Парковий волейбол icon

Парковий волейбол
Скачати 26.24 Kb.
НазваПарковий волейбол
Дата конвертації18.11.2013
Розмір26.24 Kb.
ТипДокументи

Парковий волейбол

Конгрес ФIВБ, що вiдбувся в листопадi 1998 року в Токiо, затвердив принципи для початку розвитку та популяризацiї паркового волейболу у всьому свiтi як нової дисциплiни волейболу. Парковий волейбол робить ставку на гравцiв, без обмежень у вiцi та статi, для яких участь є бiльш важливою, нiж перемога (хоча набiр очок все ж залишається основною метою). Вважаючи, що правила дуже простi, та до гравцiв ставиться менше технiчних вимог, парк-волей є чудовим введенням до гри у волейбол. Крiм того, оскiльки пiв-свiту грає у волейбол "без даху", ця нова дисциплiна має безмежнi можливостi для розвитку на усiх п'яти континентах.

^ ХАРАКТЕРИСТИКА ГРИ

Парковий волейбол грається двома командами по 4 гравцi в кожнiй, на майданчику, що роздiлений сiткою. Iснують рiзнi версiї для рiзних обставин для того, щоб адаптувати гру до iгрових умов та характеристик гравцiв. Як пропонує сама назва гри, парк-волейбол - це в основному гра на вiдкритому повiтрi, але вона також може проводитися в примiщеннi. Для молодших категорiй може використовуватися спецiально адаптований м'яч - легший та бiльшого розмiру. На майданчику встановлюється проста, легка та мобiльна система, яка може використовуватися i на вiдкритому повiтрi, i в залi, якщо необхiдно. Хоча ознаки волейболу зберiгаються, парк-волей має менше правил i вони набагато простiшi. Один з основних канонiв - це "автосуддiвство". Найважливiшими моментами є чесна гра та спортивна поведiнка учасникiв. Парк-волей грається за такою ж системою, як i волейбол, де кожний розiграш м"яча закiнчується очком.

^ ОСНОВНI ПРАВИЛА

1. Матчi граються чотири проти чотирьох. Замiни вiдбуваються по ходу зустрiчi згiдно попередньої домовленностi.
2. Передбачено чотири вiковi категорiї:
А - 9-12 рокiв - хлопцi/змiшана/дiвчата - сiтка 215 см - майданчик 7х14 м
В - 13-14 рокiв - хлопцi/змiшана - 230 см, дiвчата - 224 см - 7х14 м
С - 15-17 рокiв - хлопцi/змiшана - 230 см, дiвчата - 224 см - 7х14 м
Д - чоловiки - 243 см - 8х16 м, змiшана (мiн. 2 жiнки) - 230 см - 8х16 м, жiнки - 224 см - 8х16 м.
^ 3. Майданчик розмiром 7х14 м роздiлений сiткою на двi частини 7х7 м. Iншi розмiри майданчику можуть бути адаптованi (6х12 м, 8х16 м чи 9х18 м).
4. Використовується звичайний волейбольний м'яч: для початкiвцiв може використовуватися легший м'яч, для дiтей - особливий м'яч, легший та бiльшого розмiру.
5. Суддiвство в основному переважно виконується самими гравцями або одним iз суддiв, призначеним органiзатором(на турнiрах).
6. Розиграш починається з подачi(виконується удар по м'ячу у напрямку сторони майданчика суперника) позаду лицьової лiнiї(або ближче до сiтки, якщо це погоджено до матчу).
7. Командамає право максимум на три удари для повернення м'яча. Контакт з м'ячем при блокуваннi не враховується. Один гравець не має права два рази поспiль торкати м'яч.
8. Для стимулювання довгого розиграшу м'яча враховуються тiльки технiчнi помилки. Тiльки при нанесеннi нападаючого удару, гравець повинен правильно виконувати удар (короткий контакт).
9. Вiдбивати м'яч можна будь-якою частиною тiла. Ловити м'яч забороняється.
10. При виграшi подачi, повинен подавати наступний гравець, згiдно порядку, який заповнили перед партiєю.
11. Коли м'яч знаходиться поза грою, дозволяється проводити необмежену кiлькiсть замiн. (Кiлькiсть обговорюється перед поєдинком).
12. Матч складається з розиграшу м'яча (кожен розиграш - одне очко), партiї тривають до 25 очок (виграш повинен бути з перевагою у два очки без обмежень). Скiльки проводити партiй вирiшується органiзатором або учасниками (1, 2, 3 виграшнi партiї). У випадку нiчиєї грається вирiшальна партiя до 15 очок (виграш повинен бути з перевагою у два очки без обмежень).
13. Команди мiняються майданчиками пiд час партiї, коли досягають 13 очкової позначки. Також змiна майданчика вiдбувається пiсля закiнчення партiй. У вирiшальнiй партiї змiна майданчика вiдбувається, коли одна з команд набере 8 очок.
14. Для кожної команди у партiї дозволяється одна перерва.
15. Торкання сiтки не карається, якщо це не заважає грi.
16. Взаємодiя з гравцями команди суперника (торкання, утримування, штовхання) не дозволяється.
17. Будь-яка помилка карається програшем м'яча з його наслiдками (команда суперника набирає очко та отримує право на подачу або продовжує подавати).Схожі:

Парковий волейбол iconІнвестиційна пропозиція з будівництва плавального басейну на вул. Парковий проїзд
Управлінню по фізичній культурі та спорту виділена земельна ділянка в районі вулиці Парковий проїзд. На земельній ділянці знаходиться...
Парковий волейбол iconДокументи
...
Парковий волейбол iconМіська спартакіада школярів міста 2011-2012 н р. (волейбол, баскетбол, міні-футбол, плавання, легкоатлетичні змагання)

Парковий волейбол iconУрок №33 ( 9 клас) Модуль (тема): Волейбол
Тип та форма уроку: комбінований комплексний урок (повторення та вдосконалення вивченого матеріалу, розвиток фізичних якостей)
Парковий волейбол iconУрок №33 ( 9 клас) Модуль (тема): Волейбол
Тип та форма уроку: комбінований комплексний урок (повторення та вдосконалення вивченого матеріалу, розвиток фізичних якостей)
Парковий волейбол iconВідповіді для 10-11 класів Фізика
Учні на уроці фізкультури грають у волейбол. Визначте максимальну висоту відносно рук гравців, якої досягає м’яч, якщо відомо, що...
Парковий волейбол iconУрок №50 для ліцеїстів 33 групи (10кл.) Вчитель фізичної культури вищої категорії Приходько Олег Володимирович Модуль: Волейбол
Повторення техніки передачі двома руками зверху і знизу в різних умовах виконання
Парковий волейбол iconІніціативи Президента України – в життя
Ман : «Світова література», «Інформатика», «Психологія», «Екологія»; для розвитку естетичних умінь І навичок – гуртки «Вокальний...
Парковий волейбол iconКожне з тестових завдань містить тільки одну правильну
Учні на уроці фізкультури грають у волейбол. Визначте максимальну висоту відносно рук гравців, якої досягає м’яч, якщо відомо, що...
Парковий волейбол iconОженинська районна дитячо-юнацька спортивна школа Острозького району Рівненської області Директор
Штундер А. В., Кулінець М. В., Гарасевич О. В.; Оженинська зош І-ІІІ ст. №2 (волейбол, футбол) тренери Штундер А. В., Кулінець М....
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи