі райони області отримали тренувальні тести з теорії, немає необхідності проводити з кожною підгрупою учнів попередній інструктаж.

 5. Обов’язково учням кожної підгрупи до початку іспиту слід повідомити таку інформацію:

 • не починати виконання завдання без загальної команди судді;

 • при будь-якому непорозумінні учасник підіймає руку та чекає на допомогу судді;

 • по завершенні тестування учасник підіймає руку і чекає, доки суддя зафіксує в його присутності оцінку та час виконання завдання, які з’явилися на екрані монітору. 1. ^

  Легка атлетика – потрійний стрибок (дівчата, юнаки)

програма іспиту: потрійний стрибок з місця


 1. Учасники повинні бути одягнуті в легкоатлетичні труси, майки, заправлені в труси, або в легкоатлетичні комбінезони. Взуття повинне захищати ноги та забезпечувати міцний контакт з поверхнею майданчика без шипів. Після виклику в учасника є 20 секунд, щоб почати виконання вправи.

 2. Техніка виконання вправи: ступні за лінією відштовхування. Стрибок проводиться з положення «Старт плавця», відштовхуючись двома ногами – приземлення на одну, потім на іншу і -на обидві ноги. На виконання вправи в учасника є дві спроби.

 3. Зараховується кращий результат з двох спроб:

- оцінка виконання. Оцінка дій учасника починається з моменту прийняття вихідного положення. Сигналом готовності учасника до початку виступу є піднята вгору права рука. За командою судді учень виконує потрійний стрибок з місця;

- обладнання та інвентар: рулетка, прапорець для судді, стартова розмітка, мати, гумове покриття або ковролин для приземлення;

- примітка:фіксується дистанція, здолана учасником (см).

 1. ^

  Легка атлетика – човниковий біг «6х9х18» (дівчата, юнаки)
програма іспиту: човниковий біг «6х9х18»


 1. Учасники повинні бути одягнуті в легкоатлетичні труси, майки, заправлені в труси, або в легкоатлетичні комбінезони. Взуття повинне захищати ноги та забезпечувати міцний контакт з поверхнею майданчика без шипів. Після виклику в учасника є 20 секунд, щоб почати виконання вправи.

 2. Техніка виконання вправи: учасник займає положення високого старту за стартовою лінією, за командою він пробігає 6 м до наступної лінії, бере кубик, який лежить у півколі R50см; повертається бігом назад і кладе його у стартове півколо R50см. Потім біжить за другим кубиком на відстань 9м; взявши його, повертається назад і кладе його у друге стартове півколо R50см. Після чого прискорюється до фінішної лінії 18м, перетинає її, не торкаючись лінії. Вправа оцінюється за кількістю затраченого часу на виконання вправи. Час визначається з точністю до 0,01 сек. Виконується лише одна спроба:

- обладнання та інвентар: два кубика, прапорець для судді, стартова розмітка, секундомір;

- примітка:якщо кубик покладено не в півколо, суддя піднімає прапорець і час не зупиняється поки помилка не буде виправлена та учасник не фінішує. Учасник має право покласти кубик на місце в будь-який час долання дистанції;

- попередження: після фінішної лінії має бути не менш ніж 4 м для того, щоб учасник зміг без травм фінішувати. В будь-якому разі біля стіни, з боку фінішної лінії слід поставити дорослих осіб, які будуть страхувати учасників після фінішної лінії.
 1. ^

  Гімнастика - акробатика (різні зв’язки в дівчат та юнаків)

Загальні вимоги


 1. Дівчата мають бути одягнені в купальники, або комбінезони, або футболки із короткими брюками («лосинами»).

 2. Юнаки мають бути одягнені в гімнастичні майки, ширина лямок яких не перевищує 4 см, або трико, спортивні шорти із відкритими колінами. Майки не повинні бути одягнені поверх шортів або трико.

 3. Завдання може виконуватися в шкарпетках, чешках або босоніж.

 4. Використання прикрас не допускається.

 5. Порушення вимог до спортивної форми карається зменшенням ……. балів.

 6. Перед початком виступу групи кожному дається можливість один раз виконати комбінацію на доріжці.

 7. Загальна тривалість вправ не повинна перевищувати 1 хв. 30 с.

 8. Якщо комбінація перевищує даний час, то вправи, виконані після 1 хв. 30 с., не оцінюються.

 9. Після виклику в учасника є 20 с., щоб почати виконання вправи.

 10. Вправа, виконана без виклику, не оцінюється.

 11. Оцінка дій учасника починається з моменту прийняття вихідного положення на акробатичній доріжці і закінчується фіксацією основної стійки після його закінчення. Сигналом готовності учасника до початку виступу є піднята вгору права рука.

 12. Надана під час виконання вправи підтримка або явна допомога карається відповідними зменшеннями балів.

 13. Вправа повинна мати чітко виражений початок і закінчення, виконуватися злито без невиправданих пауз по прямій лінії зі зміною напряму. Фіксація статичних елементів – 2 секунди.^

Пам’ятка для суддів – акробатична зв’язка для дівчат

Гімнастика. Дівчата.Опис акробатичної комбінації.

№№

Обов’язкові з’єднання

Оцінка в балахВ.п. – о.с. – крок правою (лівою) ногою, рівновага на правій (лівій), руки в сторони (тримати 2 сек.)  упор присівши –

0,5

 перекид уперед в упор присівши 

1

– перекатом назад стойка на лопатках (позначити 2 сек.) 

0,5

 стойка на лопатках, руки на підлозі (тримати 2 сек.) – перекочування вперед в упор присівши 

0,5

РАЗОМ

2,5 стрибок угору з поворотом на 360 град. 

0,5

 стрибок угору прогнувшись, ноги нарізно 

0,5

РАЗОМ:

1 махом однією поштовхом іншою два перевороти убік («колесо») в стойку ноги нарізно 

1

 приставляючи праву (ліву), поворот ліворуч (праворуч) упор присівши -

0,5

 перекид назад в упор стоячи зігнувшись – стойка ноги нарізно, руки вгору 

1

РАЗОМ:

2,5 зі стойки ноги нарізно руки вгору опускання в «міст» (тримати 2 сек.) 

1,5

 положення лежачи на спині, руки вгору поворот на живіт  упор руками – упор присівши 

1

 перекид назад через праве (ліве) плече напівшпагат правою (лівою), руки в сторони (тримати 2 сек.) 

1

 упор присівши  стрибок вгору вигнувшись, руки вгору-назовні приземлення о.с.

0,5

РАЗОМ:

4

МАКСИМАЛЬНА ЗАГАЛЬНА ОЦІНКА

10,0^

Пам’ятка для суддів – акробатична зв’язка для юнаків
Гімнастика. Юнаки.Опис акробатичної комбінації.

№№

Обов’язкові з’єднання

Оцінка в балахВ.п. – о.с. – напівприсід – довгий перекид вперед в упор присівши –

1

стойка на голові і руках (позначити 2 сек.) –

1,5

розвести ноги фронтально (тримати 2 сек.) –

0,3

з’єднати ноги – зігнути ноги – упор присівши – о.с. 

0,2

РАЗОМ

3 стойка на руках (позначити 2 сек.) 

1,5

– перекид уперед, зігнувшись, у стойку ноги нарізно руки вгору – о.с. 

0,5

РАЗОМ:

2 махом однією, поштовхом іншою два перевороти убік («колесо») в стойку ноги нарізно 

2

 приставляючи праву (ліву), поворот наліво (направо) 

0,2

 стрибок вгору з поворотом на 360 град. 

0,3

РАЗОМ:

2,5 упор присівши, опускання в положення лежачи на спині 

0,3

 «міст» із положення лежачи на спині  опускання в положення лежачи на спині руки вгору 

1

 поворот наліво (направо) в положення лежачи на животі, руки вгору 

0,2

 упор руками  упор присівши  стрибок вгору вигнувшись, руки в вгору – назовні о.с.

1

РАЗОМ:

2,5

МАКСИМАЛЬНА ЗАГАЛЬНА ОЦІНКА

10,0 1. ^

  Спортивні ігри – загальні положення (дівчата, юнаки)Команда (дівчинка та юнак) прибувають на місце щодо виконання завдань зі спортивних ігор за тим номером, який позначений в їхньому «Бігунці». Всі завдання дівчинка та хлопець виконують потоково, без перерви та виходу із залу. Дозволяються паузи відпочинку до 2-х хв., які пов’язані з підготовкою майданчика для виконання завдання.

Одночасно з двох боків майданчика (з місця старту з лицьових ліній) за сигналом судді починають виконувати завдання два учасника (наприклад, з правого боку – юнак ЗНЗ № 1, з лівого боку – юнак ЗНЗ № 2). Ці учасники виконують поспіль завдання з гандболу, баскетболу та футболу. Потім виходять на ті ж сторони дівчата (з правого боку – дівчинка ЗНЗ № 1, з лівого – дівчинка ЗНЗ № 2). За сигналами судді вони виконують поступово завдання з гандболу, баскетболу. Потім, після відповідної підготовки майданчика, виконують завдання з волейболу. Таким чином, по завершенні роботи дівчат, команди ЗНЗ № 1 і ЗНЗ № 2 вільні й можуть переходити до виконання наступних за «Бігунком» завдань.

Суддя на лінії старту (секундомір)


28 м


Д.25 м

3 м

СЕРЕДНЯ ЛІНІЯ ВОЛЕЙБОЛЬНОГО МАЙДАНЧИКУ (СІТКА – ВИСОТА – 2 м 20 см)


9 м


Г. М’яч № 2^


Гандбольні ворота (ш. – 3 м.; в. – 2 м.)


Зона штрафного кидка (б/б)


Обруч


В.
5,80м
ФІНІШБ. М’яч № 1
Місце старту (учень першої команди, яка виступає на лівій половині майданчика)Суддя на середній лінії (волейбольна сітка – в. 2 м 20 см)
Секретар (протокол, ручка) + учителі тих учнів, які виконують завдання
Схема 1 - для баскетболу, гандболу, футболу (1/2 майданчика).
 1. ^

  Гандбол (дівчата, юнаки)

 1. Учасник знаходиться на місці старту, за лицьовою лінією майданчика, без м’яча, у межах фішки А.

 2. За сигналом судді учасник прискорюється до фішки Б. Біля неї лежить перший гандбольний м’яч.

 3. Учасник бере гандбольний м’яч і розпочинає ведення м’яча: йому необхідно обвести фішки Б, В, Г навколо (здійснити коло навколо кожної фішки).

 4. Після кола навколо фішки Г учасник виконує ведення м’яча та атаку воріт з 9-метрової лінії (кидок у ворота у стрибку), з боку фішки Г.

 5. Негайно після приземлення учасник біжить до фішки Д, торкається її та одразу виконує прискорення без м’яча до фішки Г, де лежить другий гандбольний м’яч.

 6. Учасник бере цей м’яч і розпочинає ведення м’яча: йому необхідно обвести фішки Г, В, Б навколо (здійснити коло навколо кожної фішки).

 7. Після кола навколо фішки Б учасник виконує ведення м’яча та атаку воріт з 9-метрової лінії (кидок у ворота з опори).

 8. Негайно після кидка фінішує в зоні, де розпочинав зв’язку (місце старту).

 9. Штрафний час додається до часу завершення завдання в такому разі (за кожну помилку):

 • Учасник не оббіг навколо фішки…………………….……………..+3 сек.

 • Подвійне ведення м’яча………………………………………….….+3 сек.

 • Пробіжка…………………………………………………………..….+3 сек.

 • Учасник не влучив у ворота……………………………………..….+6 сек.

 • Учасник не торкнувся фішки Д……………………………………..+3 сек.

 • Учасник під час виконання кидка заступив за 7-метрову лінію…+3 сек.

 • Порушення вимог до спортивної форми…………………………..+10 сек.

 • Порушення дисципліни………………………………………………+5 сек.

Бонуси нараховуються, якщо учасник під час кидка влучив у верхні кути воріт (50см х 50см)……… [– 10 сек.]
 1. ^

  Баскетбол (дівчата, юнаки)

 1. Учасник знаходиться на місці старту, за лицьовою лінією майданчика, без м’яча, у межах фішки А.

 2. За сигналом судді учасник прискорюється до фішки Б. Біля неї лежить перший баскетбольний м’яч.

 3. Учасник бере цей м’яч і розпочинає ведення м’яча: йому необхідно обвести фішки Б, В, Г навколо (здійснити коло навколо кожної фішки).

 4. Після кола навколо фішки Г учасник виконує ведення м’яча та подвійний крок з 9-метрової лінії + кидок у кільце в стрибку) з правого боку від щита.

 5. Негайно після приземлення учасник знімає (підбирає) цей м’яч, веде (доводить) його до обруча, який лежить біля лінії штрафного кидка, кладе м’яч в центр обруча та біжить до фішки Д, торкається її та одразу виконує прискорення без м’яча до фішки Г, де лежить другий баскетбольний м’яч.

 6. Учасник бере цей м’яч і розпочинає ведення м’яча: йому необхідно обвести фішки Г, В, Б навколо (здійснити коло навколо кожної фішки).

 7. Після кола навколо фішки Б учасник виконує ведення м’яча + кидок у кошик з-під кільця.

 8. Знімає (підбирає) м’яч, веде його до лінії штрафного кидка. Виконує цим м’ячем штрафний кидок. Потім – тим м’ячем, який вже лежить в обручі. Щойно після виконання другого штрафного кидка учасник біжить без м’яча в зону, де розпочинав зв’язку (місце старту).

 9. Штрафний час додається до часу завершення завдання в такому разі (за кожну помилку):

 • Учасник не оббіг навколо фішки…………………….……………..+3 сек.

 • Подвійне ведення м’яча………………………………………….….+3 сек.

 • Пробіжка…………………………………………………………..….+3 сек.

 • Учасник виконав помилково подвійний крок……………………..+3 сек.

 • Учасник не влучив у кошик.……………………………………..….+6 сек.

 • Учасник не торкнувся фішки Д……………………………………..+3 сек.

 • Учасник під час виконання штрафного кидка наступив за лінію..+3 сек.

 • Порушення вимог до спортивної форми…………………………..+10 сек.

 • Порушення дисципліни………………………………………………+5 сек.
 1. ^

  Футбол (юнаки)

 1. Учасник знаходиться на місці старту, за лицьовою лінією майданчика, без м’яча, у межах фішки А.

 2. За сигналом судді учасник прискорюється до фішки Б. Біля неї лежить перший футбольний м’яч.

 3. Учасник розпочинає ведення м’яча: йому необхідно обвести фішки Б, В, Г навколо (здійснити коло навколо кожної фішки).

 4. Після кола навколо фішки Г учасник виконує ведення м’яча та удар по воротам з 9-метрової лінії з правого боку від воріт.

 5. Негайно після удару учасник біжить до фішки Д, торкається її та одразу виконує прискорення без м’яча до фішки Г, де лежить другий футбольний м’яч.

 6. Учасник розпочинає ведення м’яча: йому необхідно обвести фішки Г, В, Б навколо (здійснити коло навколо кожної фішки).

 7. Після кола навколо фішки Б учасник виконує ведення м’яча + удар по воротам з лівого боку від воріт.

 8. Щойно після виконання другого удару учасник біжить без м’яча в зону, де розпочинав зв’язку (місце старту).

 9. Штрафний час додається до часу завершення завдання в такому разі (за кожну помилку):

 • Учасник не оббіг навколо фішки…………………….……………..+3 сек.

 • Учасник завалив фішку………………………………………….….+3 сек.

 • Учасник не влучив у ворота.……………………………………..….+6 сек.

 • Учасник не торкнувся фішки Д……………………………………..+3 сек.

 • Учасник під час виконання ударузаступив за 9-м лінію…..…..…+3 сек.

 • Порушення вимог до спортивної форми…………………………..+10 сек.

 • Порушення дисципліни……………………………………………+5 сек.

Бонуси нараховуються, якщо учасник під час удару влучив у верхні кути воріт (50см х 50см)……… [– 10 сек.].


 1. ^

  Волейбол (дівчата)Лінія подачі м’яча; учасниця

5

4

2

1

Суддя, який указує зону подачі6

3

3

6


1

2

4

5
Обручі стандартні гімнастичні, діаметр – 540-650 мм (6 штук)


Середня лінія волейбольного майданчикаЛінії нападу волейбольного майданчику

1, 2, 3, 4, 5, 6

Зони волейбольного майданчика
 1. Дівчата повинні бути одягнуті в спортивні шорти, футболку та кеди або кросівки (без шипів, зі світлою підошвою). Використання прикрас не дозволяється. Порушення форми карається зниженням оцінки за виконання на -2 бали.

 2. Після виклику в учасниці є 20 с., щоб вона могла підготуватися до виконання вправи.

 3. Сигналом готовності учасниці до початку виступу служить піднята вгору права рука.

 4. Початком виконання вправи є сигнал (свисток судді), після якого впродовж 5 секунд повинна бути виконана подача.

 5. У випадку, якщо учасниця підкинула м’яча вгору, зловила його, однак удар не здійснила, то подача вважається виконаною.

 6. Учасниця повинна здійснити три нижніх прямих подачі в зони, які вказуються суддею (2, 3, 4) в довільному порядку.

 7. Потім учасниця виконує три верхніх прямих подачі в зони, які вказуються суддею (1, 5, 6) в довільному порядку.

 8. З другого боку майданчика суддя довільно вказує три зони, в кожну з яких треба попасти під час подачі.

 9. У кожній із шістьох зон малими гімнастичними обручами відмічене місце для преміальних балів.
^

Система нарахування балівЗа попадання в указану зону……………………………………………………....+3 бали

За попадання в зону преміальних балів учаснику нараховується додатково…+1 бал

За непопадання в указану зону бали не нараховуються…………………………0

За подачу в сітку або в аут знімається……………………………………………-1 бал.

За порушення форми учасник карається зняттям………………………………..-2 балів


У залік результату йде сума трьох спроб нижніх прямих подач та трьох спроб верхніх прямих подач.

 1. ^

  Туризм – в’язання вузлів (дівчата, юнаки)
Обладнання та інвентар етапу:


11 репшнурів, 12 карток з назвами вузлів, без малюнків і фото, з тих, які запропоновані на малюнку 1.
^

Програма іспиту.


 1. Завдання виконуються окремо дівчинкою та юнаком, у різних місцях приміщення.

 2. Перед учасником на столі розкладені 12 карток з назвами вузлів, які не видно учаснику.

 3. Після дозволу судді учасник обирає 6 карток.

 4. З обраних 6 карток, назви вузлів на яких учасник вже бачить, він довільно обирає два. Ці картки учасник кладе перед собою, і дає сигнал судді на готовність виконувати завдання на швидкість.

 5. Судді дає команду «Марш!», за якою учасник голосно каже назву вузла та зав’язує його, одразу назву другого вузла та одразу зав’язує його.

 6. Усі вузли зав’язуються без контрольних вузлів.

 7. Суддя зупиняє час, коли учасник кладе на стіл другий вузол.
^

Оцінка виконання.


Штрафний час нараховується за такі помилки:

 • помилка у в’язанні вузла (перекручування мотузки) + 10 с.;

 • невірний вибір діаметрів мотузки + 10 с.;

 • невірно зав’язаний вузол +30 с.

образцы узлов-2

Малюнок 1.


^

Підведення підсумків олімпіади та визначення переможців

 1. Підсумки олімпіади підводяться окремо серед юнаків та дівчат.

 2. Переможці та призери визначаються за сумою зайнятих місць за результатами виступу в усіх видах іспитів (завдань) окремо серед дівчат, окремо серед юнаків.

 3. У випадку рівності результатів у декількох учасників під час виконання окремих практичних завдань перевага віддається учню (учениці), в якого кращий результат з теоретико-методичної частини(кількість правильних відповідей або кращий час виконання тестів).

 4. У випадку рівності результатів у декількох учасників із теоретико-методичного завдання перевага віддається учню (учениці), в якого кращий результат у виконанні практичних завдань з туризму.

 5. У загальному заліку визначається переможець та призери окремо серед дівчат, окремо серед юнаків.

 6. Крім того, журі визначає загальне командне місце для визначення рейтингу.^

Особливості використання комп’ютерної програми EXEL під час роботи секретаріату другого етапу учнівської олімпіади з ФКіССекретаріат використовує напівавтоматичну оболонку Exel, за допомогою якої ведуться протоколи та підводяться підсумки виступу дівчат і юнаків, а також – команд на олімпіаді (Protokol_11_11_2012).

Під час проходження мандатної комісії ПІБ учнів заносяться в протокол на лист «Теорія. Д+Ю»: окремо – дівчата та юнаки. Номер в таблиці відповідає номеру, який учні (команда) отримали під час жеребкування.

Секретар також заповнює графу «Місто, район, ЗНЗ, клас» на цьому ж листі.

^ Увага: на всіх інших листах (протоколах) одразу з’являються ПІБ і назви районів, ЗНЗ автоматично1.

Якщо виникне необхідність виправити помилку, то це слід буде робити лише в листі «Теорія. Д+Ю».

Потім, виставляючи результати виступу учасників за кожним видом завдання, в таблиці відповідного листа автоматично визначається остаточний результат і місце учасника за цим видом. Ці ж показники автоматично з’являються на листі «ЗВ. Д+Ю». Це – зведений протокол результатів виступу дівчат і юнаків (окремо).

По завершенні виконання всіх завдань учнями секретаріат заносить данні в протокол на листі «Підсум. Команди». Автоматично визначається підсумкове місце команди за сумою результатів дівчинки та юнака. Визначається рейтинг певної команди.

Усі листи, де введені автоматичні формули, мають кольоровий вигляд.

Для зручності роботи суддів на видах олімпіади означена програма містить чисті протоколи (вони в документі не кольорові). Їх слід роздрукувати та заносить в них результати виступу учасників, а потім у секретаріаті перенести ці данні до кольорових листів.

По завершенні підрахунку підсумків бажано роздрукувати всі протоколи та оприлюднити їх.


Додаток 1.
^

Заявка на участь у другому етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізичної культури і спорту (Запорізька область, 2012-2013 н/р)від ____________________________________________________________________


№ з/п

П.І.Б.

Рік та дата народження

ЗНЗ, клас

Домашня адреса

Допуск лікарям.п. лікарям.п. лікаря
Керівник делегації

________________/ ____________________/

підпис П.І.Б.


М.П. Керівник загальноосвітнього закладу

________________/ ____________________/

підпис П.І.Б.


М.П. Лікар: допущено___особи (______)

________________/ ____________________/

підпис П.І.Б.
^

Додаток 2

Орієнтовний зразок:

«Бігунок» для команд-учасниць другого етапу учнівської олімпіади з ФКіС (2012-2013 н/р)

12

2

3

4

1.Теорія

1.Теорія

1.Теорія

1.Теорія

^ 2.Л/а стрибок

3.Л/а стрибок

4.Л/а стрибок

5.Л/а стрибок

3.Л/а – човниковий біг

4.Л/а – човниковий біг

^ 5.Л/а – човниковий біг

2.Л/а – човниковий біг

4.Спортігри

5.Спортігри

2.Спортігри

3.Спортігри

5.Туризм

2.Туризм

3.Туризм

4.Туризм
5

6

7

8

1.Теорія

1.Теорія

1.Теорія

1.Теорія

^ 2.Л/а стрибок

3.Л/а стрибок

4.Л/а стрибок

5.Л/а стрибок

3.Л/а – човниковий біг

4.Л/а – човниковий біг

^ 5.Л/а – човниковий біг

2.Л/а – човниковий біг

4.Спортігри

5.Спортігри

2.Спортігри

3.Спортігри

5.Туризм

2.Туризм

3.Туризм

4.Туризм
9

10

11

12

1.Теорія

1.Теорія

1.Теорія

1.Теорія

^ 2.Л/а стрибок

3.Л/а стрибок

4.Л/а стрибок

5.Л/а стрибок

3.Л/а – човниковий біг

4.Л/а – човниковий біг

^ 5.Л/а – човниковий біг

2.Л/а – човниковий біг

4.Спортігри

5.Спортігри

2.Спортігри

3.Спортігри

5.Туризм

2.Туризм

3.Туризм

4.Туризм
13

14

15

16

1.Теорія

1.Теорія

1.Теорія

1.Теорія

^ 2.Л/а стрибок

3.Л/а стрибок

4.Л/а стрибок

5.Л/а стрибок

3.Л/а – човниковий біг

4.Л/а – човниковий біг

^ 5.Л/а – човниковий біг

2.Л/а – човниковий біг

4.Спортігри

5.Спортігри

2.Спортігри

3.Спортігри

5.Туризм

2.Туризм

3.Туризм

4.Туризм
17

18

19

20

1.Теорія

1.Теорія

1.Теорія

1.Теорія

^ 2.Л/а стрибок

3.Л/а стрибок

4.Л/а стрибок

5.Л/а стрибок

3.Л/а – човниковий біг

4.Л/а – човниковий біг

^ 5.Л/а – човниковий біг

2.Л/а – човниковий біг

4.Спортігри

5.Спортігри

2.Спортігри

3.Спортігри

5.Туризм

2.Туризм

3.Туризм

4.Туризм
21

22

23

24

1.Теорія

1.Теорія

1.Теорія

1.Теорія

^ 2.Л/а стрибок

3.Л/а стрибок

4.Л/а стрибок

5.Л/а стрибок

3.Л/а – човниковий біг

4.Л/а – човниковий біг

^ 5.Л/а – човниковий біг

2.Л/а – човниковий біг

4.Спортігри

5.Спортігри

2.Спортігри

3.Спортігри

5.Туризм

2.Туризм

3.Туризм

4.Туризм^

Обов’язки суддів

 • Судді зобов’язані виконувати положення проведення олімпіади та безпристрасно оцінювати діяльність учасників змагань.

 • Суддя не відповідає за підготовку до виступу учасника олімпіади.

 • Суддя не повинен вказувати на не відповідність спортивної форми, якщо це має оцінку.

 • Суддя зобов'язаний не допускати учасника до виконання вправи, якщо він вважає, що учасник не готовий до виступу і це може привести до травмування учасника або оточуючих.

 • Кожний суддя – це перш за все педагог. Тому будь-які конфлікти та дисциплінарні акції слід здійснювати гуманно.

 • Не забувайте: олімпіада заради учнів, а не навпаки!^

Контактні данні для довідок

 • Телефон кафедри – 061-233-40-53

 • Мобільний телефон – 067-901-49-08 (Олена Петрівна Аксьонова)

 • E-mail: aksynova1@gmail.com

aksynelena@ukr.net28.10.2012

1 Всі місця в таблицях, які залиті кольоровим, містять формули. Їх не можна чіпати!

2 Номера команд за жеребкуванням. Це – постійний номер для дівчинки та юнака команди. Саме за цим номером вони будуть вписуватися в протоколи за всіма видами завдань олімпіади. Для кожної команди слід підготувати «Бігунок»: розрізати за вертикальними лініями полоси (стовпчики) в кожній таблиці.Схожі:

Методичні рекомендації щодо проведення другого етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізичної культури і спорту Олена Аксьонова iconМетодичні рекомендації щодо проведення ІІ (районного(міського)) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізичної культури І спорту на 18 арк
Харківської обласної державної адміністрації, рекомендацій квнз «Харківська академія неперервної освіти» від 24. 09. 2012 №1255,...
Методичні рекомендації щодо проведення другого етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізичної культури і спорту Олена Аксьонова iconМетодичні рекомендації щодо проведення Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізичної культури і спорту
Надсилаємо для практичного використання методичні рекомендації щодо проведення ІІІ та IV етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади...
Методичні рекомендації щодо проведення другого етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізичної культури і спорту Олена Аксьонова iconМетодичні рекомендації щодо проведення Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізичної культури і спорту
Надсилаємо для практичного використання методичні рекомендації щодо проведення ІІІ та IV етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади...
Методичні рекомендації щодо проведення другого етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізичної культури і спорту Олена Аксьонова iconМетодичні рекомендації щодо проведення Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізичної культури і спорту розміщені на порталі «rivneosvita org ua» та сайті відділу освіти на сторінці «Фізична культура і спорт»
З метою виконання плану заходів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України щодо проведення Всеукраїнської учнівської олімпіади...
Методичні рекомендації щодо проведення другого етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізичної культури і спорту Олена Аксьонова iconПро проведення III етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізичної культури І спорту
Лист Інституту інноваційних технологій І змісту освіти від 03. 09. 12 №14. 1/10-2428. Далі – лист іітзо №1. З метою удосконалення...
Методичні рекомендації щодо проведення другого етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізичної культури і спорту Олена Аксьонова iconПро проведення III етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізичної культури І спорту
Лист Інституту інноваційних технологій І змісту освіти від 03. 09. 12 №14. 1/10-2428. Далі – лист іітзо №1. З метою удосконалення...
Методичні рекомендації щодо проведення другого етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізичної культури і спорту Олена Аксьонова iconМетодичні рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики у 2011/2012 навчальному році Федченко С. Г., методист Центру аналізу та прогнозування розвитку освiти
Методичні рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики
Методичні рекомендації щодо проведення другого етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізичної культури і спорту Олена Аксьонова iconМетодичні рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії у 2011/2012 н р
Хорольський районний методичний кабінет направляє методичні рекомендації Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної...
Методичні рекомендації щодо проведення другого етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізичної культури і спорту Олена Аксьонова iconПро підсумки проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізичної культури І спорту
«Фізична культура», пропаганді здорового способу життя серед молоді 09. 11. 2013р на базі спортивних споруд Агрономічненської сзш...
Методичні рекомендації щодо проведення другого етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізичної культури і спорту Олена Аксьонова iconМетодичні рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади
Міністерства освіти І науки, молоді та спорту України від 22. 09. 2011 №1099, яким повинні керуватися оргкомітети та журі при проведенні...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи