Година спілкування Чи знаєш ти свої здібності? Мета. Формування і розвиток в учнів позитивної «Я-концепції» icon

Година спілкування Чи знаєш ти свої здібності? Мета. Формування і розвиток в учнів позитивної «Я-концепції»
Скачати 58.08 Kb.
НазваГодина спілкування Чи знаєш ти свої здібності? Мета. Формування і розвиток в учнів позитивної «Я-концепції»
Дата конвертації24.02.2013
Розмір58.08 Kb.
ТипДокументи

Година спілкування

Чи знаєш ти свої здібності?

Мета. Формування і розвиток в учнів позитивної «Я-концепції», здатності до реальної оцінки своїх можливостей, самооцінки; в ході аналізу анкету­вання допомогти учням усвідомити свої здібності, співставляти наслідки анкетування із захоплен­нями учнів; прагнути досягти своєї мети, проекту­вати своє майбутнє; допомогти учням у виборі про­фесії, орієнтуватися в об'ємі інформації.

Вчитель. На вашу думку, що є для людини щастя?

  1. й учень. На мою думку, щастя - це достаток. Особливо актуальним достаток є в наш час.

  2. й учень. А на мою думку - це добра сім'я, в якій існує взаєморозуміння між дорослими і діть­ми, повага, любов.

  3. й учень. А я думаю, що щастя - це цікава справа, якою займається людина в житті.

Вчитель. Цікава справа? Так, звичайно. Люди­на любить свою справу, і від цього вона щаслива. Адже вона реалізує себе.

Можливо, найважливіший сенс людського жит­тя і полягає в тому, щоб людина реалізувала себе, свій потенціал у різних сферах життєдіяльності. І це не тільки сенс людського життя, а й сенс жит­тя будь-якого живого організму на землі.

Подивіться, як тендітна рослина ламає асфальт, щоб прорости, стати тим, ким визначено природою.

Коли людина робить свою справу, вона - щас­лива. Згадаємо українського філософа Григорія Сковороду. Щастя письменник вбачав не в маєтках і славі, а в житті за совістю, шляхом до щастя вважав самопізнання. Харківському губер­наторові на його пропозицію стати чиновником Сковорода відповів: «...Світ подібний до театру. Щоб грати в театрі з успіхом і похвалою, беруть ролі за здібностями. Після великого випробуван­ня себе побачив, що не можу представляти в те­атрі світу жадібної особи, крім низької, простої... Я обрав собі цю роль - і задоволений».

Вчитель. А чи багато людей роблять свою справу?

Учениця. В житті набагато більше людей, на­певно, займаються справою не до душі, вибрали професію, яку не люблять.

^ Вчитель. А що саме заважає людям робити свою справу, реалізувати свої здібності, обрати про­фесію до душі?

Учень. Ще з дитинства ми не завжди знаємо свої можливості, здібності, нахили.

Вчитель. Незнання своїх можливостей, а саме, здібностей, нахилів і веде до того, що людина оби­рає свою справу ніби навмання.

Сьогодні темою нашої години спілкування і є саме питання «Чи знаєш ти свої здібності?»

Людина повинна мати конкретні якості, певні нахили, знайти їх для того, щоб реалізувати свої здібності. В цьому допомагає нам тестування, що проводиться практичним психологом.

Анкетування, яке ми проводили на минулому тижні, допоможе вам проаналізувати, чи правиль­но ви вибрали профіль, які здібності переважають у кожного з вас. Надамо слово практичному пси­хологу.

Психолог. Вибір професії - це дуже важливий стан у житті людини. Як важливо при цьому не помилитися! Уявіть собі, що на роботі ви проведе­те 2/3 свого свідомого життя.

Якщо ви оберете собі заняття до душі, ви буде­те відчувати себе щасливою людиною, ви можете реалізувати себе як особистість, реалізувати свої здібності, нахили, мрії.

Обираючи професію, потрібно врахувати все: і свої власні бажання, і здібності, і не забувати, що вам прийдеться жити в ринкових умовах, тобто в умовах конкуренції.

Значить, потрібно врахувати і те, чи буде ваша спеціальність, ваша професія потрібна суспільству. Зважити потрібно всі чинники. Сьогодні ми проаналізуємо ваші анкети, які ми проводили на минулому тижні. (Аналіз анкет).

Вчитель. Ні одна людина в сучасному світі не виробляє всього того, що їй необхідно для життя. Але так було не завжди.

Учень. Первісна людина, щоб вижити, повинна була сама добувати собі їжу, виготовляти одяг, будувати житло, захищатися від ворогів. В міру того, як розвивалось людське суспільство, в ньо­му проходив суспільний розподіл праці. Перший великий розподіл праці пов'язаний із тим, що одні люди чи цілі племена стали займатися пере­важно тваринництвом, інші - землеробством. Тваринники і землероби не могли обійтись один без одного, адже в одних були в надлишку про­дукти тваринництва, але не було продуктів земле­робства, а в інших - навпаки. В результаті виник обмін продуктами праці.

Учениця. Виділення різних ремесел, на основі яких виникла в подальшому промисловість, зна­менує собою другий великий розподіл праці. Він також був пов'язаний з обміном продуктами праці між ремісниками, тваринниками і землеробами.

Постійно обмін різноманітними продуктами стає все більш складним, а об'єм його збільшуєть­ся настільки, що виникає третій суспільний роз­поділ праці: виділились спеціалісти з обміну - продавці та купці.

Розвиток людського суспільства супровод­жується також виділенням виробництва духовних цінностей (наукових, художніх) від виробництва матеріальних. У сучасному суспільстві існують десятки тисяч видів праці. Кожен із них зі своєю системою вимог до людини можна назвати про­фесією.

Учень. Професія - це необхідна для суспільства, органічна (внаслідок розподілу праці) галузь прикладання фізичних і духовних сил людини, що дає йому взамін затраченої праці можливість існування і розвитку. Спеціальність - вид занять у рамках однієї професії.

Наприклад: професія - вчитель. Спеціальність: вчитель математики, історії, хімії.

Професія - машиніст. Спеціальності: машиніст парових турбін, машиніст пресу тощо.

Вчитель. А які ж вимоги до інтересів представ­ляє будь-яка професія?

Психолог. А це в одних випадках інтерес до но­вого, а в інших - до практичної діяльності, про­цесу праці або його результату.

Інтереси можуть переходити в здібності - праг­нення займатися своєю діяльністю, прагнення цієї діяльності. Дійсність здібності, звичайно, поєднують у собі стійкий інтерес до тих чи інших явищ дійсності і слабке прагнення самому діяти в цьому напрямку.

Звичайно, професію краще вибирати відповідно до своїх стійких інтересів і здібностей. Нема нецікавих або цікавих справ. Одній людині ціка­во будувати, другій - водити машину, третій - навчати дітей. Те, що сьогодні людині не цікаво, завжди може захопити всі його почуття і думки в майбутньому.

Вчитель. Годину спілкування мені хочеться за­вершити притчею про закохані таланти, яку роз­повідав Ісус. Жив багатий чоловік шляхетного походження. Коли він зібрався вирушити до чу­жого краю, то покликав своїх десять рабів і дав їм десять талантів і сказав: «Використайте їх для справи, поки я не повернуся».

Через певний час він повернувся і відразу ж на­казав покликати рабів, яким дав срібло, щоб дізнатись, хто що придбав. Перший відповів, що примножив гроші, приніс 10 талантів, другий приніс 5 талантів. А третій прийшов і приніс той талант, що дав йому пан. Його пан запитав, чого він не використав срібло для справи, на що той відповів, що закопав талант, боячись загубити і бути покараним. І пан забрав цей один талант від нього.

Господь Ісус хотів сказати цим, що як це важ­ливо, щоб всі свої здібності, сили, талант, які дав нам Бог, ми вживали для служіння йому, для ре­алізації своїх можливостей, для самовираження.


Схожі:

Година спілкування Чи знаєш ти свої здібності? Мета. Формування і розвиток в учнів позитивної «Я-концепції» iconФормування мовленнєвої компетентності учнів на уроках української мови
Невміння зв’язно висловлювати свої думки, неправильна вимова слів, помилки в усному та писемному мовленні створюють дискомфорт у...
Година спілкування Чи знаєш ти свої здібності? Мета. Формування і розвиток в учнів позитивної «Я-концепції» iconГодина спілкування
Мета. Формування в учнів навичок самоаналізу, вміння вести дискусію, висловлювати власну дум­ку. Сприяння розвитку моральних почуттів...
Година спілкування Чи знаєш ти свої здібності? Мета. Формування і розвиток в учнів позитивної «Я-концепції» iconПовідомлення учням узагальнених результатів діагностики дає можливість розпочати розмову про важливість самопізнання, про особливості характеру, про необхідність самовдосконалення, підвищення самооцінки, формування позитивного мислення
У роботі з формування позитивної «Я – Концепції», я використовую такі способи та методи: індивідуальні консультації учнів за результатами...
Година спілкування Чи знаєш ти свої здібності? Мета. Формування і розвиток в учнів позитивної «Я-концепції» iconЧи знаєш ти свої права?
Пропонуємо тобі відповісти на запитання вікторини та перевірити, що ти знаєш про свої права. Бажаємо успіху!
Година спілкування Чи знаєш ти свої здібності? Мета. Формування і розвиток в учнів позитивної «Я-концепції» iconПоболь Тетяна Володимирівна, вихователь дитячогобудинку Мета. Навчити дітей розуміти і пояснювати поняття «розвиток»
Мета. Навчити дітей розуміти і пояснювати поняття «розвиток», «розвинена людина», «задатки», «здібності», «дозвілля»; формувати переконання...
Година спілкування Чи знаєш ти свої здібності? Мета. Формування і розвиток в учнів позитивної «Я-концепції» iconГодина спілкування «Майбутнє землі у твоїх руках»
Мета. Поглибити та розширити знання учнів про екологічний стан природного середовища; виховувати в учнів почуття особистої відповідальності...
Година спілкування Чи знаєш ти свої здібності? Мета. Формування і розвиток в учнів позитивної «Я-концепції» iconПідготувала і провела: Поболь Тетяна Володимирівна 2011 рік Мета. Навчити дітей розуміти і пояснювати поняття «розвиток»
Мета. Навчити дітей розуміти і пояснювати поняття «розвиток», «розвинена людина», «задатки», «здібності», «дозвілля»; формувати переконання...
Година спілкування Чи знаєш ти свої здібності? Мета. Формування і розвиток в учнів позитивної «Я-концепції» iconРозділ ХІ. Розвиток єдиного інформаційного простору школи. Мета
Мета: формування та розвиток ікт-компетентності педагогічних працівників та учнів енвк №5
Година спілкування Чи знаєш ти свої здібності? Мета. Формування і розвиток в учнів позитивної «Я-концепції» iconГодина спілкування «Здоров’я – найцінніший скарб» Мета
Мета: узагальнити знання учнів про здоров‘я, формувати бажання вести здоровий спосіб життя, поглибити знання учнів про шкідливі звички...
Година спілкування Чи знаєш ти свої здібності? Мета. Формування і розвиток в учнів позитивної «Я-концепції» iconТема. Урок розвитку зв'язного мовлення у 10 класі. Підготовка до написання есе на основі віршів Шарля Бодлера. Мета
Вості поетичної творчості Ш. Бодлера, звернути увагу на особливості естетичної та філософської концепції його творів; розвивати усне...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи